+ Konuyu Yanıtla
24 / 101 Sayfa İlkİlk ... 4141516171819202122232425262728293031323334445464748494 ... SonSon
231 den 240´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

ilginç bir konu ilginç bir haber ilginç bir üçlü benim bildiğim bu işler para ile oluyor ne dersiniz arkadaşlar

http://www.haberturk.com/haber.asp?i...&dt=2008/12/13

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar başbakan bizden yana

http://www.yenibursa.com/Genelkurmay...karsi_235.html

bizde hala bir tık yok başbakan açık açık diyorki siz ateşleyin olayı biz çıkartalım foruma bakıyorum isteyen yok gibi nasıl bedelli istyoruz anlamadım

tamam haber eski ama o devirle bu devir farklı durum daha kötü başbakan aynı başbakan

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar dün bir kaç görüşmem oldu.Çoğu milletvekilimizde konudan habersiz bu günden itibaren tüm vekillere mail göndermeye başladım bilginize ( dtp liler hariç hepsi....)
    Konu delikan42 tarafından (13-12-2008 Saat 12:39:45 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya- World Of Wonders
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

arkadaşlar çok yakında yeni bedelli askerlik sitemizle karşınızda olacağız. bu forum üyelerinden ben dahil 5 kişi ile bu işi yapıyoruz. kısmetse 1 hafta içinde site hazır. hem bu şekilde hukuki.net de amacı dışına çıkmamış olur. gereken sohbet ve yazışmaları ordan rahatça yapabileceksiniz.
    site adı. www.bedelliaskerlikistiyoruz.com hayırlı olsun.umarım bu sitede toplanıp gereken ilgi alaka ve desteği görürüz.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili dostlar,inanın sandığınız kadar zor değil,yazarken cümleye büyük harfle başlamak,noktalama işaretlerine dikkat etmek.Yani kısaca şu aşağıda belirtilen forum kurallarına uymaya özen göstermek.

Alıntı Mehtap Deniz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuki.NET forumları´na Hoş geldiniz!
    • Bu, Hukuki Net sitesini ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Yardım seçeneklerini okuyunuz.
    • Hukuki bilgi alışverişinde bulunabilmeniz ve üyelik gerektiren bölümleri okuyabilmeniz için Kayıt olmalısınız.
    • Sistem değişikliği nedeniyle 13.1.2007 tarihinden önce kaydolmuş Eski üyelerimizin Kayıp Şifre linkinden şifrelerini yenilemeleri gerekmektedir.
    • Sitede Kısa Mesaj (KM) yolu ile soru sormanın, Hukukumuza, Türkçe imla kurallarına uygun olmayan forumların site üyelik politikamıza aykırı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Site Yönetiminden Duyurular
    • Forumlarda arama yapmadan soru veya yorum eklemeyiniz.
    • Kısa Mesaj ile hukuki soru sormayınız.
    • Türkçe yazım kurallarına özen gösteriniz.
    • Cümlelerinize büyük harf ile başlayınız, başlık ve iletilerinizin tamamını büyük harflerle yazmayınız.
    • Konularınızı doğru kategoride açmaya özen gösteriniz.
    • Başlıklarınızda "Acil, Lütfen Yardım, İmdat, Slm, Mrb" gibi kelimeler kullanmayınız.
    • Kurallara aykırı davranan üyeler ve forumları -hemen veya kendilerine yapılan uyarıdan sonra aykırı davranışları tekrar ederse- kilitlenecektir.

Unutulmamalıdır ki;
    • Bu "Önemli Hatırlatma" dan sonra her üye:
    • "Hukuki.NET forumları "forum kurallarını" okudum ve kabul ediyorum.
    • Forumlara Özenli ve imla kurallarına uygun yazılar yazacağımı, hukuki olmayan iletiler eklemeyeceğimi,
    • Siteden veya herhangi bir üyesinden özel danışmanlık istemeyeceğimi,
    • Forumlara yazdıktan sonra iletimi silmeyeceğimi ya da sildirmek istemeyeceğimi,
    • Üyeliğimin silinmesini istemenin bana cevap veren üyelere , sitede emeği geçen herkese saygısızlık olacağını biliyor ve taahhüt ediyorum." diye, kabul etmiş oluyor!

Bu hatırlatmayı anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyor, Hukuki. Net Yönetimi adına teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Alıntı vindobona rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben hep bunu söylemiştim, çok güzel, tebrikler benim domain önerim www.bedelliistiyoruz.biz , daha bir vurguluyor ama farketmez, güzel böylede.

host için maddi zorluk olursa destek oluruz, hatta güzel ve bedava host var bir süre idare edebilir 000webhost.com , kolay gelsin.
    Alıntı postmix rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşlar çok yakında yeni bedelli askerlik sitemizle karşınızda olacağız. bu forum üyelerinden ben dahil 5 kişi ile bu işi yapıyoruz. kısmetse 1 hafta içinde site hazır. hem bu şekilde hukuki.net de amacı dışına çıkmamış olur. gereken sohbet ve yazışmaları ordan rahatça yapabileceksiniz.
    site adı. www.bedelliaskerlikistiyoruz.com hayırlı olsun.umarım bu sitede toplanıp gereken ilgi alaka ve desteği görürüz.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

vecdi gönül bile hükümet adına acıklama yapıyor halbuki ordu milli savunma bakanlıgına milli savunma bakanlıgı basbakanlıga baglı ama malesef cumhuriyet demokrası işlerine geldigi gibi kısacası bizim işimiz cok zor. bende 2001 de un bitirdim hala bekliyorum dahada beklicez artık ne zaman olursa..
    Konu airhakan tarafından (14-12-2008 Saat 02:32:45 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

dilekçe'yi mail atarsak bir faydası olur mu ?

