odtü af uygulama esaslarını acıkladı!!!!!!!
fakat ortada bi kanunsuzluk var esaslar şöyle

TEMEL İNGİLİZCE BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ
Kendi isteği, kayıt yenilememe, kayıt sildirme, disiplin cezası nedeni ile ilişiği kesilenler

Mevcut yönetmelik hükümlerine tabi olarak 2005-2006/ 1. dönemi için kayıtları yapılır.
Akademik başarısızlık veya devamsızlık nedeni ile ilişiği kesilenler

İsteyen öğrencilere 2005-2006 eğitim öğretim yılında “Özel Öğrenci” statüsünde programa devam hakkı verilir.
İsteyen öğrenciler Eylül 2005, Ocak 2006, Haziran 2006 tarihlerinde sınav haklarını kullanır.
İsteyen öğrenciler devam ve sınav haklarını birlikte kullanabilir.
Haziran 2006 tarihine kadar Üniversite Senatosu’nca kabul edilen uluslararası düzeyde dil sınav sonucu (TOEFL, IELTS vb.) sunulabilir

yukarıda verilen bu hak yani:

Akademik başarısızlık veya devamsızlık nedeni ile ilişiği kesilenler

İsteyen öğrencilere 2005-2006 eğitim öğretim yılında “Özel Öğrenci” statüsünde programa devam hakkı verilir.
İsteyen öğrenciler Eylül 2005, Ocak 2006, Haziran 2006 tarihlerinde sınav haklarını kullanır.
İsteyen öğrenciler devam ve sınav haklarını birlikte kullanabilir.
Haziran 2006 tarihine kadar Üniversite Senatosu’nca kabul edilen uluslararası düzeyde dil sınav sonucu (TOEFL, IELTS vb.) sunulabilir

özel öğrenci statüsü dedikleri hak odtünün isteyen herkese parasını verdiği taktirde hazırlık kursu vermesidir yani isteyen herkes bu kursa parasıyla gidebiliyor
işin acıkcası bu bi hak değil sadece bize bi hatırlatma şeklidir
sizce burada bi kanunsuzluk yokmu?