+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Fransız Vatandaşı ile İstanbul'da Evlenmek

Fransız Vatandaşı ile İstanbul'da Evlenmek Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Fransız Vatandaşı ile İstanbul'da Evlenmek

Merhabalar Hukiki.net üyeleri, 3 saattir forumlarınızı soluksuz okuyorum çünki sorunum var.
    Anlatayım. Ben 28 yaşındayım ve 3 sene evvel internette tanıştığım bir bayanla konuşuyoruz, kendisi 19 yaşında ve fransa da öğrenci ve fransız vatandaşı, ailesi ile yaşıyor. İngilizce konuşup anlaşıyoruz. Benim için 3 sefer istanbul' a geldi. Beni de ailesi ile tanışmak için fransa'ya davet etti, davet mektubu gönderdi, yalnız fransa'nın istanbul konsolosluğu yaptığım iki vize isteğini de geri çevirdi ve davet mektubum olmasına rağmen bana fransaya gitmem için vize vermedi.
    Şimdi ben bu kızla kara kara düşünüyorum, nasıl beraber yaşayabiliriz diye..
    Kendisi ilk önceleri pacts falan yaparız diyordu ama bu şey bana fransa'da yaşama ve çalışma iznir vermiyormuş. Sonraları yavaş yavaş evlenelim demeye başladı. Bende olur dedim. Ama Nasıl?

Ailesinin yanında yaşıyor, öğrenci, ve bana iki sefer vize vermediler ( herhangi bir kanuni sorunum yok, neden vize vermediler anlamadım ).

İstanbul'a gelmeyi planlıyor yakın zamanda ve evlilik prosedürlerini başlatıcaz, Öğrenmek istediğim Bizi neler bekliyor. Neler yapmalıyız, Gerekli Resli belge ve bilgileri nereden edinebiliriz..

İstanbul'a geldiğinde 1 hafta da evlenebilir miyiz? Ne kadar sürer? Bana fransa için oturma ve çalışma izni alabilir mi? Karım olduktan sonra da ayrı mı yaşıcaz? Nasıl Olucak.

Şimdiden Çok Teşekkürler...

Hukuki NET Güncel Haber

Fransız Vatandaşı ile İstanbul'da Evlenmek konulu yargıtay kararı ara
    Fransız Vatandaşı ile İstanbul'da Evlenmek konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Fransız Vatandaşı ile İstanbul'da Evlenmek

Değerli arkadaşım,

Kendinizle ilgili biraz daha detaylı bilgi vermenizi gerektiren bir konu bu. Çalışıyor musunuz? Gelir durumunuz, üzerinize kayıtlı taşınır/taşınmaz malınız var mı? Kız arkadaşınızın öğrenci olması işleri biraz sıkıntıya sokuyor gibi. Zira aile birleşimi için Fransa'daki eşin gelirinin olması gerekir.

Tüm bunların ışığında Türkiye'de evlenmeniz için bir engel yok. Ancak Fransa'ya gitmeniz için 2007'de kabul edilen uyum yasası gereğince Türkiye'de 400 saatlik bir Fransızca kursuna giderek bu kursla ilgili yapılacak resmi sınavı başarmanız istenecek. Dolayısıyla eşiniz olduktan sonra, eşiniz aile geçindirecek bir gelire sahip olsa, hatta sizin finansal geçiminizi üstlenecek bir garantörünüz dahi olsa Fransızca belgeniz olmadan aile birleşimiyle oturum alamayacaksınız.

Kötü haber vermek istemezdim. Hakkınızda hayırlısı...

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı rcpkrc rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ailesinin yanında yaşıyor, öğrenci, ve bana iki sefer vize vermediler ( herhangi bir kanuni sorunum yok, neden vize vermediler anlamadım ).

İstanbul'a gelmeyi planlıyor yakın zamanda ve evlilik prosedürlerini başlatıcaz, Öğrenmek istediğim Bizi neler bekliyor. Neler yapmalıyız, Gerekli Resli belge ve bilgileri nereden edinebiliriz..

