Sn.Bulentahmetoglu,
AİHM ne basvurunun kolay olmayacagini anladim ve ön arastirmalar yapiyorum zira farkli bilgiler aliyorum.Benim davam islem iptali ve ise iade davasi ve size davamin seyrini de yazacaktim ama daha karar duzeltme asamasini gecebilmis degilim.Ben avukatima AİHM basvuracagimi ve buna gore hukuk yollarinin bitirilmesi gerekiyorsa bitirelim dedigimde bana surenin cok uzadigini,hem karar duzeltmeye hem de AİHM birlikte basvuruda bulunabilirsin,artik beklemene gerek yok dedi ancak sonradan karar duzeltmeyi yapmadigini soyledi.Ben de bunu asmak icin bilgilenmeye calisiyorum,avukat arkadaslarimdan bazi yayinlar bulup okudum ve karar duzeltmenin idari yargida kanun yollarini tuketmek acisindan AİHM ye basvuruda gerekli oldugunu yaziyor bu da beni son derecede cikmaza sokuyor.Siz onceki yanitinizda beni oldukca rahatlatmistiniz ancak yayindaki yazi ile sizin yanitiniz celisiyor ve hangisinin dogru olacagini kestiremiyorum dolayisiyla kendime tam olarak bir yon cizemedim.Size kitap yazarlarini veriyorum ve mumkunse beni biraz daha bilgilendirmenizi istiyorum.Saygilarimla.
SEZGIN TANRI KULU'NUN İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE BİREYSEL BAŞVURU IÇIN EL KITABI syfa 80

Prof.Dr.Seref Gozubuyuk ve Prof.Dr.Feyyaz Golcuklu -AİHM sozlesmesi ve uygulamasi-sayfa:66-67