+ Konuyu Yanıtla
6 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 70 ileti bulundu.
    İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İzmir, fenerciye, ampulcüye, mısırcıya teslim olmaz

Alıntı Phantom of law rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kordon a yapılması planlanan otoyol geçişi ile Çiğli veya Gaziemir alt geçitlerini kıyaslamak ilginç bir mantık diye düşünüyorum.
    Çiğli ve Gaziemir alt geçitleri İzmir için gecikmiş projelerdi. Sadece Kordon'la değil 1990'lı yılların sonundan beri Ankara'da yapılan alt geçitlerle de kıyasladım.
    İyi ki yerel seçimler vardı da, İzmir bu alt geçitleri kazandı.

Ankara'da pek çok köprülü kavşak ve alt geçit yapıldı ve trafik rahatladı. Ancak o günlerde o yapılan her bir alt geçit mimarlar odasının başvurusuyla mühürleniyordu. Ardından bir gece Gökçek'çi taksiciler veya dolmuşçular bu yasağı deliyordu.

1999'da alt geçitlere karşı olan bir partiden gelen bir başkanın 2009'da bunlarla övünmesi elbette ki sevinilecek bir gelişme.

Bugünlerde ve seçimlerden bir süre önce İzmir'de hummalı bir çalışma var. Kaldırımlar yenileniyor. Oysa ki önceki kaldırımlar o kadar da eski değildi.
    Kaldırımları yenilemek yerine daha çok metro/altgeçit yatırımı yapılamaz mıydı?

Raylı sistem sadece Üçyol-Üçkuyular hattından ibaret değil, diyorsunuz. Başka nereleri var? 2010'un hangi ayında hizmete girecek kimse bilmiyor. Neyse Kocaoğlu'nu üzmeyelim, 31 Aralık 2010 tarihi itibarıyla somut olarak şuraları hizmete sokacağız diyebiliyor mu? (Bu 21 ay demek, görev süresinin üçte birinden fazlası. Kılıçdaroğlu Topbaş'ın planlamalarına güvenerek 80 km diyebiliyor. Kocaoğlu'ndan takvim almak mümkün mü?)

Hukuki NET Güncel Haber

İzmir, fenerciye, ampulcüye, mısırcıya teslim olmaz konulu yargıtay kararı ara
    İzmir, fenerciye, ampulcüye, mısırcıya teslim olmaz konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

NİLGÜN CERRAHOĞLU
    CUMHURİYET 4/Nisan/2009
    '
    'Ich Bin Ein İZMİRLİ!'
    "Türkiye' neresinde, hangi kentinden olursam olayım; bu gece ben bir İZMİRLİYİM.
    İzmir'le tek yüreğim, İzmir kalkıyla beraberim. İzmirli kentinin gururunu, çoşkusunu paylaşıyor, İzmirli seçmenle aynı heyacanı soluyorum"
    İZMİRLİ OLMAK VARDI!'
    Gazetelerin internet baskılasrında, İzmir haberlerine yazılan okur yorumlarına göz attığınıza, bu vurucu mesajın farklı biçimleriyle karşılaşacaksınız: "Şimdi İzmir'de, İzmirli olmak vardı!" diyor örneğin biri..
    "Daha da İstanbul'a gelmem; İzmir'e taşınıyorum!" diye sesleniyor öteki...
    "Çok imrendim İzmirlilere.
    Genel seçimlerde insallah sizin gururunuızu yaşarız. Ne güzel yaa! Onurlu, gururlu, satılık olmamak" adına iç geçiriyor beriki...
    "LAİK TÜRKİYE" Uzun lafın kısası, "Ich bin ein İzmirli!"
    sendromuyla kolektif- toplu- bir iç geçirme yaşıyor.

Gerçekten yanlız İzmir değil; Başbakan'nın "Filan şehir, filan belediye de benim olacak!" taşkınlığıyla abandığı tüm kentler simgeleşti bu saçimde.
    "Dayanan, düşmeyen ya da yeniden ele geçirilen kalelere" dönüştüler.
    Ve farklı izdüşümleriyle, farklı iç geçirmelere ilham verdiler.
    Birilerinin "Ich bin ein Antalyalı" dedi
    Başbakan her bölgenin yarasını başka türlü kaşımak suretiyle bu özel beceriyi gösterdi.
    Üst perdeden dayılanmaları, dayatmaları, meydan okumaları; dediğim dedik, çaldığım düdük halleri; yüksek dağları ben yarattım havaları...'lane, sadaka, koltuk, kömür, kanepe, beyaz eşya Allah ne verdiyse bastırır sandığı alırım...Parayla değil mi?'tavırlarıyla bunu becerdi.

Ünlü sözdür;"şeyh uçmaz, mürit uçurur" derler
    AKP'nin nerdeyse artık kadrolu sayılan "aydınları", liderin iki dudağı arasında "kapı önüne konmaya hazır" bekleyen vekilleri, bakanları, danışmanları, yandaş medyası; hep birlikte,el ele Başbakan'ı uçurmayı başardılar.
    Zaten hassas olan kimyasını bozup, ayaklarını yerden kestiler ki; yarım yüz yıl öncesinin "Biz odunu koysak, seçtiririz!" muhabbetlerine, "Ceketi koysak seçtiririz!" çeşitlemeleriyle geri dönüldü.
    (Kısaltılmış Alıntı)

Nerede
    İzmir
    İletiler
    600
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yapılan alt geçitler yerel seçim için yapılmamış yapılmakta olan raylı sistemin bir parçası olarak planlanmış ve birlikte sürdürülmektedir.

Bu kadar planlı bir iş için bile iyi ki yerel seçim vardı da yapıldı demek yalanların en büyüğüdür. Bu sitemin kesintisiz işlemesi için gerekli olan iyi planlanmış kararyolu at veya üst geçitleri seçim için için değil bu proje kapsamında yapılmıştır. Örneğin Yenişehir Kemer istasyonu için Yenişehir alt geçidi, Bayraklı geçişi için Bayraklı Çay mahallesi ve adliye üst eçitleri yapılmıştır.

Üçyol - Üçkuyular metro hattının ihalesi 2005 yılında yapılmıştır. İhaleyi alan müteahit firmanın iş programına uymaması nedeni ile mayıs 2007 yılında ihalesi yenilenmiştir. Gecikme sebebi budur. Benim bunu bilmiyormusunuz diye sorduğum konu budur.

Aliağa- Menderes raylı sistemin ne durumda olduğunu gerçekten merak ediyor iseniz örneğn bizzat gezebileceğiniz gibi Büyükşehir belediyesinin sitesinden son durumunu bizzat görebilirsiniz.

Bu projenin toplam maliyeti 340 milyon dolar, inşaat maiyeti ise 200 milyon dolardır. BU hat üzerinde pekçoğu şu an tamamlanmış 31 adet modern istasyon yapılmaktadır.

Bu rakamları Belediyenin kendi sitesinde bulabilirsiniz. Bitmiş istasyonlar ve yapımı devam eden istasyonlarda detayları ile bu sitede zaten var.

http://www.izmir.bel.tr/projelerb.asp?pID=12&psID=0
    http://www.izmir.bel.tr/projelerb.asp?pID=52&psID=0

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Söylediklerimi hep farklı yerden anlıyorsunuz. Gaziemir ve Çiğli alt geçitleri gerçekten de Kocaoğlu döneminde hizmete giren en önemli alt yapı yatırımlarıdır. Seçim baskısıyla bu yatırımlara hız verildi, iyi de oldu.

Belediyenin web sitesinde pek çok şey var, ama bu projelerin ne zaman tamamlanacağına dair bir takvim yok. Siz 2010 diyorsunuz, Kocaoğlu 2010'u sitesine bile koyamıyor.

Sadece Üçkuyular-Üçyol hattının hangi rakam üzerinden birinci ihaleye çıktığı, bu ihale rakamının üzerine projeyi tamamlamayan Bozoğlu firmasına ne kadar ödeme yapıldığı, ikinci ihale rakamının kaç olduğu gibi bilgiler yok. Ve tabii tamamlandığında ikinci firmaya yapılan ödeme toplamına da bakmak lazım.

Kocaoğlu AK Partili olsaydı, çoktan Kılıçdaroğlu'nun diline düşmüştü... :o

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bunlar arıtma tesisi kurulmasıyla elde edilen sonuçlar mı, kuraklığın etkisiyle su seviyelerinin artmasıyla elde edilen sonuçlar mı?

Yani İzmir kurak bir yaz geçirdiği dönemlerde de yine bu rakamlarla su kullanabilecek mi?

Sağlık Bakanlığı'ndan yazı geldikten sonra 2 yıl boyunca hiçbirşey yapmayan, daha sonra sınır değerlerin eski değerde tutulmasını talep eden bir yazı gönderen belediye nasıl oldu da birkaç ay içerisinde bu arsenik sorununu halletti? Halletmesi bu kadar kolaysa 2 yıl neden hiç bir şey yapmadı?

Yoksa halletmedi de şansı mı yaver gitti? Bu kış güzel yağmur aldık, su miktarı artınca arsenik oranı düştü. ???

25 Mart 2009 Su arsenik analiz sonuçları (YETERİNCE NİCEL OLDUĞUNU SANIYORUM)

1 Hocazade camii Alsancak 6,86 10 pbb
    2 Polis Karakolu Alsancak 6,82
    3 H.Uysal Cad. No:102/A Bayraklı 7,24
    4 Bornova İtfaiyesi 6,99
    5 7004 Sokak No:12 İzsu Pompa Pınarbaşı 1,06
    6 7401 Sokak No:18 Örnekköy 7,39
    7 Yıldız Sitesi 13.Blok No:4 Egekent-2 6,74
    8 6276 Sokak No:34/B Şemikler 7,94
    9 Havaalanı Cad. No:29/1-A Çiğli 7,40
    10 B.Sadi Hoşses Cad. No:33 Bostanlı 7,59
    11 Zübeyde Hanım Cad. No:26 Karşıyaka 7,66
    12 Erdem Cad. No:134 Buca 3,61
    13 4012Sokak No:23/B Karabağlar 0,53
    14 Önder Cad. No:57/A Gaziemir 0,32
    15 N.Serter Cad. No:133 Görece 0,35
    16 İstikbal Cad. No:5 Güzelbahçe 5,14
    17 Mithatpaşa Cad. No:387/A Narlıdere 5,79
    18 V.Hüseyin Öğütçen Cad. No:7/A Balçova 5,58
    19 237 Sokak No:20/B Hatay 0,94
    20 İnönü Cad. No:332/A Hatay 2,82

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim yazılarımdan alıntı yaptığınızda lütfen adam gibi alıntı yapın. Laflarımı çarpıtacak başka manalar çıkaracak alıntılar yapma hakkını size vermem. Yukarıda yazığım satırlar bu forumda aynen duruyor. Taha Aksoy çok değer verdiğim sevdiğim bir abimdir.Seçimden öncede seçimden sonrada bu durum böyledir. Bornova da esnaflık yaptığı günlerden bu güne iyi tanıdığım Aziz abi de aynı durumdadır.

İşi ideolojik çizgiler ile açıklamaya çalışmak bir şeyleri gizleme ve çarpıtma çabasıdır sadece. Böyle olduğuna ikna etmeyi becerebilirseniz 28 belediye başkanlığı anlamını yitirecektir. Urfa belediye seçimleri için ne düşünüyorsunuz? Onunda mı ideolojik olduğu kanısındasınız? Yoksa iş yapan adama halkın sahip çıkması diyebilirmiyiz?
    Ben sizin Taha Aksoy için söylediğiniz "yanlış zaman yanlış parti" sözünüzü "Taha Aksoy sevdiğim değer verdiğim bir insan ama AK Partili olduğu için ona oy vermem, (veya pek çok İzmirli oy vermez)" şeklinde anladım, pek çok kişi de böyle algılamıştır.

"Karşısında Aziz Kocaoğlu gibi çok başarılı bulduğum biri olmasa AK Partili de olsa Taha Aksoy'a oy verirdim." diyorsanız yerden göğe kadar haklısınız.

Eğer Kocaoğlu AK Parti adayı olsaydı ona oy verir miydiniz? Bu soruma yüksek sesle cevap veren yok. Eğer "verirdim" diyorsanız, tercihiniz ideolojik değildir, ben yanıldım. Kocaoğlu AK Parti'den aday olsaydı, CHP'ye kayacak oylar ideolojik olanlardır.

Ben oy kullandığım zamanlarda yerine göre MHP ve DTP hariç tüm partilerden adaylara oy atmış biriyim. Genel seçimlerde (CHP, MHP veya DTP'ye oy atmayacaksanız geriye ne kalıyor?) sorusunun cevabına göre oy kullanmıştım. Şimdi ise defalarca tekrar ettiğim gibi Konak'ta Ahmet Sarışın'a oy vermedim.

Bu ideolojik oy kullanmadığımı gösteriyor.

Yine Urfa-Fakıbaba olayı. Tam tersi bir örnek. İşte bu halkın adaya sahip çıkması.

İdeoloji sadece belli bir parti demek değildir.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İzsu sitesine girseniz bu forumda yazdığınız konak güzelyalı su dağıtım hattınızın eski olduğu iddianızın sizi nasıl komik hale düşürdüğünü göreceksiniz.

İZSU SİTESİNDEN ALINTI:
    İZMİR’İN SU TRAFİĞİ BİLGİSAYARLARDAN KONTROL EDİLİYOR. (SCADA): Kente 24 saat güvenli su saglayan Izmir Büyük şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Idaresi (IZSU), kentin su sistemini Halkapınar’daki tek bir merkezden bilgisayarlar ile denetleyip yönetiyor. Kentin degisik noktalarındaki, pompa, vana depo gibi tesislerin tamamının kumanda edilebilmesini saglayan bu sistem, SCADA olarak adlandırılıyor. SCADA ile 2 baraj, 98 derinkuyu, 71 terfi pompa istasyonu, 48 depo ve tüm su dagıtım agı bir kumanda merkezinden, bilgisayarlar ve telsiz sistemi ile izlenebiliyor. Su dagıtımı, uzaktan kumandalı motorlu vanalar ile kontrol edilebiliyor; hat basınç ve debileri, depo seviyeleri sensörler aracılıgı ile sürekli ve anında denetlenebiliyor.

Eski olduğunu iddia edebildiğiniz dağıtım şebekesi aslında bilgisayar sitemi ile kontrol edilebilecek kadar ileri ve modern. Peki hangi amaçla yine yalan yazdınız?
    Bazen konunun odağından sapıp tali konulara giriyorsunuz. Bunu kasten yapmadığınızı düşünüyorum. Bu yüzden sizin gibi atlayıp karşındakini itham etmeden bir kez daha açıklayayım:

Ana konu: İzmir'in su şebekesindeki kayıpların yüksek olması.
    Tali konu: İzmir'in su şebekesinin eski oluşu.

Yepyeni döşenen borular bile su sızdırıyorsa değiştirilmeli, eğer 100 yıllık boru su sızdırmıyorsa yenilemeye ne gerek var?

İzmir'in su şebekesinin PLC sistemiyle kontrol edilişi (ki bu pek çok şehrimizde mevcuttur) su sızmalarını azaltmaz.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kısaca;

İzmir'in dağlarında çiçekler açar
    Altın güneş orda sırmalar saçar...

Nerede
    İzmir
    İletiler
    600
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Belediyenin sitesine girip en azından baktğınız anlaşılıyor. Bu projenin bir yüzü . Buaradan pekçok istasyonun bittiğini rahatlıkla görüyorsunuz. Hattın 2010 yılında açılmaması için şu aşamada görünen bir sorun yok. Ancak dikkat ederseniz görünen diyorum. Görünmeyen bir sorun var. Bu hat TCDDY ile ortak kullanılacak. BUradan kaynaklanan bazı ciddi sorunlar var. Ulaştırma bakanlığı ile konu malesef çözülmüş değil. Menderes ve Ulucak civarında TCDDY için aktarma istasyonları planlanıyor. Ancak TCDDY Şehir içine kadar girmek istiyor. Bu anlaşmazlık tarih konusunda şu aşamada sorun yaratıyor. Aslında sorunun kaynağı yolcu trenleri de değil. Yük trenleri. Belediye hattın zarar göreceğini belirterek yük trenlerini şehir içinde istemiyor. TCDDY ise limanı belirterek bu izni şu aşamada vermiyor.
    İşin daha komik bölümü ise TCDDY nin elinde bu hatta çalışabilecek standartta makina yok. Hindistan dan kiralanan iki adet makina ise bu hatta uymuyor. Satın alınacak modern lokomotifler için karşılıklı taahüt edilen bir takım şartlar var. Buralarda belediye ile Ulaştırma bakanlığı arasında sorunlar var. Karın paylaşımı konularıda bu anlaşmazlıklara dahil.
    İşin gecikme sebebi olarak Aziz Kocaoğlu nu göstermeniz yada tarihin tam olarak belirtilmemesindeki kusur ne kadar gerçekçi varın siz anlatın.

En azından alt ve üst geçitlerin bu raylı sistem ile entegre yapıldığına şu aşamada bir itirazınız artık yok sanıyorum. Seçim var diye kimse alt geçit yapmaya sarılmadı. Bunlar planlanan hattın sağlıklı çalışması için eskiden tantan denilen karayolu ile kesişen noktaları ortadan kaldırma için en başında planlanmış geçitlerdir. Elbette bazılarının seçim döneminde açılması her belediyenin yaptığı gibi seçim içindir. Metrobüs, Hızlı tren, Kağıthane geçidi gibi yatırımlarında nedense bu önemde açıldığını yazmanız da dürüstlük gereğidir.
    Konu Phantom of law tarafından (06-04-2009 Saat 22:49:27 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Nerede
    İzmir
    İletiler
    600
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İzsu hatları konusuna gelince... Malum olduğu gibi daha önce döşenen borular asbestli borular idi. Asbest in bilinen kanserojen etkileri nedeni ile asbestli borular öncelikle sağlık gerekçesi ile priştina döneminde değiştirildi. Bu forumda yazdığınız hattın borularıda ilk değiştirilen guruptandır. Yani kısaca hat yeni ve sağlıklı bir hattır. İzmir de kayıp kaçak oranı benim aldığım son bilgilere göre %18 ler oranı durumdadır.
    İzsu nun bu oranı daha makul seviyelere çekmek için yürüttüğü sistemli çabalar vardır. Yanlız unutmayın kayıp ve kaçak diye yazdım.
    Konu Phantom of law tarafından (06-04-2009 Saat 22:51:13 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
6 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: