+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Teyzemiz tarafından dolandırıldık

Teyzemiz tarafından dolandırıldık Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Teyzemiz tarafından dolandırıldık

2007 yılı ağustos ayında annem trafik kazası geçirdi. Çok şükür 4 ayda gibi bir sürede toparlandı ama kafasına aldığı darbe yüzünden jeolojik kafa travması teşhisi konuldu. Mersin'de oturan teyzem annemin kazadan 5 ay sonra gizlice onu alıp bankadaki parasını (374 milyar) kendi adına ziraat'ten üstüne almış ve tekrar mersine dönmüştür. Fakat işlemi yaptığı sırada evli olduğu soyad'ına değil kızlık soyadı ile işlem yapmıştır ki bu bizde bankadan alınan dekont'ta yazmaktadır. Ben bu olayı annemden para çekildikten 5 ay sonra haziran 2008 de öğrendim. Paranın çekildiği 31 ocak'tan 1ay öncesi anneme ssk hastanesinden kafa travması olduğuna dair rapor çıkarmıştım ve tedavisi hala devam etmektedir yazıyordu. Bankacıyla yaptığım konuşmada ise teyzemin kızlık soyadı olan kimliği ile işlem yaptığını tespit ettim. Yani evlindiği halde kimliğini ilgili kuruma ibraz etmemiştir. Şu anda konu mahkemelik olup ilk duruşmayada gelmemiştir. İkinci duruşma bu ay olacak ve polis nezaretinde gelmesine karar verilmiştir. Kendisi parayı anneme 19 yıl önce verdiğini söylemektedir. Annem bunu yalanladığı gibi annemin halası ve komşular ve bazı yakın olan kişilerde bu para hakkında bilgileri olduğunu ve son dönemde 31 ocak'ta çektiğini annemim parasını benden ve babamdan korumak olduğunu söylemiş ve meblağa da 100 150 milyar arası konuşmalarının olduğu bilinmekte ve şahitlidir. Ben konunun zorluk olmadan çözüleceğini düşünsemde sizlerin değerli görüşlerinide bilmek isterim. İlginize şimdiden sonsuz teşekkürler ederim. Saygılarımla...

Hukuki NET Güncel Haber

Teyzemiz tarafından dolandırıldık konulu yargıtay kararı ara
    Teyzemiz tarafından dolandırıldık konulu hukuk haber
    Konu sesenboga tarafından (12-10-2008 Saat 14:05:54 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Teyzemiz tarafından dolandırıldık

19 yıl önce teyzeniz annenize 100 milyar verdiyse bunun bu 19 yıllık yasal faiziyle 375 milyardan fazla eder.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

100 150 milyarını ben korumak amacıyla aldım diyor kendisi yani 375'i 150 olarak anlatmış bir kaç kişiye öyle olsa kaç 375 yapardı.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ailemin Geleceği Için çok önemli Bir Konu

Herkeze iyi bir tatil günü dilerim. Konu şu ki annem trafik kazası geçirdi 2007 ağsts ayında ve 2008 temmuz gibi yarı anlamıyla kendine geldi ve bu halen daha aynı kafa seviyesinde ilerliyor. Annem kötü olduğu 31 ocak 2008 günü teyzem annemi erenky rehbltsyn ve fzk tdvi mrkzinden alarak ziraat bankasına götürüp 374 milyar parasını kendi üstüne alıyor. Annem ise parayı teyzeme verdiğini 2008 temmuz ayında bana ancak hatırlayıp anlatabiliyor. Fakat para alınmadan 27 gün önce annemin devlet hastanesinden raporu var ve tedavisinin devam etmekte olduğu ve teşhis olarak'ta jeolojik kafa travması yazıyor. Ve bir de teyzem parayı üstüne alırken evli olmasına rağmen kızlık soyadıyla işlem yapıyor ve bankacı dekonta ferzan eroğlu isteği ile ablası zeynep ayşe eroğlu'na naklen devri diye not düşüyor. Teyzemin şuanda heryerde geçen soyadı yaklaşık 17 yıldır söylemez olarak kayıtlı. Biz hemen konuyu babam ile adalete teslim ettik ve avukatımızda var ve herşeyin iyi olduğunu söylüyor. Teyzem ist'deki ilk mahkemeye gelmedi. Mersinde savcılık ifadesini aldı ama hiç birşey tutturamadı. Parayı ne yaptın diye sormuşlar ve yedim demiş. Benim öğrenmek istediğim sizlerin bilgilerine saygı duyarak para halen araştırılmakta olan mersin bankalarından çıkmassa veya başka bir şekilde çıkmazsa kocası, kayınpederi veya birilerinden bu para veya zirratten bir şekilde nasıl alınabilir çünkü ortada sahte kimlik olmalı eroğlu kimliği devlete verilmeliydi eski kimlikte tc. no olmaz zaten 17 yıllık kimlik kendini belli eder ki işlemi yapan banka memuru sizce ne kadar güvenilir olabilir? bunu öğrenmek istiyorum. Bende ileride avukatıma bir başkasına fikir verebileyim diye sormak istedim. Hepinize sonsuz saygılar selamlar.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ailemin Geleceği Için çok önemli Bir Konu

Aynı konu için -üye olurkenkabul ettiğiniz kurallara aykırı olarak- yeni başlık açmayın, ilk başladığınız yerden devam edin.
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=46167

İletiler
    234
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ailemin Geleceği Için çok önemli Bir Konu

Alıntı sesenboga rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkeze iyi bir tatil günü dilerim. Konu şu ki annem trafik kazası geçirdi 2007 ağsts ayında ve 2008 temmuz gibi yarı anlamıyla kendine geldi ve bu halen daha aynı kafa seviyesinde ilerliyor. Annem kötü olduğu 31 ocak 2008 günü teyzem annemi erenky rehbltsyn ve fzk tdvi mrkzinden alarak ziraat bankasına götürüp 374 milyar parasını kendi üstüne alıyor. Annem ise parayı teyzeme verdiğini 2008 temmuz ayında bana ancak hatırlayıp anlatabiliyor. Fakat para alınmadan 27 gün önce annemin devlet hastanesinden raporu var ve tedavisinin devam etmekte olduğu ve teşhis olarak'ta jeolojik kafa travması yazıyor. Ve bir de teyzem parayı üstüne alırken evli olmasına rağmen kızlık soyadıyla işlem yapıyor ve bankacı dekonta ferzan eroğlu isteği ile ablası zeynep ayşe eroğlu'na naklen devri diye not düşüyor. Teyzemin şuanda heryerde geçen soyadı yaklaşık 17 yıldır söylemez olarak kayıtlı. Biz hemen konuyu babam ile adalete teslim ettik ve avukatımızda var ve herşeyin iyi olduğunu söylüyor. Teyzem ist'deki ilk mahkemeye gelmedi. Mersinde savcılık ifadesini aldı ama hiç birşey tutturamadı. Parayı ne yaptın diye sormuşlar ve yedim demiş. Benim öğrenmek istediğim sizlerin bilgilerine saygı duyarak para halen araştırılmakta olan mersin bankalarından çıkmassa veya başka bir şekilde çıkmazsa kocası, kayınpederi veya birilerinden bu para veya zirratten bir şekilde nasıl alınabilir çünkü ortada sahte kimlik olmalı eroğlu kimliği devlete verilmeliydi eski kimlikte tc. no olmaz zaten 17 yıllık kimlik kendini belli eder ki işlemi yapan banka memuru sizce ne kadar güvenilir olabilir? bunu öğrenmek istiyorum. Bende ileride avukatıma bir başkasına fikir verebileyim diye sormak istedim. Hepinize sonsuz saygılar selamlar.
    Bir hususu aydınlatırsanız bankacının güvenilirliği konusunda yorum yapılabilir. Teyzeniz eski/yeni farketmez kendi kimliği ile annenizin hesabından kimliğinin fotokopisini kullanarak nasıl para çekiyor?

Hesapları ortak mı? Teselsüllü mü?

Anneniz ile teyzeniz aynı isme sahip değilse eski kimlik / yeni kimlik eski soyisim / yeni soyisim hiç bir şey değiştirmez.

Eğer ki teyzeniz hesap üzerinde bir tasarruf yetkisine sahipse soyismi değişse de değişmese de sahiptir.

Yok eğer sahip değilse teyzeniz sahte kimlikle işlem yapmış olurdu...?

Ben bu olayı anlayamadım.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    261
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Teyzemiz tarafından dolandırıldık

Teyzenizin tüm mallarına tedbir koydurun derim mahkemeye dilekçe vererek en azından mahkeme sonuçlanıncaya kadar diyerk ayrıca teyzenizin varsa kocasının varsa çocuklarının üstüne mal alımı banka hesap açımı hareketleri varmı bu tarz hareketler var ise teyzenizin parayı çektikden sonraki taraihlere enk gelip gelmedinin araştırılmasını ilgili mahkeme den isteyebilirsiniz.Ayrıca annenizin gecirdiği rahatsızlıktan dolayı şuurlu ve bilinçli olarak karar verme kabiliyeti yada akli melekelerinde sorun olup olmadını işaret eden bir rapor sizin işiniz kolaylar ayrıca mahkemeden işlemin olduğu gün ki banka kayıtlarını istemeniz halinde görüntülerde teyzenizin ve annenizin olduğu görülecektir.Ayrıca 19 sene evvel verdiğini iddia ettiği meblağı teyzeniz nerden nasıl ve ne şekilde kazanmışdır mahkemede bu soruyu sormanız çok önemli.ayrıc teyzenizin elinde 19 sene evvl iddia ettiği parayı verdiğine dair evrak veska vs varmışmı elinde?avukatınız bu konularda yetkin ve tecrübelimidir?saygılar.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlk önce çok teşekkür ederim bu kadar ilgilendiğiniz için gerçekten çok mutlu ettniz bizleri. Bu dedikleriniz evt oluyor zaten mersinde savcı önüne çıktı bu sorduğunuz sorulara cevap veremedi savcıda ona istanbulda sen görürsün demiş ve zaten avukatımızın arkadaşı savcı beyde avukatımız bayağı deneyimli allahtan ve bir de dedğiniz gibi şuurun yerinde olmadığına dair evrakımızda var para çekilmeden 27 gün öncesinde banka kayıtlarınıda muhakkak ileteceğim avukata aslında benim merak ettiğim de şuydu birde teyzem parayı kızlık soyadıyla alıyor evlilik soyadını kullanmıyor 16 yıllıkta evli kendisi zaten dekonttada yazan ferzan eroğlu isteğiyle ablası zeynep ayşe eroğluna devren nakline diyor bu kadının soyadı söylemez 16 yıladan beri bu bankanın memuru bunu nasıl kabul ediyor nasıl işlem yapıyor bende buna takılıyorum yani demekki sahte kimlik kullandı yada memura yedirdi başka cevap varmı bunu istiyorum ben bunu iddia ederken başka cevap aramalımıyım bunu merak ediyorum. Saygılarımla...

Nerede
    İzmir
    İletiler
    261
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Teyzemiz tarafından dolandırıldık

Alıntı sesenboga rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlk önce çok teşekkür ederim bu kadar ilgilendiğiniz için gerçekten çok mutlu ettniz bizleri. Bu dedikleriniz evt oluyor zaten mersinde savcı önüne çıktı bu sorduğunuz sorulara cevap veremedi savcıda ona istanbulda sen görürsün demiş ve zaten avukatımızın arkadaşı savcı beyde avukatımız bayağı deneyimli allahtan ve bir de dedğiniz gibi şuurun yerinde olmadığına dair evrakımızda var para çekilmeden 27 gün öncesinde banka kayıtlarınıda muhakkak ileteceğim avukata aslında benim merak ettiğim de şuydu birde teyzem parayı kızlık soyadıyla alıyor evlilik soyadını kullanmıyor 16 yıllıkta evli kendisi zaten dekonttada yazan ferzan eroğlu isteğiyle ablası zeynep ayşe eroğluna devren nakline diyor bu kadının soyadı söylemez 16 yıladan beri bu bankanın memuru bunu nasıl kabul ediyor nasıl işlem yapıyor bende buna takılıyorum yani demekki sahte kimlik kullandı yada memura yedirdi başka cevap varmı bunu istiyorum ben bunu iddia ederken başka cevap aramalımıyım bunu merak ediyorum. Saygılarımla...

Banka ile görüşürün sizin dediğiniz bu soyadı ile alakalı olayın kusur olduğunu ayrıca sözkonusu olay ile alakalı zararnızın görevli memur un işlemine binanen oluştu için bankayı dava etmeyi düşündünüzü bankaya söyleyin bakalım ne diyecekler ayrıca bu husu da avuktanızabir danışn.Bu işlem den dolayı bankadaki memurun yaptığı bu işlemden ötürü oluşan zararın bankaya memur ve bankaca müteselllisen olarak zirayet edip etmeyeceğini.Saygılar.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Earioz merhaba. Şöyle söyliyeyim teyzem annemi rehabilitasyon merkezinde yatarken 2008 ocak ayında alıp zirrat bankasına götürüyor doktorlarada gezdireceğim diyor ve bankada annem yanında onun parasını annem isteğiyle veriyor ama annemin o zaman ayağında alçı saçları kısa ve sarılı bir şekilde ve kafası 47 yaşında olmasına rağmen 10 12 yaşında gibiydi zaten raporumuz vardı devlet hastanesinde orada yazıyordu jeolojik kafa travması diye dekontta da yazan kendi isteğiyle ablasına yazıyor ama teyzem işlemi söylemez soyadıyla değil eroğlu soyadıyla yapıyor. Konu bu anlatabilmişimdir umarım. Saygılar çok teşekkürler hepinize...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: