Anket Sonuçlarını Göster: Özel üniversitelerde hukuk

Oylayanlar
153. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • EVET DOĞRU BULUYORUM

56 36,60%
  • HAYIR DOĞRU BULMUYORUM

91 59,48%
  • ÇEKİMSERİM

6 3,92%
Kilitli Konu
14 / 18 Sayfa İlkİlk ... 456789101112131415161718 SonSon
131 den 140´e kadar toplam 176 ileti bulundu.

Konu: Özel üniversitelerde hukuk

Özel üniversitelerde hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

[quote]
    Hiç doğru bulmuyorum.bir tarafta bu mesleğe gönül vermiş insanlar gecelerini gündüzüne katarak çalışıyor binlerce insan arasından sıyrılabilmek için emek harcıyor,diğer tarafta bazıları hiç bir emek sarfetmeden,hiç bir başarı göstermeden parayı bastırarak hukuk diplomasını alıveriyor.

Ben özel hukuk mezunuyum.Ancak tek ders 300 dolar o yuzden de pek dediğiniz gibi olamıyor maalesef.Sırf para almak için geçmek üzere olduğunuz derstten kalabiliyorsunuz.
    Girmesi kolay çıkması zor anlayacağınız.

Hukuki NET Güncel Haber

Özel üniversitelerde hukuk konulu yargıtay kararı ara
    Özel üniversitelerde hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sn. Figen-Veli,ben ne yazdıysam bir fikir doğrultusunda ve o fikri inandığın nedenlere dayandırarak yazdım.Yani sizin gibi direk,gocunarak ve kişisel suçlayıcı ifadeler kullanmadım.Siz de fikirlerini belirtirken nedenler ve argümanlar öne sürerseniz daha fazla saygı görürsünüz.Bu yönden sizin utanmanız gerektiği gibi utanmam gerekmiyor.Böyle kişisel cümleler kurduğum için de tüm siteden özür dilerim ancak gördüğünüz gibi sn. figen-veli'ye ancak böyle şeyler yazabilirdim,yani anlayacağı dilden.Yaş ve konum itibariyle size de saygım var ancak daha saygılı olmanız forum ve hayat düzeniniz açısından yararlı olacaktır.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

heyyou yine anlamamışsınız ya da geçmiş tarihli bir yazınızdan bahsettiğim için yazdıklarınızı hatırlamıyorsunuz.sorularımlşa hatırlatayım.11.0.2005. özelde okuyup ben hukukçuyum diyenleri aşağılıyorum demek NE DEMEK?Özele girmenin rahatlığıyla gezip tozdular NE DEMEK?Böyle konuşabilmek için çok iyi gözlemlemiş olmanız gerekiyor iyi bir hukukçu iyi bir gözlemci olabilmeli. burada hatalısınız... özel okullarda hukuk fakülteleri gibi nitelikli bölümlerin okutulması *a h l a k s ı z l ı k t ı r* şeklindeki hakaretinizi devletin hangi kademesindeki kişiye ya da kime yönelttiniz. kimi suçluyorsunuz.Saygısızlık yaptığını düşündüğünüz kişiler kimler? Bu kadar düşüncesizce sarfedilmiş sözlerden snra saygılar demek NE DEMEK? Şimdi sözlerinizin arkasında durarak saygılı bir şekilde bunları ama bütün sorularımı cevaplamanızı rica ediyorum. hem kendi adıma hem de özel üniversitelerde okuyan arkadaşlarım adına hem de suçladığınız düzen adına... herkese sevgi saygı ve başarılar diliyorum.

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

11.0.2005. özelde okuyup ben hukukçuyum diyenleri aşağılıyorum demek NE DEMEK?
    İlk sorunuzdaki benim belirttiğimi söylediğiniz cümle aynen şöyledir:

Hiç bir şekilde doğru bulmuyorum,özle okulda hukuk okuyup da ben hukukçuyum,şöleyim,böleyim diyenleri aşşalıyorum.
    Yani o cümlede özel üniversitede hukuk okuyup ben hukukçuyum diyenleri değil ben hukukçuyum deyip bunun havasını atanları aşağı görüyorum.Anlatabilmişimdir umarım,zor bir cümle kurmadım.Zaten ilk sayfaya bakarsanız cevabını bulabilirsiniz.

Özele girmenin rahatlığıyla gezip tozdular NE DEMEK?
    Asıl cümlem şöyle:

Ben ve benim gibiler iyi puan alabilmek için eşşekler gibi çalışıp dururken onlar özle okula girmenin verdiği rahatlıkla gezip tozdular..
    Açık bir şekilde neden bunu söylediğim yazıyor,değil mi?Tamamını okusaydınız,soruya gerek kalmazdı.

özel okullarda hukuk fakülteleri gibi nitelikli bölümlerin okutulması *a h l a k s ı z l ı k t ı r* şeklindeki hakaretinizi devletin hangi kademesindeki kişiye ya da kime yönelttiniz. kimi suçluyorsunuz.Saygısızlık yaptığını düşündüğünüz kişiler kimler?
    Yine asıl cümlem şudur:

bi kere bu özel okullarda hukuk gibi nitelikli bölümler okutulması ahlaksızlıktır,öss'de bileğinin hakkıyla çalışan öğrencinin emeğine saygısızlıktır!!!
    Kimi suçladığımı hiç düşünmedim,zaten bir önemi yok bu durumu yaratan kişileri ya da kurumları suçlamak.Orada dikkat çektiğim nokta virgülden sonra gelen cümlemdir.Sadece okumak istediğiniz yerleri okumayın lütfen.

Bu kadar düşüncesizce sarfedilmiş sözlerden snra saygılar demek NE DEMEK?
    Bu cümleler yukarıda da çok basit ve herkesin anlayabileceği şekilde belirttiğim gibi belli düşünce ve argümanlara dayanıyor.Geçen yıldan beri aynı olmamamdan dolayı(hiçbirimiz öyle değiliz zaten) oldukça sert şeyler yazmış olabilirim ancak bu cümlelerle olmasa da hala aynı düşüncelere sahibim.(gördüğünüz gibi de her sert cümlemi aynı şekilde ve çok anlaşılır bir şekilde savunuyorum) Bu yönden gayet düşünerek söylenilmiş ve nedenlere dayandırılmış düşünceler olduğunu siz de görebilirsiniz sn. figen-veli.

Şimdi sözlerinizin arkasında durarak saygılı bir şekilde bunları ama bütün sorularımı cevaplamanızı rica ediyorum. hem kendi adıma hem de özel üniversitelerde okuyan arkadaşlarım adına hem de suçladığınız düzen adına...
    Oldukça açıklayıcı olduğumu düşünüyorum bunun üzerine kafanızda hala soru işaretleri varsa artık yapabileceğim birşeylerin olduğunu sanmıyorum.Siz de gördüğünüz gibi nasıl davranırsanız öyle karşılık görürsünüz,umarım dilediğiniz saygıyı sağlamışımdır yazımda.Haa bir de bir dahaki sefere daha dikkatli okuyun eleştirdiğiniz insanların düşüncelerini,nacizane tavsiyemdir...

Yine saygılar...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

size artık hiçbirşey söylemiyorum. Anladığım kadarıyla hala öğrencisiniz. yoksa çoktan ne demek istediğimi anlardınız. neyse bi mezun olun sonra görüşürüz sizinle. öğrenciyken anlamanız ve size bazı şeyleri anlatmak oldukça zor... böyle meslekdaşlarınızı aşağılamak gireceğiniz mesleğin onuruna yakışan bir davranış değil taraflı davranmak da öyle bunu bilin yeter sevgili kardeşim. neyse okulunuzda sınavlarınızda başarılar diliyorum...

Nerede
    ankara, cankaya, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

arkadaslar hepinize merhaba

ben vakif universitesinde okuyorum.. kimsenin söz söylemeye ne titri ne de terbiyesinin el vermeyecegi hocalarim var.. universite tercihlerimi yazarken once ögretim üyelerinin kimler olduguna dair bir arastırma yaptım.. cogu emekli olmus, inanılmaz başarılı avukatlara ya hocalık yapmıs ya da cogu rahmetli olmus degerli hocaların ögrencileri olmus hocaların bulundugu bir fakultedeyim.. tercihimi kazandigim öss puanına göre degil fakültelerin kadrolarına göre yaptım.. siz söz sahibi bir cok hocanın degerli kıtaplarını okurken, ben o degerli hocalarla ders yapıp onların degerli görus ve tecrubelerinden faydalanıyorum..eger universite puanımı göze alsaydım bu kadar basarılı hocalarla birlikte olamayacaktım,bu birrr... eger vakıf universitesinin masraflarini karsilayabiliyorsam devlet universitesini tercih etmem haksızlık olur.. böylelikle girebilecegim halde tercih etmedigim devlet universitesinin ögrenci kotasını doldurmadan maddi yönden benim kadar sanslı olmayan arkadaslarımın onunu acmıs oluyorum.. devlet universitesi ve vakıf universitesi arasında yapılması gereken tek ayrım ise birinin devletin sagladıgı makul olculerdeki egitim olanagı olmasıdır,bu da ikii...

sonuc ise.. akla kara mesleki hayatta zaten belli oluyor, olacaktır da..
    ps: başarının ölçüsü asla banka hesabınız degildir.. yukarıdaki cumleden kastım bu yonde anlasılmasın..

sevgilerimle..

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

dogru bulup bulmamak degıl sorun... cok kalıtelı avukatlarımız yetısıyor ozel unıversıtelerden de...corba var goruyoruz ama nasıl yıyecegımızı bılmıyoruz..corbayı gostermeyın lutfen.NASIL?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

[quote]ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE HUKUK EĞİTİMİNİ DOĞRU BULUYORMUSUNUZ ?
    evet, doğru buluyorum.neden doğru olmasın ki? eğitim alındığı sürece yararlı olur verilip alınmadığı sürece değil... yüzlerce hukuk fakültesi var özel yada devlet üniv.lerin de bunlara devam eden ya da bitirmiş olan öğrencilerin kaçta kaçı anlayarak gerçekten öğrenerek bu fakülteyi bitiriyor. ya da kaçta kaçı kendi hakkıyla sınav notunu alıyor. bence biz sonuca bakmalıyız kişinin nereden mezun olduğu değilde aldığı eğitimi ne kadar iyi kullandığıdır önemli olan.

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Özel üniversitelerin Hukuk Fakültesi açması diğer fakültelere göre daha az maliyetli ve bunun yanında getirisi daha fazla..Özel Üniversiteler diğer hukuk fakültelerindeki deneyimli ve iyi yetişmiş öğretim görevlilerini kendi kadrolarına dahil ediyorlar ve böylece devlet üniversiteleri ile özel üniversiteler arasındaki eşitlik yok oluyor.Bilmem aynı nfikirde misiniz

Nerede
    ist, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yapılan eleştirileri kanım iliğim donmuş şeklide okudum desem yeridir sanırım.
    Ben de bir vakıf üniv.hukuk fak. öğrencisiyim.Kadir Has Üniv. hakkında duyumları olanlar bilirler bizim üniv'de aslında tamamen mühendislik fak.'e uyumlu bağıl not sistemi uygulanmaktadır ve buna ek olarak bütünleme vs gibi yıl içinde başarısız olunan dersleri kurtarmaya muktedir bir yapılanma yoktur gelmek istediğim nokta sudur;devlet üniversitelerine bilinen yüksek puanlarla girmiş zeki arkadaşların bir çoğu neredeyse derslerin büyük çoğunluğunu bütünlemelerle vermekte ve 40-45 gibi notlarla dersleri geçmektedir oysa ki bizler 55-60 gibi notlarla geriye dönük kurtarma olasılığı olmaksızın(bir üst sınıfta alttan almak koşuluyla)derslerimizi vermeye çalışmaktayız.Şahsım adına eminim ki pek çok devlet üniv. öğrencisinden hatta mezunundan daha bilgili konumdayız bunun para ile ilşkilendirilmesinin burada rolü sıfır,küçük bir örnek vereyim bizler bölüm olarak önceden dağıtılan pratik çalışmaları çözerek derse geliyoruz amacımız konuya hakim olabilmek bunu söylediğim pek cok devlet üniv'de okuyan arkadasım benimle ya dalga geçti ya da kaba tabiri ile ''inek''statüsüne soktu oysa bunun ne dersin hocası ile ne de dersten geçmek ile ilgisi yoktu amac yukarıda da değindim gibi konuya hakim olabilmek ve muhakeme yeteneğini arttırabilmekti.Ayrıca,bölümümüze burslu olarak giren pek çok kişinin de zannı ilk etapta ''özel üniv'den mezun olmak kolaydir''idi ancak bunun acı sonu ile yüzleşmek zorunda kaldı pek çoğu ve benim bildiğim 3 kişi su an bursunu başarızlık sebebiyle kaybetti(bu arada kendilerine düşük olan notlarını düzeltmek için 4 dönem hak tanınmış buna rağmen notları halen düşük olanların bursu kesilmiştir sanıldığının aksine bu şahıslardan da gelir elde etmek gibi bir düşünce yoktur)diğer taraftan şahsım adına(övünmek maksadıyla değil sadece örnek itibariyle)belirtmek isterim ki şu an itibariyle tek bir zayıfım bile yoktur bu nedenle yukarıdaki örneği de dikkate alarak bizleri ağır eleştiri bombardımanına tutan arkadaşlara soruyorum her koşulda başarılı olmayı hedef edinmiş bir meslektaş mı daha makbuldür yoksa önyargılarla hareket edip çoğu zaman umarsızca davranan(4 dönem boyunca notlarını düzeltmemek)ardından derin yenilgilere uğrayan bir meslektaş mı daha makbüldür?

Kilitli Konu
14 / 18 Sayfa İlkİlk ... 456789101112131415161718 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

universtelerdki is imkanlari

Forum