+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Teslim Etmeme Rağmen Dosya İcra Takibine Verilmiş Ne Yapabilirim?

Selam Dostlar

2004 Yılında üç yıllık Digitürk aboneliğimi iptal ettirip ekipmanları teslim ettim.Teslim alan o zamanki bayide yangın olmuş ve sanırım ekipmanların zamanında alındığına dair yazı merkeze ulaşmamış.(2006 yılında gelen ihbarname üzerine iflas eden bayi ile Digitürk merkez arandı ve ekipmanların teslim edildiği onaylandı.)

2006 yılındaki ihbarname üzerine G.antep 5.mali müşavirliğine ekipmanları teslim ettiğime dair belgenin fotokopisini çekerek aps ile gönderdim.
    O zaman bana tamam kaydını sildik demelerine rağmen geçen hafta bana sanki halen borçluymuşum gibi bir kampanyadan yararlanıp borcumu ödememi talep ediyorlar.

o zaman yazdığım yazı ve Digitürk ekipmanlarını teslim ettiğime dair dekont yanımda.(Allah'tan sorunu halletik demelerine inanmayıp imha itmemişim.)

Haksız yere 2-3 yılda bir bana icra mektubunu göndererek toplum içinde itibarımın zedelenmesine ve psikolojik olarak baskı altında tutmasına karşılık bana nasıl bir yol önerirsiniz.

Manevi tazminat dahil ne yapabilirim.

Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Teslim Etmeme Rağmen Dosya İcra Takibine Verilmiş Ne Yapabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    Teslim Etmeme Rağmen Dosya İcra Takibine Verilmiş Ne Yapabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

mkocagul Misafir

Tanımlı Re: Digitürk Ekipmanlarını Teslim Etmeme Rağmen Dosya İcra tekibine verilmiş Ne yapabilirim

Öncelikle detaylı bilgi verirmisiniz?
    Digitürk size ne zaman icra takibi yaptı? Bu takibe süresinde itiraz ettiniz mi?
    Bu bilgiler önemli . Sanırım size kampanya düzenlediklerini ve %80 indirim yaptıklarını bildiren yeni bir mektup gönderdiler.
    Bu konu malesef özel ilgi alanıma giriyor. Kayınpederim de aynı konudan muzdarip. Digitürk ile devam eden tazminat dahil üç davamız var. Bu bilgilerin yanıtını verirseniz detaylı yanıt verebilirim.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Digitürk Ekipmanlarını Teslim Etmeme Rağmen Dosya İcra tekibine verilmiş Ne yapabilirim

Alıntı mkocagul rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle detaylı bilgi verirmisiniz?
    Digitürk size ne zaman icra takibi yaptı? Bu takibe süresinde itiraz ettiniz mi?
    Bu bilgiler önemli . Sanırım size kampanya düzenlediklerini ve %80 indirim yaptıklarını bildiren yeni bir mektup gönderdiler.
    Bu konu malesef özel ilgi alanıma giriyor. Kayınpederim de aynı konudan muzdarip. Digitürk ile devam eden tazminat dahil üç davamız var. Bu bilgilerin yanıtını verirseniz detaylı yanıt verebilirim.

Öncelikli olarak bilgilendirmeniz ve sorununu paylaşmanız için teşekkürler

İcra dairesinde gelen yazıya itiraz ettim.Yalnız icradandan çıkan yazı ile benim itiraz tarih 1 aya yakın.Fakat yazı bana tebliğ edildikten sonra hemen yazdım ve aps ile ilgili icra dairesine gönderdim.Tam üç yıl 2 ay sonra baktım yine aynı yer neymiş bana bir haktanımışlar uzlaşma bilmem ne....hepsi peşin olursa faizi %100 silinecek taksit olursa %90 olacak gibi.
    İnanın ashabım bozuldu.Hem ekipmanları vereceksin hemde ekipmanları teslim ettikten 1 yıl sonra bana icra çıkaracaksın.Anlamış değilim.
    Bana digitürk merkez tamam dedi.Bursadaki depoyla o tarihte yaptığımız telefon görüşmesiyle tamam demelerine rağmen 3 yıl sonra tekrar yazı....

Bilgilendirmeniz için ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

mkocagul Misafir

Tanımlı Re: Teslim Etmeme Rağmen Dosya İcra Takibine Verilmiş Ne Yapabilirim?

Anladığım kadarı ile yasal bir itirazınız var.
    Aynı işlem benim iptal ettiğim yazlığım ve yeni kampanya nedeni ile değiştirdiğim ev aboneliğime yapıldı.
    Yetkili servisleri ile aralarında ciddi bir kopukluk var.
    Siz cihazları iade etseniz bile gıyabınızda fatura düzenliyorlar.
    Bende yasal itirazımı yaptım. Takip durdu ve dediğiniz gibi 3.5 yıl sonra faiz indirimi diye Sayın Borçlu diye başlayan aynı dosyanumaralarının yazılı olduğu, bir uyarı mektubu gönderdiler. Dehal karşı uyarı mektubu ve mail ile ilgili Hukuk bürosuna bildirim yaptım ve bir daha bu konu ile ilgili onur kırıcı, uyarı yada bilgilendirme adı ne olursa olsun bildirim yapılırsa, önce baro disiplin kuruluna şikayet edeceğimi sonrada tazminat davası açacağımı ihtar ettim. İlgili Hukuk bürosunun yetkilisi araryıp özür diledi.
    İtiraz ile takip durur. 6 ay içinde itirazın kaldırılması yada 1 yıl içinde itirazın iptali davaları açılmadığı takdirde aynı alacak için artık ilamsız yani mahkeme kararı olmadan takip yapılamaz. Kısaca artık ortada bir icra takibi dahi yoktur. Bu açık hukuki duruma rağmen bu hukuksuz mektuplar gönderilmektedir.
    Benim ayrıca babam adına sahte abonelik tesisi ile ilgili olarak yapılan bir icra takibinden doğan davam var. Bu sahte abonelik kurulumu için yetkili servis elemanı ceza mahkemesinde yargılanıyor. Digitürk adına devam eden 2000 YTL tutarlı maddi manevi tazminat davamız var. Kurulum yapıldığı iddia edilen adres dahi sahte olduğu için ortada açık bir durum var.Bu konuda kesinleşmiş mahkeme kararları var. (Takibin iptali ve Tüketici mahkemesi kararı) Bu nedenle büyük ölçüde tazminat alınacağına eminim.
    Ancak sizin tazminat davası açmanız halinde pek sonuç alınacağına emin değilim. Somut bir zararınız olduğunu ispatlamak zor olacak.
    Ancak dediğim gibi böyle hukuksuz mektup gönderen hukukçuyu Baro disiplin kuruluna şikayet edebilirsiniz.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anladığım kadarı ile yasal bir itirazınız var.
    Aynı işlem benim iptal ettiğim yazlığım ve yeni kampanya nedeni ile değiştirdiğim ev aboneliğime yapıldı.
    Yetkili servisleri ile aralarında ciddi bir kopukluk var.
    Siz cihazları iade etseniz bile gıyabınızda fatura düzenliyorlar.
    Bende yasal itirazımı yaptım. Takip durdu ve dediğiniz gibi 3.5 yıl sonra faiz indirimi diye Sayın Borçlu diye başlayan aynı dosyanumaralarının yazılı olduğu, bir uyarı mektubu gönderdiler. Dehal karşı uyarı mektubu ve mail ile ilgili Hukuk bürosuna bildirim yaptım ve bir daha bu konu ile ilgili onur kırıcı, uyarı yada bilgilendirme adı ne olursa olsun bildirim yapılırsa, önce baro disiplin kuruluna şikayet edeceğimi sonrada tazminat davası açacağımı ihtar ettim. İlgili Hukuk bürosunun yetkilisi araryıp özür diledi.
    İtiraz ile takip durur. 6 ay içinde itirazın kaldırılması yada 1 yıl içinde itirazın iptali davaları açılmadığı takdirde aynı alacak için artık ilamsız yani mahkeme kararı olmadan takip yapılamaz. Kısaca artık ortada bir icra takibi dahi yoktur. Bu açık hukuki duruma rağmen bu hukuksuz mektuplar gönderilmektedir.
    Benim ayrıca babam adına sahte abonelik tesisi ile ilgili olarak yapılan bir icra takibinden doğan davam var. Bu sahte abonelik kurulumu için yetkili servis elemanı ceza mahkemesinde yargılanıyor. Digitürk adına devam eden 2000 YTL tutarlı maddi manevi tazminat davamız var. Kurulum yapıldığı iddia edilen adres dahi sahte olduğu için ortada açık bir durum var.Bu konuda kesinleşmiş mahkeme kararları var. (Takibin iptali ve Tüketici mahkemesi kararı) Bu nedenle büyük ölçüde tazminat alınacağına eminim.
    Ancak sizin tazminat davası açmanız halinde pek sonuç alınacağına emin değilim. Somut bir zararınız olduğunu ispatlamak zor olacak.
    Ancak dediğim gibi böyle hukuksuz mektup gönderen hukukçuyu Baro disiplin kuruluna şikayet edebilirsiniz.
    Hukuk bürosuna yaptığınız dilekçe örneğini kişisel bilgilerinizi silip bir yere upload etme imkanınız varmı acaba?

Saygılar

mkocagul Misafir

Sayın xxxxx Avukatlık Bürosu Yetkilileri;

Digitürk adına kuruluşunuzca yapılan haksız icra takiplerine yasal yollar ile tarafımca itiraz edilerek icra takibatları durdurulmuştur.
    Neden itiraz ettiğim, itiraz ettiğim konulardaki haklılığım dahi irdelenmeden bir süredir öncelikle cep telefonuma mesaj yolu ile şimdide
    Posta yolu ile sanki Digitürk e borcum varmış, dahası sanki devam eden bir yasal icra takibi varmış gibi uyarı mektubu göndermeniz
    Hukuksuzdur.
    Öncelikle benim Digitürk e hiçbir borcum yoktur. Olmayan bir tutar için borcunuz var diyemezsiniz.
    Borcum olmadığı gibi yaklaşık 3 yıldır xxxxxxxxx numara ile Digitürk abonesiyim.
    Kuruluşunuzun yaptığı ve ısrarla sürdürdüğü hukuksuz uygulama nedeni ile bu aboneliğimi de bu ay itibarı ile Digitürk müşteri hizmetlerinden iptal ettirdim.
    Cihazları teslim ederek belgelerini aldım.
    İzmir 21. İcra Müdürlüğü 2007/xxxxx (Föy No:xxxxx) ve Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü 2007/xxxxx (FöyNO:xxxxx) nolu icra takiplerine yaptığım yasal itirazlarım incelenir veya en azından öncelikle okunur ise bu itirazın neden yapıldığı ve sorunun ne olduğu açık olarak anlaşılır ve görülür.
    İlamsız icra takibine itiraz edildiğinde bildiğiniz gibi icra takibi durur. 6 ay içinde itirazın iptali veya 1 yıl içinde itirazın kaldırılması davaları açılmadığı takdirde aynı alacak için artık ilamsız takip yapabilmeniz mümkün değildir.
    Dolayısı ile bana hala, yasal bir takip varmış veya devam ediyormuş gibi uyarı göndermeniz açıkça hukuksuzdur.
    30.04.2007 itiraz tarihli takip için yasa ile belirlenen dava süreleri geçmiştir. Kısaca artık bir icra takibinden söz edemezsiniz.
    Tarafımın tüketici olması sebebi ile, 4077 sayılı yasa 22. Maddeye göre, değeri 827 YTL nin altında olan uyuşmazlıklar için TSHH ne başvurmak zorunludur.
    Bu zorunlu başvuruyu yapmadan icra takibi yapmanız dahi dava açmış olsaydınız defi olarak karşınıza çıkardı.
    Davanız itirazım halinde baştan redde mahkum olurdu.
    (Dayanak: Yargıtay 13. HD 2005/1775 kararı)
    Tarafıma Digitürk tarafından gönderilmiş ve tebliğ edilmiş tek bir fatura yoktur.
    Takibe konu faturalar ve abonelik için tarafıma yapılmış yasal yada gayri yasal hiçbir uyarı ve ihtar da yoktur.
    Digitürk ün yeni müşterilere sağladığı cazip avantajlardan yararlanmam için İletişim Ofis firmasının yönlendirmesi ile yapılan abonelikte sorun yaşanmış ve cihazlar kuruluşa aktivasyon yapılmadan iade edilmiştir. Alınan bir hizmet cihazlar olmadan mümkün olamayacağına göre, gıyabımda kesilen ve tebliğ edilmeyen hayali faturaların da hiçbir değeri yoktur. Alınan bir hizmet olmadan fatura kesilemez. Eğer aksini düşünüyor iseniz dava açarak ispatlama hakkınızı kullanabilirsiniz.
    Teknik servisten kaynaklanan hatayı müşteriye fatura etmeden önce kontrol etmek basiretli işletmecinin görevidir.
    Bundan sonra tarafıma sms yada posta yolu ile bu tipte rahatsız edici ve onur kırıcı uyarı mektubu gönderilir ise Maddi manevi tazminat davası açacağımı ve bu hukuksuz uygulamanız nedeni ile kuruluşunuz hakkında baro disiplin kuruluna şikayette bulunacağımı bilgilerinize sunarım.
    Saygılarımla.

mkocagul Misafir

BU mail de babam adına Digitürk e gönderilen maildir.

Sayın:
    DİGİTÜRK HUKUK SERVİSİ'ne

Mart 2008 ayından bu güne hiçbir hata ve sorumluluğum bulunmadığı halde
    Digitürk ün kabul edilemez vurdumduymazlığı nedeni ile hukuk mücadelesi vermekteyim.
    Mart 2008 ayında 671 sokak No:71 Yüceler apt Konak /İzmir adresine kurulduğu belirtilen bir sahte abonelik için tarafıma nezaketen dahi olsa
    hiçbir bilgi verilmeden aleyhime icra takibi yapıldı.
    Bu hukuksuz icra takibatı için derhal gereken yasal yola başvurdum ve takibin iptalini sağladım.(İzmir 8. İcra Hukuk Mahkemesinin 2008/354 sayılı kararı ile ekte sunulu)
    4077 sayılı yasa hükümlerine göre miktar sınırı nedeni ile TSHH ne başvurulmadan takip yapılması dahi hukuksuz iken bana en azından bir hatırlatma dahi yapılmamıştır.
    Digitürk ten ve vekili xxxxx Hukuk Bürosunda hiçbir ilgi ve yardım görmeden bu adresi ve bilmediğim aboneliği sorguladım.
    Adresin sahte olduğunu resmi onaylı belgelerle belgeledim. Tüm belgeleri digitürk e ve xxxxx hukuk bürosuna da aynı anda verdim.
    Olmayan bir adrese kurulum yapılması teknik olarak mümkün olmadığı için bu aboneliğin
    sahte olduğu açık ve sabit iken digitürk hiçbir işlem yapmayınca ben derhal İzmir Cumhuriyet Savcılığına ekte sunulan 2008/27903 sayılı
    suç duyurusunu yaptım. Bu kovuşturma halen sürmektedir. BU dava sonucunda bu sahte aboneliği tesis eden sorumlular cezalandırılacaktır.
    Bu şikayetim sonrasında sahte aboneliğe ait sözleşmenin bir sureti tarafıma gönderilebilmiştir. Bu sahte belge incelendiğinde imzamın dahi ne kadar düzmece atıldığı çok açık bellidir.
    Bu sözleşmeyi dolduran ve size göndererek abonelik tesis eden servisiniz için ne gibi işlem yapıldığı bu güne kadar tarafıma bildirilmemiştir.
    Yenişehirde 30 yıldır esnaf olmam nedeni ile hazmedemediğim itibarımı sarsan hukuksuz ve haksız sahte aboneliğe ait icra takibi nedeni ile sahip olduğum 24 ay vadeli gerçek
    Digitürk aboneliğinin de 4077 sayılı yasanın bana verdiği hakka dayanarak derhal iptal edilmesini ve bana 24 ay vadeli satılan cihazın iade alınmasını ve kesilen tutarların tarafıma iade edilmesin talep ettim.
    Bana bu ayıbı yaşatan üstelik hiçbir özür dahi dilemeyen ve hiçbir yardımda bulunmayan bir kuruluştan hizmet almaya hala devam etmem nasıl beklenebilir?
    4077 sayılı yasanın ayıplı hizmet hükümlerince yasal olan sözleşmeden dönme hakkımı kullandım.
    İptal ve özür bir yana bu abonelik için hala fatura düzenlenmesine keyfice devam edilince mecburen yasaya göre parasal miktar nedeni ile yetkili ve başvuru yapmak 4077 sayılı yasa 22. maddeye göre zorunlu olan
    Konak Tüketici sorunları haken heyetine zorunlu başvurumu yaptım.
    " 4077 sayılı yasa 22. madde:
    Değeri beşyüzmilyon liranın altında bulunan uyuşmazlıklarda tüketici sorunları hakem heyetlerine başvuru zorunludur. Bu uyuşmazlıklarda heyetin vereceği kararlar tarafları bağlar. Bu kararlar İcra ve İflas Kanununun ilamların yerine getirilmesi hakkındaki hükümlerine göre yerine getirilir. Taraflar bu kararlara karşı onbeş gün içinde tüketici mahkemesine itiraz edebilirler. İtiraz, tüketici sorunları hakem heyeti kararının icrasını durdurmaz. Ancak, talep edilmesi şartıyla hakim, tüketici sorunları hakem heyeti kararının icrasını tedbir yoluyla durdurabilir. Tüketici sorunları hakem heyeti kararlarına karşı yapılan itiraz üzerine tüketici mahkemesinin vereceği karar kesindir.

Konak TSHH 2008/837 sayılı 14.08.2008 tarihli kararı ile aboneliğin iptaline ve ödediğim cihaza ait 128.70 YTL nin yasal faizi ile iadesine karar verdi.
    Bu karar parasal miktar nedeni ile sizi de beni de bağlamaktadır. Bu karara mahkeme nezdinde süresinde (15 gün) yapabileceğiz itiraz kararın icrasını durdurmaz.
    Buraya yaptığım başvuruma ait dilekçemin bir örneği karar verilmeden önce kuruluşunuza yasal olarak tebliğ edilmiştir.

Dilekçemdeki taleplerimi net olarak okumuş ve biliyor olmanız gerekmektedir. TSHH yasal olarak talep edilen şey hakkında karar verebilir.

Dilekçemde taleplerim ve açıklamalar açık olarak ortadadır. BU dosyayı görevli avukatınız TSHH de inceleyebilir.

Bu tebligata geçerli ve kabul edilen bir savunma tarafınızca yapılmamış ve bu nedenle ekte sunulan TSHH kararı verilmiştir.

Yukarıda alıntı yapıldığı gibi bu karar tarafınızı bağlayıcıdır. Bu karar bizi bağlamıyor diyen müşteri temsilcinize ben birşey diyemem gerekeni yargı söyler.

BU karar üzerine artık bana düşen bir başka hukuk başvuru yolu yoktur.

Bugün arayan ve Mahkemeye başvurmamı öneren sayın Sinem hanım ın anlattıklarının bu nedenle hukuk ile ilgisi yoktur.

Bu kararı beğenmiyor iseniz yasa yollarına başvurmak sizin hak ve keyfiyetinizdir.

Hiçkimsenin bu kararlara rağmen bana, sizin mahkemeye başvurmanız gerekiyor deme hakkı yoktur.

Müşteri temsilcileriniz önce doğruları bilmek ve ona uygun görüşme yapmak zorundadır.
    Bu karar derhal yerine getirilmezse cebri icra yolu ile İlamların icraına dair hükümlere göre
    icra yolu ile gerekeni elbette sizden icazet almadan yapacağım.

Ancak bugün Sinem hanım aracılığı ile yapılan sözlü bildirimizden sonra ayrıca maddi manevi tazminat davası açmaya karar verdim.

Bu nedenle tutarın belirlenmesini avukatıma bıraktığım ayrı bir tazminat davası açmaktayım.

Elinde bulunan tüm kararları Tüketici derneklerinin Web siteleri ile paylaşarak diğer Tüketicileride konulardan ve Digitürk uygulamalarından bilgilendireceğim.

Ekte sunulan ve ilam hükmündeki kararlardan doğan alacaklarımı en geç 08.09.2008 gününe kadar bekleyerek avukatım kanalı ile icra yolu ile tahsil edeceğim.

Tarafıma yapacağınız tüm bildirimleri, hangi yol ile olursa olsun sadece yazılı yapmanızı, bundan böyle kuruluşunuz ile, hiçbir sözlü görüşme yapmayacağımı

durum hakkında keyfiyeti ve değerlendirmeyi bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

BU mail de babam adına Digitürk e gönderilen maildir.

Sayın:
    DİGİTÜRK HUKUK SERVİSİ'ne

Mart 2008 ayından bu güne hiçbir hata ve sorumluluğum bulunmadığı halde
    Digitürk ün kabul edilemez vurdumduymazlığı nedeni ile hukuk mücadelesi vermekteyim.
    Mart 2008 ayında 671 sokak No:71 Yüceler apt Konak /İzmir adresine kurulduğu belirtilen bir sahte abonelik için tarafıma nezaketen dahi olsa
    hiçbir bilgi verilmeden aleyhime icra takibi yapıldı.
    Bu hukuksuz icra takibatı için derhal gereken yasal yola başvurdum ve takibin iptalini sağladım.(İzmir 8. İcra Hukuk Mahkemesinin 2008/354 sayılı kararı ile ekte sunulu)
    4077 sayılı yasa hükümlerine göre miktar sınırı nedeni ile TSHH ne başvurulmadan takip yapılması dahi hukuksuz iken bana en azından bir hatırlatma dahi yapılmamıştır.
    Digitürk ten ve vekili xxxxx Hukuk Bürosunda hiçbir ilgi ve yardım görmeden bu adresi ve bilmediğim aboneliği sorguladım.
    Adresin sahte olduğunu resmi onaylı belgelerle belgeledim. Tüm belgeleri digitürk e ve xxxxx hukuk bürosuna da aynı anda verdim.
    Olmayan bir adrese kurulum yapılması teknik olarak mümkün olmadığı için bu aboneliğin
    sahte olduğu açık ve sabit iken digitürk hiçbir işlem yapmayınca ben derhal İzmir Cumhuriyet Savcılığına ekte sunulan 2008/27903 sayılı
    suç duyurusunu yaptım. Bu kovuşturma halen sürmektedir. BU dava sonucunda bu sahte aboneliği tesis eden sorumlular cezalandırılacaktır.
    Bu şikayetim sonrasında sahte aboneliğe ait sözleşmenin bir sureti tarafıma gönderilebilmiştir. Bu sahte belge incelendiğinde imzamın dahi ne kadar düzmece atıldığı çok açık bellidir.
    Bu sözleşmeyi dolduran ve size göndererek abonelik tesis eden servisiniz için ne gibi işlem yapıldığı bu güne kadar tarafıma bildirilmemiştir.
    Yenişehirde 30 yıldır esnaf olmam nedeni ile hazmedemediğim itibarımı sarsan hukuksuz ve haksız sahte aboneliğe ait icra takibi nedeni ile sahip olduğum 24 ay vadeli gerçek
    Digitürk aboneliğinin de 4077 sayılı yasanın bana verdiği hakka dayanarak derhal iptal edilmesini ve bana 24 ay vadeli satılan cihazın iade alınmasını ve kesilen tutarların tarafıma iade edilmesin talep ettim.
    Bana bu ayıbı yaşatan üstelik hiçbir özür dahi dilemeyen ve hiçbir yardımda bulunmayan bir kuruluştan hizmet almaya hala devam etmem nasıl beklenebilir?
    4077 sayılı yasanın ayıplı hizmet hükümlerince yasal olan sözleşmeden dönme hakkımı kullandım.
    İptal ve özür bir yana bu abonelik için hala fatura düzenlenmesine keyfice devam edilince mecburen yasaya göre parasal miktar nedeni ile yetkili ve başvuru yapmak 4077 sayılı yasa 22. maddeye göre zorunlu olan
    Konak Tüketici sorunları haken heyetine zorunlu başvurumu yaptım.
    " 4077 sayılı yasa 22. madde:
    Değeri beşyüzmilyon liranın altında bulunan uyuşmazlıklarda tüketici sorunları hakem heyetlerine başvuru zorunludur. Bu uyuşmazlıklarda heyetin vereceği kararlar tarafları bağlar. Bu kararlar İcra ve İflas Kanununun ilamların yerine getirilmesi hakkındaki hükümlerine göre yerine getirilir. Taraflar bu kararlara karşı onbeş gün içinde tüketici mahkemesine itiraz edebilirler. İtiraz, tüketici sorunları hakem heyeti kararının icrasını durdurmaz. Ancak, talep edilmesi şartıyla hakim, tüketici sorunları hakem heyeti kararının icrasını tedbir yoluyla durdurabilir. Tüketici sorunları hakem heyeti kararlarına karşı yapılan itiraz üzerine tüketici mahkemesinin vereceği karar kesindir.

Konak TSHH 2008/837 sayılı 14.08.2008 tarihli kararı ile aboneliğin iptaline ve ödediğim cihaza ait 128.70 YTL nin yasal faizi ile iadesine karar verdi.
    Bu karar parasal miktar nedeni ile sizi de beni de bağlamaktadır. Bu karara mahkeme nezdinde süresinde (15 gün) yapabileceğiz itiraz kararın icrasını durdurmaz.
    Buraya yaptığım başvuruma ait dilekçemin bir örneği karar verilmeden önce kuruluşunuza yasal olarak tebliğ edilmiştir.

Dilekçemdeki taleplerimi net olarak okumuş ve biliyor olmanız gerekmektedir. TSHH yasal olarak talep edilen şey hakkında karar verebilir.

Dilekçemde taleplerim ve açıklamalar açık olarak ortadadır. BU dosyayı görevli avukatınız TSHH de inceleyebilir.

Bu tebligata geçerli ve kabul edilen bir savunma tarafınızca yapılmamış ve bu nedenle ekte sunulan TSHH kararı verilmiştir.

Yukarıda alıntı yapıldığı gibi bu karar tarafınızı bağlayıcıdır. Bu karar bizi bağlamıyor diyen müşteri temsilcinize ben birşey diyemem gerekeni yargı söyler.

BU karar üzerine artık bana düşen bir başka hukuk başvuru yolu yoktur.

Bugün arayan ve Mahkemeye başvurmamı öneren sayın Sinem hanım ın anlattıklarının bu nedenle hukuk ile ilgisi yoktur.

Bu kararı beğenmiyor iseniz yasa yollarına başvurmak sizin hak ve keyfiyetinizdir.

Hiçkimsenin bu kararlara rağmen bana, sizin mahkemeye başvurmanız gerekiyor deme hakkı yoktur.

Müşteri temsilcileriniz önce doğruları bilmek ve ona uygun görüşme yapmak zorundadır.
    Bu karar derhal yerine getirilmezse cebri icra yolu ile İlamların icraına dair hükümlere göre
    icra yolu ile gerekeni elbette sizden icazet almadan yapacağım.

Ancak bugün Sinem hanım aracılığı ile yapılan sözlü bildirimizden sonra ayrıca maddi manevi tazminat davası açmaya karar verdim.

Bu nedenle tutarın belirlenmesini avukatıma bıraktığım ayrı bir tazminat davası açmaktayım.

Elinde bulunan tüm kararları Tüketici derneklerinin Web siteleri ile paylaşarak diğer Tüketicileride konulardan ve Digitürk uygulamalarından bilgilendireceğim.

Ekte sunulan ve ilam hükmündeki kararlardan doğan alacaklarımı en geç 08.09.2008 gününe kadar bekleyerek avukatım kanalı ile icra yolu ile tahsil edeceğim.

Tarafıma yapacağınız tüm bildirimleri, hangi yol ile olursa olsun sadece yazılı yapmanızı, bundan böyle kuruluşunuz ile, hiçbir sözlü görüşme yapmayacağımı

durum hakkında keyfiyeti ve değerlendirmeyi bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim kardeş
    Ramazan Bayramınız kutlu olsun bu arada.

Saygılarımla

Nerede
    istanbul
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Digitürk'ün sözleşmeleri ve tutumları tamamen farklı zaten

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

karsıyaka av ukatlık burasunda mıras konusu

Aksen hukuk

aksen hukuk bürosu şikayet

aksen hukuk iski

aksen hukuk bürosu

asc hukuk şikayet

DIGITURKTEN İCRA

aksen hukuk şikayet

asc hukuk sikayteaksen ilethttp:www.hukuki.netshowthread.php45295-Teslim-Etmeme-Ragmen-Dosya-icra-Takibine-Verilmis-Ne-Yapabilirimasc hukukhakem heyeti digiturk şikayetasc hukuk burosunun baktigi davalardigiturk abone vefat etti bizi icraya verdiaksen xxxxxxxxx video
Forum