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

emrah bey inşallah ihtiyac dogrultusunda cıkar diyelim.
    bu arada dilekceyi eger kacak degilseniz bizzat vermeniz daha iyi olur aynı zamandada gerekli mercılerede mail olarak atarsanız sesimizi her yönden duyurmak açısından faydalı olur. yalnızz bunu cevremizede bilgirmemiz ve herkesin bu dogrultuda mail atması konunun halkın yüksek kısmının bu talepte oldugunu bildirmemiz gerek. ne kadar cok çalışırsak o kadar kısa zamanda sonuc alabiliriz arkadaşlar.

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar ister mail ister faks ister elden bir şekilde dilakceyi gönderin veya verinde bu nasıl olursa olsun çoğunluğu yakaladık.Artık cevap gelmeye başladı,biraz daha ivme kazandırmamız lazım... saygılar

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

17 AĞUSTOS 1999 MARMARA DEPREMİNDE MEYDANA GELEN ZARARI KARŞILAMAK AMACIYLA GÜNDEME GETİRİLEN VE BİR SÜREDİR KAMUOYUNDA TARTIŞILAN ''BEDELLİ ASKERLİK YASA TASARISI'' 4 EKİM 1999 PAZARTESİ GÜNÜ TBMM BAŞKANLIĞI'NA SUNULDU.
    TASARI GENEL KURUL'DA 2 KASIM 1999 SALI GÜNÜ KABUL EDİLDİ.
    BEDELLİ ASKERLİK YASASI'NA İLİŞKİN UYGULAMA ESASLARI 14 KASIM 1999 TARİHLİ RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI.
    1 OCAK 1973 TARİHİNDEN ÖNCE DOĞANLAR BEDELLİ ASKERLİK BEDELİNİN İLK TAKSİDİNİ MÜRACAAT TARİHİNDE 2. TAKSİDİNİ 4 HAZİRAN 2000 3. TAKSİDİ DE 4 EYLÜL 2000 TARİHLERİNE KADAR YATIRACAKLAR
    1 OCAK 1960 TARİHİNDEN ÖNCE DOĞMUŞ OLANLAR İSE 20 BİN ALMAN MARKI`NIN İLK TAKSİT DİLİMİNİ MÜRACAAT TARİHİNDE YATIRIRKEN 2. TAKSİT 4 HAZİRAN 2000 3. TAKSİT 4 AĞUSTOS 2000 SON TAKSİT DE 4 EYLÜL 2000`DE ÖDENECEK
    BEDELLİ ASKERLİK UYGULAMASINDAN ELDE EDİLECEK GELİR DEPREM BÖLGESİNDE YER ALAN İLLERDEKİ HASAR VE ZARARLARIN GİDERİLMESİ İÇİN GEREKEN HER TÜRLÜ HARCAMANIN FİNANSMANINDA KULLANILACAK
    Linkleri Üyelerimiz Görebilir. UslanmaM Üyeliği İçin Tıklayın RESMİ GAZETE'NİN 14 KASIM 1999 TARİHLİ SAYISINDA YAYINLANDI
    Depremde ortaya çıkan maddi zararın bir ölçüde karşılanabilmesi amacıyla hazırlanan bedelli askerlik yasa tasarısı 2 Kasım 1999 Salı günü TBMM Genel Kurulu`nda bir saat 45 dakikalık sürede jet hızıyla yasalaştı.
    Milli Savunma Bakanı Sabahattin Çakmakoğlu tasarının yasalaşmasından sonra yaptığı konuşmada bedelli askerlikten yararlanmak için bugüne kadar 73 bin 500 kişinin başvurduğunu belirterek yasanın yürürlüğe gireceği tarihten itibaren geçecek 6 aylık süre içinde başvuru sayısının 100 bine ulaşmasının beklendiğini söyledi.
    Çakmakoğlu taksitlendirme konusunun daha sonra Bakanlar Kurulu tarafından karara bağlanacağını kaydetti.
    Bedelli askerlik uygulamasından elde edilecek gelirin deprem harcamalarında kullanılacağını vurgulayan Çakmakoğlu Merkez Bankası nezdinde Ziraat Bankası`nda açılacak hesabın başka hiçbir suretle harcanamayacağına dair hüküm getirildiğini hatırlattı.
    Çakmakoğlu yasada öngörülen yaş sınırlamasının Türk Silahlı Kuvvetleri`nin asker kaynağında eksikliğe yolaçmayacak bir şekilde belirlendiğine de işaret ederek sistem değişikliği düşünülmediği için yaş konusunda bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi
    Arkadaşalr bu 1999 da çıkan bedelli askerlik yasası son paragraf ilgimi çekti yani TSK gerekli hesaplamaları yaparak bu kanunu çıkarmış nerde o zaman bize şimdi söyleneler asker eksiği diye bir şey yok kalıplaşmış cümleler kullanılıyor.Bizim daha hızlı bir şekilde maillere ağırlık vermemiz gerekiyor

+ Konuyu Yanıtla
24 / 101 Sayfa İlkİlk ... 4141516171819202122232425262728293031323334445464748494 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri