+ Konuyu Yanıtla
9 / 101 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718192939495969798999 ... SonSon
81 den 90´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Arkadasım dediğiniz cok doğru taleple ilgili bir durum bu ne kadar çok talep varsa bedelli çıkma sansı o kadar kuvvetli bu dilekçeleri meclise gondermek yeterli genelkurma'yı bu durumdam bilgilendiriyorlar zaten!! 1000 kişi dilekçe gonderse olayın ciddiyetini kavrarlar. cok fazla talep goremedikleri icin es gecıyorlar her seferinde.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Alıntı stainway rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadasım dediğiniz cok doğru taleple ilgili bir durum bu ne kadar çok talep varsa bedelli çıkma sansı o kadar kuvvetli bu dilekçeleri meclise gondermek yeterli genelkurma'yı bu durumdam bilgilendiriyorlar zaten!! 1000 kişi dilekçe gonderse olayın ciddiyetini kavrarlar. cok fazla talep goremedikleri icin es gecıyorlar her seferinde.
    Dilekce gönderirken bence dikatli olunmalı daha öncede başbakan böyele bir çagrı yapmıştı askerlik şubelerine başvurun diye daha sonra dilekce ile başvuranların cogu ikametgah adreslerini yazdıgı için inzibatlar tarafından evlerinden alınmışlardı askere bu ince detayıda unutmayınız lütfen Dilekcelerimi TBMM göndermemiz daha doru olur.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ne kadar doğru bilemiyorum ama

324.dönem olarak samsundan döndüm. ordayken 25 günlük sğrenin azaltılmayacagını gerekirse süreyi daha da uzatacaklarını söylediler. önümüzdeki iki yıllık planlamada da bedelli askerlik yok. . ayrıca bizim dönemde 400 uzman vardı ve neler çektiklerini yazsınlar da uzmanların askerligi zor mu kolaymı anlarsınız...uzman pratisyen farketmeden yarımızı doguya verdiler. batıda birligi olan birçok arkadaş ta kendi birliklerini aradıklarında geçici görevlerle dogu olduklarını ögrendiler. bilgilerinize...

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı saleri rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ne kadar doğru bilemiyorum ama
    Sonucda artık sadece terör konusuyla ilgilenecek profesyonel bir yapıya ihtiyac var mı? yok mu? sizce..

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar bende çok istiyorum bedelli çıkmasını ama şu anki şartlarda, AKP hükümette devam ederken, önümüzde seçim varken bedelli çıkması çok zor. Zaten daha önceki genelkurmay başkanı 2013'e kadar bedelli yok demişti. Rapor işide çok zorlaştırıldı zaten. Askere gidip vatan borcumuzu bir an önce ödemek sanırım en mantıklısı.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bedelli askerlikle ilgili gündemi sürekli cok dikkatli takip ediyorum.Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül,''Bedelli askerlik için herhangi bir kanun çıkarmaya gerek yoktur. 1111 sayılı Kanun'un 10. maddesi bedelli askerliğe imkan vermektedir. Ancak bedelli askerlik yapılabilmesi için Genelkurmay Başkanlığının celp veya askerlik müracaatlarındaki toplam yekunun kendi ihtiyacını karşıladığına kanaat getirmesi ve bunun üzerine Milli Savunma Bakanlığından (bundan daha fazla askere ihtiyacımız yok) diye belirtmesi lazım ki, bedelli askerlik ile ilgili hükümleri yürürlüğe koyabilelim. Yoksa şu anda kanunda bu hükümler var, ama ihtiyaç fazlası olması halinde...

Bugün için Hükümetimizin 2003 yılında aldığı bir kararla askerlik süreleri önemli ölçüde kısalmıştır. Askerlik süresi toplam yüzde 17 kısalmıştır. Yüzde 17 kısalan askerlik süresi ile zannediyorum hiçbir şekilde, bu talebin ihtiyacı karşılaması söz konusu değildir. Bu nedenle bedelli askerliğin gündeme gelmesi de söz konusu değildir.''demiştir.O zaman şöyle bir yöntem uygulansa...normal şartlarda bedelliden alınan para miktarı düşürülse ve 3 yada 4 ay gibi kısa bir süre askerlik yapılması uygun görülse olmazmı acaba.bu şekilde hem asker ihtiyacı yine karsılanmıs olur hemde bedelide alınarak yine bir kaynak yaratılır.bu fikir bence cok daha mantılı ve hiç olmamasından daha uygun ve yerınde bır karar olur ve beklentıde karsılanmıs olur.Bu fikir hakkında görüşlerinizi beklıyorum.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba ,

Burasi bir hukuk sitesi oldugu icin ben isin hukuki yaniyla ilgili bir soru sormak istiyorum...

Biliyorsunuz yurtdisinda resmi sekilde 1095 gun (3 yil) calisan turk vatandaslari askerligini Eur.5112.00 odeyerek 21 gun olarak yapiyorlar yani diger deyisle "dovizli askerlik" kanunundan yararlaniyorlar... Bu kanunun amaci yurtdisinda yasiyan gurbetcilerimizin (!) islerini kaybetmemeleri ve yillik izin surelerinde yurda gelip askerlik gorevlerini tamamlamalari... Ote yandan bu yontem bir cok durumu yada sartlari musait olan kisiler tarafindan kullaniliyo... Yani parasi yada cevresi olanlar zaten bedelli askerlik yapiyo...

Benim sormak istedigim, yurt disindaki vatandaslarin islerini kaybetmesinden endise eden devletimiz yurt icinde bu ulkeye vergi veren istihdam saglayan kazandigi parayi tekrardan ekonominin icinde harciyan kisilere ayni ozeni gostermiyo... Anayasanin esitlik maddesinden bu konu hukuki bir ortama tasinip bu ekonomik krizde ayni haklarin bizler icinde uygulanmasi saglanamaz mi?

Saygilarimla,

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

Bencede bedelli askerlik olması iyi değil yani parası olan verecek parayı parasız olan vatandaş en zor koşullarda ve 15 ay askerlik yapacak.Ama parası olan genede bir yolunu bulup rahat askerlik yapıyor.Bunlarada engel olmak lazım ki şuanda engel olunmuş değil ben mesala hiç bir milletvekili yada bakan gibi kimsenin ne yeğenini ne oğlunu nede akrabasını askerliğim boyunca görmedim ve duymadım.Saygılar...

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

Sayin efsane26, hem boyle diyorsunuz hem de bedelli askerlik olayina karsiyim diyorsunuz. Kendi icinizde celiskiye dusuyorsunuz. İste eger bedelli askerlik cikarsa, bir yolunu bulamayan insanla da askerliklerini bu sekilde yaparlar. Ben 5000 euro'nun cok fazla bir meblag oldugunu dusunmuyorum, isini kaybetme korkusu olan bir insan, zaten bu kadar parayı rahat kazanıyordur.

Alıntı EFSANE26 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bencede bedelli askerlik olması iyi değil yani parası olan verecek parayı parasız olan vatandaş en zor koşullarda ve 15 ay askerlik yapacak.Ama parası olan genede bir yolunu bulup rahat askerlik yapıyor.Bunlarada engel olmak lazım ki şuanda engel olunmuş değil ben mesala hiç bir milletvekili yada bakan gibi kimsenin ne yeğenini ne oğlunu nede akrabasını askerliğim boyunca görmedim ve duymadım.Saygılar...

İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar herşey para değil israflar ülkesinde yaşadığımızı unutuyoruz devletimiz istediği anda hemen hemen bütün kaynakları seferber ederek kendine kaynak bulabilir devletin parası yok bedelli çıksın vatandaşın parasıyla ekonomimiz düzelsin yok böyle bir anlayış

Ayrıca sevgili kardeşlerim, askerliktir 15 ay gibi zor bir süreçtir kabul ediyorum fakat bu foruma sadece sizin zihniyetinizde insanlar gelmiyor benim zihniyetimdeki insanlarda gelmiyor bedelli askerlik fanatikliği yapmayın lütfen askerlikten soğutma diye bir suç var.

Bir diğeri de hayatta hiç bir zaman korkak olmayın. Devletimiz böyle uygun görmüş boynumuz kıldan incedir. Zoraki yasa falan çıkmaz. Zamanınızda askerliğinizi yapmanızı öneririm. Feyz alarak yapın zevkle yapın.

Çünkü askerlik bir BORÇ. tur.

Şehitlerimizi düşünün ahirette acaba nasıl bakacaksınız yüzlerine? bu kadar çok bedelli diye yırtınıyorsunuz?

Kısacası hayatınızı düzene sokun adam gibi gidin adam gibi gelin taş gibi askerliğinizi bitirin. Olay bitmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
9 / 101 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718192939495969798999 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri