+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234
31 den 40´e kadar toplam 40 ileti bulundu.

Konu: Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun

Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun

Cumhuriyet Gazetesi'nin birinci sayfasında yer alan tekzibin tam metni şöyle...

DÜZELTME VE CEVAP

Muhatap şirketçe günlük olarak yayımlanan Cumhuriyet Gazetesi’nin 08.10.2008 tarihli ilk sayfası ile 8. sayfasında yer alan “Savcı Hakkında Yeni İddialar” ve “Savcının Karanlık 4 Yılı” başlıklı yazılarla ilgili düzeltme ve cevabımdır. Cumhuriyet Gazetesi’nde 08.10.2008 tarihinde yayımlanan şahsım ile alakalı iddiaların tamamı gerçek dışıdır. Bu asılsız isnatlara, yürütmekte olduğum bir soruşturma nedeniyle maruz bırakıldığım, tüm kamuoyu ve tarafınızca gayet iyi bilinmektedir.

Zekeriya Öz - İstanbul Cumhuriyet Savcısı

Hukuki NET Güncel Haber

Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun konulu yargıtay kararı ara
    Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Antalya, Alanya, TÜRKİYE
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Talking Re: Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun

Savcı Zekeriyya Öz, gerektiğinde kısa ve öz yazabiliyormuş..
    Tebrik ederim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun

Savcı Zekeriya Öz’e ilk soruşturma

Adalet Bakanlığı, onlarca suç duyurusuna rağmen soruşturma başlatmadığı Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz hakkında soruşturma yürütmek zorunda kalacak

Ankara 4. İdare Mahkemesi, eski İstanbul Barosu Başkanı avukat Turgut Kazan’ın, Adalet Bakanlığı’nın “soruşturmama” kararına karşı açtığı davada,Öz hakkında “ifadeye çağırma, zorla getirme, yakalama ve arama” kararlarındaki usulsüzlük iddiaları nedeniyle soruşturma açılmasına karar verdi. Kararın, 1’e karşı 2 üyenin oyuyla alındığı anlaşıldı.

Kazan, soruşturmayı yürüten Öz’ün, CMK’da yer alan ifadeye çağırma, zorla getirme, yakalama ve aramaya ilişkin kuralları çiğneyerek, toplumda büyük korku ve dehşete yol açtığını belirtmiş, Adalet Bakanlığı’ndan usulsüzlük iddialarının soruşturulması talebinde bulunmuştu.

Bakan karar verecek
    Bakanlığın 60 gün içinde talebe yanıt vermemesini, talebin reddi olarak değerlendiren Kazan, avukatı Halil Sevinç aracılığıyla Ankara 4. İdare Mahkemesi’nde, bakanlığın soruşturmama kararının iptali istemiyle dava açmıştı.

Kazan, dava dilekçesinde, özel yetkili savcılara sadece gözaltı süresi bakımından bir istisna getirildiğini, bunun dışında arama, el koyma yakalama gibi konularda yasal kuralların uygulanması gerektiğini belirtmişti. Öz’ün bazı sanıklar hakkındaki soruşturmayı bir yılı aşkın süre devam ettirdiği ve adil yargılama hakkını hiçe saydığı ifade edilmişti. Mahkeme Başkanı Mürteza Güler karara karşı çıktı. Üyeler Sedat Yücel Seyhan ile İsmail Öztürk ise, Öz’ün soruşturulması yönünde oy kullandı.

Öz’ün bu kararı Danıştay’da temyiz etme hakkı var. Soruşturma sonunda Öz’ün disiplin cezası istemiyle HSYK’ya sevk edilip edilmeyeceğine ve hakkında ceza davası açılıp açılmayacağına Adalet Bakanı karar verecek ve bu karara karşıyine Danıştay’da dava açma hakkı bulunuyor.

http://www.milliyet.com.tr/savci-zek...04/default.htm

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLANLARIN PARASI VAR AMA YÜREĞİ YOK, YAZIKLAR OLSUN...
    Yazar ERDAL SARIZEYBEK
    Thursday, 10 June 2010
    PARAYLA YÜREĞİ ALIRIZ, SANDILAR AMA YANILDILAR...

GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLAN MEDYA'NIN PARASI VAR, DOĞRU AMA YÜREĞİ YOK...

İki yıl geçti aradan…

Savcı Zekeriya Öz ile ön adı Mehmet olan badem bıyıklı savcı bizi çağırdı, haksız ve hukuksuz yere, anlattık, hatta kitap yazdık, hiç ses yok, gücü özgürlüğünde olanlardan hiç ses yok…

Şikayet ettik bu savcıları, yeterli delil yokmuş, Adalet Bakanımız izin vermedi, kimse de derdin nedir diye sormadı…

Ama bir kere şikayet ettik ya…
    Mehmet Ali Özaltın diye biri,

GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLAN MEDYADA MANŞET: ERGENEKON KASALARI; ERDAL SARIZEYBEK…

Onu atlattık, yaşarken atlattık, acı çekerken atlattık, toplum içinde rezil olmadan atlattık ama…

Ertesi gün GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE olan medyada bir başka manşet: UYUŞTURUCU İŞİ YAPIYOR!

Kim?

Ben, Erdal Sarızeybek.
    Mahkemeye verdik, kazandık ama tekzibi yayınlamadı bu GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE olanlar…

Bu işler tam bitti derken, bir başka manşet; ÖLÜM KUYULARI!
    Yazmış, yazmış, yazmış bu gücü özgürlüğünde olanlar, aslında yazılanların bizimle uzaktan yakından ilgisi yok ama olsun, yazı sonunda demişler ki; BİR VAKİTLER SARIZEYBEK DE ORADAYDI!

Alıştık ya, bu kez doğrudan mahkemeye gittik, karar aldık, bu haber yalan dedik ama GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLANLAR yayınlamadı…

Daha yeni geldim evime, bir baktım ki, ne göreyim; SAVCI GİZLİ TANIKTAN ALEYHİME İFADE İSTEMİŞ! NE İSTEMİŞ, BAKIN VE GÖRÜN;

5 Haziran 2010

Savcı ruh halimden faydalandı Cem EMİR / DHA Şırnak’ta 1993-95 yılları arasında işlenen 20 cinayetten sorumlu tutulan, aralarında Albay Cemal Temizöz ve eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atak ile itirafçıların bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davada, kilit tanık Mehmet Nuri Binzet’in ifadesine devam edildi.

Diyarbakır 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, Binzet’e, geçen yıl mart ayında Diyarbakır’da savcıya verdiği ve iddianamede yer alan ifadeleri soruldu.

İfadelerini reddetmeyi sürdüren Binzet, şunları söyledi:

“2008’de Şırnak’taki bir davadan beraat edince Kamil Atak ‘Keşke idam etseydiniz’ dedi. Bundan dolayı intikamlarla ilgili kitaplar okudum. Mersin’de kaldığım koğuş ateşe verildi. Savcı içinde bulunduğum psikolojik durumdan yararlandı. Bana fazla ilgi gösterdi, odasında yemek ve sigara verdi. Bazı şeyleri söylememi istedi.

Kendimi borçlu hissettiğim için, söylediği bazı şeyleri tekrar ettiğimi hatırlıyorum.

Benden Recep Gençoğlu, Cemal Temizöz ve Erdal Sarızeybek hakkında bilgi istedi. Savcı bu isimlerin çok tehlikeli olduğunu söyledi. İnsanların mühimmat dolu sığınaklarda ve nezarethanelerde işkenceyle öldürüldüğü şeklindeki ifadelerim gerçeği yansıtmıyor.”
    Bu ifadeler medyaya yansıdı ama GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE olanlardan tek ses yok!
    Şimdi ise Van Cumhuriyet Başsavcılığı bir gizli tanık bulmuş ve ben uyuşturucu kaçaklığı yapıyormuşum hem de PKK ile beraber…

BEN ŞEHİTLERE EMANETİM, KİMSEDEN KORKUM YOK…

BEN GİDEN CANLARIN SESİ OLMAK İSTEDİM BAŞKA BİR DERDİM YOK!

ADALETİ YOK SAYIP BEN ADALETİM DEYİP DE HAKSIZ YERE GÖZALTINA ALANLARDAN, TUTUKLAYANLARDAN DA KORKUM YOK…

BEN BURDAYIM, BİZ BİRBİRİMİZİ BİLİRİZ, ÖZÜMÜZ BELLİ SÖZÜMÜZ BELLİ…

Canım sıkıldı bugün, bize saldırıyorlar hergün sanki güç yokmuş gibi biz de…

Her akşam izliyoruz, GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE diyen haber kanallarını ama hiç birinde güç yok ki gerçeği söylemiyorlar, yazmıyorlar ama diyorlar ki GÜCÜMÜZ ÖZGÜRLÜĞÜMDE……

Biz biliyoruz ki onların gücü para, para gücüyle saldırıyorlar ama bilmiyorlar ki bizdeki gücü, bizdeki güç; YÜREK!

Biz de para yok ama olsun, güçlü olan biziz, çünkü bizdeki güç para değil YÜREK!

Tarihte yüreği yenen güç hiç görülmemiştir…

ERDAL SARIZEYBEK 10 HAZİRAN 2010
    Yazının Tamamı Kaynak:
    http://www.erdalsarizeybek.com.tr/es...d=428&Itemid=1

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun

Zekeriya Öz'ün dün ne olduğu değil bu gün ne yaptığı önemlidir.
    bu gün neleri doğru neleri yanlış yaptığı konusunda bir özet yazarsanız bir fikrimiz olacak
    bu adam savcımı , yoksa hakimmi ben karar veremedim...

ayazoglum

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Savcı Zekeriya Öz Hakkındaki İddialar - Buyurun

Ne savcı ne hakim... Birilerinin güdümünde yoksa böyle dandik iddaaname ile davalar açar mı ? Hukuk dışı delillerin en bol olduğu ne olduğu belli olmayacak ömür yetmeyecek hukuk dışı bir davayı ancak hukuk dışı birisi açabilirdi hukuk adına!! Anlayan anladı....

Nerede
    Antalya, Alanya, TÜRKİYE
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cumhuriyet Gazetesi'nin birinci sayfasında yer alan tekzibin tam metni şöyle...

DÜZELTME VE CEVAP

Muhatap şirketçe günlük olarak yayımlanan Cumhuriyet Gazetesi’nin 08.10.2008 tarihli ilk sayfası ile 8. sayfasında yer alan “Savcı Hakkında Yeni İddialar” ve “Savcının Karanlık 4 Yılı” başlıklı yazılarla ilgili düzeltme ve cevabımdır. Cumhuriyet Gazetesi’nde 08.10.2008 tarihinde yayımlanan şahsım ile alakalı iddiaların tamamı gerçek dışıdır. Bu asılsız isnatlara, yürütmekte olduğum bir soruşturma nedeniyle maruz bırakıldığım, tüm kamuoyu ve tarafınızca gayet iyi bilinmektedir.

Zekeriya Öz - İstanbul Cumhuriyet Savcısı
    Ne yani? Tüm kamuoyu müneccim mi?
    Ya da ben nereden bileceğim doğru mu, yoksa yanlış mı olduğunu?

Masuniyet karinesi mi? Evet.. Kendisinin pek de aldırış etmediği (hatta bihaber olduğu) masuniyet karinesinden yararlanması gerekir, yararlanmalıdır. Çünkü, yine kendisi pek aldırış etmese de Türkiye Cumhuriyeti'nin niteliklerinden birisi de HUKUK DEVLETİ olmasıdır.
    Fakat, soruşturulmalı, araştırılmalı ve gerekiyor ise KOVUŞTURULMALIDIR!
    Hatta bunu kendisi bizzat istemelidir!
    Tıpkı, binlerce sayfalık iddianameler tanzim ettiği ve soruşturduğu şüpheliler gibi O'nun hakkında da isnatlar araştırılmalı ve şüphe bertaraf edilmelidir.

Masuniyet karinesinden bihaberdir kendisi, Hukuk Devletinin ne olduğunu da pek bilmez.
    "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.." sözüne bir anlam yüklenebiliyor ise, "avukat" sıfatı ile incelemek istediğimiz mutad soruşturma dosyalarında bile önümüze binbir engel çıkartılır iken, hakkında gizlilik kararı bulunan soruşturmalara ilişkin dökümanların elden ele gezinmesinden bellidir bu. Gazetelere verilen iddianamelerde Dr.Mesut Özcan'ın, Tuncay Özkan'ın eşinin ve aile bireylerinin halen kullanımında olan telefon bilgileri ve diğer kişisel verilerinin yayınlanarak, hiç alakası olmayan kişilerin eline geçmesinin temini ile tacize maruz kalmalarının sağlanmasından bellidir masuniyet karinesinden ve hukuk devletinden bihaber olduğu...

Dr.Mesut Özcan, kalp cerrahı olması sebebi ile telefonunu iptal ettirememiştir. Çünkü, hastalarının ve hasta yakınlarının kendisine ulaşması gerekmektedir. Bu nedenle hattını iptal ettirmek şöyle dursun, telefonunu kapalı tutması bile kendisinden yardım uman hastaları için hayati sakıncalar doğurmaktadır.
    Savcıların hiç bir sorumluluk kaygısı duymadan iddianamede yayımladıkları o telefondan 20 dakikalık zaman diliminde 3 kez hakarete maruz kaldığını ve taciz edildiğini bizzat gördüm.

Nerede
    hatay, iskenderun, Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı trgykllm rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir buçuk yıldır ceza kanunlarımızca yargıyı etkileme konusunda ne kadar suç varsa ,
    Başbakanından medyasına kadar birçok kişi ve kuruluş tarafından alenen işlendi
    Ancak ne bunlara herhangi bir yaptırım uygulandı ne de iddiaların üstüne gidildi.
    Hepimizin üzerinde uzlaşabileceği tek şey bu yargılamanın en kısa sürede tamamlanmasıdır.
    Bu süreç de en fazla birkaç ay olmalıdır ,
    PKK ya destek verenler bu tür bir araştırmaya , soruşturmaya tabi tutulmadığı gibi ,
    Bir terör örgütü liderinin de yargılanması tutulabilecek minimum yargılama süresi içinde sonuçlandırılmıştır.

Bu ülkenin nurseli idize sorulan sacma sapan sorularla bu muhakemenin uzamasına artık tahammülü yoktur.
    Bir hukukçu olarak benim tahammülüm kalmadı...
    Evet şu mesajın üzerinden iki yıl geçmiş...
    Gözlemlediğim kadarıyla herkes alışmış bu duruma.
    Tutuklu olanlar unutulmuş...
    Daha da kötüsü insanlar Ergenekon diye bir terör örgütünün mevcudiyetine artık inanmış,
    Delil görmeden, sorgulamadan psikolojik olarak kabul etmişler...
    Alışanlardan zaten umudum yok, alışmayanlar ise alışırlar merak etmesinler
    Tutukluluk halleri devam eden sanıkların içeride birkaç yıl daha tutulmalarını sağlayacak yasal mevzuat mevcut...
    Olmasa da sorun değil, Mr. Öz halleder...
    Hem seçim de yaklaştı zaten, adamların hepsi hükümete muhalif
    bunları bırakırsa hükümet oy kaybeder...

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tuhaf bir durum
    savcı Zekeriya Öz, ‘silahlı terör örgütü üyeliği'nden soruşturma açtı.
    Suç tarihinde cezaevindeydi

Toygun ATİLLA 20 Kasım 2010
    25 Haziran 2007'de Ergenekon üyeliğinden tutuklanan Muzaffer Şenocak hakkında savcı Zekeriya Öz, ‘silahlı terör örgütü üyeliği'nden soruşturma açtı. Savcı Öz suç tarihi olarak ise Şenocak'ın Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu 12 Kasım 2008'i gösterdi. Şenocak ile ilgili soruşturma kararı, Islak İmza iddianamesinin ek delil klasörlerinin içinde bulunan ayırma kararları arasında yer alıyor.

ERGENEKON‘un tutuklu sanığı Muzaffer Şenocak'a, silahlı terör örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile 2'nci kez soruşturma açıldı. Suç tarihi olarak ise 12 Kasım 2008 gösterildi. Halbuki, Muzaffer Şenocak, bu tarihten 1.5 yıl önce tutuklanmıştı. Silivri Cezaevi'ndeydi ve yargılanıyordu. Savcı Zekeriya Öz imzasını taşıyan Muzaffer Şenocak ile ilgili soruşturma kararı, Islak İmza iddianamesi'nin ek delil klasörlerinin içinde bulunan ayırma kararları arasında bulunuyor.
    Kaynak Haberin tamamı:http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...rih=2010-11-20

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

EY ADALET BAKANI VE İSTANBUL İKİ SAVCISI, ALLAH'IN GAZABI ÜZERİNİZE OLSUN Evet, yanlış duymadınız, sizlere beddua ediyorum hem de en ağırından.
    EY ADALET BAKANI VE İSTANBUL İKİ SAVCISI, ALLAH'IN GAZABI ÜZERİNİZE OLSUN

Sayın Sadullah Ergin, Adalet Bakanı, yanlış değil okuduğunuz, size beddua ediyorum açık açık ve yürekten. Sayın İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı, Sayın Başsavcı yardımcısı Zekeriya Öz, bu sesi işitin ve sizlere ettiğim bu bedduaları yabana atmayın. Yüce Allah’ın gazabı üzerlerinize olsun!

Kıymetli okurlar, sevgili kardeşlerim, bir insana haksız ve hukuksuz yere bu kadar ağır saldırı yapılır mı ve bu saldırılara karşı bir insanın eli kolu böylesi bağlanır mı? Diyeceksiniz ki bu öfke neden? Anlatalım…
    http://www.erdalsarizeybek.com.tr/ma...lsun-254h.html

+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234

Bu sayfada bulunan kavramlar: