+ Konuyu Yanıtla
98 / 101 Sayfa İlkİlk ... 818283848586878888990919293949596979899100101 SonSon
971 den 980´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Mynet Haber bugün ,

Erdoğan'ın oğlu bedelli askerlik yapacak !
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın vatani görevini yapmak için 3 Temmuz'a kadar Burdur 58. Piyade Eğitim Alayı'na teslim olacağı bildirildi. Haberin duyulmasının ardından gazeteciler eğitim alayı önünde nöbete başladı.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bilal Erdoğan ve Nihat Kahveci 21gün bedelli askerliklerini yapıyorlar ama nedense mehtap hanımın,bedelli askerlik karşıtı moderatörlerin ve hukuk sever arkadaşların sesi soluğu çıkmıyor.Nedense kimse şehitler üzerinden demogoji yapmıyor.Zengin fakir ayrımı edebiyatınıda bırakmışlar.Hatta bedelli karşıtı Beşiktaşlılar bu sene nihat için tezahüratlarda yapıcaklar,tıpkı bedelli karşıtı fenerli ve galatasaraylıların ibrahim kutluay ve emre belezoğluna yaptıkları gibi.
    Bizim bu insanlar gibi milyon dolarlarımız yok,32 yaşına gelmişiz 2çocuğumuza,eşimize ve annemize bakabilmek için bedelli askerlik yapmak isteyince bizlere söylemediğiniz söz kalmıyor.Helal olsun sizlere,hayatta hep böyle olun,hukuk sever olmaya devam edin...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sivil mahkemeye başvurun burası mahkememi site...

Şahsi kanaatim Bilal efendinin yaptığı askerlik askerliğe ihanettir. İhanete ortak olmamak için ailesi RTE dahil gitmemiştir... Gerisi hikayedir.

İletiler
    122
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,

Epeydir yazmıyordum ama bugün yazasım geldi...

Öncedende söylediğim gibi 2009 içerisinde bedelli çıkacak, yanılma payım olarak da 2010a sarkabilir, keza Demokratik çözüm paketi ile pkk kaldırılmaktadır, üstüne bir de türkiyenin en büyük sazan avı olan genelkurmay başkanının tek tip askerlik olacak sözünden sonra askere başvuruların patlaması...

neyse.

İletiler
    184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bedellinin çıkmayacağı defalarca söylendi bu konu kapandı dendi. Hala neye göre bedelli diyorsunuz anlamak mümkün değil. Bedelli askerlik bekleyen hala varsa boşuna umutlanıyorlar bu tip yazılar sonucu. Ayrıca sazan avı dediğiniz olay mutlaka gerçekleşecek bir olay ama ne zaman olacağı belli değil, kendisi çok erken demişti ama neye göre erken?
    Konu erdogan guler tarafından (29-07-2009 Saat 14:06:09 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Parası olan Askerlik Yapmasın ! Olmayan Yapsın Ne Ala Memleket ! Yapacaksınız kardeşim ! Sizde Yapacaksınız ! Biz Hasta Hasta Yaptık Sizde Yapacaksınız !

İletiler
    53
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

Alıntı frmb rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben çıkmasını istiyorum, fakir zengin uçurumu masalına da inanmıyorum...

1. si, bende fakirim ve bedelli çıkarsa ancak uzun vadeli ve düşük taksitli kredi çekerek bedelli gidebilirim, ama yine de eşimin çocuğumun başında olup banka taksidi ödemek, kriamı bile ödeyemeyecek şekilde askere gitmekten iyidir.

2. si hadi diyelim benim en azından bankadan düşük taksitli ve uzun vadeli kredi çekebilecek kadar bile olsa belli bir gücüm var ve bu gücü bile olmayan ne yapsın diyecekler olabilir, ama neticede benim askere bedelsiz gitmemin bu durumda olanlara bir faydası yok ve ya bedelli gitmemin bu insanlara bi zararıda yok. Bunla her 2 ihtimal de de askere gidecekler !

3. sü askere giden herkezin devlete en az askerlik boyunca 3.000 ytl maliyeti var, ve bedelli gidecek her kişinin devlete olacak bu maliyeti düşecek, dahası bedelli gideceklerin, bedelli gitmek için verekleri para da yanılmıyorsam en az 15.000 ytl, bu develete toplam en az kişi başı 18.000 ytl kar demektir.

100.000 kişinin bedelli gitmesi demek ise 1.8 Milyar YTL kar demektir, profosyonel orduya geçiş için muhteşem bir bütçe eder bu.

Sonuç olarak devlet adına olumlu, insanlar adına olumlu, ayrıca bunun fakire bir zararıda yok.

Bunun için ben bedelli askerliğe sıcak bakıyorum.

Kaldıki bedelli giden de, normal giden de 1 ay askeri eğitimini alıyor, yani bir seferberlik yada savaş halinde herkezin bilgi ve tecrübesi hemen hemen aynı olacak.
    Kesinlikle katılıyorum arkadaşım ancak bu gerçekler çoğunlukla gözardı ediliyor sanki çok zengin bir ülkeymişiz gibi, milli kaynaklarımızı, özelleştirme adı altında dış sermayelere peşkeş çekmek bu işten üstü kapalı kar elde eden sayın devlet büyüklerimize daha cazip geliyor sanırım...
    bedelli askerlik sürekli ve oldukça karlı bir kaynak hem devlet hemde askeriye açısından, ancak yanlış amaçlar ve kötü niyetler için kullanılmasından endişe ediliyor sanırım, bu sebeple ordu sürekli bu talepleri red ediyor. Oysa bedelli askerliğin çıkması ile bu ülkenin kazanacağı şeyler hiçde küçümsenecek boyutlarda değil
    hem maddi hem manevi açıdan
    düşünsenize yıllardır avrupa birliğine girmek için kapı kapı dolaşan bizler hala daha evrupa birliği ülkelerde tam an lamı ile uygulanamayan zorunlu askerliğin kaldırılması yada vicdani red hakkına türkiyeden bedelli askerlik adı altında müthiş bir çözüm ile gideceğiziz bunun bize sağlayacağı prestiji bir düşünsenize
    Sözde özgürlük bekçisi avrupaya özgürlük dersi vermiş olacağız...
    Fazla uzattım affınıza sığınıyorum , saygılar...

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

vindobana kardeş sana ulaşamıyorm bi tel nonu yada bi maıl adresını verebılrmısın ozelden

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkesin kendine göre derdi var,kimi evli,kiminin çocuğu var,kimi okulu 29 yaşına kadar uzatmış(ki neden o yaşa kadar uzattın diye sorarlar adama)..Boşa çenenizi yormayın arkadaşlar..Bedelli askerlik başından sonuna HAKSIZLIKTIR..Parası olan veya durumu kredi çekmeye müsait olan gidip 1 ay eğitim adı altında sağa sola yürüyüp gelicek,olmayan 15 ay cefa çekicek..Kusura bakmayın ama yok öyle..Kafasını biraz çalıştıran insan eğer okumamışsa 20 yaşında askere gider yapar gelir,ondan sonra hayatını kurar,okuyan adamsa okulunu bitirir gider kısa dönem veya yedek subay olarak yapar gelir tekrar düzenini kurar..Ben öyle yaptım,şu an kafam rahat..Boşa martaval okumayın o yüzden..Herkesin her konuda herşeyi bilmeside ayrı bir olay zaten,asker çok fazla diyorsunuz..Askerde benim bölüğümde 50 tane asker eksikti,takımlar tamamlanamıyordu,sürekli bir açık vardı,her dönemde gelen asker sayısı 15i geçmiyordu..Bilip bilmeden konuşmayın..Gidip geldikten sonra anlayacaksınız ki her insanın orayı görmesi gerekir..

İletiler
    70
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı berkhay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkesin kendine göre derdi var,kimi evli,kiminin çocuğu var,kimi okulu 29 yaşına kadar uzatmış(ki neden o yaşa kadar uzattın diye sorarlar adama)..Boşa çenenizi yormayın arkadaşlar..Bedelli askerlik başından sonuna HAKSIZLIKTIR..Parası olan veya durumu kredi çekmeye müsait olan gidip 1 ay eğitim adı altında sağa sola yürüyüp gelicek,olmayan 15 ay cefa çekicek..Kusura bakmayın ama yok öyle..Kafasını biraz çalıştıran insan eğer okumamışsa 20 yaşında askere gider yapar gelir,ondan sonra hayatını kurar,okuyan adamsa okulunu bitirir gider kısa dönem veya yedek subay olarak yapar gelir tekrar düzenini kurar..Ben öyle yaptım,şu an kafam rahat..Boşa martaval okumayın o yüzden..Herkesin her konuda herşeyi bilmeside ayrı bir olay zaten,asker çok fazla diyorsunuz..Askerde benim bölüğümde 50 tane asker eksikti,takımlar tamamlanamıyordu,sürekli bir açık vardı,her dönemde gelen asker sayısı 15i geçmiyordu..Bilip bilmeden konuşmayın..Gidip geldikten sonra anlayacaksınız ki her insanın orayı görmesi gerekir..
    Vatan Borcu, Namus Borcu

+ Konuyu Yanıtla
98 / 101 Sayfa İlkİlk ... 818283848586878888990919293949596979899100101 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri