İyi günler; şahsen tanıdığım bir müteahhitten 05 Mayıs 2006 yılında (80.000 YTL ye) 35.000 YTL peşin ödeme yaparak ev aldım ve kendi aramızda gayrimenkul satış sözleşmesi imzaladık geri kalan 45 000 YTL yı İş bitim tarihi olan 31.12.2006 tarihinde tapu teslimi karşılığı Banka kredisi ile ödemeyi taahhüt ettim. Ancak müteahhit işlerinin kötü gitmesi dolayısıyla daire teslimini gerçekleştirmediğinden 2007 Aralık ayında 35.000 YTL parayı faiziyle tarafıma ödemesi hususunda müteahite Noterden protesto çektim. Günümüze kadar geçen 23 aylık sürede daire teslim edilmediği gibi tarafıma da herhangi bir ödemede bulunulmamış ancak, 30.06.2008 tarihli 35.000 YTL tutarında Ltd. Şti. ait kaşe ve imzalı senet verilmiştir. Evi almaktan vazgeçtiğimi beyan ettimsede 35000 ytl yi bu güne kadar alamadığım gibi eve taşınacağımı bir an önce oturulabilir duuruma getirilmesini istememe rağmen bir sonuç alamadım. (21 yıllık Devlet Memuruyum, Emekli olsam dahi bu kadar ikramiye alamam. Müteahhite borç harç toparlayıp kendi evimizde oturmak hayaliyle teslim ettiğim bu meblağı alabilirmiyim geriye?)Acaba; 1- bu paranın tarafıma ödenmesinde sorun çıkar mı? 2-Gecikme için Herhangi bir faiz almam mümkünmü? 3-Sözleşmede geçen tarihten bu güne oturmakta olduğum evin kiralarıı ödetebilme hakkım varmı?
Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. Hakan P. Çanakkale