İstanbul'a geldiğinde 1 hafta da evlenebilir miyiz? Ne kadar sürer? Bana fransa için oturma ve çalışma izni alabilir mi? Karım olduktan sonra da ayrı mı yaşıcaz? Nasıl Olucak.

Şimdiden Çok Teşekkürler...
    İşsiz olmanız ya da belirli bir gelirinizin olmaması, istedikleri ve ibraz ettiğiniz belgeler arasında tutarsızlık ya da eksiklik, vize görüşmesinde konuştuğunuz görevlinin sizinle ilgili olumsuz düşünceleri vize alamamanıza neden olabilecek hususlardır.

Türkiye'de evlenebilmek için yabancı ülke vatandaşının getirmesi gereken belgeler bulunmaktadır.

- Uluslararası Doğum Kayıt Örneği
    - Evlenme ehliyet belgesi

Bu belgeleri getirebilmesi için sizin göndermeniz gereken belgeleri Fransız Konsolosluğu'nın web sayfasından öğrenebileceğinizi düşünüyorum. Belgeler tam olduktan sonra İstanbul'da 1 hafta değil 3 gün içinde evlenebilirsiniz. Ancak karınız olduktan sonra da malesef bir süre ayrı kalmanız gerekecek, yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü.

Ben eşimden 2 aydan fazla süredir ayrıyım ve daha bir kaç ayım daha var.

Sabırlar dilerim...

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli arkadaşım,

Kendinizle ilgili biraz daha detaylı bilgi vermenizi gerektiren bir konu bu. Çalışıyor musunuz? Gelir durumunuz, üzerinize kayıtlı taşınır/taşınmaz malınız var mı? Kız arkadaşınızın öğrenci olması işleri biraz sıkıntıya sokuyor gibi. Zira aile birleşimi için Fransa'daki eşin gelirinin olması gerekir.

Tüm bunların ışığında Türkiye'de evlenmeniz için bir engel yok. Ancak Fransa'ya gitmeniz için 2007'de kabul edilen uyum yasası gereğince Türkiye'de 400 saatlik bir Fransızca kursuna giderek bu kursla ilgili yapılacak resmi sınavı başarmanız istenecek. Dolayısıyla eşiniz olduktan sonra, eşiniz aile geçindirecek bir gelire sahip olsa, hatta sizin finansal geçiminizi üstlenecek bir garantörünüz dahi olsa Fransızca belgeniz olmadan aile birleşimiyle oturum alamayacaksınız.

Kötü haber vermek istemezdim. Hakkınızda hayırlısı...
    Çalışıyorum, gelirim askeri ücretin biraz üstü, taşınmaz malım yok, anca geçiniyorum Fransadaki arkadaşımla aile birleşimi değil evlenmek istiyorum. Arkadaşımın hiçbir geliri yok ama ben oraya gidince hemen çalışmaya başlayacağım.

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İşsiz olmanız ya da belirli bir gelirinizin olmaması, istedikleri ve ibraz ettiğiniz belgeler arasında tutarsızlık ya da eksiklik, vize görüşmesinde konuştuğunuz görevlinin sizinle ilgili olumsuz düşünceleri vize alamamanıza neden olabilecek hususlardır.

Türkiye'de evlenebilmek için yabancı ülke vatandaşının getirmesi gereken belgeler bulunmaktadır.

- Uluslararası Doğum Kayıt Örneği
    - Evlenme ehliyet belgesi

Bu belgeleri getirebilmesi için sizin göndermeniz gereken belgeleri Fransız Konsolosluğu'nın web sayfasından öğrenebileceğinizi düşünüyorum. Belgeler tam olduktan sonra İstanbul'da 1 hafta değil 3 gün içinde evlenebilirsiniz. Ancak karınız olduktan sonra da malesef bir süre ayrı kalmanız gerekecek, yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü.

Ben eşimden 2 aydan fazla süredir ayrıyım ve daha bir kaç ayım daha var.

Sabırlar dilerim...
    Aslında gelir düzeyimi güzel gösterdim, freelance olarak da çalıştığımı söledim. Ara sıra bağımsız işler de yapıyorum o yüzden. Evet Vize de görüşen eleman biraz ters birisi gibiydi. Neyse

Nişanlımın Türkiye'ye gelmesi zorunlu mu bu aşamada? Ben Onun yerine işlemleri takip edebilir miyim? İşlemleri tek başıma ikimiz adına yürütebilmem için nelere ihtiyacım olabilir?
    Neden evlendikten sonra bir zaman ayrı yaşamamız gerekebilir???
    Saygılar...

Deepnote: çabuk yanıt verdiğiniz için ayrıca teşekkürler..

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çalışıyorum, gelirim askeri ücretin biraz üstü, taşınmaz malım yok, anca geçiniyorum Fransadaki arkadaşımla aile birleşimi değil evlenmek istiyorum. Arkadaşımın hiçbir geliri yok ama ben oraya gidince hemen çalışmaya başlayacağım.
    Aile birleşiminin manası "evli çiftlerin gitmek istedikleri ülkede oturum izniyle yaşamaları için gerekli olan vize"dir. Dolayısıyla evlendikten sonra almanız gereken vize "aile birleşimi vizesi"dir. Yukarıda saydıklarınız malesef turistik vize için olumsuz nedenlerin başında gelenler. Maaşınızın miktarı, çalıştığınız işin niteliği, o işte ne kadar süre çalıştığınız, işten vazgeçmeyi göze alıp alamayacağınız anlamında önemlidir. Zira bir çok kişi yabancı ülkedeki vize süresi dolsa dahi Türkiye'ye geri dönmemektedirler. Takındıkları tavrın nedeni budur.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında gelir düzeyimi güzel gösterdim, freelance olarak da çalıştığımı söledim. Ara sıra bağımsız işler de yapıyorum o yüzden. Evet Vize de görüşen eleman biraz ters birisi gibiydi. Neyse

Nişanlımın Türkiye'ye gelmesi zorunlu mu bu aşamada? Ben Onun yerine işlemleri takip edebilir miyim? İşlemleri tek başıma ikimiz adına yürütebilmem için nelere ihtiyacım olabilir?
    Neden evlendikten sonra bir zaman ayrı yaşamamız gerekebilir???
    Saygılar...

Deepnote: çabuk yanıt verdiğiniz için ayrıca teşekkürler..
    Freelance olarak çalıştığınız işlere fatura kesiyor ve bunların miktarlarını belgeleyeiliyorsanız ancak konsolosluk nezdinde anlamlıdır. Aksi takdirde asgari ücretinizin dışında bir gelirinizi dikkate almaz konsolosluk.

Evlilik işlemlerinizin yapılabilmesi için, yukarıda belirttiğim belgelerle birlikte eşinizin de bulunması şarttır. Sağlık raporu ve nikah dairesinden gün alma işlemlerinde ikinizin birden bizzat başvurunuz gerekir. İkiniz adına yürütemezsiniz.

Ayrı yaşamanıza neden olacak etkenler yine yukarıda söylediğim uyum sınavına hazırlık ve bu dil sertifikasının alınması ve bu alındıktan sonra Fransız Konsolosluğuna başvurarak başlatacağınız "aile birleşimi vizesi" sürecidir. Bu süre içinde konsolosluk belgelerinizi Fransa Yabancılar Dairesi'ne gönderir ve eşinizin gelir durumu vesaire incelenir. Karşılayamayacağına kanaat getirilirse de reddedilir. Bu vize başvurusu için sizden yine yukarıda belirttiğim dil ve uyum belgesini de isteyeceklerdir. Aksi takdirde başvurunuzu da reddederler...

