Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

evet başıma bu işten dolayı bişey gelmediğine şaşıyor ve biraz olsun moral buluyorum...ama kaderde askerlik şubesine gitmek var,gidip de tecil alamamak azar falan yemek var...valla hiç kolay değil...oraya gittiğimde ahanda bizde seni bekliyoduk diye söylemleri duymak ta var...senin hayranıyım seni resimlerinden ve gönderdiğin mektuplarından tanıyoruz diye laflar duymak ta var... elleri avuşturmuşlar falan...şaka maka kaçmadığımı göstermek için son gönderdiğim belgelerimde ikametgah,tel nolarım,öğrenci belgeleri falan gönderdim...daha önceden bi işe yaramayacağını bilmeme rağmen iki ünivden öğrenci belgelerini gönderiyodum....

Hukuki NET Güncel Haber

Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu yargıtay kararı ara
    Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)?

Şanslısın ve umarım böyle devam eder. Ben büyük ihtimalle yüksek lisans için izin alabileceğini düşünüyorum, tabi sen gidip de lisans affı için başvurmazsan, uykudaki adamları bizzat kendin uyandırma bence. Şubeye gitmeden önce de biraz düşünüp uygun bi mazeret bul, sorarlarsa şöyle böyle işim vardı da gelemedim dersin, olası bi cezadan kurtaramayabilir ama karşı tarafın tavrını yumuşatır bu. Bu ülkede işler biraz tutarsız ilerliyor, bazısı 3 ay geç gider ceza alır bazısı 3,5 yıl gitmez arayan soran çıkmaz. Tabi bunun da garantisi yok, birisi uyanır ve 3,5 yıllık rahatlığın cezası sonradan fazla fazla kesilebilir. Bu tür durumlar duydum, adam şubesini arayıp durumunu soruyor ve bir sorun olmadığını öğreniyor, aradan 1 ay geçiyor adama mahkeme kağıdı geliyor O yüzden şu anki durumuna hiç güvenme, bir an önce yüksek lisans için izin iste ve lisans mezunu konumundan kurtulmaya bak

Nerede
    istanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aralık ayında bakaya kaldım! Raporlarım olmasına rağmen savcı dava açmış. 11.04.2011 tarihinde açılmış dava. 14.04.2011 tarihinde yeni yasa resmi gazetede yayınlandı. Duruşma tarihi 01.07.2011. Önümüzde ki hafta ise öğretmen atamaları var ve meb benden askerlik durum belgesi istiyor, askerlik şubesi sadece bakaya durum belgesini veriyor,askerlik durum belgesini vermiyor, davan devam ediyor diyor. Önce beraat kararını getir sonra verebiliriz diyor. Mahkeme beraat değil görevsizlik kararı vereceği gibi duruşmam 1 temmuzda! Şimdi celp döneminde eksiksiz raporumuz olmasına rağmen savcı dava açtı diye, duruşma gününe kadar tercih yapamayacak mıyız? Öğretmen olamayacak mıyım ben davam var diye? Askerlik durum belgesi vermiyorlar! Kimse "aksi ispatlanmadıkça suçlu değildir" kanununa ne oldu? Davam var diye neden tercih yapamıyorum neden bu belgeyi vermiyorlar bana, şuan istesem de gidemem askere zaten almazlar ağustosta gidebilirim en erken, yani öğretmen atamalarında askerdeyim seçeneğini de işaretleyemem .

Hakimle avukatım görüşse önceden bu davayı sonlandırabilir mi?

Yardım eder misiniz...

Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı optimizeric rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şanslısın ve umarım böyle devam eder. Ben büyük ihtimalle yüksek lisans için izin alabileceğini düşünüyorum, tabi sen gidip de lisans affı için başvurmazsan, uykudaki adamları bizzat kendin uyandırma bence. Şubeye gitmeden önce de biraz düşünüp uygun bi mazeret bul, sorarlarsa şöyle böyle işim vardı da gelemedim dersin, olası bi cezadan kurtaramayabilir ama karşı tarafın tavrını yumuşatır bu. Bu ülkede işler biraz tutarsız ilerliyor, bazısı 3 ay geç gider ceza alır bazısı 3,5 yıl gitmez arayan soran çıkmaz. Tabi bunun da garantisi yok, birisi uyanır ve 3,5 yıllık rahatlığın cezası sonradan fazla fazla kesilebilir. Bu tür durumlar duydum, adam şubesini arayıp durumunu soruyor ve bir sorun olmadığını öğreniyor, aradan 1 ay geçiyor adama mahkeme kağıdı geliyor O yüzden şu anki durumuna hiç güvenme, bir an önce yüksek lisans için izin iste ve lisans mezunu konumundan kurtulmaya bak
    bu kağıtı almak için onlara başvuru için gittiğimde aslında beni çok ciddi tehlikelerinde beklediğinden farkındayım da öğrenci affı çıkmış erteleme hakkı,lisans mezunuyum erteleme hakkı,yüksek lisans eğitimi erteleme hakkı, anlaşılan o ki bakaya dedikleri şey ve dolayısıyla mahkeme gibi şeylerim yok bunlarda kötünün iyisi iken böyle bi ortamda şubeye gitmezsem bidaha nezaman giderim,onu bilemiyorum...1 temmuzda master başvurular alınmaya başlayınca gitmeyi hesap ediyorum ..dicem onlara ömrüm serserilikle değil sınav çalışmalarıyla geçti...çok başarılı olamadım zamanında yanlış tercihlerde bulundum ...bunların geç gelmem için mazaret olmadığını biliyom dicem çok üzgünüm dicem ...ama gerçekten de öyle oldu...üniv,ales ,kpss,aof ,bilgisayar çalışmaları ve sertifikaları falan ...

Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı matroska rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aralık ayında bakaya kaldım! Raporlarım olmasına rağmen savcı dava açmış. 11.04.2011 tarihinde açılmış dava. 14.04.2011 tarihinde yeni yasa resmi gazetede yayınlandı. Duruşma tarihi 01.07.2011. Önümüzde ki hafta ise öğretmen atamaları var ve meb benden askerlik durum belgesi istiyor, askerlik şubesi sadece bakaya durum belgesini veriyor,askerlik durum belgesini vermiyor, davan devam ediyor diyor. Önce beraat kararını getir sonra verebiliriz diyor. Mahkeme beraat değil görevsizlik kararı vereceği gibi duruşmam 1 temmuzda! Şimdi celp döneminde eksiksiz raporumuz olmasına rağmen savcı dava açtı diye, duruşma gününe kadar tercih yapamayacak mıyız? Öğretmen olamayacak mıyım ben davam var diye? Askerlik durum belgesi vermiyorlar! Kimse "aksi ispatlanmadıkça suçlu değildir" kanununa ne oldu? Davam var diye neden tercih yapamıyorum neden bu belgeyi vermiyorlar bana, şuan istesem de gidemem askere zaten almazlar ağustosta gidebilirim en erken, yani öğretmen atamalarında askerdeyim seçeneğini de işaretleyemem .

Hakimle avukatım görüşse önceden bu davayı sonlandırabilir mi?

Yardım eder misiniz...
    zor durum dostum ...allah kolaylık versin...sen ünv oku,kpsslere gir,devletin atamalırını bekle...sınavlar kopya falan olsun bidaha tekrarlanan sınavlara gir...sonunda böyle bi durum...atamalar 30 haziran gibi değilmiydi ...emin değilim ama...mahkemenden beraat edersinde zamanında yetişir mi onu bilemem ...asal sitesinde bugün bi ara bakaya durum belgesi benimde gözüme ilişti...bakaya durum belgesi ne işe yarıyor ki ,nerde kullanılıyor...ismi bile bi garip...ama hakimin sanki duruşma öncesinde davalının girişimleriyle davayı sonlandırabildiğini okumuş gibiyim bi yerlerde...googla a gir öyle arat...varsa örnekleri bence senin iş de olur...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnşallah dediğin gibi önceden sonlandırılabilir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba;
    Ben 21/11/1981 doğumluyum ve şu an halen Açıköğretim fakultesi 2.sınıfta okumaktayım.Bugün bana posta ile askerlik şubesinden yoklama kaçağı durumuna düştüğüme dair bir mektup gönderdiler.
    Bunun nedenini anlayamadım.Sonuçta öğrenciyim ve okulun askerlik şubesine öğrenci olduğuma dair bilgi vermesi gerekmezmi??
    (Sanırım yaş ile ilgili bir problem olduğunu düşünmekteyim çünkü 29 yaşındayım,askerliğe göre ise ay jesabı olmadığı için 30 yaşındayım)
    Sizden ricam benim bu saatten sonra ne yapmam gerekeceği hakkında bana yardımcı olmanızdır.Ben kendimi Kasım'da gidecek gibi hesaplamıştım ama erken oldu bu.Ayrıca ödemem gereken kredilerim var.Yani şu an gitmem benim için çok zor olacak!
    Kasım'a kadar kaçsam bakaya durumunda kalırmıyım ?Bakaya hangi durumda kalırım?
    Haziranda tatile gitmeyi düşünüyordum ,hatta rezervasyon bile yaptırmıştım?Bir sorun yaşarmıyım tatilde?
    bilgisi olan bilgi verirse sevinirim??
    İyi günler....

Nerede
    istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkese merhaba,

Forumda konuyla ilgili tüm sayfaları okudum. İlgili genelgeleri (2008 ve 2011 dekileri) okudum, hatta bilgisayarıma kaydettim. Çıktılarını almayı bile düşünüyorum. Lakin benim muzdarip olduğum soruların cevapları konusunda hala bazı istifhamlar kafamı kemirmekte.

1978 doğumluyum. 1994 de ODTÜ fizik bölümüne girdim. Bitiremeyince (sağlık nedenleriyle) ÖSS sınavı ile 2002 de İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne kaydımı yaptırdım. (ders saydırdım, devam etmek üzere) Fakat o yıldan beri neredeyse hiç gitmememe, hatta dönem kayıtlarını bile yaptırmama rağmen (mesleğimle ilgili yaptığım girişimler ve çalışma tempomun izin vermemesi sebebiyle) 25 Ağustos 2008'de ancak kaydım silinmiş (ilişiğim kesilmiş). Bu dönemde bir kaç kez karakoldan arandım. 2008 sonu 2009 başı itibariyle polis abilerle ilişkilerimin iyi olması (karakola aldığım hediyeler v.s.) beni idare ettiler. 2009 haziranından beri de yeni bir polis amcamız sağolsun beni çok sevdiği için idare ediyor. 2-3 ayda bir "n'oldu senin işler ne zaman gideceksin" gibi telefonlar açıyor, bir yerde oturuyor, çay içiyoruz, ben de durumu anlatıyorum ve lisanı halimle beni bir süre daha idare etmesini rica ediyorum. Çünkü 2004 yılında kurduğum şirketin 2006 yılında batması sonucu ödemem gereken bir ton borçla boğuşuyorum. Evime gelen sayısız haciz memurunu, avukatı savuşturmam, daha doğru bir ifadeyle, çalışıp borçlarımı ödemem gerekiyor. Bu yüzden birikim yapamıyorum ve ailemle kalmam gerekiyor. Bu borçları ödemeden askere gidersem ciddi şekilde mağdur olacaklar. Özellikle annem... (Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar)

Uzun lafın kısası; geçen hafta o malum askerlik şubesinden gelen kağıtlardan bir tanesi de beni buldu. İlginçtir ki; 31 ekim 2010 tarihinden itibaren bakayaymışım. Ve aba altından sopa gösteren bir nezaket yazısıyla acilen askerlik şubesine çağrılıyorum. Ve aynı yazıdan merhametli polis abimize de gelmiş. O da diyor ki; "ivedi bir şekilde beni bulup, şubeye teslim etmesi" isteniyormuş.

Bu durumda;
    1- Askerlik şubesine gitmezsem (ki anladığım kadarıyla gidersem, sülüse imza attırıp direk sevkedecekler) bulunduğum yerde yaka paça askere alınma riskim var mı?

