+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur?

Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur?

Birkaç bankadan maaşımı yüksek göstererek kefilsiz kredi kullandım ve birkaç bankadanda aynı şekilde kefilsiz olarak aldığım kredi kartlarımın maaşımı yüksek gösterip limitlerinin arttırdım. Şu andada birkaç aydır düzenli ödeme yapamıyorum. Ailemin borçlarımdan haberi olunca babam evden kovuyor. Babam emekli onun üzerine kayıtlı evde kalıyordum. Ama kaçıp gitmek zorundayım. Kaçıp gedersem ne olur ailemin bu işlerden haberi yoktu. Ne yapmalıyım?

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur? konulu yargıtay kararı ara
    Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Wink Re: Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur?

Alıntı yanık_çıra rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Birkaç bankadan maaşımı yüksek göstererek kefilsiz kredi kullandım ve birkaç bankadanda aynı şekilde kefilsiz olarak aldığım kredi kartlarımın maaşımı yüksek gösterip limitlerinin arttırdım. Şu andada birkaç aydır düzenli ödeme yapamıyorum. Ailemin borçlarımdan haberi olunca babam evden kovuyor. Babam emekli onun üzerine kayıtlı evde kalıyordum. Ama kaçıp gitmek zorundayım. Kaçıp gedersem ne olur ailemin bu işlerden haberi yoktu. Ne yapmalıyım?
    Forumlarda arama yapsanız, hatta aramaya dahi gerek yok şöyle bir göz gezdirseniz! sorunuzla ilgili belki yüzlerce konu açılmış olduğunu göreceksiniz. Maaşını olduğundan fazla yani gerçeğe aykırı beyan etmişsin, kefilin yok, üstelik sonradan limitleri de arttırmışsın, bir de düzenli ödeme yapamıyorum ne yapayım diyorsun! Bunlar zaten usulsüz ve mantıksız işler. Bu şekilde senin gibi kredi alan çok insan var. Pardon ama sen olmayan gelirini beyan ettiğinde bunun karşılığından aldığın kredileri nasıl ödeyeceğini düşünüyordun? Ailen ise tüm bu yaptıklarından haberi olmayıp sadece borçlarından haberi oluyorsa bu durumu onların düşünüp değerlendirmesi lazım. İkametgahın veya bankada kayıtlı adresin neresi ise oraya haciz gelebilir. Senin kaçıp gitme düşüncen bir işe yaramaz. Bence durumu vakit kaybetmeden öncelikle ailenle paylaş ki onlara da sonradan tatsız sürprizler yaşatma. Günün birinde ailen sen yokkken karşılarında haciz memurlarını gördüklerinde öğrenmelerini istemezsin değil mi? Borçların icralık olmadan ailenin de bilgisi dahilinde bankalarla belki geri ödeme konusunda uzlaşma şansın da olabilir.
    Konu hksvr tarafından (12-08-2008 Saat 09:24:52 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur?

Kredi ya da kredi kartı veren bankalar geliri iyice araştırmadan nasıl kredi verebiliyor onların hiç sorumluluğu yokmu? Maaş yazısındaki rakam ve imza gerçekmi değilmi? Ssk.gov.tr den rahatlıkla gelir sorgulanabiliyor eğer maaş düşük maaş yazısı yüksekse maaş doğruysa o zamanda işyeri gereken vergiyi vermiyor demektir. Bu da devleti zarara uğratır. Burada bir boşluk yokmu. Suçlu sadece kredi ya da kredi kartını kullananmı? Gelir doğru düzgün sorgulansa kredi yada kredi kartı verilmeyeceği için sorun da olmayacak. Ben borçlarımın hepsini bir araya toplayarak taksitlendirip yatırabilirim şu anda ama bankalar buna yanaşmışyor. Taksitin birini yatırsam diğeri cezaya girmeye başladı gelirimde taksitleri karşılamıyor. Ne yapmalıyım?

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı irfo03 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kredi ya da kredi kartı veren bankalar geliri iyice araştırmadan nasıl kredi verebiliyor onların hiç sorumluluğu yokmu? Maaş yazısındaki rakam ve imza gerçekmi değilmi? Ssk.gov.tr den rahatlıkla gelir sorgulanabiliyor eğer maaş düşük maaş yazısı yüksekse maaş doğruysa o zamanda işyeri gereken vergiyi vermiyor demektir. Bu da devleti zarara uğratır. Burada bir boşluk yokmu. Suçlu sadece kredi ya da kredi kartını kullananmı? Gelir doğru düzgün sorgulansa kredi yada kredi kartı verilmeyeceği için sorun da olmayacak. Ben borçlarımın hepsini bir araya toplayarak taksitlendirip yatırabilirim şu anda ama bankalar buna yanaşmışyor. Taksitin birini yatırsam diğeri cezaya girmeye başladı gelirimde taksitleri karşılamıyor. Ne yapmalıyım?
    Kredi veren gelir beyanının nesini araştıracak. Eğer kredi kullanan gelirini yüksek gösterebiliyor ve bunu belgeleyebiliyorsa bu kendi sorunudur. Sonrasında doğan olumsuz sonuçlar da işte böyle kredi kullananı bağlar. İşyerinin personel ücretlerini düşük göstermesi tamamen farklı bir konudur. Siz öncelikle ödeyebileceğiniz yükün altına gireceksiniz. Aksi takdirde bu konuda direk bankayı suçlamak mantıksız olur. Kredi kullanan hesabını bilmezse kim ne yapsın? Bankalar tüketicilerin isteği doğrultusunda borç taksidi yapmak zorunda değillerdir. Uzun vadede ödeme şartları ancak karşılıklı uzlaşmayla mümkün olabilir. Neticede herşeyin sonunu düşünmek yine biz tüketicilere düşüyor! Bankaların uygulamaları hakkında benim de sitedeki forumlarda hararetli eleştirilerimi bulabilirsiniz. Ancak her durumda bankayı suçlamak da doğru bir yaklaşım değildir. Krediyi al, bir güzel kullan, ödemeleri geciktir veya hiç yapma, sonrada "Banka bana uzun vadeli taksit yapmıyor, benimle uzlaşmıyor" de, oldu! Şayet gelirin borçlarını, ödemelerini karşılamıyorsa o zaman neden kullandın kardeşim, baştan belli değilmiydi şartlar diye sormazlar mı insana?
    Konu hksvr tarafından (12-08-2008 Saat 12:14:52 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    133
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı irfo03 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu tamamen bankaların problemi. Bir çok banka bordro bile istemiyor hatta bir dönem maaşları bile olmayan binlerce üniversite öğrencisine kart yolladılar.Sokaklarda gel sana illaki borç vereyim diyen zihniyeti konuşuyoruz şuanda burada

Paradan para kazanmak riskli iştir bankalarda riske giriyor ve geri alamadıklarıda oluyor kat kat fazlası ile aldıklarıda oluyor. Biz zengin bir ülke değiliz bizim halkımız "Borç" altında yaşamaya alışkın bir toplum değil , intihar bile edebiliyor yada cinnet geçirip cinayet işleyebiliyor.2000 ytlnin şuanda hayatımızda çok önemli bir yeri yokken 2000ytl aldığı için 70 bin ytl borçlanıp öğrenimini bırakanlar işlerini bırakanlar var.

Paranın neredeyse herşey haline geldiği bu devirde kredi kullananıp ödeyemeyenlerin bunları hak ettiğini düşünmüyorum. Neticede art niyeti olan insanlar kendi kimlikleri ile kredi kullanmazlar (Sonuçlarını bile bile)

Sonuç olarak borçlarınızla yaşamak zorundasınız. Bir işe girdiğiniz zaman maaşınızın bir kısmına el konulacak bir mal edinemiyeceksiniz ailenizden bir mülk kaldığı zaman alacaklılar tarafından hacz edilecek vsvs.

Devletin bu konuda yasal düzenlemelere gidip yüzbinlerle ifade edilen kredi kartı borçlusunu kurtarabilmeside mümkün değil. Sadece zaman aşımı süresi için bir çözüm üretilebilir diye düşünüyorum.Zaman aşımı süresini yinelenemiyecek şekilde bir düzenleme yapıldığı takdirde insanlarımız zamanında aldıkları 4 jant lastik parası yerine 0 kilometre jaguar parası ödemekten kurtulurlar . Hatta bankaların ayağını denk alıp her önüne gelene kart dağıtmasının önüne geçer diye düşünüyorum.

Forumumuzdan bihaber olupta burada yediği darbeleri paylaşmamış olan 3 4 bin ytl için evleri arabaları hacz edilip ellerine başka bir eve taşınmak için bile para kalmayan insanları düşündükçe insanın yüreği burkuluyor.

