Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

Alıntı 111 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaslar, ayni problemlerle bogusuyordum ve acaba havaalninda ne olur girebilirmiyim cikabilirmiyim derken gittim geldim hicbirsey de olmadi, ki subeden kesin girer girmez alirlar demislerdi, bircok polis bir ihtimal problem cikabilir demisti, bazi avukatlar da riskli demisdi. Ben de sadece adliyeden ve daha kesin olsun diye subemin bulundugu yerdeki adliyeden de davam varmi diye sorusturduktan sonra,(yokmus) hickimsenin lafina bakmadan pasa pasa gittim geldim. Puf noktasi, yeni degisen kanunlarla budur arkadaslar,,,lakin sunu iyi hesaplamaniz lazim ordayken dava acilirsa falan filan ama daha once okuduklarimdan cikardigim sey dava acilsa bile hemen yakalanma karari cikmiyor.....stresli zamanlarimda bana akil veren bu siteye tesekkur ederim, bu deneyimimide yazmak borcumdu, herkese mutlu huzurlu gunler....
    hadi gözün aydın arkadaşım...hayli rahatlamışsındır...bende 3 gün önce gittim şubeye...2007 den beri yoklama kaçağıymışım...ben şubeme gittikten sonra ifademi alıp anca dava açacaklardı...dava süreci hızlı olmuyor yani ...genede benim üzüldüğümü görünce merak etme yeni kanundan dolayı para cezası keserler dediler...

Hukuki NET Güncel Haber

Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu yargıtay kararı ara
    Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

Alıntı TrDr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar 29 yaşını doldurduğum için AF ile okula(TIP 4) devam etme işi suya düşmüş görünüyor, okul askerlik durum belgesi istiyor ve şubeye gittiğimde sevkimi yapacak muhtemelen uzun lafın kısası 15 ay uzun dönem askerlik yapacağım, rütbeli tanıdık olmadığından kaçak göçek bir yere varmayacak benim iş çünkü okulum askerlik durum belgesi olmadan başlatmam diyor şubemse önce askere!

Soru: Ben şuan şubeye gitsem en erken hangi dönem için sevkim yapılır, ASAL'a baktığımda 4-6 temmuzda bir grup gönderilmiş sanırım mayıs celbinin 2. grubu olmalı ama çokta anlamıyorum bu işlerden açıkçası, prosedürü bilenler birazda ayrıntılı cevaplarsa sevinirim.
    okulun askerlik durum belgesi istemesi kötü olmuş...üniversiteler farklı uygulamalara gidiyor...benim başvurduğum üniversite o belgeyi istememişti.ama ben hala senin için şunu düşünüyorum...şubene gidip önümüzdeki celp dönemlerinden birine gidicem diye işlem yaptırsan o tarihe kadar olmak kaydıyla askerlik durum belgesi verilebiliyor diye biliyorum ama ben bu işlerde amatörüm...3 gün önce ben işlem yaptırdım...yüksek lisans için askerlik durum belgesi almaya gittim...kağıtta yazan şu: 6.9.2012 erteleme bitim tarihi...30.11.2012 ise muhtemel sevk...kağıdın başındaysa 30.11.2012 tarihine kadar askerlikçe sakıncası yoktur diye yazıyor...adamda bana 30 kasıma kadar tecillisin dedi...yani işte erteleme bitti diye o tarih değilde celp dönemine kadar askerlik durum belgesi vermişler...dolayısıyla senin için düşündüğüm okula kayıt yaptıracak tarihleri kapsayacak kadar bir süre için askerlik durum belgesi verilse senin işin olur diye düşünüyorum...bakaya falan durumu olunca bu askerlik durum belgesi verilir mi bilemiyorum ...hangi durumlarda o belgeyi veriyolar hangi durumlarda vermiyolar bilmiyorum ama mesela bak ben 7.9.2012 de askerlik şubesine gitsem bana dicekleri senin ertelemen bitmiş ...sen 30 kasımda askersin deseler bile kağıtta yazana göre konuşuyorum erteleme nedeni olmasa bile 30 kasıma kadar askerlik durum belgesi alabilirim gibi görünüyor....çünkü o celbe tabi olarak işlem yapılmış...hala söylüyorum tıp eğitimi uzun yorucu...kayıt olacak kadar süreyi bile olsa askerlik durum belgesi almanı sonra ise eğitimine kaçak bile olsa eğitimine devam etmeni öneriyorum...ayrıca yeni kanundan dolayı erteleme kapsamı genişledi...kan kayın akrabaların evlenme,hastalık gibi durumlar için bile erteleme verilebiliyor...ve sen kayıt olduktan sonra okuluna dava süreci yavaş işliyor diye düşüncek olursak sen okulunu bitirdikten sonra idari para cezasını öder doktor olarak piyasaya çıkarsın...

Nerede
    Konya
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cevap için teşekkürler ama sevk tarihi konusunda biraz daha net bilgilendirme yapabilen çıkarsa gerçekten sevinirim.

Yarın şubeye gideceğim nasipse, yoklama kaçağı göründüğüm için hemen mi sevk edilirim yoksa rutine mi tabiyim ve bu işin rutini nedir? Yani yarın itibariyle şubeye gittiğimde en erken ne zaman sevk tarihi verilir bana.

Öğrenci işlerimin daire başkanı bizzat önümde askerlik şubesini aradı ne olacak bu öğrencimizin durumu diye sordu, şubeden bu AF sadece kayıt için imkan tanıyor kesinlikle kaydını yapıp doğru askere deyince bizim daire başkanıda bizden habersiz kaçak göçek stajlara girmem halinde o stajları sileceğini söyedi, başına iş alamazmış dava açılırmış hakkında falan filan, istese idare eder ama etmiyorsada yapacak pek bir şeyim kalmıyor!

Ek: Askerlik kanunundaki yeni değişiklikler sonucu yoklama kaçağı olmak ile bakaya kalmanın ceza yada yaptırımları arasında ne gibi farklar var yada şöyle sorayım birine para cezası iken diğerine hapis falan gibi caydırıcılık anlamında çok fark var mı?
    Konu TrDr tarafından (18-07-2011 Saat 19:00:03 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı esprit rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    teşekkürler optimizeric,

bana gelen nezaket özellikli, bilgilendirme içerikli, tehdit mektubunda diyor ki;

1- askerlik çağına girmenize rağmen 31.10.2010 tarihine kadar son yoklamanızı yaptırmamanız nedeniyle yoklama kaçağı durumuna düşmüş bulunmaktasınız.
    2- son yoklama / sevk başlangıç tarihinden önce vatandaşlara TRT aracılığıyla tebligat mahiyetinde duyurular yapılmaktadır. yapılan bu tebligatlara rağmen 1632 sayılı askeri ceza kanununun 63'üncü maddesi gereğince son yoklamasını üç ay içerisinde yaptırmayanlar / bakaya suçunu işleyenler adli yargı mercilerince ağır hapis cezası ile cezalandırılmaktadır. bazı mahkemelerce bu hapis cezalarının paraya çevrilmesi de söz konusu olabilmektedir.
    3- bilgi eksikliği nedeniyle, ileride üzücü ve olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için; öğrenci, hapis veya hastanede bulunuyor iseniz, yurt dışında işçi, işveren statüsünde çalışıyorsanız,durumunuzu belgeleyen evraklarınızı askerlik şubesine göndermeniz, aksi halde son yoklamanızı yaptırmak üzere en kısa zamanda ikametinize en yakın askerlik şubesine aşağıda belirtilen belgelerle başvurmanız gerekmektedir.

şimdi benim buradan anladığım;

1- ben 31.10.2010 tarihinden itibaren son yoklama kaçağıyım. üzerinden geçen üç ayı da hesaplarsak, 31.01.2011 tarihi itibariyle de bakaya durumuna düşmüşüm. (bu arada, bu mektup 27.04.2011 tarihinde postaya verilmiş. benim elime 13.05.2011'de ulaştı. polis amcaya da aynı gün gitmiş ilgili yazı)

2- 2. madde de diyor ki; "bakaya suçunu işleyenler adli yargı mecilerince ağır hapis cezası ile cezalandırılmaktadırlar."
    (e hani yargının yükünü hafifletmek için bu dosyalar mahkemelerden alınmıştı. mahkemeler bakmıyordu bu davalara. ne oldu şimdi? bu nedir yani?..)

3- yine 2. maddede diyor ki; "bazı mahkemelerce bu hapis cezalarının paraya çevrilmesi de söz konusu olabilmektedir."
    (yahu "bazı mahkemeler" ne demek yaaa... nasıl bir yargı işleyişi var bu ülkede? nasıl bir hukuk uygulanıyor gariban vatandaşa anlamak mümkün değil vallahi... bir de "söz konusu olabilmektedir" demiyor mu? te allahım yaaa...)

neyse sinirlerime hakim olarak diyorum ki; bu forumda bu konuları aydınlatabilecek veya en azından çıtırından netlik kazandırabilecek bir avukat ya da yargı mensubu arkadaşımız var mı?.. yoksa yakınlarında danışabileceği birileri olanlar bi el atsın allah rızası için, yardım... yoksa keyfi uygulamalarla haksızlığa uğramaya devam edeceğiz...
    şimdi öncelikle bu durumda olan ben, bu duruma ek olarak; 78 ağustos doğumlu olduğumu, lisans mezunu olmadığımı, nisan affına başvuru yapıp 25 temmuzdaki af başvurumun kabul edilip, eylülde kayıt yaptırmayı düşündüğümü de belirteyim...

yaklaşık iki hafta önce iş yerimizde meydana gelen polisiye bir vakada, iş yerimizde arama yapan (biz çalışanların çantalarına varana dek) polis, hepimizin gbt'sine baktı... sonuç: bana ait gbt de herhangi bir kayıt hali hazırda yok...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı optimizeric rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ağır hapis cezası da ne demek ya, harbiden tehdit gibi. Yalnız polise ne söylemişler onu anlamadım, seni askerlik şubene götürmelerini mi istiyorlar, polisin böyle bir yetkisi var mı ki, askerlik şubesinden gelen mektupla kişiyi şubesine götürebilirler mi? Bi de, bence bakayalık süreni yanlış hesaplıyorsun, askerlik şubenin belirttiği tarih olan 31.10.2010'u esas almalısın.
    arkadaşlar, durumu benim gibi olan (yani polis tarafından evine gelinen, veya telefonla aranan, polisin kendisine "bize bir kağıt geldi, bu adamı ivedilikle getirin" denilen) biri var mı?.. elinde savcılıktan yakalama emri olmayan polise karşı "böyle bir yetkiniz yok, beni herhangi bir şekilde alıp, hiç bir yere götüremezsiniz" şeklindeki bir tavır ve hatırlatma doğru olur mu?.. çünkü beni arayan, soran, elinde askerlik şubesinden gelmiş "ivedilikle getirin" şeklinde bir belge olan anlayışlı polis amca diyor ki; ne yap ne et askerlik şubesine git yoksa seni götürmediğim için benim hakkımda soruşturma açılacak... ben de şimdi kara kara düşünüyorum; 33 yaşım ağustos'ta doluyor. 25 temmuzda aldığım lisans af başvurumun kabul edildiğine dair belgeye rağmen askerlik şubesine gittiğim anda beni askere alırlar mı?.. eğer gitmezsem, yeni kanunda belirtilen idari para cezası v.s. işlemlerden dolayı, zaman kazanırım gibi geliyor... ne dersiniz?..

Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar, durumu benim gibi olan (yani polis tarafından evine gelinen, veya telefonla aranan, polisin kendisine "bize bir kağıt geldi, bu adamı ivedilikle getirin" denilen) biri var mı?.. elinde savcılıktan yakalama emri olmayan polise karşı "böyle bir yetkiniz yok, beni herhangi bir şekilde alıp, hiç bir yere götüremezsiniz" şeklindeki bir tavır ve hatırlatma doğru olur mu?.. çünkü beni arayan, soran, elinde askerlik şubesinden gelmiş "ivedilikle getirin" şeklinde bir belge olan anlayışlı polis amca diyor ki; ne yap ne et askerlik şubesine git yoksa seni götürmediğim için benim hakkımda soruşturma açılacak... ben de şimdi kara kara düşünüyorum; 33 yaşım ağustos'ta doluyor. 25 temmuzda aldığım lisans af başvurumun kabul edildiğine dair belgeye rağmen askerlik şubesine gittiğim anda beni askere alırlar mı?.. eğer gitmezsem, yeni kanunda belirtilen idari para cezası v.s. işlemlerden dolayı, zaman kazanırım gibi geliyor... ne dersiniz?..
    arkadaş benim durum sana benziyor...bende 78 ağustos doğumluyum ve lisans affı için başvurdum...yoklama kaçağıydım...şubeye gittim 3 gün önce ...hiç bi sorun olmadı...ama tecil 25 temmuza kadar diyolar...yani üniversiteye kayıt yaptırdım...ama 25 inden sonra tecil için başka bir erteleme nedenin olması gerek...seni kimse 25 temmuzdan önce askere alayım demez ama sana sevk için 25 temmuzdan sonraki ilk celp dönemine tabi ederler eğer başka bir erteleme önlerine sunmazsan....

Nerede
    istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı izc rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaş benim durum sana benziyor...bende 78 ağustos doğumluyum ve lisans affı için başvurdum...yoklama kaçağıydım...şubeye gittim 3 gün önce ...hiç bi sorun olmadı...ama tecil 25 temmuza kadar diyolar...yani üniversiteye kayıt yaptırdım...ama 25 inden sonra tecil için başka bir erteleme nedenin olması gerek...seni kimse 25 temmuzdan önce askere alayım demez ama sana sevk için 25 temmuzdan sonraki ilk celp dönemine tabi ederler eğer başka bir erteleme önlerine sunmazsan....
    izc kardeş ben senin yüksek lisans affına başvurduğunu zannediyordum... özür, pardon...

ama anladığım kadarıyla sen affa erken (hani 7 nisan'a kadar olan dönemde) başvurmuşsun dolayısıyla askerlik belgeni de okul erken istemiş senden. benim 25 temmuz'u beklememin sebebi af başvurumun değerlendirilip öğrenciliğe dönüşüme o tarihte karar verilecek olması. yani benim öğrencilik işlemlerim o tarihten sonra başlayacak.

ve peki 25 temmuzdan sonra gittim, onlar da beni (dolayısıyla seni de) ilk celp dönemine tabi ettiler. ki anladığım kadarıyla seni teee 2012 kasımındaki celp dönemine tabi etmişler. valla beni de bu kadar ileriki bir tarihte askere alacaklarsa hiç kasmıyım, ben de gidip hem öğrenciliğimi başlatayım hem de askerliğe sevk'imi yaptırayım. buna ne dersin?..

Nerede
    ankara
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

izc kardeş ben senin yüksek lisans affına başvurduğunu zannediyordum... özür, pardon... anladığım kadarıyla seni teee 2012 kasımındaki celp dönemine tabi etmişler. valla beni de bu kadar ileriki bir tarihte askere alacaklarsa hiç kasmıyım, ben de gidip hem öğrenciliğimi başlatayım hem de askerliğe sevk'imi yaptırayım. buna ne dersin?..
    izc isimli arkadaşın durumu farklı, o lisans mezunu olduğu için 2 yıllık tecil hakkını kullanmış.

bana ait gbt de herhangi bir kayıt hali hazırda yok
    gbt yerine hakkında dava açılıp açılmadığını kontrol etmeni öneririm.

2002 de İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne kaydımı yaptırdım. 25 Ağustos 2008'de kaydım silinmiş (ilişiğim kesilmiş). Bu dönemde bir kaç kez karakoldan arandım. 2008 sonu 2009 başı itibariyle polis abilerle ilişkilerimin iyi olması (karakola aldığım hediyeler v.s.) beni idare ettiler. 2009 haziranından beri de yeni bir polis amcamız sağolsun beni çok sevdiği için idare ediyor. 2-3 ayda bir "n'oldu senin işler ne zaman gideceksin" gibi telefonlar açıyor, bir yerde oturuyor, çay içiyoruz, ben de durumu anlatıyorum ve lisanı halimle beni bir süre daha idare etmesini rica ediyorum
    bana gelen nezaket özellikli, bilgilendirme içerikli, tehdit mektubunda diyor ki;
    askerlik çağına girmenize rağmen 31.10.2010 tarihine kadar son yoklamanızı yaptırmamanız nedeniyle yoklama kaçağı durumuna düşmüş bulunmaktasınız.(polis amcaya da aynı gün gitmiş ilgili yazı)
    askerlik şuben ne zamandır polise haber gönderip seni şubene getirmesini istiyor. 2008 falan demişsin ama gelen mektupta 2010 tarihinden itibaren kaçak olduğun belirtilmiş, öyleyse 2008'de neden peşindeydiler?

ben şahsen bu yeni kanunu anlamadım, hem artık asker kaçaklarını kovalama dönemi bitti deniyor hem de verilecek cezalarda 'yakalanan' gibi ifadeler var. kim yakalayacak, asker mi polis mi? askerin bu yetkisi kaldırıldı diye biliyorum, e polis de ancak mahkeme kararı varsa yakalamıyor mu? mahkeme kararı için de askeriyenin savcılığa başvurması gerekmiyor mu?
    Konu optimizeric tarafından (19-07-2011 Saat 02:53:48 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı optimizeric rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    izc isimli arkadaşın durumu farklı, o lisans mezunu olduğu için 2 yıllık tecil hakkını kullanmış.

gbt yerine hakkında dava açılıp açılmadığını kontrol etmeni öneririm.

www.turkiye.gov.tr şifremi alır almaz buna da bakacağım. hatırlattığın için sağol.

askerlik şuben ne zamandır polise haber gönderip seni şubene getirmesini istiyor. 2008 falan demişsin ama gelen mektupta 2010 tarihinden itibaren kaçak olduğun belirtilmiş, öyleyse 2008'de neden peşindeydiler?

vallahi bu tam bir muamma... aklıma acayip komplo teorileri geliyor... polis rastgele elindeki eski listelerden falan yaşı geçmiş problemi olabilecek adamları tespit edip oltalar atıyor, korkutuyor, sonra da suistimal ediyor, gibi şeyler... hadi ben birkaç hediye ile yırttım bu işten ama kendisinden rüşvet istendiğini bildiğim arkadaşlarım var, açıkçası...

ben şahsen bu yeni kanunu anlamadım, hem artık asker kaçaklarını kovalama dönemi bitti deniyor hem de verilecek cezalarda 'yakalanan' gibi ifadeler var. kim yakalayacak, asker mi polis mi? askerin bu yetkisi kaldırıldı diye biliyorum, e polis de ancak mahkeme kararı varsa yakalamıyor mu? mahkeme kararı için de askeriyenin savcılığa başvurması gerekmiyor mu?
    ah be optimizeric arkadaş, bu soruların cevaplarını bir bilsem, inan mayaların sırrını keşfetmiş kadar sevineceğim... bulmaca gibi hukukumuz, devlet işleyişimiz var. çöz çöz bitmiyor, bir yerde tıkandığımızda da kudurtuyor resmen... bir bilen bir anlayan izah getirebilecek hayırsever bir avukat ya da yargı mensubu yok mu şu koca forumda anlamadım gitti...

Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

izc kardeş ben senin yüksek lisans affına başvurduğunu zannediyordum... özür, pardon...

ama anladığım kadarıyla sen affa erken (hani 7 nisan'a kadar olan dönemde) başvurmuşsun dolayısıyla askerlik belgeni de okul erken istemiş senden. benim 25 temmuz'u beklememin sebebi af başvurumun değerlendirilip öğrenciliğe dönüşüme o tarihte karar verilecek olması. yani benim öğrencilik işlemlerim o tarihten sonra başlayacak.

ve peki 25 temmuzdan sonra gittim, onlar da beni (dolayısıyla seni de) ilk celp dönemine tabi ettiler. ki anladığım kadarıyla seni teee 2012 kasımındaki celp dönemine tabi etmişler. valla beni de bu kadar ileriki bir tarihte askere alacaklarsa hiç kasmıyım, ben de gidip hem öğrenciliğimi başlatayım hem de askerliğe sevk'imi yaptırayım. buna ne dersin?..
    gene öyle ...bende iki üniversite öğrenciliği vardı...birincisini okurken ikincisine de başvurmuştum ...o bitti eylülde...benim ikinci ünv . olmasa zaten senle benim durumum aynı dicektim...ama ikinci ünv yi bitirdim dolayısıyla onun için benziyo dedim...(ben salak bu arada 29 dan sonra lisans mezuniyetlerine iki yıl tecil vermiyolar sanıyodum...onun için af başvurusu çıkınca çok sevindim çünkü askerliği gelenlere tecilli sayılacak diyolardı kanunda...o yüzden af çıkınca dediğin gibi 7 nisan dediğin zamana kadar başvurdum ...ama senin dediğin gibi askerlik belgesi falan istemedi üniversite...kanun zaten çok açık dediler ve üniversiteye kayıtta askerlikle ilgili belge istemediler ve ben kayıt yaptırdığım gibi okuldan ek-c belgesini aldım ve hemen askerlik şubesine gönderdim...ama askerlik şubesine önceden vermiş olduğum tel numarama aradılar ve bana böyle olmaz,buraya gelip muayene olman lazım öyle tecil ederim ve ancak 25 temmuza kadar tecil olur dediler...ama ilginç olan ünv ye kayıt yaptırmıştım,öğrenci kartı aldım,öğrenci belgesi aldım...işte burda trdr arkadaştan askerlik durum belgesi istemişler ...sanırım senden de....işte bazı üniversiteler farklı uygulamaya gidiyor...sanki askerlik şubeleri farklı mı? ama benden okul böyle bi belge hiç istemedi yani şubeye gitmeye hiç gerek kalmadı...)

3 gün öncesi askerlik şubesine gidince aklımdaki hesap şuydu:25 temmuza kadar birinci ünv den yaptığım af başvurusu süresi içinde kısa süreliğine bile olsa askerlik durum belgesi alıp yüksek lisansa kayıtlanıp 35 yaşa kadar tecilli olmak...herşeyim hazırdı...bir lisans diploması ,alesten başarılı olduğuma dair sonuç belgesi ,yabancı dil için hazırlık okuduğuma dair belgeler ,birinci okuldan affa başvurduğuma dair belgeler vs....ama şubeye gittiğimde elimdeki lisans diplomasını görünce memurlar bu ne dediler...işte dedim ikinci ünv den mezuniyet diplomam...yüksek lisans yapcam ...askerlik durum belgesi istiyolar yüksek yapacağım ünv. dedim...sen madem mezunsun neden önceden gelmedin dediler...2 yıl tecil hakkım olduğunu ama geç geldiğim için bi kısmını yediğimi söylediler...boşversene ben sevindim tabi...sanki piyango çıkmış gibi.. hey allahım....

onun için lisans mezuniyeti işin içine girince 2012 kasım tarihi verildi...ben o yüzden demiştim önceki mesajımda: seni kimse 25 temmuzdan önce askere alayım demez ama sana sevk için 25 temmuzdan sonraki ilk celp dönemine tabi ederler eğer başka bir erteleme nedeni önlerine sunmazsan...bana eğer senin lisans diploması olmasaydın getirmeseydin bu diplomayı seni 25 temmuza kadar ertelicektik dediler...
    Konu izc tarafından (19-07-2011 Saat 15:42:32 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
141 / 170 Sayfa İlkİlk ... 112131415161718191101111121131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151161 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

asker kacagi yakalaninca ne olur

bakaya kalan devlet memuru

asker kaçağı ihbar

yoklama kaçağı sigortalı çalışabilir mi

zorla askere alma 2016asker kacagi ihyurtiçi yolculuklarında askerlik problemihttp:www.hukuki.netshowthread.php41399-Bakaya-ve-Yoklama-Kacaklarini-Askerlik-subeleri-Arayamayacak-mispage5515 gun icinde askerlik subesine gitmezsem ne oluraskerlik muayenesi gelenler sigortali iste calisabilirmiyoklama kaçağı yakalanırsa ne oluryoklama kaçağı yakalanırsayoklama kaçağı sigortalı işte çalışabilir mibilet alirken tc yoklama kacagiasker kaçağı nasıl ihbar edilirdevlet memuru bakaya kalırsaasker kaçağı ihbarı ödülübakaya ehliyet alabilirmiasker kaçağı yakalanırsa ne olurbakaya kalirsam ne olurbakaya ehliyetbakaya kalanlar ehliyet alabilirmiasker kaçağını ihbar edene ödülbirliğime teslim olmazsam ne olurbakaya yurtiçi uçak
Forum