+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Ne Diyorsunuz?

Ne Diyorsunuz? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ne Diyorsunuz?

Hayrünnisa Gül 1 Nisan günü Dolmabahçe Sarayı’nı gezdi. Dönemin günlük kullanımındaki eşyalarının sergilendiği depo müzeye de uğradı; burada beğendiği bazı objelerin yasak olmasına rağmen fotoğrafını çektirdi.
    Fotoğrafını çektirdiği objeleri daha sonra Meclis’ten Çankaya Köşkü için istetti. İstenen objelerin sayısı 35. Bunlar arasında, dönemin padişahları veya diğer saray halkı tarafından kullanılan sehpa, koltuk takımı, yazlıklarda kullanılabilen yatar kalkar tek kişilik koltuk, biblo, soba, avize, halı gibi objeler var. Hepside Osmanlı döneminin. Hayrünisa Gül bunları geçmiş değerlerimiz olarak gelenlere gösterecekmiş.
    Neyse uzatmaya gerek yok bu konuda neler diyorsunuz. Cumhuriyet in kalesi olan Cumhuriyet izleri taşıyan ve hiç bir Osmanlı emaresi olmayan köşke yapılmak istenen hakkında düşüncelerinizi alalım varsa tabiiki...

Hukuki NET Güncel Haber

Ne Diyorsunuz? konulu yargıtay kararı ara
    Ne Diyorsunuz? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ne Diyorsunuz ?

Ben ilk Mustafa Mutlu ne demiş onu ekleyeyim. Kendi fikrimede sıra gelecek elbet...
    Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün tadilatı için aylardır harcanan 30 milyon YTL’yle neler yapılabileceğine bakalım:

* 1,5 milyon YTL’den, her biri 16 derslikli 20 ilköğretim okulu...

* 2 milyon YTL’den 16 derslikli ve laboratuvarlı 15 lise...

* Orta ölçekli vakıf üniversiteleri büyüklüğünde 2 üniversite...

* Her biri 70’er yataklı ve tam donanımlı 23 hastane...

* Bir buçuk kilometrelik metro...
    Peki, neden yapılıyor bunca harcama? Aynı Köşk’te bugüne kadar oturan cumhurbaşkanları, harabe haline mi getirip bıraktı bu çok önemli yapıyı?
    Elbette hayır...
    Bu paralar, Köşk’ü “Orta Doğu Sarayı”na dönüştürmek için harcanıyor...
    Proje de bizzat Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün koordinatörlüğünde devam ediyor...
    Ama “türbanlı first lady”imize bunca parayı harcamak yetmemiş olmalı ki, Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne bugüne kadar asla giremeyen “Osmanlı mirası”nı taşımaya kalkışmış!
    Bunun için gidip, Dolmabahçe Sarayı’nın depo müzesini gezmiş...
    Beğendiği 35 parçanın (yasak olmasına rağmen) fotoğraflarını çektirip, resmen talep ettirmiş!
    Peki; ne yapacakmış o eserleri?
    Köşk’e gelen yabancı devlet adamlarına ve eşlerine, “İşte bize atalarımızdan kalan miras” diye gösterecekmiş...

Bize atalarımızdan kalan en önemli miras, Türkiye Cumhuriyeti’dir hanımefendi!
    Bugün tonlarca para harcayarak kazıttığınız duvarlarda, söktürüp attırdığınız yer döşemelerinde bu ülkenin tarihini yazan Mustafa Kemal’in izleri vardır...
    Eğer bugün o Köşk’te oturabiliyorsanız; bunu, “atalarımız” dediğiniz padişahlara ve cariyelerine değil, Mustafa Kemal Atatürk’e borçlusunuz...
    Padişahlık sürseydi, bugün ne o Köşk olurdu, ne de biz sizi tanırdık!
    Köşk’ü yenilerken bu gerçeği hiç unutmayın ve evinizi dekore ettiğinizi sanmayın...

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bu durumdan bir "Cumhuriyet - Osmanlı kavgası" çıkarmamak gerekir diye düşünüyorum, ama bir "görgüsüzlük" her halinden anlaşılıyor.

Ne sarayları Osmanlı'nın diye kötülemek, ne de Çankaya'yı Cumhuriyetin diye kutsamak niyetimde değilim. Burada "psikolojik bir vaka" var.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sadece ve sadece "pişti" diyorum Sayın commodore1tr.

https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=39568

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    515
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimler için il il dolaşırken, eşi Emine Erdoğan da, kadın adayların tanıtımını üstlendi. Eyüp Göktürk beldesinde AKP'nin kadın adayı yüksek mimar Neşe Işıldar için oy isterken kadın aday azlığından yakınan Erdoğan,
    "Böyle olacağını bilseydim daha başka önlem alırdım" dedi.
    Emine Erdoğan, İstanbul AKP Milletvekili Nimet Çubukçu ve Kadın Komisyonu üyeleriyle üç ayrı evi ziyaret etti. Gittiği evlerde mahalleli kadınlar tarafından karşılanan Erdoğan,
    "Kadın adayımızın verdiği sözlerin arkasında bir başbakan eşi olarak ben varım. Vaatlerin takipçisi olacağım"
    mesajı verdi.
    Beraberindeki heyetle Lebeni Restoran'da yemek yiyen Erdoğan, İstanbul'da iki beldede kadın aday bulunmasından üzüntü duyduğunu ifade etti. Erdoğan şöyle konuştu:
    "Kadın aday az olduğu için destek vermeye bizzat ben geldim. Böyle olacağını bilseydim daha başka önlem alırdım. Bundan sonra bakan eşleri, kadın milletvekillerimiz kadın adayların artması için çalışmalar yapacağız."

Hayatın kendisini var'etme erkine sahip olmamız,,, hayatı yaşama biçimimizi de tümden resmetme erkini yine bize zimmetlemiştir.
    Bu her çağda, her toplumda böyledir, geçerlidir...
    Bizim, yani kadınların,,, tamamen, topyekün bir biçimde dünyada 'kadın' olgusunun duruşuna dair gerçekçi ve çoğulcu bir rahatsızlığımız yoktur.

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bizim, yani kadınların,,, tamamen, topyekün bir biçimde dünyada 'kadın' olgusunun duruşuna dair gerçekçi ve çoğulcu bir rahatsızlığımız yoktur.
    Bu cümlenizi anlayamadım cognis kardeş,başka bir forumda bayan olmadığınızı ima etmişsiniz (Hani şu din,iman,kadın... forumu) burada kadın olduğunuz sonucuna varılıyor. Eğer kadın değilseniz kadınlar adına bir rahatsızlık olmadığına dair beyanda nasıl bulunabiliyorsunuz? Yok eğer kadınsanız, diğer forumda neden kadınların anlamadığını ifade ettiniz,yoksa bir özeleştiri miydi oradaki?

Şimdi diyeceksiniz ki, be adam takıla takıla buraya mı takıldın?Efendim arızalık böyle bir şey işte ben ne yapayım?Dialoğa girmeden önce muhatap alacağım kişinin samimiyetine güvenmek isterim kusura bakmayın...

commodore1tr kardeş,siz de kusura bakmayın ve konuyu sabote ettiğimi de düşünmeyin olur mu? Diyeceğimi diyorum şimdi; ben forumunuzu sabote etme niyetinde değilim ama "birileri ülkemizi sabote ediyor" diyorum, "hadi canım sen de paranoyak" diyorlar. Paranoyak olduğuma sebat edip "du bakali no'lcek" diyorum, aldığım yanıt "hadi hayırlısı" oluyor... E ben bunun üzerine daha ne diyeyim kardeşim?

Hadi hayırlı traşlar...

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kendisi birey olamamış kadın kocasının gölgesinde yaşar ve kendi erki olmadığı için onun erkinden faydalanır.. kısa ve öz..

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben bu durumdan bir "Cumhuriyet - Osmanlı kavgası" çıkarmamak gerekir diye düşünüyorum, ama bir "görgüsüzlük" her halinden anlaşılıyor.

Ne sarayları Osmanlı'nın diye kötülemek, ne de Çankaya'yı Cumhuriyetin diye kutsamak niyetimde değilim. Burada "psikolojik bir vaka" var.
    Ne kadar kibarsınız. Görgüsüzlük ve ufak bir psikolojik sorun öyle mi ? Sadece bu mudur ?
    Bir kere sonradan görmelikle içiçe girmiş bir ne oldum delisi olma durumu çok açık.
    Müzelerin anlamını bile bilmeyen bir terbiyesizlik, bilgisizlik sırıtıyor. '' Gelenlere gösterecekmiş.'' Müzeye götür. Bende görmek istersem ne olacak o 35 parçayı Hayrünisa Gül ü mü arayacağım ''akşama sizdeyim şu müzeden aldığın tencereyle yemek yap mı ?'' diyeceğim. Zaten bunlar karı koca Türkiye de durmuyorlar ki ! Bak şimdide Japonyada lar. İmparator emir vermiş müzeler kapansın diye bizimki oradan da ister bir şey... Samuray kılıcını kapar gelir valla....
    Ukalalık kendini beğenmişlik ulusa terbiyesizlik hepsi var.
    Bu arada biliyorsunuz milli saraylar TBMM sine bağlı müzeleriyle birlikte. Ve müzedeki eşyalar arasında değer farkıda yoktur kanun önünde çünkü hepsi bir tarihi eserdir satılamaz dolayısıyla amddi değer biçemezsin. Yani Hürrem Sultan'ın plastik saç tokasıyla Kaşıkçı elması envanterde numara olma değerinden başka değer taşımaz.
    Ya bizim 11. nin eşi ''Türbandan toka görünmez ama kaşıkçı elmasını broş gibi takayımda gelen yabancılar görsün ?'' derse ne olacak ??????
    Kestane kebap Abbas Bey acele cevap...
    Selam.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Ne Diyorsunuz ?

[QUOTE=Av.Abbas Bilgili;187918]Ben bu durumdan bir "Cumhuriyet - Osmanlı kavgası" çıkarmamak gerekir diye düşünüyorum, ama bir "görgüsüzlük" her halinden anlaşılıyor.

14 Aralık 2009 günü Akşam Gazetesi’nde “ Köşk’ün armasına First Lady damgası” başlıklı bir haber yayımlandı. Haber, özet olarak şöyleydi:

“ Çankaya Köşkü’nde birkaç aydır yürütülen kurumsal kimlik projesinin ilk ürünlerinden olan yeni arma kullanılmaya başlandı. Arma, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Arnavutluk ve Karadağ’ı kapsayan iki günlük ziyareti sırasında heyet üyelerine dağıtılan program kitapçığında yer aldı. Kapakta kullanılan armada daha öncekilerden farklı olarak kırmızı zemin yer almadı. ‘Güneş ve tarihte kurulan Türk devletlerini simgeleyen on altı yıldızdan’ oluşan arma, bu kitapçıklarda mat gold (dora) zemin üzerine altın renginde varak olarak tasarlandı.

Cumhurbaşkanı Gül’ün son birkaç gezisinde ilk kez denenen yeni tasarımın, ocak ayından itibaren Köşk’teki 150’den fazla eşya üzerinde kullanılması planlanıyor. Proje kapsamında Cumhurbaşkanı Gül’ün kartvizitinden, yurtdışına gönderilecek büyükelçilere verilen güven mektuplarına, Köşk tarafından tevdi edilen madalyalardan misafirlere verilen hediyelere kadar her objenin üzerinde aynı tasarım yer alacak. Ayrıca kullanılan her türlü matbu evraktan personel ve ziyaretçi kimlik kartları, yabancı heyetlerin yaka kartlarına kadar her ürün Köşk’ün kurumsal kimliğini sergileyecek biçimde benzer tasarımda yaptırılacak.

Kurumsal kimlik çalışmasının başlatılmasında ve tasarımlara son halinin verilmesinde Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi Hayrünnisa Hanım’ın etkin rol aldığı öğrenildi. Proje Çankaya Köşkü ile profesyonel bir ekip tarafından yürütülüyor.”

Konuyla ilgili bir başka haber de 15 Aralık 2009 günü yayımlandı. Buna göre:

“CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Cumhurbaşkanlığı forsunun değiştirilmesini Meclis gündemine taşıdı.

Arıtman, Meclis Başkanı Şahin’e şu soruları yönetti:

`Cumhurbaşkanı veya eşinin Cumhurbaşkanlığı arması, forsunu değiştirme yetkisi var mıdır? Atatürk zamanında tasarlanmış ve kullanılmaya başlanmış Cumhurbaşkanlığı Forsunun değiştirilmesi, Atatürk`ün yaptığı her şeyi değiştirmek isteminden mi kaynaklanmaktadır? Forstaki Türk bayrağının rengi olan kırmızı zemin renginin değiştirilmesinin gerekçesi nedir? Türk bayrağından bir rahatsızlık mı duyulmaktadır? Türk Milli Futbol Takımının kırmızı-beyaz formasının rengi de AKP iktidarı döneminde turkuaz renge dönüştürülmüştür. Şimdi de Cumhurbaşkanlığı Forsundaki bayrak rengi değiştirilmektedir. Bu davranışlar Türk Milletinin kutsallarını hiçe saymak ve Türk Milletinin kimliğine yönelik bir yıpratma faaliyetinin eseri midir?` (ANKA, 15.12.2009)”

Kişisel değerlendirmeme göre, rengi değiştirilen Cumhurbaşkanlığı Forsu değil, Cumhurbaşkanlığı Arması...

Ancak, forstaki zemin rengi kırmızı, Türk Bayrağı rengidir.

Cumhurbaşkanlığı Arması'nda da gelenekselleşen bu renk, (konuyu profesyonelce inceleyen ekip nasıl bir değerlendirme yaptı, gerekçeleri nedir bilmiyorum) kişisel beğeni ve tercihlerle değiştirilmemelidir.

Alışılmışın dışına çıkılırsa, örneğin birisi gelir pembe, diğeri gelir yeşil yapar.

Ve bu böyle sürer gider!...

Alıntı:http://www.ahmetakyol.net/index.php?...5400&Itemid=44

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: