Merhaba

Bizim 16 senedir ödeme yaptığımız bir kooperatifimiz var. Önce arsa koop olarak kurulmuş, 10 senedir vs. de villa yapılıyor. Son bir kaç senedir şerefiye parasının da eklenmesiyle ödemeler de çok arttı.

Denetleme kurulu raporlarını görseniz içiniz yanar. Herşey hatalıymış. Zaten koop yonetim kurulu hakkında ağır cezada açılmış dava da var.

Şu anda evler kaba inşaat.

Evi satılığa çıkardık. Satamıyoruz. Ödemeler de yüksek. Yani biz o parayla banka kredisi alır, ev sahibi olurduk. Eşim konuyla hiç ilgilenmiyor.

Ben artık olan oldu diyorum. Ancak kooperatiften çıkmanın bir yolu var mı?
Ya da bu her ay ödediğimiz 1500ytlyi durdurmanın.. Yani koop yönetimine "biz bu parayı ödeyemiyoruz. Bizim evimize birşey yapmayın, öyle kaba inşaat kalsın" deme hakkımız var mı? Ya da biriken paramızı faiziyle almak gibi birşey.

Ya da benim aklıma gelmeyen daha başka bir çözüm.

Ağır cezada yargılanan bir yönetime karşı bir avantajımız olur mu? Gerçi koop üyeleri de enteresan, aynı adamı yine başkan seçtiler.

Yardımcı olursanız sevinirim. 40 yaşıma geldim. 2 maaş çalışıyoruz. Çocuğumuz küçük. Daha hala başımızı sokacak evimiz yok. (Not. O evde oturmayacağız. Başka şehirde)