Ben 16/09/2005 yılında evlilik yaptım.Eşim yurt dışında işçi olarak çalışma izni vardı ve fransa da yaşıyordu.8 ay sonra beni fransa ya götürdü.İlk başlarda eşimin ilk eşinden olan çocukları tarafından düşman gibi görülüyordum ve beni rahatsız edecek şekilde de bunu belli ediyorlardı.Buna rağmen ben her şeye göğüs gererek husursuzluk çıkmaması adına görmezlikden ve duymazlıkdan geldim.
Eşimle ufak tartışmalrımız dışında hiç bir sorunumuz yok du. 2 yıl sonra Türkiyeye izine geldik iznimizin bitimine 1 gün kala eşim le çok ufak nedenler yüzünden aile içi tartışma (her ailde olabilecek önemsiz tartışma) 1 gün sonra haızrlıkları yaptık dan sonra gitmek üzere iken benim pasaport ve vizemi alrak beni türkiyede bırakarak geri dönüş yaptı(haberim yokken) çocuklarının baskısından dolayı olduğunu düşünüyorum ve bugüne kadar kesinlikle benimle görüşme yapmadı çıkmıyor kaçıyor...
fransaya döndükden kısa süre sonra mahkemeye başvurark boşanma talebinde bulunmuş bir süre sonra bana bakanlık kanalı ile fransa mahkemesinden dava dilekçeleri geldi.Ancak gelen evrakların fransızca olması nedeniyle ve maddi gücümün olmadığından dolayı ve benim fransaya gidebilme imkanım olmadığından (vize ve pasoportumu götürdüğü için) mahkeme bizi eşimin iki şahidi ile boşamış nafaka ve tazminat yok...
Sonra türkiyede boşanma davası açmış eşimin avukatı fransadaki kararında burada geçerli olabilmesi ve nüfus daki değişiklerin yapılmasıyla ilgili dava açmış bugün ilk mahkemeye girdik ve boşanmak istemediğimi talep ettim mahkeme 3 ay sonrası için gün verdi.. sonuç olarak benim nafaka ve maddi manevi tazminat talebim olabilirmi olursa hak edebilirmiyim
maddi hiç bir gelirim yok yanlız yaşayan bir bayanım bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz lütfen yardımcı olun hak talep edebilirmiyim ve en önemlisi benden sonra başka bayanlarında gururlarını duygularını mahvetmesin
lütfen bana yardımcı olunuz!!!bir yol cevap verin lütfen