bir kurumun ortağıyım. kurumumuza aktif bir müdür almak isteği ile referanslarımızdan müdür araştırttık , bir arkadaşı tavsiye ettiler . şahıs ile görüşmemizde ihtiyacımızı karşılayabileceğini düşündük. deneme süresi bitmeden de (--- resmi atamasının yapılması gerektiğini bunun için bağlı bulunduğumuz ilgili bakanlıkta da atama işleminin gerçekleştirebilmesi için---) istenen resmi evrakları ( üni. diploması , stajerliğinin kaldırıldığına dair bakanlık oluru , çalışma izni vs. gibi yaklaşık on belge ) kurumumuza teslim etmesini ısrarla belirttik. şahsın deneme süresi bitti , evraklarını sorduğumuzda eski çalıştığı yere bir türlü gidemediğini ve evraklarını alamadığını söyledi. bu hal bir müddet böyle devam etti. sonra da diplomasının aslını aslında hakkaride iken kaybettiğini söyledi. bu tip bahanelerle muhasebe dept. bir müddet oyalamış. hatta nüfus cüzdanının fotokopisini dahi teslim etmedi. biz de dördüncü ayın ortasına kadar sabretmek durumunda kaldık. netice de de bana gelerek işten ayrılmak istediğini beyan etti. evraklarını teslim etmediği müddetçe hakedişinin ödenmemesi talimatını verdiğimden ötürü de muhasebemiz iki aylık hakedişini vermemiş. ben de hakedişini vermeyeceğimizi söyledim. çünkü bakanlığımızın istediği müdürlük kıstaslarını taşıyıp taşımadığı bile belli değildi ve eski müdürümüz de zaten müdürlük görevine devam etmekte idi. sonra şahıs İLAMSIZ HACİZ ile bu alacak iddia ettiği meblağı talep etti. biz de reddettik. şimdi de tutmuş aynı talebi yenilediği gibi bir de İŞ MAHKEMESİNE müracaat etmiş( ssk yaptırmadığımızı dahi ileri sürmüş ki zaten bu mümkün değildi çünkü evrakları yoktu.). bu durumda işveren olarak biz ne yapmalıyız ? saygılarımla...