İyi günler. 2007 Ocak ayında çok az ince işleri kalmış bir daireyi müteahhitten aldım. Alırken Haziran 2007 tarihine kadar tüm eksiklerin tamamlacağı ve iskan alınacağı ve iskan alınırken benden hiçbir sebeple bir ücret talep edilmeyeceğini beyan eder bir protokolü 2 şahit imzası ile müteahhit ile yaptım. Ancak tarih 2008 Ağustos olmasına rağmen müteahhit halen iskan için bir girişimde bulunmadı. Arsa sahipleri ile noterde yaptıkları sözleşmede müteahhit arsa sahiplerini kandırmak suretiyle sözleşmedeki maddelerden birini "iskan masrafları arsa sahipleri tarafından karşılanacaktır" olarak yazdırmış. Benim sormak istediğim bu madde beni bağlar mı? Yani iskan alınırken benden bir ücret istenir mi? İstenirse benim müteahhit ile yaptığım protokolde "iskan masrafları için alıcıdan (benden) herhangi bir ücret talep edilmeyecektir" maddem beni kurtarır mı? Bir de iskan almaya niyetili gözükmeyen müteahhit'e iskan için dava açsam bir işe yarar mı? Bir de protokolün geçerliliği nedir? Yasal bir belge olarak kullanılabilir mi? Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.