+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 29´e kadar toplam 29 ileti bulundu.

Konu: Nafaka ve tazminatı ödeyememe

Nafaka ve tazminatı ödeyememe Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Nafaka ve tazminatı ödeyememe

Alıntı HHGme rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba ben böyle bir site olduğunu daha yeni öğrendim. Ama şunu diyim ne kadar faydalı bir site olduğunu inanın size anlatamam tekrar tekrar teşşekkür ederim en başta. gerçi daha önce başlık açtım ben ama cevap gelmedi neyse ben özetle sorunuma geleyim ;

Babamla annem boşanıyorlar davayı babam açtı ve neden olarak; çamaşırımı yıkamadı, yemek yapmadı ve anneme bakmadı gibi yalan sebeplerden dava açtı. Yaklaşık 30 yıllık bir evlilikleri var ve şuan babamın durumu çok ama çok iyi ve hepsine annemle evlendikten sonra sahip oldu yani 30 yıllık süre içinde oldu, ilk duruşmalar yapıldı şahitler dinlendi bizim 3 şahidimiz ve biz 3 kardeş annemizin de bu süreç içerisinde çalıştığı, babamızın annemizi devamlı aşağıladığını ve ben babamın kısa bir süre önce bana "2 sene öncesine kadar dostu olduğunu söylediğini" söyledim , 3 şahidimiz de babamın dostu olduğunu, yıllardan beri çalıştığını söylediler. Hatta babamın anneme bıraktığı "çamaşırlarımı yıkamayın" notunu delil olarak gösterdik hakim babama sordu "bu senin yazın mı?" diye babam da kabul etti.Onun 3 şahidi vardı 1 i amcam annem hakkında asılsız sözler kullanmış ki hakim kızmış, diğeri dükkanımız da çalışan bir eleman, bide bu amcamın oğlu yeni dinlencek. Babam mahkemeye vermeden yaklaşık 1 ay önce şahsi hesabındaki bütün paraları şirket hesabına geçmiştir, bunu bende söyledim hakime, bankadan da yazılar bekliyoruz zaten. Bütün malvarlığı babamın üzerine ve hepsine annemle evlendikten sonra sahip oldu, şu anda bile 10 seneden beri yaşadıkları evden çıkması için baskı yapıyor buna hakkı varmı? Bir de bu davadan gerek nafaka gerekse tazminat olarak ne alabiliriz ki babam hiçbir şey alamıcaklar gibi yorumlar yapıyormuş? Davayı dediğim gibi babam açtı, annemde karşı avukat tuttu "boşanmak istemiyorum" diye ama babam işin kurnazlığında mal vermemek için paraları ve evleri kaçırmak istiyor, o yüzden bizde " bizde boşanmak istiyoruz" diye dava acacagiz. Simdi sizden öğrenmek istediğim herkese bir şey alamayacaklar diye yorumlar yapıyormuş, biz gerek nafaka gerek tazminat olarak ne alabiliriz? Herkes bir yorum yapıyor yarı yarıya diyen var, 3 te 1 i diyen var, az bir şey alırsınız diyen var. Sizden istediğim ne alabiliriz? Teşekkürler böyle bir paylaşım sitesi açtığınız için.
    Sayın uye
    Herseyden once avukatınızın olması guzel. Fakat sunu unutmayın ki karsı tarafın sunduğu veya söylediği şahitleride dahil her seye itiraz etmek hakkınız fakat herseye suresinde itiraz etmediğiniz sürece kabul etmiş sayıldığını unutmayınız. Örneğin bir şahitin şahitliğine itiraz etmezseniz kabul edilmiş sayılır vs.. ve mahkeme sunacagını delilere ve yapacak itirazlarınızı hep belgelerle ispatlama calısın. bir kere davayı babanız acmıs oldugundan maddi durumunun iyi olması annenizin iş yapamayacak bir durumu yoksa bu gibi seyleriispatlayamaz. fakat yargıtay ictahatları içeriisnde aile bireylerinin belli görev tanımları var ve bu görevlere uymamak suc sayılmaktadır. babanızın maddi durumu iyi ise ve anneniza vermiş olduğu bir yasam standartı varsa bu standartın bozulmayacagı bir nafaka tayin olunacaktır. ve davayı babanız actıgı icin mahkemede yapmıs oldugu asılsız suclamalar vs sebeblerden maddi ve manevi tazminat hukmedilecektir. sonucta ispatlanamayan bir suclama hakaret olarak değerlendirileceginden cezaya konu olacaktır. mumkun oldukca her seyi belgelerle ispatlamaya calısın.

