Burada Bir çok Avukata Sordum Ama Tam Bir Bilgi Vermediler Bana,

Benim Babam 1985 Yilinda çifçi Olmasi Sebebiyle çiftçi Bağkuruna Kayitli, Ve Bu Arada Pirimlerin Bir Kismi Yatirilmiş Durumda, Bilirsiniz Ofise Verilen Mahsulden Kesilen Paralarla, Her Neyse Babam 1954 Doğumlu, 1993 Yilinda Bir Işe Girmişti Bu Işyerinde Kendisini Ssk' Ya Kaydetmişler Ve Burada 6 Ay Ssk Li Olarak Görünüyor, 6 Ay Sonra çikiş Işlemi Yapilmiş, Geçenlerde Gelen Gelen Bağkur Prim Affindan Yararlanmak Için Müracatta Bulundu Ve Prim Borcu Olarak 13 000 Ytl Borç çikti Bunu ödeyecek Peşin Olarak, Ancak Bağkurda Görevli Arkadaşlar Eğer Burdan Emekli Olmak Istersen Alacağin Emekli Ayliği Düşük Olur Demişler Ancak Ssk' Ya Geçersen 3yil Içinde Emekli Olursun Alacağin Aylikta Fazla Olur, Buradan Alacağin En Fazla 350 Ytl Olur Demişler Babam 1954 Doğumlu, 1985 Yilinda Bağkura Girmiş, 1993 Yilinda 6 Aylik Ssk Prim ödemesi Var. Ayrica Bağkurdan Babama 1993 Yilinda Ssk' Ya Girişiniz Yapildiği Için Emeklilik Yaşiniz 4 Yil Geriye çekilmiştir Diye Bir Tabir De Bulunmuşlar, Bana Bu Durumda Ssk' Mi Daha Avantajli Bağkurmu, Babam Ne Zaman Emekli Olur (askerlik Borçlanmasinida Yatirirsa), Bağkurdan Ssk'ya Geçiş Nasil Oluyor, Ssk' Ya Geçtiğinde Prim Yatirmasi Gerekiyormu, Gerekiyorsa Ne Kadar Yatirmasi Gerekir, Konu Ile Ilgili Beni Aydinlatirmisiniz

Lütfen çok önemli ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,