--------------------------------------------------------------------------------

ben teknik eğitim fakültesi mezunuyum. yıllarca bize karşı yapılan haksızlıkların son bulması için yök ve meb e dava açmayı düşünüyorum. hangi yolları izlemem gerekir .
davayı açma nedenlerim şunlardır ;
1) teknik eğitim mezunları öğretmen olamadıkları için ( son on yıldır herhangi bir şekilde ciddi atamalar olmamıştır) özel sektörde çalışmak zorunda kalmışlardır fakat iş çevrelerinde herhangi bir ünvanları ve imza yetkileri olmadığı için tanımlanmış bir statüsü bulunmamaktadır. bu mağduriyetimiz hiç giderilmemiştir. bu yüzden yök ve meb teknik eğitim fakülteleri üzerinde ciddi ihlaller yapmışlardır...
2) kanunlarda var olan 3795 sayılı teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama için sınav hakkı her nedense yök ve bazı çevreler tarafından bir türlü açılmamış . açılsa bile insanı enayi yerine koyacak tarzda belirlenmiş nedenlerden dolayı hiçbir teknik eğitim mezunu bugüne kadar bu sınavlara girememiştir. bir kez açılmış olan sınavdan da mühendis olma hakkını kimse kazanamıştır.
3) mesleki ve teknik liselerin üniversite sınavlarında alan kısıtlamasından dolayı mühendislik alanlarından tercih yapamaması bir hak kaybıdır. ve ben bu hakkımın yök ve meb tarafından ihlal edildiğini düşünüyorum ...
saydığım bu nedenlerden ötürü dava açmayı düşünüyorum . bu davayı açmam için hangi yolları izlemem gerekir...