+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Motorsiklet aracıma çarptı

Motorsiklet aracıma çarptı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Motorsiklet aracıma çarptı

Dün akşam saat 21 30 sularında park halindeki aracımla harekete geçmeden önce kontrollü bir şekilde aynalarımı kontrol ettim yol boştu. Sinyalimi verdim ve tekrar dikiz aynalarıma baktım ne arkadan gelen bir araç vardı ne de önümden sağ tarafta park halindeydim soldaki sokağa birkaç metre mesefede durmaktaydım ve sokağa girmek için manevra yaptım manevramı tamamlayamadan büyük bir gürültüyle arabam savruldu hızla gelen kasksız bir motorsiklet sürücüsü (arkasında 13 yaşlarında kasksız bir çocuk oturuyordu)arka sol kapıma çarparak durdu ve motor yere düştü adam kafasını yere çarptı.kanaması vardı 30-40 kadar kişi toplandı arabadan panikle indim.''ambulans çağırın ''diye bağırdım adam ''ben iyiyim gideceğim ablam hemşire ben tedavimi yaptırırım'' diyerek motorunu kaldırıma doğru taşıdı o sırada da ''ehliyetim yok ''diyordu.kimse müdahale etmedi ve ben soktaydım adamı durdurduk çocukla beraber ambulansa bindirdik polisler geldi tutanak tutuldu. adamın 4 metre fren izi var ve benim aracım 2.5 metre savrulmuş. alkol testi sıfır çıktı. beni gece 3.00 ' a kadar karakolda tuttular. ifadem 2.30 sularında alındı.çünkü adamın kafatasında çatlak varmış ve ameliyata almışlar.Ve ona alkol testi yapamamışlar.( ki kask takmış olsaydı böyle ciddi bir yaralanma olmayacaktı çünkü kafası arabama değil yere çarptı)nişanlımın babası da görgü tanığı olarak ifade verdi ( o sırada aracımda yolcu olarak bulunan nişanlımı ve beni yolcu etmek için camdan bakıyordu)motorsikletli çok hızlı gelmekteydi ve duramayıp benim aracıma çarptı. küçük çocuk ve ailesi sikayetçi değiller karakolda bana uzlaşma yapmak istiyorum diye bir cümle eklettiler ifademe çünkü böylesi daha doğruymuş.bugün hastahaneye giden anneme ise ' senin kızın bana çarptı ve ilgilenmedi demiş' bu kesinlikle yalan ve ben bu cümlesinden şikayetçi olacağını düşünüyorum avukatıma da danıştım ama bu konuda sizlerinde yorumunu rica ediyorum çünkü iki gündür mahvoldum işin içinden çıkamıyorum.trafik beni asli suçlu bulmuş manevra kanununa uymadığım için ; ancak kavissiz düz uzun bir yolda beni görememesi imkansız azami hızın 30 olduğu bir yolda o derece hızla gelen bir araç kasksız ve ehliyetsiz bir sürücü ve kasksız 13 yaşında bir yolcu taşımakta bende hata var ise de motorsikletlinin daha hatalı olduğunu ihmalkar bir şekilde kazaya davetiye çıkardığını düşünüyorum üstelik öğrendiğime göre motorsiklet kendisinin değilmiş lütfen yardımcı olun yorumlarınız benim için çok önemli forumda arama yaptım ancak konuya benzer bir konu bulamadığım için yeni bir konu açıyorum.saygılarımla....

Hukuki NET Güncel Haber

Motorsiklet aracıma çarptı konulu yargıtay kararı ara
    Motorsiklet aracıma çarptı konulu hukuk haber
    Konu qwerty2401 tarafından (20-10-2008 Saat 00:34:45 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: motorsiklet aracıma çarptı

Alıntı qwerty2401 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dün akşam saat 21 30 sularında park halindeki aracımla harekete geçmeden önce kontrollü bir şekilde aynalarımı kontrol ettim yol boştu. Sinyalimi verdim ve tekrar dikiz aynalarıma baktım ne arkadan gelen bir araç vardı ne de önümden sağ tarafta park halindeydim soldaki sokağa birkaç metre mesefede durmaktaydım ve sokağa girmek için manevra yaptım manevramı tamamlayamadan büyük bir gürültüyle arabam savruldu hızla gelen kasksız bir motorsiklet sürücüsü (arkasında 13 yaşlarında kasksız bir çocuk oturuyordu)arka sol kapıma çarparak durdu ve motor yere düştü adam kafasını yere çarptı.kanaması vardı 30-40 kadar kişi toplandı arabadan panikle indim.''ambulans çağırın ''diye bağırdım adam ''ben iyiyim gideceğim ablam hemşire ben tedavimi yaptırırım'' diyerek motorunu kaldırıma doğru taşıdı o sırada da ''ehliyetim yok ''diyordu.kimse müdahale etmedi ve ben soktaydım adamı durdurduk çocukla beraber ambulansa bindirdik polisler geldi tutanak tutuldu. adamın 4 metre fren izi var ve benim aracım 2.5 metre savrulmuş. alkol testi sıfır çıktı. beni gece 3.00 ' a kadar karakolda tuttular. ifadem 2.30 sularında alındı.çünkü adamın kafatasında çatlak varmış ve ameliyata almışlar.Ve ona alkol testi yapamamışlar.( ki kask takmış olsaydı böyle ciddi bir yaralanma olmayacaktı çünkü kafası arabama değil yere çarptı)nişanlımın babası da görgü tanığı olarak ifade verdi ( o sırada aracımda yolcu olarak bulunan nişanlımı ve beni yolcu etmek için camdan bakıyordu)motorsikletli çok hızlı gelmekteydi ve duramayıp benim aracıma çarptı. küçük çocuk ve ailesi sikayetçi değiller karakolda bana uzlaşma yapmak istiyorum diye bir cümle eklettiler ifademe çünkü böylesi daha doğruymuş.bugün hastahaneye giden anneme ise ' senin kızın bana çarptı ve ilgilenmedi demiş' bu kesinlikle yalan ve ben bu cümlesinden şikayetçi olacağını düşünüyorum avukatıma da danıştım ama bu konuda sizlerinde yorumunu rica ediyorum çünkü iki gündür mahvoldum işin içinden çıkamıyorum.trafik beni asli suçlu bulmuş manevra kanununa uymadığım için ; ancak kavissiz düz uzun bir yolda beni görememesi imkansız azami hızın 30 olduğu bir yolda o derece hızla gelen bir araç kasksız ve ehliyetsiz bir sürücü ve kasksız 13 yaşında bir yolcu taşımakta bende hata var ise de motorsikletlinin daha hatalı olduğunu ihmalkar bir şekilde kazaya davetiye çıkardığını düşünüyorum üstelik öğrendiğime göre motorsiklet kendisinin değilmiş lütfen yardımcı olun yorumlarınız benim için çok önemli forumda arama yaptım ancak konuya benzer bir konu bulamadığım için yeni bir konu açıyorum.saygılarımla....
    genel kural.. aracın şoför kapısının arkasından çarpmış yani yan taraftan sizin onu değil onun sizi görme zorunluluğu var..bu nedenle rahat olun..
    kasksız olması yada ehliyetsiz araç kullanması ayrı bir trafik suçudur kazanız ile ilgisi yok..motosikletin başkasının olmasıda suç değil..isterseniz trafik mahkemesinden bağımsız trafik mühendisi talep edip kaza raporlarını ve kazanın oluşumundan kusur oranlarını yeniden belirlenmesni isteyebilirsiniz..(en azındna ben böyle yapmıştım önceden) geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtınız için teşekkür ediyorum. Ancak şöyle bir durum var ben manevra yaparken önümdeki kaldırımla 2.5 metre kadar arkamdaki kaldırımla da yaklaşık o kadar bir mesefedeydim.aslında onun da kaçabileceği pek bir mesafe yoktu. Benim aracım tam yol istikametine 90 derece dik vaziyette durmaktaydı. Aracın burnu maneyrayı tamamlayamamıştı.bu acaba durumu etkiler mi? tekrar teşekkür ederim.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtınız için teşekkür ediyorum. Ancak şöyle bir durum var ben manevra yaparken önümdeki kaldırımla 2.5 metre kadar arkamdaki kaldırımla da yaklaşık o kadar bir mesefedeydim.aslında onun da kaçabileceği pek bir mesafe yoktu. Benim aracım tam yol istikametine 90 derece dik vaziyette durmaktaydı. Aracın burnu maneyrayı tamamlayamamıştı.bu acaba durumu etkiler mi? tekrar teşekkür ederim.
    bakınız trafikte kural şu.. emniyetli sürüş mesafesine uyacaksınız.. bu önünüzde giden araçla aranızda da olmalı, manevra yapan araçla aranızda da
    bakın senaryoya..
    siz bir sokağın girişindesiniz burada manevray yapıyorsunuz diyelim. aracınızla sokağa giren yolu enlemesine kestiniz.. adı üstünde manevra yapıyorsunuz süratli değilsiniz..o sokağa gelen girmek isteyen araçlarda, o sokaktan çıkmak isteyen araçlarda sizin manevranız sırasında size dikkat etmek zorunda. manevranız bitmeden, manevranızın tehlike arzetmediğinden emin olmadan sağınızdan solunuzdan önünüzden arkanızdan geçmemei, sizin manevra alanınıza girmemesi gerekir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtlarınız için teşekkür ediyorum. yüreğime bir parça su serptiniz.Ancak ne olacağı yarın belli olacak zira acaba şikayetçi olacak mı? Olur ise hukuki süreç başlayacak ve bu da can sıkıcı bir durum gene de motorsiklet sürücüsünün ölmemesine durumunun iyi olmasına çok sevindim Bu da önemli bir ayrıntı.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtlarınız için teşekkür ediyorum. yüreğime bir parça su serptiniz.Ancak ne olacağı yarın belli olacak zira acaba şikayetçi olacak mı? Olur ise hukuki süreç başlayacak ve bu da can sıkıcı bir durum gene de motorsiklet sürücüsünün ölmemesine durumunun iyi olmasına çok sevindim Bu da önemli bir ayrıntı.
    rica ederim .. görevimiz.. faturanızı adresiniz göndereceğiz emin olun.. (şakaydı) yüreğinizi serin tutun hiç birşey olmayacak..olursa da mahkemede hakkınızı bildikleriniz ve inandıklarınızı söyleyerek savunursunuz.. yeniden geçmiş olsun.. saygılar..