Hukuki NET Güncel Haber

Nafaka ve tazminatı ödeyememe konulu yargıtay kararı ara
    Nafaka ve tazminatı ödeyememe konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bberaksu çok teşekkür ederim yazdıklarıma cevap verdiğin için, zaten amcam şahitlik yaptı ona hakim kızmış bende annemde evimize sadece bayramdan bayrama gelirler dedi, şahitlerden biri dükkanda çalıştırdığımız bir eleman onada itiraz etti avukat, bide babamın anneme bıraktığı "çamaşırlarımı yıkama" notunu verdik ve hakim babama sordu bu yazı seninmi dedi babamda evet benim dedi. şimdi işi başta gösterdiği nedenlerin dışına çıkartık iftira atma boyutuna getirdi. bilmiyorum umarım adalet yerini bulur ki eğer anneme sağlam bir tazminat kalırsa akıllanır geri dönmek isticek ama tabi hakimin nasıl yorumluyacağınıda bilmiyorum.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı fazladan ödenen nafaka

Nafaka ödediğim eski eşim evlenmiş ama benim haberim olmadı ve nafaka ödemeye devam ettim. Haberim olduğunda ise icra yoluyla kaldırdım, geri alabilirmiyim fazladan ödediğim nafakayı. Nafakanın kaldırılması içinde dava açtım hakim delillerin toplanması için süre verdi. Nüfus kayıtları ve icra md.lüğünün kayıtları yeterlimi? Ayrıca fazladan ödediğim nafakayı yasal faiziyle birlikte alabilirmiyim? delil isteme dilekçe örneğide gönderirseniz sevinirim. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: fazladan ödenen nafaka

Sayın Adem_ilgin,

nufusta kayıtlı olan evlilik tarihi itibari ile nafaka yükümlülüğünüz düşer. Fakat mahkeme nafaka yükümlülüğünüzü iptal ettikten sonra fazla ödediğiniz nafaka miktarını da icraya koyup geri talep edecek veya icra yolu ile alacaksınız. Fakat tüm bunları mahkeme alacak olduğunuz karar ile alacaksnız. Ve evlendiğini size bildirmemek ile ilgili bir suç varmı bilmiyorum ama bir avukattan bilgi alabilirsiniz.
    Konu Bberraksu tarafından (20-07-2008 Saat 21:34:44 ) de değiştirilmiştir. Sebep: İlave

İletiler
    46
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sanki herşey şaka gibi, forumu okurken gülmemek elde değil. Ama ağlancak halimiz var. Adalete güvenmiyormusunuz diyen arkadaşlar size soralım hangi adalete. Ben ilk eşime nafaka ödemek zorundayım yaklaşık 8-10 milyarda borcum var tazminattan doğan. 2. eşimde evi terketti o da 10 milyar tazminat 400 ytl nafaka istiyor. Acaba benim bu vatanda yaşama hakkım varmı?

İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kardes bende senin gibiyim valla bu ülkede adeletin temeli sarsılmıs

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Nafaka ve tazminatı ödeyememe

Alıntı garip8688 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz önce yazdığınız şu CAHİLCE yoruma bakın sonra bir şeylerin cevabını yazın, Siz böyle bir cevap ve içindede böyle bir soru sorarsanız bende cevap yazarak kendimi ifade etmem gayet normal siz tüm erkeklerden intikam aldığımı söylüyorsunuz KUSURA BAKMAYINDA BÜTÜN ERKEKLER BENİM KOCAM DEĞİL, neden onlardan intikam alayım, eşim beni terketse inanın burda olmazdım.

Lütfen kişisel tartışmadan uzak duralım!Yönetim
    iyigünler benimde boşanma davam varve tedbir nafakası alıyorum kızımla kendime.eşimin hisseli evi ve emekli maaşı var.eşim beni evden attı ve mahkemede maddiyat istediğimi savundu.telefon konuşmalarımıda çekmiş.eğer garanti yapmazsan eve gelmem sana güvenmiyorum diye konuşmam var.şimdi size soruyorum 3 günde bir sokağa atan bir adam ve karısının hamileliğine bile bakmadan acımasızca atan bir eş.karısının gözünün önünde eve imam nikahlısını getiren bir eş.bizmi burada suçluyuz.siz kadınları sokağa atın sonra kadınlar nafaka tazminat istedimi onlardan kötüsü yok.benim davam 2002 den 2009 a kadar hala devam ediyor.3 yıl müddet verildi onu bekliyorum.sizden sorum şu tazminatı nasıl kazandınız.mahkeme hakimi beni haklı buldu.çünkü her davası iptal oldu.mahkeme hakimi bana emekli adamdan tazminat alamazsın dedi boşuna uğraşma bu belalı adamdan kurtulmaya bak dedi.genelde ne kadar bağlanıyor ve almak için hangi durumların olması gerek.karşı taraf tazminat ve nafaka bağlanmayacağına o kadar eminki benimle hiçuyuşma yönünde değil.bazı erkekler eşleriyle anlaşmaya varırlar bu kendine o kodar güveniyorki anlatamam.ne anlaşmaya nede barışmaya varıyor.ve benim ne evim nede maaşım var anlayın artık.çocuğunu bile görmek istemiyor.lütfen bu tazminat ve nafaka konusunda yardımcı olurmusun.

Nerede
    ankara
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba
    Ben 2007 yılında anlaşmalı boşanma ile eski eşimden boşandım. iki kızımın velayeti bende.Kızlarım 15 ve 7 yaşlarında.memurum kendim için bir şey istemedim ama kızlarım için aylık 150liradan toplam 300lira nafaka ödemeyi 2007 yılında kabul etmişti.Oysa bu miktar şuan okul çağı gereği yetmiyor.Arttırma talebiyle dava açsam benim yeniden evlenmiş olmam ve çalışıyor olmam davayı nasıl etkiler?Eski eşin mesleği mali müşavirlik.Durumu iyi.Ne kadar nafaka belirlersem reddolunmaz? 400+400 istesem makul olur mu?
    Bu nafakaları bazen ödüyor bazen ödemiyor.benim maaş hesabıma gönderiyor canı isterse.Belli bir ciddiyeti yok mu bu işin?son 3 aydır ödemedi ne yapmam lazım?Geçen yılda 3 ay ödemedi tümünü talep edebilir miyim?İcra müdürlüğüne resmen bir dilekçe ile mi başvurayım.Yoksa başka bir makamı var mı?Davada onunla karşılaşmamak için barodan bir avukat talep etmek istiyorum.Bunun yolu nedir?Şimdiden teşekkür ederim.Başarılar diliyorum.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yablu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba
    Ben 2007 yılında anlaşmalı boşanma ile eski eşimden boşandım. iki kızımın velayeti bende.Kızlarım 15 ve 7 yaşlarında.memurum kendim için bir şey istemedim ama kızlarım için aylık 150liradan toplam 300lira nafaka ödemeyi 2007 yılında kabul etmişti.Oysa bu miktar şuan okul çağı gereği yetmiyor.Arttırma talebiyle dava açsam benim yeniden evlenmiş olmam ve çalışıyor olmam davayı nasıl etkiler?Eski eşin mesleği mali müşavirlik.Durumu iyi.Ne kadar nafaka belirlersem reddolunmaz? 400+400 istesem makul olur mu?
    Bu nafakaları bazen ödüyor bazen ödemiyor.benim maaş hesabıma gönderiyor canı isterse.Belli bir ciddiyeti yok mu bu işin?son 3 aydır ödemedi ne yapmam lazım?Geçen yılda 3 ay ödemedi tümünü talep edebilir miyim?İcra müdürlüğüne resmen bir dilekçe ile mi başvurayım.Yoksa başka bir makamı var mı?Davada onunla karşılaşmamak için barodan bir avukat talep etmek istiyorum.Bunun yolu nedir?Şimdiden teşekkür ederim.Başarılar diliyorum.
    2 ayrı forumda soru sormuşsunuz. Cevabını diğerinde verdim. Link: https://www.hukuki.net/showthread.php...enmemesi/page2

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

nafaka odeyemiyorum

birikmis nafakami odeyemiyorumnafakayi odeyemedim mahkemesieşim tazminatı ödemiyortazminati odeyemeyecek durumda olmakboşanma tazminatını ödeyemiyorumnafaka borcumu ödeyemedimnafaka ödeyemiyorum ne yapmalıyımeşim birikmiş nafakayı ödemiyoresim tazminati odemiyorboşandıgım eşimden tazminatımıbosandim tazminat odeyemiyorummahkemenin esime verdigi tazminati odeyemiyorumNakafa oduyemyombenim tazminat borcum var odeyemiyombosanma tazminati odeyemiyorum ne yapmam gerekbirikmis nafaka borcumu odeyemiyorumnafaka odeyetazminati odeyemiyorumesime odeyemedigim nafakanafakayi oduyemiyorum borcum var ne olurbosanma sonucu tazmi at odememebosanma tazminatini odeyemiyorumhttp:www.hukuki.netshowthread.php40371-Nafaka-ve-tazminati-odeyememenafakayi odeyemiyorum ne yapmaliyim site:www.hukuki.net
Forum