+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi?

DMK 28 de yer bulan ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağının kapsamına network marketing dahil edilebilir mi? Özellikle konunun uzmanı arkadaşlarımızdan cevaplarını esirgememelerini rica ediyorum. İşin içinden çıkamadım, yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler!

Hukuki NET Güncel Haber

Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi? konulu yargıtay kararı ara
    Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi?

Network pazarlamayla kazanç getirici faaliyette bulunmayacaksanız hayır :o

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi?

Kazanç getireceğinde şüphe yok da kanunda Ticaret Kanunu'ndaki tacir/esnaf sayılacak durumlar diye başlayıp birkaç faaliyet saymış. Cebimize para giren her şey olsaydı bütün kazanç getirici işler derdi ama ilgili maddede bunlar sanki sınırlandırılmış gibi. Network Marketing bu faaliyetlerden birine dahil edilebilir mi?

İletiler
    307
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi?

Alıntı alcapone rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kazanç getireceğinde şüphe yok da kanunda Ticaret Kanunu'ndaki tacir/esnaf sayılacak durumlar diye başlayıp birkaç faaliyet saymış. Cebimize para giren her şey olsaydı bütün kazanç getirici işler derdi ama ilgili maddede bunlar sanki sınırlandırılmış gibi. Network Marketing bu faaliyetlerden birine dahil edilebilir mi?
    yasak bal gibi de girer. hatta titan zinciri bana göre.

az önce 3 kişi belediyemize gelerek bu işi bana nasıl yaptıklarını anlattı.hukuki durumunu ceza olup olmadığını vergi v.s. sordu.değiştirmeden kaydettim aynen yazıyorum karar sizin.

ilk olarak bir paket satın alıyorsunuz dedi. ben 1700 dolara hawai tatil paketi aldım. amacımız ürün pazarlamak değil zaten satılacak ürünler de çok az ve göstermelik dedi.

ikinci olarak ben en yakın 2 arkadaşımı buluyorum onlara da paket satıyorum . o iki kişiden bana düşen komisyonu ben elden arkadaşlardan alıp cebime indiriyorum. ama onlardan gelen asıl ana parası şirkete aktarılıyor.hongong serbest bölgede kurulu firmanın internette bir hesabına aktarılıyor.

sonra o iki arkadaşım da iki kişi buluyor. onlar buldukça ben kazanıyorum.ana paralar firmaya gidiyor tabi.

tamaman bir saadet zinciri bu.mal göstermelik . bir kere sisteme girerken bir paket satın alıyorsun. mal değil yani. şirketin göstermelik ıvır zıvır mal veya tatil falan kol saati v.b.sonra kendi çevreni sömürerk ve de o firmaya sömürterek asalak gibi onların sırtından para kazanıyorsun. tabi ağzın iyi laf yaparasa. yoksa verdiğin para da uçtu hongonga gittti.

vergiyi sordular bir de. tabi elden para aldığın için vergi de yok. ama bankaya para gelirse onun nasıl izah edeceksin dedim. arkadaşından elden aldın tamam da. alta doğru arkadaşının iki arkadaşı onun iki arkadaşı onun da iki arkadaşı.....

hongongdan internet bankasından senin kandırdığını binlerce doları firmaya ödetmen karşılığı düşük bir komisyon bilmiyorum heralde firmaya 10 bin dolar firmaya aktartmışsan 1-2 bin dolar da sana verecekler. bankaya yatan parayı nasıl izah edecen dedim. ün. öğrencisi sonuçta para harcar nasıl kazanacak ki?

bir de senin arkadaşın samimi dostun size verdiği parayı bu yolla kazanamazsa ola ki kazanamadı beni dolandırdı diye polise gitse ne yaparsın dedim.

annesisini de inandırmıştı. kardeşi de vardı. fakat annesi bu iş olamz dedi. bunlar saadet zinciri kurmuşlar. ürün almadan niye para verip onalrı zengin edecez.
    unusife 200 milyon dolar göstermelik yardım etmişler. Brezilya takımının sponsoru olmuşlar.

al garibandan parayı ver onlara. biz safız yaw. paramzı onlara veriyoruz.

iyice emin oldum ki bu tam bir saadet zinciridir. emeksiz ve de mal satmadan sadece üye yaparak üyelerin sırtından para kazanmak. 1 malı 1000 kişiye satıyorsun . tamamemn üretime balta vuran emeksiz para kazanmak isteyen titan işi.
    yakında patlar göreceksiniz.

Nerede
    mersin
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi?

peki buşekilde neye dayanarak konuşu yorsunuz deliliniz nedir. bakın doğru bişiyi kötü gösteripte kişi lerin geleceğiyle oynu yor sunuz farkında olmadan bana birtek delil gösterin quest.netin yasal oldadığını.bakın sizce 160 ulkede organizyosyonu olan sahtekar bişirket kapatılmazmıydı şimdiye kadar.yanlış anlamayın öncedende sizin gibi diyenler var şimdide amam nedense aksine daha çok büyü yor .araştırın sorun sizede tafsiye ederiz .orrtada bir yemek var siz yemeği yemeden yorum yapıyorsunuz. zaten hep önyargılarımız yüzünde heo geri kalı yoruz gidipte başka yerde gün de 12 saat çalışmak hoşunuzamı gidiyor.böyle diyenler bir yerlere varmamış tır bence hep kapitalizme sömürülmeye makkümdür..

Nerede
    mersin
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Network Marketing memurlara ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağına girer mi?

hongong ka para gidi yo diyosun organızasyondan biri çıktı gitti yurdışın da buiş yaptı ki yapan var bu sefer ordan para gelmezmi lütfen delillerle hareket edelim ağzı olan konuşur yasal olmadığına dair tek bir kanıt görürsen gel allah için bizede söylede bizde kurtulalım olzaman hayır yapmış olursun

Nerede
    samsun
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türkiye Cumhuriyetinde Bu Network Marketing ' e dair hiç bir yasa yok mu ? Ya bu işe giren çıkan oluyor ama hiç kimse gelecekte ne olur diye düşünmüyor ? Türkiyede Bu iş çok büyürse evet çok insan para kazanr çok insanın gelir seviyesi yükselir ama türkiye de ki hiç bir firma böyle bir iş fırsatı sunamayacağı için hiç bir firma ayakta duramıycak bu şirket karşısında . Üretim de insan gücünün önemini her insan bilir ama bu network marketing ve MLM denilen ve piramitten farklı olduğu gösterilen multi level marketing sistemi yüzünden insan gücü ortadan kalkıcak . üretim durcak belkide . son cümleme okuyanlar gülebilir umrumda diğil . ama hiç bir insan böyle arkadaşlarınla muhabbet ederek oturarak gülerek bi elinde sigarası bi elinde kahvesiyle oturarak iş yapmak yerine sabah 8 akşam 8 o fabrikada çalışmaz eğer insan gücü yoksa hiç bir ülke kalkınamaz . Benim düşüncelerim bunlar Sizde ufak bir matematik hesabı yapın bu firmalar genel olarak 2üzeri n şeklinde büyüyen firmalar bu işin içinde olan insanlar için herhalde 2 tane iş ortağını bulmak en kötü 3 ay sürer . o 2 kişininde 2 kişi blması 3 ay sürer bu bu şekilde devam ederse ki para kazanılması için devam edicek . 1 yılda bu sayı 2üzeri7 - 1 den 127 kişi olucak . 2. sene sonunda 2üzeri 15 - 1 32767 kişi 3.yılda 524287 4.yılda 33554431 kişi 32 milyon kişi 4 yılda ve bndan snra katlana katlana gidicektir diyenler olabilir işi yapamyanlar çıkanlar felan oluyor . işe para verip te çıkmak çok saçma kimsenin yapcağını zannetmiorum . ki bu sayının 1/4 ünü alın işi yapamayanlar çıkanlar felan olsun .8 milona yakın kişi oluyor . türkiyede araştırdım 2010 yılında doğum oranı ortalama 1000 nüfüsa 17 olarak belgelenmiş ( türkiye istatistik kurumundan öğrenebilrsiniz ) biz onu 20 yapalım türkiye nüfusunuda 100 milyon yapalım . böylelikle bir yılda 18 yaşına giren insan sayısı 2 milyon yapar . bu katlanma süreci 7-8 yılda bilemedin 10 yılda türkiye nüfusunu aşıyo . ve hesaplamıştık her yıl 2 milyon kişide 18 yaşına grebiliyo 20 milyon eder 20 milyonda o kadar büyüyen bir organizasonu karşılamaz . bu matematiksel bi hesap hepinizin yapabileceği bişe . sadece kendinizi düşünmeyin . az biraz ileriyi görmeye çalışın bütün veriler ortada ! .

Nerede
    samsun
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı çılgın_networker_33_47 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hongong ka para gidi yo diyosun organızasyondan biri çıktı gitti yurdışın da buiş yaptı ki yapan var bu sefer ordan para gelmezmi lütfen delillerle hareket edelim ağzı olan konuşur yasal olmadığına dair tek bir kanıt görürsen gel allah için bizede söylede bizde kurtulalım olzaman hayır yapmış olursun
    bu iş türkiye de büyüdüğünde hongonga evet baya bi para gidicek türkiye içinde dönmesi gereken büyük miktarda para sen kolunun ülke dışına çıktığından bahsediyosun bu nasıl bi ihtmalse ülke dışından buraya başka bir kolun gelmeside öyle bi ihtimal . ve bu ihtimalin düşük bi ihtimal olduğunu sende biliyorsun

Nerede
    samsun
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben sana yasal olmasıdığına dair bişe yok diyorum zaten açıktır bu yeni bi sistem olduu için düzenleme olmamasıdır. 2 üzerin li büyüyen sistemler kişi sayısıyla büyüyen sistemler her zaman batmıştır .

- - - Updated - - -

ben sana yasal olmasıdığına dair bişe yok diyorum zaten açıktır bu yeni bi sistem olduu için düzenleme olmamasıdır. 2 üzerin li büyüyen sistemler kişi sayısıyla büyüyen sistemler her zaman batmıştır .

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

memurlar network marketing yapabilir mi

network marketing ticaret kanunu

network marketing yapan memurlar

devlet memuru network marketing yapabilir mi

ticaret hukuku network marketing

memur network marketing yapabilir minetwork marketing yasalarıdevlet memuru network yapabilir mimemurlar network yapabilir mianayasada network marketing ticaretimemur network marketingnetwork ticaret yasak midevlet memurları network marketing yapabilir mimemer networkra çalışabilirmianayasada network marketingnetwork marketing hukuknetwork marketing yasasi 2016http:www.hukuki.netshowthread.php38826-Network-Marketing-memurlara-ticaret-ve-diger-kazanc-getirici-faaliyetlerde-bulunma-yasagina-girer-mianayasa maddesinde networkanayasa network marketing2016 memurlar network marketing yapabilir midevlet memuru network marketingnetwork marketing memurnetwork isi yapanlar kpssye girermi657 delet memuru network yapabilirmi
Forum