2- 2011 affından yararlanmak için okula (İstanbul üniversitesi Fizik bölümü) başvuru yaptım (iki gün önce). Belge olarak da ancak başvuru formunun fotokopisini verebildiler. Herhangi bir durumda bu "evrak" beni 25 temmuza kadar idare eder mi? Böyle bir hakkım var mı? Bu arada polis amca da benden bir "evrak" bekliyor. Bu başvuru formu fotokopisi, kendisini ikna eder mi?

3- Ne askerlik şubesini ne de polis amcayı sallamasam, bu bana her hangi bir risk olmadan gerekli zamanı kazandırabilir mi?

Çünkü ben askere gitmek istemiyor değilim. Borçlarımı ödeyip, ailemi haciz ve icra tehditlerinden kurtarıp ondan sonra gönül rahatlığıyla gitmek istiyorum. (en azından bir altı aya daha ihtiyacım var). Ki bu arada kariyerimde ciddi şekilde ilerlemeler de kaydediyorum.

Ve bir ümit tabi bu arada bedelli askerlik çıkar veya zorunlu askerlik kalkar, o en güzeli olur benim için.

Gecemi gündüzüme katıp çalışan, ciddi şekilde katma değer üreten biriyim. Hayatta alınabilecek bütün dersleri aldım, yoluma devam ediyorum. Bilmem anlatabildim mi?..

Bütün forum üyesi güzel insanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel günler bizlerin olsun.

Nerede
    izmir
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı esprit rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese merhaba,

Forumda konuyla ilgili tüm sayfaları okudum. İlgili genelgeleri (2008 ve 2011 dekileri) okudum, hatta bilgisayarıma kaydettim. Çıktılarını almayı bile düşünüyorum. Lakin benim muzdarip olduğum soruların cevapları konusunda hala bazı istifhamlar kafamı kemirmekte.

1978 doğumluyum. 1994 de ODTÜ fizik bölümüne girdim. Bitiremeyince (sağlık nedenleriyle) ÖSS sınavı ile 2002 de İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne kaydımı yaptırdım. (ders saydırdım, devam etmek üzere) Fakat o yıldan beri neredeyse hiç gitmememe, hatta dönem kayıtlarını bile yaptırmama rağmen (mesleğimle ilgili yaptığım girişimler ve çalışma tempomun izin vermemesi sebebiyle) 25 Ağustos 2008'de ancak kaydım silinmiş (ilişiğim kesilmiş). Bu dönemde bir kaç kez karakoldan arandım. 2008 sonu 2009 başı itibariyle polis abilerle ilişkilerimin iyi olması (karakola aldığım hediyeler v.s.) beni idare ettiler. 2009 haziranından beri de yeni bir polis amcamız sağolsun beni çok sevdiği için idare ediyor. 2-3 ayda bir "n'oldu senin işler ne zaman gideceksin" gibi telefonlar açıyor, bir yerde oturuyor, çay içiyoruz, ben de durumu anlatıyorum ve lisanı halimle beni bir süre daha idare etmesini rica ediyorum. Çünkü 2004 yılında kurduğum şirketin 2006 yılında batması sonucu ödemem gereken bir ton borçla boğuşuyorum. Evime gelen sayısız haciz memurunu, avukatı savuşturmam, daha doğru bir ifadeyle, çalışıp borçlarımı ödemem gerekiyor. Bu yüzden birikim yapamıyorum ve ailemle kalmam gerekiyor. Bu borçları ödemeden askere gidersem ciddi şekilde mağdur olacaklar. Özellikle annem... (Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar)

Uzun lafın kısası; geçen hafta o malum askerlik şubesinden gelen kağıtlardan bir tanesi de beni buldu. İlginçtir ki; 31 ekim 2010 tarihinden itibaren bakayaymışım. Ve aba altından sopa gösteren bir nezaket yazısıyla acilen askerlik şubesine çağrılıyorum. Ve aynı yazıdan merhametli polis abimize de gelmiş. O da diyor ki; "ivedi bir şekilde beni bulup, şubeye teslim etmesi" isteniyormuş.

Bu durumda;
    1- Askerlik şubesine gitmezsem (ki anladığım kadarıyla gidersem, sülüse imza attırıp direk sevkedecekler) bulunduğum yerde yaka paça askere alınma riskim var mı?

2- 2011 affından yararlanmak için okula (İstanbul üniversitesi Fizik bölümü) başvuru yaptım (iki gün önce). Belge olarak da ancak başvuru formunun fotokopisini verebildiler. Herhangi bir durumda bu "evrak" beni 25 temmuza kadar idare eder mi? Böyle bir hakkım var mı? Bu arada polis amca da benden bir "evrak" bekliyor. Bu başvuru formu fotokopisi, kendisini ikna eder mi?

3- Ne askerlik şubesini ne de polis amcayı sallamasam, bu bana her hangi bir risk olmadan gerekli zamanı kazandırabilir mi?

Çünkü ben askere gitmek istemiyor değilim. Borçlarımı ödeyip, ailemi haciz ve icra tehditlerinden kurtarıp ondan sonra gönül rahatlığıyla gitmek istiyorum. (en azından bir altı aya daha ihtiyacım var). Ki bu arada kariyerimde ciddi şekilde ilerlemeler de kaydediyorum.

Ve bir ümit tabi bu arada bedelli askerlik çıkar veya zorunlu askerlik kalkar, o en güzeli olur benim için.

Gecemi gündüzüme katıp çalışan, ciddi şekilde katma değer üreten biriyim. Hayatta alınabilecek bütün dersleri aldım, yoluma devam ediyorum. Bilmem anlatabildim mi?..

Bütün forum üyesi güzel insanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel günler bizlerin olsun.
    arkadaşım bende senin gibi 78 liyim ve bende 2011 affıyla üniversiteye başvurdum...odtu fizik zorluğuyla meşhur bi bölüm...yanlış anlama arkadaşım ama sağlık sorunların olmasada pek bitiren yokmuş orda zaten... bide odtü makina müh....arkadaşım anlatırdı...neyse...biz durumumuza dönelim...diğer arkadaşlar da uygulama da karşılaşma durumlarına göre bilgilerini aktarsınlar ama benim cevaplar şöyle olacak...

1. sorun için ;yeni çıkan yargının hızlandırılması kanunu devreye girdi ve dolayısıyla kanuna göre sen yakalanırsan bir idari para cezasına çarptırılacaksın askerlik şubesince...ama savcılık ,mahkeme olmayacak...çünkü kanun öyle...sana sevk tarihi veriyolar...sen o tarihte birliğe katılmazsan tekrar yakalanırsan hapis cezası şeklinde...idari para cezası nakit değil sen askerlik yükümlüğünü bitirdikten sonra ödeniyo ve sana belirlenen tarihte katılırsan birliğine yarı ücreti ödüyosun sözüne sadık kaldığın için...ama şunu da belirteyim ki hali hazırda birçok askerlik şubesi farklı uygulama yaptığını hala yeni kanunu uygulamadığı yönünde duyumlar alıyorum..benim yorumum ise askerlik şubesine ilgili yazılar gelmemiş olduğudur...yazı gelmediyse bu insanlara kanun yazısını okumanın yararı yok...onun için bende biraz yeni çıkan uygulamalar otursun diye biraz erteliyom şubeye gitme işini...yaka paça askere gitme durumu yok anlayacağın ama olsa olsa jandarma yada tanımadığın polislere denk gelirsen hakkında gbt araması olduğunda aranman olduğunu görünce şubene götürürler...sonra sana imza attırdıkları tarihe kadar salıverirler...

2.soruna gelince;neden başvuru formuyla yetiniyosun...üstelik bide fotokopiymiş...ek-c2 ni alsana...ben affa başvurunca bildiğin öğrenci belgesi ,öğrenci kartı aldım.. ek-c2 belgesini aldım...hatta belgede gördümki beni yeni bi öğrenci olarak kayıtlamışlar ve hatta 7 senelik askerlik izni vermişler...gözlerime inanamadım çünkü 29+ yım...aldığım gibi şubeye gönderdim...cep tel,ikametgah hepsini gönderdim...ama kağıt şubeye ulaşınca beni aradıklarında tatlı rüya bitti...sen ancak 25 temmuza kadar tecilli olabilirsin...çünkü 29+ sın dediler...ek-c2 ni alıp şubene yollarsan 25temmuza kadar hakkın var...söylediğin formu bende doldurdum biliyom o formu ama o bi ön başvuru kağıdı...o kağıt anca senin merhametli polisi idare eder...onda işe yarar,onu ikna eder...ek-c2 ni neden almadığını yaz,bu soruyu sonra tartışalım...mesela üniversite askerlik şubenden belge mi istiyo...?benimki istemedi...

3.sorun için...zaten bizim durumumuzdakilerin yaptığı yegane uygulama bu...ama sen zaten alacağın ekc2 belgesiyle 25 temmuza kadar aranman durur ,o senin doğal olarak zaman kazanman demek ...25 temmuzdan sonra için şubeye gitmediğin yakalanmadığın sürece yapay zaman kazanırsın ...atıyorum 25 kasımda yakalanmanla 28 aralık ta gitmenle 13şubat ta gitmenle arasında senin durumun için fark yok diye düşünüyorum...

seninle aynı ümidi taşıyan binlerce insandan biriyim...elbetki bedelli gündemde...süre kısaltmalar gündemde...bunu seçimi kim kazanırsa kazansın olumlu yönde düzenleme yapılacağını düşünüyorum...herkese hayırlı günler....
    Konu izc tarafından (19-05-2011 Saat 20:26:05 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    mersin
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı esprit rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese merhaba,

Bu durumda;

benim anlamadıgım o polisin ustune vazife degilki seni askerlik subesine goturmek bence durumdan vazife cıkarmıs eger elinde yakalama emri var ise seni alıp goturur oda askerlik subesine degil mahkemeye ki artik mahkemede olmadıgına gore hic bi yere goturemez... yeni kanun nasıl uygulanacak bilmiyorum ama asal ın kanunun cıkmasına bir kac hafta kala baslatdıgı kibarca tehtid eden icerikli mektup tebligat vs. gondermeye baslaması elinin kotulestigi artık askere alımın zorlasacagı hatda kanunlardaki deliklerden dolayı imkansızlasacagı anlamını cıkarıyorum.... yakalanma mevzusu gbt mevzusu bu sekilde oldugu surece iç işleri bakanlıgı bu konuya bu sekilde uyguladıgı surece kimse sizi bi yerden bi yere alamaz arkadaslar birisi zorlarsa avukatınızı arayın ve savcılıga suc duyurusunda bulunun mahkeme kararı olmadan kimse sizi alamaz hic bi kurumun bole bi yetkisi yok . son cıkan kanununun cogu yerinde yakalanması veya teslim olması durumunda ibareleri var bursuru ceza su bu sonunda hapis ama bi eksik var nasıl yakalanacak bu kacaklar yani kanunu kim uygulayacak kişiyi kim nasıl hangi belge ile yakalayacak burda bi bosluk var... senin durumunda bence en iyisi hayatına bak kimseyi takma mahkemeler savcılar ve hakimler haric... allah hepimizin yardımcısı olsun....

+ Konuyu Yanıtla
133 / 170 Sayfa İlkİlk ... 3132333435363738393103113123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143153163 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

asker kacagi yakalaninca ne olur

bakaya kalan devlet memuru

asker kaçağı ihbar

yoklama kaçağı sigortalı çalışabilir mi

zorla askere alma 2016asker kacagi ihyurtiçi yolculuklarında askerlik problemihttp:www.hukuki.netshowthread.php41399-Bakaya-ve-Yoklama-Kacaklarini-Askerlik-subeleri-Arayamayacak-mispage5515 gun icinde askerlik subesine gitmezsem ne oluraskerlik muayenesi gelenler sigortali iste calisabilirmiyoklama kaçağı yakalanırsa ne oluryoklama kaçağı yakalanırsayoklama kaçağı sigortalı işte çalışabilir mibilet alirken tc yoklama kacagiasker kaçağı nasıl ihbar edilirdevlet memuru bakaya kalırsaasker kaçağı ihbarı ödülübakaya ehliyet alabilirmiasker kaçağı yakalanırsa ne olurbakaya kalirsam ne olurbakaya ehliyetbakaya kalanlar ehliyet alabilirmiasker kaçağını ihbar edene ödülbirliğime teslim olmazsam ne olurbakaya yurtiçi uçak
Forum