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Motorsiklet aracıma çarptı

aracıma çarpan motorsiklet sürücüsü hastahaneden çarşamba günü çıktı. insanlık namına hem hastahanede hemde evinde ziyaret ettim. Tabi güzel türkçemizde bir söz vardır. iyilikten maraz doğar diye.... yok efendim çalışamayacakmışta kirası varmışta....adam zaten 4.5 aydır işsiz bana çarpmasada kirasını ödeyemeyecekti. herneyse bende kendilerine insanıyet namına zor duruma düşmesin die 3 aylık kirasını ödemeyi teklif ettim. ablaları ee peki ya sonra ne olacak demesi çok şaşırtıcıydı. (içimden ee peki bana ne olacak ya işten çıkartılırsam, ya evim yanarsa, ya kafama saksı düşerse....isterseniz nufusuma geçireyim demek geldi aklıma) adam estetik olarak bir ameliyat daha geçirecek ama süresi belli değil (beyin ameliyatlarında bu gerekliymiş deri altına kemik koyuyorlarmış) bende şikayet etmekte özgürsünüz ama bende sizi şikayet ederim ve kusurlarınızdan dolayı pek çok davayla uğraşırsınız dedim ve orayı terkettim

1) adam ehliyetsiz
    2) aşırı hızla benim sol arka kapıma ve çamurluğuma çarptı.
    3)kasksız
    4) arkasında da henüz 13 yaşlarında başkasına ait bir çocuk

kafasından başka hiçbir yerinde hasar yok 3 avukatla görüştüm tutanağıda incelediler ve bu olayda onun bile asli kusurlu çıkabileceğini ama çok iyi bir savunma avukatı ile davanın yürümesi gerektiğini söylediler sizlerin yorumu nedir acaba nasıl bir yol izlemeliyim. birde şikayet olsada olmasada savcılık bizi çağırıyormuş acaba ne zaman çağırır.?

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Motorsiklet aracıma çarptı

bu konuda yorum yapacak birileri yok mu acaba?

Nerede
    Konya
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Motorsiklet aracıma çarptı

bu konuda yorum yapacak birileri yok mu acaba?
    Arkasında 13 yaşında çocuk oturuyor demişsiniz fakat bu bir şey değiştirmez.İsterse 5 yaşında olsun.
    Kask takmaması ciddi bir sorun değil sadece kask takmadığı için trafik cezası ödeyebilir.
    Tıpkı emniyet kemeri gibi.
    Ama ehliyetsiz olması her şeyi sizin aleyhinize çeker.
    Bu olayda karşı tarafın ehliyeti olmadığı için siz haklı çıkarsınız.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Motorsiklet aracıma çarptı

Bugünden itibaren aracınıza en az 2 adet yol kamerası koyarsanız bence iyi olacaktır.Hem Ön tarafı hem arka tarafı gören kayıt altına alan.2 olmazsa bile en az 1 olsun o da ön tarafı çeksin.Böyle durumlarda işe yarayabilir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

motor bana carpti kacti ben sikayetci oldum ne olur

https:www.hukuki.netshowthread.php46544-Motorsiklet-aracima-carpti

arabaya yandan carpan motosiklet cesitleri

bisiklet bana yandan carpti kim suclu

arabama motosiklet çarptı

motosikletle sagdan gecip bana carpti

arabanin arkasina motosiklet carpmasinda suclu

motorsiklet arabama carpti kacti

ehliyetsiz motor kullanip soldan carpan kim haksiz cikar

motorla cocuga carpti cezasi