Zorlu bir yoldasınız. Umarım pes etmezsiniz...
    Konu salpyilmaz tarafından (08-08-2008 Saat 21:48:01 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

slm ben okan eşimle tr de evlendım yanı nıkahı yaptım 1.ayda randevu alcaz konsolosluktan.aradıgımızda neden nıkah yaptınız bıze sormadan dedı sanırım kendılerınden ızın almamız gerekıyomus bence bu cok sacma.eşim fransada yasıyor ve calısıyor eşimle teyze cocuklarıyız ama anlasmalı evlılık degıl bızımkısı.hersey yolunda gıdıyor eşim ztn fransız dogumlu.bende ayrıca kayserıde yasadıgım ıcın burda dıl kursuna gıttım 3 ay.tek korktugum konsoloslukta yapılacak olan dıl sınavı aceba nekadar bır sevıye ıstıyolar ne gıbı bı sorular soruyolar cok merek edıyorum.yoksa ankarada konsoloslugun belırledıgı bır dıl kursunamı gıdecektım.hergun bunları dusunmekten kafayı yıcem lutfen bırı benı aydınlatsınn

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı KARIZZMA rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    slm ben okan eşimle tr de evlendım yanı nıkahı yaptım 1.ayda randevu alcaz konsolosluktan.aradıgımızda neden nıkah yaptınız bıze sormadan dedı sanırım kendılerınden ızın almamız gerekıyomus bence bu cok sacma.eşim fransada yasıyor ve calısıyor eşimle teyze cocuklarıyız ama anlasmalı evlılık degıl bızımkısı.hersey yolunda gıdıyor eşim ztn fransız dogumlu.bende ayrıca kayserıde yasadıgım ıcın burda dıl kursuna gıttım 3 ay.tek korktugum konsoloslukta yapılacak olan dıl sınavı aceba nekadar bır sevıye ıstıyolar ne gıbı bı sorular soruyolar cok merek edıyorum.yoksa ankarada konsoloslugun belırledıgı bır dıl kursunamı gıdecektım.hergun bunları dusunmekten kafayı yıcem lutfen bırı benı aydınlatsınn
    Fransa'nin sinavi ne sekilde yaptigia dair bilgim yok. Almanya sinav icin Goethe Enstitüsü'nü yetkilendirmis ve vize basvurusundan önce enstitüde sinava girip belgeyi aliyor ilgili kisiler. Sinavin konsoloslukta yapilacagindan emin misiniz?

"Ankara'da konsoloslugun belirledigi bir kursa mi gidecektim?" diye sormanizdan arastirmadiginizi anliyorum. Mantikli olan kursu aldiginiz yer degil, sinava gireceginiz yerin Fransa Konsoloslugu tarafindan yetkilendirilmis bir yer olmasidir. Konsoloslugu arayip bunu ögreniniz.

Nerede
    manisa
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Fransız Vatandaşı ile İstanbul'da Evlenmek

Benim sözlüm çifte vatandaş ve 20 gün sonra Türkiyeye gelicek galiba fransız vatandaşı olduğu için nikah olmadan gidip başvuru yapmamız gerekiyormuş. Ben randevu almaya çalışıyorum ama olmadı. Bu randevuya giderken evlenme ehliyet belgesi falan dediler bunun tam olarak nasıl olduğunu bilen var mı anlatırsa çok teşekkür ederim şimdiden

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

fransiz vatandasiyla evlilik

fransiz vatandasiyla evlenmek

esim fransiz vatandasi

fransizla evlenmek

fransizla evlilik

kocam fransiz

fransız konsolosluğu evlilik işlemleri

fransiz vatandasi ile evlilik

evlenebilir belgesi fransizca

Fransız vatandaşları için istanbulda iş ilanları

turkiyede fransızla evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php42749-Fransiz-Vatandasi-ile-istanbul-da-Evlenmek

fransiz vatandasinin evlenmek icin ne evrak getirmesi gerekir

fransiz nikahi oncesi basvuru formu

fransiz ve turk vatandasi turkiyede evlenebilirmi

fransiz vadandasi ile evlenirse bir turk

fransa vatandasi turkiyede evlenirse

fransiz birisiyle evlilik yapan kisilerin yorumlari

evlilik yolu ile fransiz vatandasligi

fransiz esiyle evlilik oncesi gerekli evraklar

istabul firansa konsoluslugu firansiz vatandasi islemleri

fransa konsoloslugunda mülakat sonrası işlemler

fransiz vatandasinin turk ile evlenmesi ve vize islemleri

fransızla evlenmek