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Cyberian rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu tamamen bankaların problemi. Bir çok banka bordro bile istemiyor hatta bir dönem maaşları bile olmayan binlerce üniversite öğrencisine kart yolladılar.Sokaklarda gel sana illaki borç vereyim diyen zihniyeti konuşuyoruz şuanda burada
    Peki sokakta her satılana atlayan, sonucunu hiç düşünmeden satın alan zihniyetin hiç mi kabahati yok sizce?

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peki sokakta her satılana atlayan, sonucunu hiç düşünmeden satın alan zihniyetin hiç mi kabahati yok sizce? Kimsenin kafasına silah dayayıp zorla kredi veya kart dağıtmıyorlar. Kendilerine göre bir pazarlama stratejileri var onu uyguluyorlar. Sen eğer kendini kontrol edemiyorsan, ihtiyacın olmadığı halde alıp kullanıp birde ödemiyorsan veya ihtiyacın var diye illa krediyle kapatayım sonrası Allah Kerim deyip sonunu düşünmüyorsan burda tek suçlu banka olamaz öyle değil mi?

Ayrıca bu bankaların izledikleri politikaları ben de her zaman şiddetle eleştiriyor ve tasvip etmiyorum. Ama neticede patronları bizim ülke ekonomisinde lokomotif adamlar. Dediğim dedik çaldığım düdük hesabı çeşitli baskılara da boyun eğip değişik bir strateji uyguluyorlar. Neyse işin bu kısmı uzun hikaye!
    Konu hksvr tarafından (12-08-2008 Saat 16:08:02 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hksvr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Peki sokakta her satılana atlayan, sonucunu hiç düşünmeden satın alan zihniyetin hiç mi kabahati yok sizce? ........ ihtiyacın olmadığı halde alıp kullanıp birde ödemiyorsan veya ihtiyacın var diye illa krediyle kapatayım sonrası Allah Kerim deyip sonunu düşünmüyorsan burda tek suçlu banka olamaz öyle değil mi?
    Şüphesiz ki haklısınız

Bir çok banka bordro bile istemiyor hatta bir dönem maaşları bile olmayan binlerce üniversite öğrencisine kart yolladılar.Sokaklarda gel sana illaki borç vereyim diyen zihniyeti konuşuyoruz şuanda burada

Sizde haklısınız ( Nasreddin hocanın kulakları çınlasın )

Haber başlığı ; "Bankaların kar patlaması şaşırttı"

Haber linki

....En yüksek kar rakamı Akbank'tan geldi. Akbank bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 68 kar artışı ile 2008 Ocak-Mart döneminde 720.1 milyon YTL konsolide net kar elde etti

....İş Bankası karını yüzde 51 arttırdı

....İkinci en yüksek kar açılaması Garanti den geldi. Garanti'nin ilk çeyrek karı 494.1 milyon YTL... Garanti Bankası'nın 2008 yılının ilk çeyreğinde konsolide net karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 494.1 milyon YTL'ye yükseldi.

Ülke ekonomisinin % 5-7 oranında arttığı bir dönemde bankaların nasıl olupta %68 'e varan oranlarda büyüyebilmelerini hep merak etmişimdir.

bunda @Cyberian rumuzlu arkadaşımızın şu tesbitini azımsamamak lazım demekki :o :o

..... insanlarımız zamanında aldıkları 4 jant lastik parası yerine 0 kilometre jaguar parası ödemekten kurtulurlar

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Asiyekurtulurmu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şüphesiz ki haklısınız

Sizde haklısınız ( Nasreddin hocanın kulakları çınlasın )

Haber başlığı ; "Bankaların kar patlaması şaşırttı"

Haber linki

....En yüksek kar rakamı Akbank'tan geldi. Akbank bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 68 kar artışı ile 2008 Ocak-Mart döneminde 720.1 milyon YTL konsolide net kar elde etti

....İş Bankası karını yüzde 51 arttırdı

....İkinci en yüksek kar açılaması Garanti den geldi. Garanti'nin ilk çeyrek karı 494.1 milyon YTL... Garanti Bankası'nın 2008 yılının ilk çeyreğinde konsolide net karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 494.1 milyon YTL'ye yükseldi.

Ülke ekonomisinin % 5-7 oranında arttığı bir dönemde bankaların nasıl olupta %68 'e varan oranlarda büyüyebilmelerini hep merak etmişimdir.

bunda @Cyberian rumuzlu arkadaşımızın şu tesbitini azımsamamak lazım demekki :o :o
    Siz de haklısınız
    Yanlız alıntı yaptığınız haberdeki verilerde beyan edilen bankaların net karları sadece sattıkları tüketici kredileriyle veya kredi kartlarıyla bağlantılı değil! Bankaların bilançolarını etkiyelen ve karlarını arttıran pek çok ticari faaliyetleri, gelirleri ve hizmetleri de bulunmaktadır. Yani tek başına karlarının büyümesinin nedeni kartzedeler değil!

Bizler bir gökdelenin zemin yani bodrum katındayız, onlar çatı katındalar. Onların gördüklerini göremezsiniz. Diyelim ki siz büyük bir sanayicisiniz (İnşallah!) Yüzlerce şubesi olan bir bankanız, çeşitli yatırımlarınız, fabrikalarınız, birçok ilde sayısız şubeleri olan mağazalarınız var. Düşünün, korkmayın hayal edin, sonu gelmez nasıl olsa! Nasıl bir döngü? Düşününce bile insanın başı dönüyor değil mi?
    Konu hksvr tarafından (12-08-2008 Saat 16:37:22 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    balıkesir
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur?

yaklaşık1 yıldan beri işsizizim işlerim sıkıntılı dönemde ve kredilerimi ödeyemedim hepsi icarlık oldum eşim terk etti çocuklarımı aldı 20 yıllık eviliği yok saydı şimdi annemin yanında sığıntı gibi yaşıyorumm allah inandırsın 250 adet işyerine başvurdum 1 tanesi dönmedi alacaklı vekilleri tahahhüt alabilmek için çocuklarımı aramış reşit olmayan kızıma babana ulaşamıyoruz yakalama çıkaaracağız demiş böyle bir şey olmayacağını ben biliyorumda kızım küçük bilmiyor be insafsız çocuğa denirmi ben bunun hesabını ahirette soraraım burda güçlü olabilirisn ama ben yüz kızartıcı şuç işlemedim dolandırıldım sen benim evladımı nasıl üzersin işim olsa sgk kaydımdan görürüsün maaş kesme yazısı gönderirisin insanara yok yakalarım yakalatırım gibi bahanelerle tahahhüt almak istemeleri ve sonucunda bilmeden tahahhüt veren insanlar bu sefer ödeyemediğinde ceza evi girmesi affıda yok biz teröristmiyiz bu devletin kapitalizm kurbanlarıyız ben batmasam başkası batacak sır bana geldi bu sistem eninde sonunda herkese ucu dokunacak bir sistem şimdi burdan bütün alacaklı vekillerine sesleniyorum eliniz vicadanınıza koyun aldığınız dosyalar bir numara ve isimden oluşmuyor o insanında bir hayatı var ailesi var unutma alacaklı vekili veya alacaklı borc biter ah kalır bu işin ahireti var UNUTMA

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi borcumu ödemezsem ne olur

kredi borcumu ödeyemezsem ne olur

bankaya borcumu ödeyemezsem ne olurbanka borcumu ödeyemezsem ne olurkredi borçlarımı ödeyemezsem ne olurhttp:www.hukuki.netshowthread.php42897-Kredi-borcumu-odeyemezsem-ne-olurbankaya olan borcumu ödemezsem ne olurbankaya borcumu ödemezsem ne olurbireysel kredimi ödeyemezsem ne olurbireysel krediyi ödeyemezsem ne olurkredi karti borcumu ödemezsem ne olurbankaya borcumukredi borcumu ödemezsem ne olur 2014ihtiyac kredilerini odeyemezsrn neolur.kredimi ödeyemezsem ne olurkredileri ödeyemezsem ne olurbankalara borcumu ödemezsem ne olurkıredimi ödeyemessem ne olurkredi borcunu ödemezsem ne olurbanka kredi borcumu ödeyemezsem ne olurkredi karti ve kredi borcumu ödemezsem ne olurbanka kredilerini ödeyemesen nolur bilgiKredi kartını ödemezsem ne olur 2015kredi borcumu ödemezsem ne olur www.hukuki.netkredi karti borcumu ödemezsem ne olur 2015
Forum