+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Nafaka sorunu

Nafaka sorunu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Nafaka sorunu

Alıntı garip8688 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Beyefendi burda bulunan insanları ne sanıyorsunuz siz bizler neden burdayız biliyormusunuz siz ? ben söyliyim hepimiz aynı şeyden muzdaripiz, az haklı yada değil sonuçta buralara gelmiş bir iş, kimse durup dururken yuva yıkmaz bunu kafanıza koyun o dediğiniz şeyler boş şeyler bundan dolayı kimse boşanmaz biraz düşünü kendinizi sorgulayın ızgın:
    Siz birşey biliyorsunuz demekki bu kadar ısrar ettğinize göre.Boşu boşuna yuvasını yıkmaz elbette bir insan ama normal bir insan deyilmi,sorunda zaten burda.bence siz biraz sorgulayın kendinizi.Beş aylık bir evlilik niye bukadar kısa sürer.Ne dayak var ne şiddet,ne aldatma,ne hakaret.Psikolojisi bozuk bir insan yapar böyle bir şeyi.Biz sizin deyiminizle ''boşu boşuna'' burda bişeyler anlatmaya çalışmıyoruz,''boşu boşuna'' insanlardan nefret etmiyoruz deyilmi.Herhalde hemfikirizdir.

Hukuki NET Güncel Haber

Nafaka sorunu konulu yargıtay kararı ara
    Nafaka sorunu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ayrı ev açmayan koca kusurludur. Mahkemede ayrı yaşamakta haklı olduğunu ispatlayan eş tedbir nafakasına hak kazanır.

Evi terke dayalı boşanma davası açmak için evi terkten sonra 4 ay bekleyip mahkemeye başvurmanız gerekir. Eşiniz eve dönmemekte haklı olduğunu ispat ederse kusurlu olmaz. Evi terke dayalı boşanma davasının tüm şartlarını sağlamak çok zordur. Detayları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:
    https://www.hukuki.net/forum/showthre...threadid=23012
    ya burda bende bişey söylemek istiyorum. dediğiniz doğru ayrı ev açmayan koca kusurludur. peki kocanın ayrı ev açacak durumu yok. evlenmeden önce bunu evleneceği insana söylüyor. oda benim için önemli olan sensin gerisi boş deyip kabul ediyor. daha sonra evleniyor bu iki insan. aralarında ayrı ev açmamaktan değil başka sebeplerden sorunlar çıkıyor. eş boşanma davası açıyor kocasına. anlaşamama sebepleri farklı olduğu halde tazminat ve nafaka alabilmek için dosyaya ayrı ev açmamayıda ekliyor. bakın arkadaşlar türkiyede yaşıyoruz. maddi veya manevi sebeplerden dolayı ailesiyle birlikte yaşamak zorunda kalan o kadar çok insan varki. koca davasında haklıysa bile ayrı ev açmamaktan haksız duruma düşüp tazminat ve nafaka ödemek zorunda kalıyor. bence yasalarda öyle düzenlemeler yapılmalıki bu gibi durumlarda göz önüne alınmalı. yada şöyle bir çözüm olabilir. evlenmeden önce koca eşine ailesiyle birlikta yaşayacağını ve bu sebebi herhangi bir boşanma davasında aleyhte delil olarak kullanmayacağını taahhüt eden bir belge imzalar. ama söylermisiniz insan evleneceği kişiye böyle bişeyi nasıl teklif edebilir. sonuçta o insanlar karı koca olacak. teklif etse olmuyor, etmese eğer karşı art niyetliyse bunu kötüye kullanıyo. yani anlayacağınız bu tip durumlar için gerçek anlmada bir çözüm yolu yok.

İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı garip8688 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Valla gülmekten öldüm :o Bakın durup dururken insan boşanmaz değerli arkadaşım demekki öyle şeyler yapmışınızki bu duruma gelmiş , kimse durup dururken mutlu yuvayı bozmaz bunda hem fikiriz umarım
    Evet mutlu olan yuva bozulmaz. Buna bende katılıyorum fakat hani derler ya yuvayı yapan dişi kuştur. Valla benim eşim yuvayı yapan değil yuvayı yıkan kuş oldu. Benimde dahil tüm ailemin limitlerini aşırı zorlayan ve sadece benim hatırım için ailemin katlandığı bu kızdan kurtulduğuma mı yansam yoksa mahkeme kararına mı bilemiyorum.

İletiler
    146
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bberraksu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evet mutlu olan yuva bozulmaz. Buna bende katılıyorum fakat hani derler ya yuvayı yapan dişi kuştur. Valla benim eşim yuvayı yapan değil yuvayı yıkan kuş oldu. Benimde dahil tüm ailemin limitlerini aşırı zorlayan ve sadece benim hatırım için ailemin katlandığı bu kızdan kurtulduğuma mı yansam yoksa mahkeme kararına mı bilemiyorum.
    Neden kurtulduğunuza yanıcaksınız, sevinmeniz gerekmiyormu bu durumda, bakın size katılmıyorum, dişi kuş yuvayı yapar diye bu tabiri ben tasvip etmiyorum bir kadın olarak, hayır efendim yuvanın kadını da erkeği birdir, ben yuvamı o dediğiniz tabir ile dişi kuşur yapar misali hep davrandım, aman kocam aynı tutumla devam etti, düzelir diye kahrını çektim ilk günlerden beri ama yuvayı dişi kuş yapsada bakın sonuç ne oluyor sonuç yine boşanma ile sonuçlanıyor, eşime çok şans verdim ama değerlendirmesini ve kıymetimi bilmedi, bende olayı bitirdim ve son noktayı koydum kocamı terkettim, ama biliyormusunuz yuvayı yıkan kocam oldu ben değil , evet davayı ben açtım ama buna iten kocamın bana o kötü davranışlarının sonucu, ama şimdi kocam ayrılmak istemiyor, hergün kapımda, gel yıkma yeniden başlayalım diyor, ama eşimin bana yaşattığı o tranvaları nasıl unutabilirim, bir bardak alın ve yere atın param parça olan cam parçalarını yerine aynı şekilde koyabilirmisiniz, koysanızda eskisi gibi prüzsüz sapasağlam olucakmı, işte buda böyle bir şey nasıl affedebilirim, o kadar kahrını çektim neden seviyorum dedim, aman kocamdır daha yeni evliyiz, düzelir dedim, zaman verdim, kuru ekmek yedim yeri geldi, yeri geldi ben çalıştım kocamın sigara parasını ben verdim, bunu böbürlenerek söylemiyorum, hayat müşterek değilmi, eşimle aramızda ilk günlerden beri büyük sorunlar yasadım. Eşimden hiç hak etmediğim laflar işittim, küfürler, hakaretler, en acı olanı ve en önemlisi de 4 kez şiddete mağruz kaldım, ilk günlerden beri Fikir ayrılığı, konuşamama, tartışamama gibi zorluklar yaşadım. Eşim herhangi bir konu hakkındaki fikir beyanımda veya her anlaşamamazlık durumunda yoğun olarak hakaret işitiyorum, onur kırıcı sözler duyuyorum hep hakaret, küfür ve en önemlisi de şiddetle karşı karşıya kalıyorum hep şiddete başvuruyordu . Bu durum bir kadın olarak bana çok zarar vermeye başladı. yoğun olarak hakaret işitiyorum, onur kırıcı sözler duyuyorum .Kendimden benliğimden ödün vermeye ve yıpranmaya başladım. Zaman içinde bu sorunlar benim psikolojimi bozdu olumsuz etkiler yaptı ve Artik evliliğimin öyle bir çıkmaz da olduğuna inanıyordum, artık bu evlilik de umudum kalmadığı anda artık kararımı vermiştim ve dava açtım.

Ben elimden gelen her şey i yaptım, Yapmaya çalıştığım her şey bana şiddet, hakaret, küfür olarak geri döndü. Beni sevdiğine inandığım biriyle evlendiğimi sanıyordum, ama yanılmışım, eşim sinirli bir insan bunu bilmiyordum, her daim küfür eder, konuşmaz, sohbet etmez, sürekli 24 saat sabahlara kadar bilgisayar başında otururdu, bağırıp çağıran bir yapıya sahipdi, bir evde olması gereken her şeyi ben ve ailem aldı tüm ev ihtiyaçlarımızı, kendisi ve ailesi tarafından alınan hiçbir şey yoktur, hayatımdan onun siniri asabiyeti küfürü şiddetini, ve hakaretlerini silip atmak istiyorum. Eşim çok basit gerekçeler sebebiyle beni hep dövüyor hakaret ediyordu sürekli küfür ediyordu, Kendisine karşı herhangi olumsuz bir davranışım ne bir hakaretim, nede bir saygısızlığım nede onun bana yaptığı gibi, şiddet yanlısı bir girişimim asla olmamasına karşın bunları hak etmediğimi düşünüyorum, kendisine sorabilirsiniz. Bana yaptıklarını sessizce dinleyerek içime attım hep, henüz çok yeni evli olduğum için aileme söyleyemedim, onun ailesine de söyleyemedim yansıtmadım kimseyi üzmek istemediğim için, eşimin ailesi çok iyi insanlardı, eşimden korkuyordum eğer anlatırsam belki beni döver diye korktum hep, bir insan anasını babasını kardeşini sevmez ise eşini de sevmez ailede kuramaz. Eşim ailesini sevmeyen bir insandı hep söylerdi bana, Ben maneviyatı çok yüksek bir insanım, kendisi ise çok acımasız ve vicdansız bir yapıya sahiptir, tüm bu yazdıklarımı yaşayan biri olarak ve hayatımın geri kalan kısmını da eşim tarafından şiddet, hakaret, küfür,e mağruz kalmamak ve böyle bir hayatı kendisi ile daha fazla paylaşmamak için boşanmak istiyorum.. ŞİMDİ SORUYORUM HERKESE SİZCE NE YAPMALIYDIM ?

Nerede
    ankara
    İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

garip8688_zaten kimse senin haksız veya haklı olduğunu söylemiyorki.anlattıkların doğruysa eğer haklı olabilirsin.kocan dövüyormuş hakaret ediyormuş bunlar evlliği tamamen sarsacak davranışlar.peki benim ne suçum vardı ne dövdüm ne küfrettim,benim eşim olacak kadın beni maddi durumum iyi olmadığı için terk etti.madem benim durumuma katlanmayacaktı niye benimle evlendi.okadar borcun içine soktu,bütün emeğimi yok etti ve terk edip gitti.hala borç ödüyorum.ailem bana muhtaç, bakmak zorundayım ne yani annemi babamı kardeşimi sokağın ortasına mı atsaydım benden başka gelirleri yokki.bende soruyorum şimdi ne yapmalıydım?

İletiler
    146
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı solent rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    garip8688_zaten kimse senin haksız veya haklı olduğunu söylemiyorki.anlattıkların doğruysa eğer haklı olabilirsin.kocan dövüyormuş hakaret ediyormuş bunlar evlliği tamamen sarsacak davranışlar.peki benim ne suçum vardı ne dövdüm ne küfrettim,benim eşim olacak kadın beni maddi durumum iyi olmadığı için terk etti.madem benim durumuma katlanmayacaktı niye benimle evlendi.okadar borcun içine soktu,bütün emeğimi yok etti ve terk edip gitti.hala borç ödüyorum.ailem bana muhtaç, bakmak zorundayım ne yani annemi babamı kardeşimi sokağın ortasına mı atsaydım benden başka gelirleri yokki.bende soruyorum şimdi ne yapmalıydım?
    Değerli arakdaşım ilk önce şunu bilmenizi isterimki yukarıda anlattıklarımın hepsi harfi harfine doğrudur, eğer içinde bir cümle bir söz yada bir harfi eğer yalansa ALLAH benim canımı şuan bu yazıyı yazarken alsın, sizi anlıyorum aslında ortak noktamız var bu konuda ben KOCAM tarafından mağruz kaldım siz ise tam tersi KARINIZ tarafından mağruz kalmışınız, biliyormusunuz ben eşimle tanıştığımda onun maddi durumunun kötü olduğunu biliyordum, inanırmısınız kocamı sevdiğimi için maddiyatı asla düşünmedim, ondan ne bir eşya ne bir ev nede bir dilim ekmek istemedim, onunla çıkarkende evlendikten sonrada size yemin ederim, istediğim sadece sevdiğimin kocamın yanında mutlu bir hayat süremekti, yeri gelir kuru ekmek yyerim derlerya klasik laftır, ama biliyormusunuz yeri geldi kuru ekmek size yeminederimki yedim, ama hiçbir zaman kocama bunu hissettirmedim, aman kocam üzülmesin, aman kocam kendini kötü hissetmesin, evine bir ekmek bile getireiyor demesinler diye, ona hep iyi davrandım i motive ettim, ben çalıştım ben kocama baktım, bunu böbürlenerek, söylemiyorum, hayat müşterek ama ne oldu ne yaptımsa eşim bana kötü davrandı, eşim beni çok sevdiğini söylerdi hep, beni alana kadar hani canım çıktı kızı alana kadar derlerya öyle büyüktü aşkımız, karşılıklı, bana hep sen benim dünyada ailemden bile daha değerli varlıksın derdi, fıstığım derdi bana, ama beni deli gibi sevdiğine inandığım kocam bana neler yaşattı size anlatamam, şimdi bana diyecek erkekler sen ne yaptında adam bunları sana yaptı, işte bende bu soruyu kendime soruyorum ben ne yaptımda bana bunları yaptı, yoksa ALLAH beni sevmiyormu neden bunları yaşattı bana dedim, eşim bu dünyadaki sevdiğimdi, ama şimdi ondan boşanmak için davam devam ediyor, ne acı biliyormusunuz bunları şuan burda yazmak, o çok sevdiğim kocam, taptığım adam bana şimdi, ******PİŞMANIM, SENİ ÇOK SEVİYORUM, BİR ŞANS DAHA VER, YENİDEN BAŞLAYABİLİRİZ, İNAN HERŞEY ÇOK GÜZEL OLUCAK, , NE YAPTIMSA SENİ SEVDİĞİM İÇİN YAPTIM***** DİYE BİR MESAJ ATTI BANA, NE YAPTIM BİLİYORMUSUNUZ BU MESAJI OKUYUNCA HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIM NEDEN AĞLADIM BİLİYORMUSUNUZ PEKİ, SÖYLİYİM, BU ADAM HİÇ DEĞİŞMİCEK Dİ VE BU MESAJDA BİR KANITIYDI, BİR KEZ DAHA ANLADIM BU İNSANIN BENİM SEVGİME LAYIK OLMADIĞINI, HALA MESAJDA BANA NE YAPTIYSAM SENİ SEVDİĞİM İÇİN YAPTIM DEMESİ BENİ HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLATTI, SEVEN KOCAYA BAKIN 6 AYLIK EVLİLİĞİMİZDE BENİ 4 KEZ BİR ERKEĞİ DÖVER GİBİ DÖVSÜN, SÜREKLİ HAKARET, SÜREKLİ KÜFÜR, KÖTÜ MUAMELE, S,ZE YEMNİ EDERİMKİ HAKETSEM, DERİMKİ BENDE DE VAR HAKETTİM DE YAPTI BUNLARI AMA İNSAN HAKETMEDEN BUNLARI YAŞAYINCA DAHA DA KAHIRLANIYOR UMARIM ANLATABİLDİM, BU YAZDILARIMI HERKESE ÖRNEK OLSUN İNŞALLAH, DAHA FAZLA YAZAMAYACAĞIM,ÇÜNKÜ BU YAZILARI YAZARKEN GÖZYAŞLARIMI TUTAMIYORUM .

Nerede
    ankara
    İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

size inanıyorum boşanmak kadın erkek daha doğrusu duygusu olan kadın erkek hiç farketmez kolay deyil.Müthiş bir yıkım.Ben terkedilmenin acısını yeni yeni unutuyorum hanımefendinin bana açtığı nafaka davası sonrası inanılmaz derecede nefret ve kine dönüştü duygularım.mahkeme günüde yaklaştı yanlış birşey yapmaktan korkuyorum.sizde fazla üzülmeyin bakın göreceksiniz zaman herşeyi düzeltecektir.nefret,kin,öfke,hınç inanın üzülmekten daha kötü bir duygudur.umarım karşınıza dilediğiniz nitelikte bir insan çıkar.unutmayın zaman herşeyin ilacıdır.

İletiler
    146
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

size inanıyorum boşanmak kadın erkek daha doğrusu duygusu olan kadın erkek hiç farketmez kolay deyil.Müthiş bir yıkım.Ben terkedilmenin acısını yeni yeni unutuyorum hanımefendinin bana açtığı nafaka davası sonrası inanılmaz derecede nefret ve kine dönüştü duygularım.mahkeme günüde yaklaştı yanlış birşey yapmaktan korkuyorum.sizde fazla üzülmeyin bakın göreceksiniz zaman herşeyi düzeltecektir.nefret,kin,öfke,hınç inanın üzülmekten daha kötü bir duygudur.umarım karşınıza dilediğiniz nitelikte bir insan çıkar.unutmayın zaman herşeyin ilacıdır.
    Keşke ben kocam tarafından terkedilseydim de bu kadar üzülmeseydim, kocama boşanma davasını ben açtım, ama davayı açmama kocam sebep oldu, onun bana davranışları sonucu yani bu yuvanın yıkılmasında boşanma davasını her nekadar ben açtıysamda, BU YUVANIN YIKILMASINA SEBEP BENİM AÇTIĞIM BOŞANMA DAVAM DEĞİL KOCAMIN BU KARARI ALMAMDA SEBEP OLUCAK DAVRANIŞLARIDIR, Evet herşeyin başı zaman herşeyin ilacı zaman , ama insan hayatında bir kez evleniyor yada ben öyle düşünenler dendim, kim derdiki evlenip ayrılacağım bir gün, bu bir insan için inanın çok üzücü bir durum, zaman benim eşimle olan evlilik hayallerimi, ilk kez giydiğim o benbeyaz gelinlik içindeki mutluluğumu, eşimin damatlıklar içindeki o bana bakışları, heyecanımı, ve sonra kocamın bana bendeki yaşattığı travma yı nasıl unutabilirim, çok sevmiştim, eli elime değen ilk kişiydi benim o, en çokta koyan şey kocamın bana ŞUAN YALVARIP, BEN ETTİM GEL SEN ETME, YIKMA BU YUVAYI, PİŞMANIM,SENİ ÇOK SEVİYORUM, BİR ŞANS DAHA VER demesi işte bu lafları en çok bana koyuyor, MADEM BENİ ÇOK SEVİYORDUN NEDEN 6 AYLIK EVLİLİĞİMİZDE BANA İŞKENCE YAŞATTIN, KOCAM HEM SEVERİM , HEM DÖVERİM DİYENLERDEN Dİ ama nerden bilirdim böyle biri olduğunu, şimdi soruyorum siz olsanız geri dönermisiniz bir şans daha verirmiydiniz?

Nerede
    ankara
    İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

eşim olacak kadının yaklaşık yedi ay süren tedbir nafakası davasını kazandı.mahkeme onu haklı gördü.evi terk etmekte haklıymış.çünkü ben beş parasız pulsuz bir adam olduğum halde eşime ayrı bir ev açmam gerekiyormuş.zaten krizdeyiz bu durumda insanlar nasıl ayrı yaşayabilir ailesinden bana bunu durumu birisi anlatabilirmi .acaba hırsızlıkmı yapayım dağamı çıkayım cinayetmi işleyim.bu ülke bu kadar krize rağmen ayaktaysa eğer ailelerin birarada yaşamasına bağlı deyilmidir zaten.yazıklar osun böyle devlete...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

eşim olacak kadının yaklaşık yedi ay süren tedbir nafakası davasını kazandı.mahkeme onu haklı gördü.evi terk etmekte haklıymış.çünkü ben beş parasız pulsuz bir adam olduğum halde eşime ayrı bir ev açmam gerekiyormuş.zaten krizdeyiz bu durumda insanlar nasıl ayrı yaşayabilir ailesinden bana bunu durumu birisi anlatabilirmi .acaba hırsızlıkmı yapayım dağamı çıkayım cinayetmi işleyim.bu ülke bu kadar krize rağmen ayaktaysa eğer ailelerin birarada yaşamasına bağlı deyilmidir zaten.yazıklar osun böyle devlete...
    Geçmiş olsun öncelikle. Hükmedilen nafaka az söylim. Ben 400 ödüyorum. Her yıl ÜFE oranında da artacak artık. Yani 2009 Ocak 15 = 450 , 2010 Ocak 15 = 520 gibi. Zıvanadan çıkmak işten değil. Ama kanuna karşıda boynumuz kıldan ince. Birilerinin boynunuda kıldan ince hale getirip gereğini yapma zamanı yaklaşıyor.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanırsam ne kadar nafaka öderim

nafaka ne kadar öderim

ne kadar nafaka öderim

bosanirsam ne kadar nafaka oderimbosanirsam ne kadar nafaka veririmbosanirsam bosanirsam karima ne kadareşime ne kadar nafaka veririmesimden bosanirsam ne kadar nafakabosanirsam nafatedbir nafakasından sonra ne. kadar. nafaka. oderimeşime ne kadar nafaka öderimasgari ücretle çalışıyorum ne kadar nafaka öderim site:www.hukuki.netcalismiyorum nekadar nafaka oderimboşanıncanekadarnafakaöderim
Forum