+ Konuyu Yanıtla
55 / 101 Sayfa İlkİlk ... 5152535454647484950515253545556575859606162636465758595 ... SonSon
541 den 550´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Benim bu yonde bir calisma yapmam dogru olmayacaktir.Bu konuda beklentisi olanlar bunu yapmalidir.Ben ekonomik model acisindan dogru buldugum icin ve buradan gelen tum kaynagin TSK da kullanilmasi kosuluyla buna destek veriyorum.Daha modern silahlara sahip bir ordu ve daha guclu bir Turkiye icin ..

TSK nin bu uygulamaya karsi oldugu ve hukumete baski yaptigi iddialarina katilmiyorum.TSK bu ortamda bunu teklif edemez,ancak hukumet tarafindan yapilacak bir teklife karsi degiller.Hukumette ise bunu soracak yuz yok cunku parayi butceye katma pesindeler.Asker ise depremde yasadigi tecrubeden yola cikarak paranin butceye girmesine karsi cikiyor.Karsi ciktigi bedelli uygulamasi degil.Siyasetciler kimseyi kandirmasin.Birileri TSK yi yipratmak icin aleyhte kamuoyu yapiyor.

Forum yonetiminden ricam TSK yi elestiren yazilari bu basliktan cikarmalari.Isteyen arkadaslar yeni forum acip yazabilir burada amac bu degilse tuzaga dusmeyin.Bazi yazilar elestiri dozunu asiyor ve ilerde dava acilmasina neden olur.Bu gerceklesmeden forum yonetimi yardimci olmalidir.Demokrasi isteyenler bir de davalarla ugrasmak istemeyecektir.Kabul yazip yazmama onlarin elinde forumdan yasaklananlarin ise yazilari direkt silinmeli cunku kabul yazma durumlari da yok..

TBMM de yapilan komisyon toplantilarina ,konu ile ilgili STK lar ve hatta vatndaslar dinleyici olarak katilabilir.TBMM ye gidin ve komisyon toplantisi icin geldiginizi belirtip kimliginizi verin.Komisyon toplantisina katilabilirsiniz.Biz bir cok kez katildik,hatta soz verdiler,konustuk ve bazi kanunlar gecmedi.Eger hakli oldugunuza inaniyorsaniz bunu neden yapmiyorsunuz?Eger hakli oldugunuza inanmiyorsaniz,hakli nedenleriniz yoksa lutfen askerlik gorevinizi yapiniz...Saygilar

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

birde şöyle bişey ekleselerde.bedelli askerlikten mevcut askerlerde yani hali hazırda asker olanlarda gereken hesaplamalar yapıldıktan sonra faydalansalar.kendi adıma konuşuyorum tabiki gelire az da olsa katkı olurdu.
    ben ve benim gibilerde beklentilerine geçte olsa kavuşmuş olsalar.bu saatten sonrada bedelli çıkarsa benim ve benim gibi bedelli bekleyipte askere gidenler için moralmen bi çöküş olur bu kadar zaman bekle çıkmaz diye git arkandan bedelli çıksın .
    ama yinede çıkmasını destekliyorum hem gelir olarak hemde konum olarak müsait olmayanların faydalanmaları açısından.

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ali Bahcuvan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim bu yonde bir calisma yapmam dogru olmayacaktir.Bu konuda beklentisi olanlar bunu yapmalidir.Ben ekonomik model acisindan dogru buldugum icin ve buradan gelen tum kaynagin TSK da kullanilmasi kosuluyla buna destek veriyorum.Daha modern silahlara sahip bir ordu ve daha guclu bir Turkiye icin ..

TSK nin bu uygulamaya karsi oldugu ve hukumete baski yaptigi iddialarina katilmiyorum.TSK bu ortamda bunu teklif edemez,ancak hukumet tarafindan yapilacak bir teklife karsi degiller.Hukumette ise bunu soracak yuz yok cunku parayi butceye katma pesindeler.Asker ise depremde yasadigi tecrubeden yola cikarak paranin butceye girmesine karsi cikiyor.Karsi ciktigi bedelli uygulamasi degil.Siyasetciler kimseyi kandirmasin.Birileri TSK yi yipratmak icin aleyhte kamuoyu yapiyor.

Forum yonetiminden ricam TSK yi elestiren yazilari bu basliktan cikarmalari.Isteyen arkadaslar yeni forum acip yazabilir burada amac bu degilse tuzaga dusmeyin.Bazi yazilar elestiri dozunu asiyor ve ilerde dava acilmasina neden olur.Bu gerceklesmeden forum yonetimi yardimci olmalidir.Demokrasi isteyenler bir de davalarla ugrasmak istemeyecektir.Kabul yazip yazmama onlarin elinde forumdan yasaklananlarin ise yazilari direkt silinmeli cunku kabul yazma durumlari da yok..

TBMM de yapilan komisyon toplantilarina ,konu ile ilgili STK lar ve hatta vatndaslar dinleyici olarak katilabilir.TBMM ye gidin ve komisyon toplantisi icin geldiginizi belirtip kimliginizi verin.Komisyon toplantisina katilabilirsiniz.Biz bir cok kez katildik,hatta soz verdiler,konustuk ve bazi kanunlar gecmedi.Eger hakli oldugunuza inaniyorsaniz bunu neden yapmiyorsunuz?Eger hakli oldugunuza inanmiyorsaniz,hakli nedenleriniz yoksa lutfen askerlik gorevinizi yapiniz...Saygilar
    Ali Bey, açıklamalarınıza çok teşekkürler. Elbette hepimizin haklı gerekçeleri var ve bedelli askerlik isterken bu gerekçeleri öne sürebiliriz. Ancak bildiğiniz gibi daha önceden başbakan gidin askerlik şubelerine bedelli askerlik istediğinizi belirtir dilekçe verin demişti, kimse gitmedi. Biz yalnız kaldık. Bizim eksikliğimiz örgütlenmekte. Ben bu konuda yardımınızı istemiştim çünkü gerçekten bu forumda bile birbirimizle dalaşıp duruyoruz ( sizi kastetmiyorum, arkadaşlar genelde o durumdalar ) Sizin verdiğiniz bilgiler ışığında çıkardığım sonuç; eğer bütünlük sağlar, ona göre hareket edersek bu işin olabileceği yönünde. Ben yine de desteğiniz için çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı rizeliy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    birde şöyle bişey ekleselerde.bedelli askerlikten mevcut askerlerde yani hali hazırda asker olanlarda gereken hesaplamalar yapıldıktan sonra faydalansalar.kendi adıma konuşuyorum tabiki gelire az da olsa katkı olurdu.
    ben ve benim gibilerde beklentilerine geçte olsa kavuşmuş olsalar.bu saatten sonrada bedelli çıkarsa benim ve benim gibi bedelli bekleyipte askere gidenler için moralmen bi çöküş olur bu kadar zaman bekle çıkmaz diye git arkandan bedelli çıksın .
    ama yinede çıkmasını destekliyorum hem gelir olarak hemde konum olarak müsait olmayanların faydalanmaları açısından.
    Malesef bedelli askerlik çıkarıldığında halihazırda asker olanları kapsamıyor ama ben o konuda size katılıyorum. Bence şöyle bir şey yapılabilir: Askerlik kaç ay? 15 ay. Bedelli askerlik kaç liraya çıktı? Diyelim ki 15.000 lira. Demek ki her ay için 1.000 lira ödeniyor. ( Gerçe yine bir ay temel eğitim yapılıyor ama onu hesaba katmayalım, 1.000 lira 1 aylık askerliğin karşılığında ödenen meblağ kabul edelim ) Ve siz de diyelim ki askerlikte 4. ayınızdasınız. 15 aydan 4 ay düşülür kalır 11 ay, 11 ay 1.000 ile çarpılır siz 11.000 lira ödediğinizde terhis olursunuz. Bu şekilde bir uygulama yapılırsa hem hazineye para girişi açısından hem de askerdeki vatandaşlarımızı da yararlandırma açısından uygun olabilir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Arkadaşlar 01.08.2009 Bakayaların durmunu da kapsayan yasa yarın oylamaya sunulacak biz bir gurp arkadaş Ankarada komisyonda izleyici olmayı düşünüyoruz.Gelmek isteyen arkadaşlar foruma yazarsa sevinirim dileyen profilimden adresimi alabilir.saygılar

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı delikan42 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili Arkadaşlar 01.08.2009 Bakayaların durmunu da kapsayan yasa yarın oylamaya sunulacak biz bir gurp arkadaş Ankarada komisyonda izleyici olmayı düşünüyoruz.Gelmek isteyen arkadaşlar foruma yazarsa sevinirim dileyen profilimden adresimi alabilir.saygılar
    Yarın gelemem, malesef sağlık sorunlarım var bu aralar, ama benim de bir önerim vardı. Bedelli askerlik çıkarılması için bir imza kampanyası başlatalım topladığımız imzalarla beraber Ankara'ya gidelim demiştim. Bu konuda örgütlenmemiz gerekiyor. Bunun yanında siz de yarın milletvekilleri ile temas kurup bir önerge şeklinde kanuna bedelliyi ekletebilirseniz çok mutlu oluruz. Ben telefonla komisyon üyelerinden birkaçıyla bağlantı kurdum ama malesef olumlu yanıt alamadım. İnşallah müjdeli haberler alabiliriz sizlerden. Saygı bizden.

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı akdmehmet rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yarın gelemem, malesef sağlık sorunlarım var bu aralar, ama benim de bir önerim vardı. Bedelli askerlik çıkarılması için bir imza kampanyası başlatalım topladığımız imzalarla beraber Ankara'ya gidelim demiştim. Bu konuda örgütlenmemiz gerekiyor. Bunun yanında siz de yarın milletvekilleri ile temas kurup bir önerge şeklinde kanuna bedelliyi ekletebilirseniz çok mutlu oluruz. Ben telefonla komisyon üyelerinden birkaçıyla bağlantı kurdum ama malesef olumlu yanıt alamadım. İnşallah müjdeli haberler alabiliriz sizlerden. Saygı bizden.
    Bu konuda en büyük teşekkür Sayın Erdoğan Kırcalı ve Av. Feyz Pazarbaşı'ya edilmeli çünkü onların hukuk cevcevesinde verdiği donelerden yola çıktık.İnşallah sanırım muaffak oluruz.

İletiler
    122
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ortalama 10 yılda bir bedelli çıkması zaten bugün bu kadar insanın bedelli bekleme nedeni, yani deprem sonrası ve öncesinde 1994 senesinde (emin değilim ama o civarlarda) bedelli çıkmasa bugün beklenti içinde olanların %84.78'i (*) askerliğini yapardı, yani aslında topluma "bedelli askerlik" beklentisini veren DEVLET. bu nedenle bedelli için bahane bulmak zorunda değiliz aslında.

Bunu yazma nedenim şu,

ya vicdanı ret olayını getirin,

ya bedelli askerliği +- 10 senede bir çıkarmayı bırakın (burda devlete sesleniyorum esasen)

bunlar olmazsa, insanlar sanal alemde dahi birbirlerini cimcikler.

Ayrıca önceden yazdığım gibi, yerel seçimlere kadar boşun uğraşmayın, çıkmayacak (bu başlıkta önceki yazımı bulablirsin ey üşenen adam -üşenmesen askerliğini yapardın zatem- şaka ,şaka )

Hayat fani, ölüm ani, kalın sağlıcakla gayri.

(*)= küsüratlı salladım ki inandırması kolay olsun. (orda amaç, çoğunluğu beyan etmek)

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı vindobona rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ortalama 10 yılda bir bedelli çıkması zaten bugün bu kadar insanın bedelli bekleme nedeni, yani deprem sonrası ve öncesinde 1994 senesinde (emin değilim ama o civarlarda) bedelli çıkmasa bugün beklenti içinde olanların %84.78'i (*) askerliğini yapardı, yani aslında topluma "bedelli askerlik" beklentisini veren DEVLET. bu nedenle bedelli için bahane bulmak zorunda değiliz aslında.

Bunu yazma nedenim şu,

ya vicdanı ret olayını getirin,

ya bedelli askerliği +- 10 senede bir çıkarmayı bırakın (burda devlete sesleniyorum esasen)

bunlar olmazsa, insanlar sanal alemde dahi birbirlerini cimcikler.

Ayrıca önceden yazdığım gibi, yerel seçimlere kadar boşun uğraşmayın, çıkmayacak (bu başlıkta önceki yazımı bulablirsin ey üşenen adam -üşenmesen askerliğini yapardın zatem- şaka ,şaka )

Hayat fani, ölüm ani, kalın sağlıcakla gayri.

(*)= küsüratlı salladım ki inandırması kolay olsun. (orda amaç, çoğunluğu beyan etmek)
    Evet en güzeli vicdani red kavramının oturtulmasıdır. " Bu ülkede doğduğun için askerlik yapmak zorundasın " şeklindeki anlayış bugün en beğenmediğimiz ülkelerde dahi terk edilmiştir. Ama hala bunu görmek anlamak istemeyenlar bulunmaktadır. Onların derdi herkesin askerlik yapmasıdır, onlara göre terörü bitirecek olan da, ülkemizi kalkındıracak olan da budur. Hatta zorunlu askerlik 10 sene daha devam ederse belki uzaya da gidebiliriz, belli mi olur. Zorunlu askerlik bütün sorunların çözümüdür.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.774
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn.akdmehmet,onların derdi herkesin askerlik yapmasıdır diyip durmaktasınız.
    En beğenmediğiniz ülke( size göre Bulgaristan) bize göre ise ,bize ne? Onların ülkesi,ister askere gidene üste para verirler,ister alırlar,bizi ilgilendirmez.
    Ha çok beğeniyorsanız lütfen buyrun en beğendiğiniz ülkeye geçin,vijdanınız da rahatlar,zorunlu askerlik yapmaktan da kurtulursunuz.
    Tüm yazdıklarınızda "onlar"şeklinde tanımladıklarınızdan biri olarak diyorum ki,bizim herhangi bir derdimiz yok!
    Siz dahil pek çok kişi için önemli olan bedelli askerlik konusunu savunurken,lütfen doğduğunuz,doyduğunuz,okuduğunuz,iş-aile kurduğunuz,"beğenmediğiniz" ülkenize çamur atmadan dile getirin haklı sebeplerinizi.

+ Konuyu Yanıtla
55 / 101 Sayfa İlkİlk ... 5152535454647484950515253545556575859606162636465758595 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri