+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 24´e kadar toplam 24 ileti bulundu.

Konu: Avukatın attığı mesaj

Avukatın attığı mesaj Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    246
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Avukatın attığı mesaj

sayın avukat arkadaşlar
    ben yazımda tüm avukatları zan altında bırakacak bir uslüp kullanmadığım gibi mesleği kendilerine ilke etmiş kişileride tenzih ettiğimi söyledim nedense bu sitede herkes eleştirilebiliyor ama bir avukata bir şey söyledimi hemen karşı savunmaya geçiyorsunuz . yazılanları bile tam okumuyorsunuz . her meslekte çürük elma çıkıyor bunun nesini savunuyorsunuz yokmu meslekten atılan , cezaevine giren ,yolsuzluk yapan , çete kuran meslektaşınız elbette var. ha yıllarca ağır eğitim almış demiş bir arkadaşımış , sizce yıllarca eğitim almak sizce saygı duyulması gereken kişilermi yaratıyor? burda mühendisi doktoru eleştiriken nasıl davranıyorsak avukatı eleştirdiğimizdede o tepkiyi gösterseniz daha tutarlı olacak. hukuk sadece bana normal vatandaşa değil avukatada hakimede herkese lazım. sizlerden şunu beklerim evet mesletaşımız hata yapmışsa baro bunun için var mutlaka gerekeni yapar demenizi ve bu davranışlarında elbette yanlış olduğudur. burda kimsenin ismini vermiyoruz kimseyede hakaret etmiyoruz yazacaz , konuşacaz ,tartışacaz ki yanlış yapanlar bu yanlışlarından vaz geçsin.

Hukuki NET Güncel Haber

Avukatın attığı mesaj konulu yargıtay kararı ara
    Avukatın attığı mesaj konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok güzel ama size avukatı,hekimi suçlayamazsınız diyen yok.Sadece uslubunuzda ters gelen bir şeyler olduğundan bazı tepkiler verilmiş.Kaldı ki
    beklediğiniz ama görmediğiniz yanıtlarda,ilgili baroya şikayette bulunabileceğiniz belirtilmiş bir hukukçu üye tarafından.
    Anlatmaya çalıştığınız konuyu ,daha sakin ve yazım kurallarına özen göstererek açıklarsanız daha iyi olacak.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    159
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba

Bir süre önce açmış oldugum konu tekrar aktif olmuş anlaşılan o süreden bu zamana kadar başımdan geçenleri kısaca özetleyeyim.

İlgili savcılıga şikeyet dilekçemi verdim ve beklemeye başladım bayagı bir süre sonra dosyamı takip etmeye başladım ve şikayetım kabul edilmemiş ilginç olanı karar yazısı yok kararı veren savcı beyin yanına gidip neden kabul edilmediği diye sordugumda aldıgım cevap sende o firmaya mesaj atmıssın ondan dedı!!!! bende 1.agır cezaya itirazımı yaptım 75 gün gecti hala karar metnını yollamamıslar.
    Bosanma davasında karsı tarafın çalıştıgını firma evraklarındakı(fatura ve irsaliye) imzalar ile belgeledim,sgk'ya şikayet ettım tutulan rapor o isimde ve soyadında boyle bırı calısmıyor dıye,bir önceki mahkememden bir gün önce ilgili avukat verdıgım savunma ve dilekçelerden dolayı (çalıştıgını ispatı,attıgı mesaj,sgk personelın tuttugu rapor) mahkeme günü davanın ertelenmesi için yolladıgı dilekçede şu mahkemede davam var ertelenme talebi istedi,davnın hemen akabınınde yaptıgım arastırmada o mahkemelerde davasının olmadıgı belgelendi bu belgede 1.agır ceza dosyasına eklendi.
    Karsı tarafın avukatının vekaletınde eşimin imzası taklit edilmiş ve mahkemeye sunulmuş eşimin imza sirküleri oldugunda vekaletteki imzaların tutmadıgı ve vekaletı veren notere yaptıgım ziyarette bu kişimi geldi diye sordugmda evet diye cevap vermeleri benı dumura sokmustur vekalettekı resım 10 yıl öncekı resım ve hıc alakası yok su anki halı ıle imza sirkülerini sundugumda verecek cevap bulamadılar.
    Bir önceki mahkemeden sonra gerıye dönuk sigorta yapıldı mahkemeden 10.gun öncesıne komık!!! sonra avukat hanımın yönetici oldugu firmadan atılan e-mailde eşimi işten çıkardıklarını artık ilişkisinin olmadıgını falan filan yazdılar son mahkememden bir gün önce yine orada çalıştıgı ispat ettım!!! ertesi gün başka bır avukat davaya girdi bayan avukat sadece orada gezındı üstüne cüppe giyerek hemde salına salına tanımadıgımı zannedıp ve açılan dava düştü sunmuş oldugum evraklar ve adaletı yanıltmak ıcın yaptıklarını belgelememden çete halınde çalışmaları vs.vs dolayı salondan çıktıgımızda bayan avukat kapının önünde beklıyordu cüppe giymiş halde davaya bakan hakim'e bayan avukatı gösterdıgımde yüzlerindeki ifade görülmeye degerdı.
    Sonrası 1.agır cezada sonuçlanması gereken bir adaleti yanıltmak için yapılan hareketlerden oluşan bir dosya,avukat hanımın avrupadakı bir yazısma portunda ülkemizde algoritmalara takılmayan sözlerinde oluşan dostane muhabbetlerinden oluşan 20 sayfalık yazılı sözleri(bende saklı 1.agır cezadan gelecek habere göre),erteleme talebınde bulundugunda olmayan davaları,vekalettekı imza,davaya girmeyip kapının önunde beklemesi,çalışan elemanı çalışmıyor diye göstermesi,ve yazılı olarak e-mail atması artık çalışmıyor diye ve çalıştıgının ispatı.
    Yazdıklarım sadece bayan avukat ile alakalıdır diger avukatlar ile alakalı degıldır sadece anlatmak istedıgım ve 2 yıla yakındır yazdıklarım ve verilen cevaplardan açılan forumlardan epeyce şeyler ögrendim şahsım olarak ego sorunu yaşayan biri degılım bir dönem verılen cevaplarda şahsım suçlu gösterılmeye çalışıldı ama görünen o ki meslegimde yola çıkarak söylüyorum kime yetki verilse kral o oluyor hukukçulardan ricam savundugunuz kişi insan^sa karsı tarafından insan oldugunu unutmayın rabbimin bahşettiği zekayı kullanmak kişinin elinde bende kullandım ve sonucunu aldım herkesın ve her kurumun bir üstü vardır mühür kımde ise kral o degıl.
    Forumda yazdıklarımı okuyan cevap veren eleştiren herkese teşekkür ederim.

Ya insan ırkının hiçbir üyesinin gerçek hakkı yoktur, ya da aynı haklara sahiptir

Nerede
    istanbul
    İletiler
    159
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Avukatın attığı mesaj

İyi Akşamlar Herkese

Uzun bir ayrılıktan sonra başlıkta görüldügü gibi şikayetım hala devam ediyor.

1.inci agır ceza şikayet ıle alakalı red verdi ilgili cumhuriyet savcılıgı ve 1.inci agır cezanın red yazıları ile bayan avukatı adalet ceza işleri(ankaraya) şikayet ettım ve şikayetim hala takıp ediliyor.

Şİkayetımın ardından ilgili cumhuriyet savcılıgındaki adalet hukuk burosuna çagrıldım ifademi almaları için ifademden 20 gün(5.inci ayda) sonra ilgili büro kovusturmaya gerek yoktur yazısı yolladı !!!! ankara ise yollayamaz karar merci orası degıl yollanan evrakı saklayın sizlerden talep edecegiz dedi.

İlgili büronun yolladıgı avukat hanım ifadelerinde Müvekkilinin 15/08/08 tarihinden beri sigortalı olarak çalıştıgını ve kaydının yapıldıgını Sgk nın hatası oldugunu söylemeye çalışmış.
    Sgk personelinin tuttugu tutanagı sgk kayıtlarını hatırlamadan ifade vermiş ve ilgili büroda kovusturmaya gerek yok tebligatı çıkarıyor şahsıma.
    Vekalet alınan noter bu süre zarfından incelendi kendini haklı çıkardı!!!
    Avukat hanımın arama motoruna ait gruptaki yazdıklarını ise BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ OLARAK NİTELENDİRMİŞ ve ilgili savcılıktaki büroda yollamış oldugu tebligata yazmış.

Bu süre içinde Yüzüme okunmaya tebliğ edilmeyen kamu davası cezası ortaya çıktı ve ilgili savcılık'a gittigimde kimin ceza kararını aldıgını ögrenemediğim gibi arşivden dosyayı çıkartamadım!! ceza kararı veren hakimin odası girip sordugumda yüzüme okunmayan bir ceza nasıl olurda baskalarının elinde dolasıp boşanma davamın dosyasına girdi ve kimin aldıgını ögrenmek istiyorum diye talep ettıgımde odasında cıkardı ilgili savcılık hakkındaki şikayette bulundum ve cevabını bekliyorum.
    Savcılıgın bulundugu ilçe başka bir ilçe ile birleşince ilgili savcılıga yapmış oldugum tüm şikayetler birleşen savcılık tarafında dilekçem ile tekrar açıldı.

Yargıtayda olan boşanma davam Adalet ceza Büro tarafında şu an inceleniyor son davaya giren avukat ise dosya hakkında ifade verdi ondan sonra telefon etmemeye başladı!!! dosyaya bakan avukat sanki dava başından beri dosya ondaymış gibi temyiz dilekçesi hazırlıyor ve ilgili aile mahkemesini suçluyor hakim'ide hedef göstererek hakimin karşı tarafın şahitlerini duruşma salonuna orda oldukları ve talep ettikleri halde almadıgını büyük puntolarla yazıyor.

Son davaya giren avukat kimi savunacagını yada duruşmadan önce bayan avukat ile görüştügünü unutarak temyiz dilekçesi hazırlamış.

Bayan avukat ve ortagı oldugu şirket şu an ciddi bir araştırma altında sahte marka tescil belgesi sahte register'lı mallar sahte ıso9001 belgesını kendi adlarına düzenleyerek internetteki firma web sayfalarına koymalarından dolayı bir çok taraftan inceleme altında.

Avukatların bır kısmı marka vekilliği yapıyor ama bayan avukat marka vekilliğinden önce sahte register'lı malları/marka tescil belgesını ıso9001belgesını firmasının kalite standardına uygun oldugunu webde yayınlıyor.

Avukat hanımın firmasında sattıgı malları kendi markasını yani başka bir alışveriş sitesinden bir kredi kartı ile sipariş ettim ve avukat hanımın firması o malı websatışı yapan firmaya yollamadı başka markalı mallar yolladı hep diretince yollamak zorunda kaldı kısacası sahte register'lı malları 2.koli olarak bende bakalım bu sahte ibare hakkında ne ifade verecek yada neyi yalanlayacak gelen malın faturasınıda avukat hanımın firması kesip yollamış araştırınca satış yapan web satış firmasıda avukat hanımın ortak oldugu firma ile organik bagları ortaya çıktı web satışı yapan firma şu an yarı pasif olarak yayında.
    Nasıl bir vekillik psikolojısınde oldugunu belli degil.

Şu an dosyam hala adalet ceza da ve işlem görüyor diyeceksinizki niye bu kadar ugraştın yada ugraşıyorsun diye herkes ne olursa olsun kim olursa olsun haddini bilmeli birgün bende sert kayaya çarpabilirim ama yapacagım şeyleri yada başıma gelecekleri hesaplarım ona göre hareket ederim.

Herkes okur kendi meslegini icra eder yada etmez ama avukatsa her kuyuya taş atmayacak para hırsını kurbanı olan biri öyleki yanında çalıştırdıgı çocugumun annesinin 3 aylık maaşını vermedigi gibi birde avukatlıgını yapmak ve istenen bir takım maddi ve manevi şeylerden pay almak için türlü oyunlar içinde olmayacaktı baktıgın dava ne ise ona bakacaktı.

Kısacası herşeyi bileceksin ama hiç birşeyi bilmeyeceksin

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar: