+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 39 ileti bulundu.

Konu: Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış

güncellenme zamanı 11.51 | 13.5.2008

Bizkaçkişiyiz.com'da isyan var

Tuncay Özkan'ın Kanaltürk'ü Koza Grubu'na satmasının ardından Bizkaçkişiyiz.com'a üye olanlar ve Kanaltürk izleyicileri büyük bir hayal kırıklığı içinde. "Ulusalcı" görüşleri savunanların biraraya geldiği 'bizkaçkişiyiz.com' a gelen yorumlar Tuncay Özkan'a ağır eleştiriler getirirken, sitede sert açıklamalar yeraldı. Üye olmak için aidat ödenmesi gereken 'bizkaçkişiyiz.com'da hayal kırıklığının yanısıra isyan da yaşanıyor.

Sitenin ana sayfasında şu duyuru yeralıyor:
    "Kanaltürk Koza Grubu'na satılmıştır. Yeni kanal yoldadır. Durmak yok, duran düşer, yarını kurtarmak için yobazlarla mücadaleye devam.
    BKK ve Tuncay Özkan hiç durmadan yobazların üzerine gidecek. Yeni bir dünya yeni kanal açacağız orada yerimizi alacağız"
    Ancak bu açıklama Tuncay Özkan ile birlikte hareket edenleri yatıştırmadı.

"Hukukun üstünlüğüne inanan ve saygılı olanlarız biz" sloganıyla yayın yapan ve kayıtlı 1 milyon 270 bin 188 kişinin olduğu belirtilen sitede okurların tepkisi giderek artıyor.

İşte siteye gelen isyan ve kırgınlık dolu yorumlardan bazıları:

"Benim de anlayamadığım, yeni bir kanal kurulacaksa, mevcut kanal neden satılıyor? Hem de kimlere satılıyor? Ayrıca burada isim de çok önemli. "KANALTÜRK" çok anlamlı bir isimdi. şimdi Kanaltürk adı altında kimler nasıl bir yayın yapacak. Ben özellikle "KANALTÜRK" adının kaybedilmesini sindiremiyorum. Yeni kanalın adı ne olacak ? Bilgi kirlenmesini önlemek için sorumlu kişilerin ACİL BİLGİLENDİRMESİNİ istiyorum. (Erdal Demiralay)"

"Kanaltürk televizyonu bir simge idi ulusalcılar için,kendini ATATÜRK'e adıyan yurtseverler için ve ilk kez başka hiç bir televizyon Türk Televizyon tarihinde iktidarda olan bir partinin FOYASINI VE BOYASINI bu kadar aleni ortaya koyamamıştı.İşte böyle bir televizyon dünyada eşi benzeri olmayan bir şekilde karşı mücadele verdiği şeriatcı bir iktidarı koşulsuz şartsız biat kültürü içerisinde destekleyen şirkete satılması ve bu durumun Kanaltürke gönül vermiş kişilerin diğer medya siteleri tarafından alaycı bir üslup ile verilen haberlerle öğrenmeleri bu kişilerde derin bir yara açmıştır. (mzorlu)"

"Yazık oldu sevgili kardeşim Tuncay. Hakikaten yazık oldu. Şu anda sabahın onbiri ama ben kederimden içiyorum. Kanal senin, tabiki satabilirsin ama herhalde Koza'ya değil.Ne yaptın? (n-semerci)"

"Anlaşılan Tuncay Bey kolay paranın kokusunu aldı. Halkın cebinden topladığını halka verecek mi? "

"Tuncay Özkan'a güvenim sarsıldı. Kendi elleriyle düşmana etkili bir silah verdi. Mademki gerçekten yurtseversin Kemalistsin , üç kuruş aşağıya sat başkasına sat, eğer satmak zorundaysan." (Revai Görgülü)

"Her şeyin fiyatı vardır. Yurtseverliğin, Memleket Sevdasının fiyatı yoktur. BizKaçKişiyiz hareketi yoluna devam edecektir. İnaçlarına fiyat biçenlerin aramızda yeri yoktur."(MustafaMüjdat ERGÜN)

"Kanalın satışı siyasi oyunun son perdesi olarak sahneye konulmuştur. Gelişmeler şaşırtıcı değil beklenendir Sağ duyulu olarak yolumuza devam etmek zorundayız. Bu ülke bizimdir. Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için Kemal ATATÜRK ün ilkeleri doğrultusunda durmadan yolumuza devam etmek zorundayız." (balati)

"Bu ülkede artık kimseye güvenilmeyecekmi bütün türkiyeyi özkanın arkasında gezdik ona güvendik.artık ben yokum günüm bitsin aidat ödemiycem güvenim kalmadı.bu bütün gazeteler neler yazıyor kendimi aldalmış hissediyorum.insanları resmen kandırdınız.bütün sunucular spikerler .bütün kanaltürk çalışanları bi şekilde idare ediyordu ne olduda yeşil sermayeye satıldı bu kadar insana niye ağladınız.bu bir nevi duygu sömürgüsü.bu iktidarın yaptığını yaptınız.halkı aldattınız size inananları hayal kırıklığına uğrattınız. ama yinede ileride daha dürüst olunursa destekliyeceğim.küçücük bir umut var içimde onu yıkmayın." (vildan çelikkol)

"İlk ve son defa yorum yazıyorum. Çevremde ben ve diğer ulusalcılar alay konusu olduk. Dünden beri başım ağırıyor. Çevremde sürekli tartışıyorum. Kaça satıldığımız soruluyor. Eğer istenilseydi BKK üyelerinden yardım toplanasilirdi. Bu utanç içinde yaşamak istemiyorum. Aşk olsun sana Tuncay Özkan aşk olsun" (Onsan)

"Muhafazakar guruba verilmesi bana yanlış geldi."(Özlem Öztürk)

"Acilen Tuncay Özkandan yüreklere su serpecek bir açıklama bekliyorum. Aslında bunu önceden yapmalıydı. Bir TV hadi sattım derdemez elma armut gibi satılmaz. Kendine inananlara açıklama yapmalıdır." (Aynur Suer)

"Haber yıkıcı oldu.ama yeni bir kanal kurulabileceğinden bahsediliyor,madem böyle neden kanalımız satıldı,hem de malum kişilere,el birliği ile birşeyler ypılamazmıydı.Tuncay Özkanın hepimize bir açıklama yapması gerekiyor." (Hesnailknur)

Hukuki NET Güncel Haber

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış konulu yargıtay kararı ara
    Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Tuncay Özkan Kanaltürk'ü satmış

Bununla ilgili çelişkili haberler geliyor. Satıldığına yönelik haberler olduğu gibi satışın henüz gerçekleşmediğine yönelik bazı haberler de var..

Eğer Tuncay Özkan kanalı bu insanlara sattıysa yani sadece şunu söyleyeceğim..

Yazıklar Olsun!!!

Ben soracağım artık? Biz kaç kişiyiz???????????

mkocagul Misafir

Ne garip Tuncay Özkan ı eleştiren onu kınayan yazılan gırla gidiyor. Peki Kanal Türk ü yaşatmak için kim ne yaptı? Bir televizyon yayıncılığı ciddi bir ekonomik gideri olan bir işletmeciliktir. Bu baskılar altında bu şartlar altında kim nereye kadar nasıl dayanabilir? Yada dayanmaları için bizler neler yaptık?
    Mesela bir kampanya açıp destek olunamazmıydı? Dünyanın en kolay işi eleştirmektir ama anlamak biraz daha farklı meziyet gerektirir. Bende çok üzüldüm ama bende satılmaması için hiçbirşey yapmadım. Biz kaç kişiyiz e üye olmak dışında tek kuruş desteğim olmadı. Şİmdi yeni bir kanal kurulacak deniliyor. Hadi o zaman hep beraber el verelim. Beraber kuralım destek çıkalım.
    Saygılarımla.

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kanaltürk beni hiç tatmin etmemişti, çünkü başında Tuncay Özkan denilen şovmen vardı. İktidarın yanlışlarına karşı muhalefet etmek elbette alkışlanacak bir davranıştır. Ama Tuncay Özkan'ın tavırları şovmenlikten ve milleti gaza getirmekten başka bir şeye benzemiyordu. Bu nedenle arkasından gidenleri anlamakta zorluk çekiyordum.

Bu adamın Kanaltürk'ü satması, arkasından gidenleri de satması anlamına gelmiyor mu? Bu çok ağır bir yargı mı bilmiyorum ama, kendisine güvenenleri hayal kırıklığına uğratmanın başka anlamı var mı? Bu adam gazeteci iken yazdığı bazı kitapları okumuştum ve yararlanmıştım. Ama televizyon işine girip de hiç de samimi görünmeyen yapay, kışkırtıcı, şova yönelik, içerik ve derinlikten yoksun konuşmaları hep bana itici gelmişti. Beni yanıltmadı..

mkocagul Misafir

Bir insanı sevip sevmemek, hareketlerinden hoşlanmamak başka şey ama bir televizyon kanalını satarak kendine inananları da sattığını söylemek bence çok başka şey. KanalTürk ün son dönemde uğradığı haksızlıklar ve yaşadığı baskılar bırakın başka medya organlarını önce kendi ekranlarında seyirci ile sürekli paylaşıldı. İnanan dediğiniz insanların bu baskıların aşılması için bu kanala ne kadar destek olduğu ve fiilen neler yaptığı önemlidir. Reklam desteği verildi de biz almadıkmı diyen Tuncay Özkan bence haklıdır. Bu iş bir çıkmaza gidiyor ise, arkasında mağdurlar batak borçlar bırakarak gitmek yerine böyle gitmek sizde daha az mı onurludur? Beğenir yada beğenmezsiniz, Tuncay Özkan kanalın tüm borçlarını son kuruşuna kadar ödeyerek gitmektedir.
    Siz borçlunun " valla battım ne yapayım paramda yok" diyenini mi, yoksa namusluca dürüst esnaf gibi harç bitti yapı paydos deyip son kuruşuna kadar ödeyenini mi makbul sayarsınız bilmiyorum. Eğer borç da bir yiğidin namusu ise, borcunu ödeyen adama kusura bakmayın kimse arkasındakileride sattı diyemez.
    Ben kendi adıma vicdan azabı duyuyorum. Tuncay Özkan ı eleştirmeye de vicdanım elvermiyor. Çünkü sadece lafla iki satırla, meydanları doldurup biz kaç kişiyiz demekten başkabirşey YAPMADIM. O zaman tek laf söyleme hakkım olabilirmi sizce?
    Satmak demişken; Sabah ATV satışı gibi zavallı Tuncay Özkan a Vakıfbank ve Halkbank tan tamamen duygusal kredi veren bir yönetim de yoktu. Sizce hangisi daha ahlaklıdır Sayın Bilgili?
    Saygılarımla.

Nerede
    mersin /
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kanal türk'ü; (yazıda hernikmetse tırnak işaretine almışlar) ULASAL cı görüşleri savunanların bir araya geldiği kanal, Tuncay ÖZKAN'ında ULUSAL cı olarak nitelemek çok yanlış bence.
    Tuncay ÖZKAN ve Kanal Türk olsa olsa; ULUSAL görüş sahibi insanları,toplanacakları gerçek adresten uzaklaştırma vizyonu taşıyordur.
    ULUSALCI görüşleri gerçekden savunanların bir araya geldiği kanal ULUSAL KANAL dır.

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mkocagul rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ne garip Tuncay Özkan ı eleştiren onu kınayan yazılan gırla gidiyor. Peki Kanal Türk ü yaşatmak için kim ne yaptı? Bir televizyon yayıncılığı ciddi bir ekonomik gideri olan bir işletmeciliktir. Bu baskılar altında bu şartlar altında kim nereye kadar nasıl dayanabilir? Yada dayanmaları için bizler neler yaptık?
    Mesela bir kampanya açıp destek olunamazmıydı? Dünyanın en kolay işi eleştirmektir ama anlamak biraz daha farklı meziyet gerektirir. Bende çok üzüldüm ama bende satılmaması için hiçbirşey yapmadım. Biz kaç kişiyiz e üye olmak dışında tek kuruş desteğim olmadı. Şİmdi yeni bir kanal kurulacak deniliyor. Hadi o zaman hep beraber el verelim. Beraber kuralım destek çıkalım.
    Saygılarımla.
    Bizim desteklediğimiz zaten Tuncay Özkan ın kişiliği değil , belli şeylere olan karşıtlığı idi. Elbette bu tür bir düşünce olursa destekler el veririz yine. Hem de daha fazlasını..

Kanalın satılmasına kızdım. Hem de çok kızdım. Kızgınlığım susturma çabalarına. Ancak her zaman etki tepki doğurur. Şu an muhalif düşüncede basın organı sayısı oldukça az. Bize daha gür bir ses lazım..

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tuncay Özkan'ın 20 trilyonluk SSK ve vergi borcu olmasına dikkatinizi çekerim.
    Muhtemelen en başından beri vergi ve SSK primi ödemek gibi alışkanlıkları yok.
    Bu konuda en güzel analizi Mehveş Evin, 13 Mayıs 2008 tarihli Akşam gazetesinde yapmış:

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=...rih=13.05.2008

BANALTÜRK

Ulusalcı yayın politikalarıyla tanınan Kanaltürk’ün, Bugün gazetesinin sahibi Akın İpek’e satılması, Türk medyacılığında ‘bir dönemin sonu’dur.

Kanaltürk, ‘iktidar baskısına karşı gelen tek muhalif ses’ olduğu için değil... Kusura bakmayın ama, bu söyleme hiçbir zaman inanmadım! Kanaltürk’ün satışı bir dönemin sonudur; çünkü Tuncay Özkan şahsında simgeleşen ‘vatan kurtaran medyacı tiplemesi’nin ne kadar sahte olduğunun ispatıdır.

Özkan, Cumhuriyet mitinglerini kendi çıkarlarına göre yontup, propaganda aracı olarak kullanmış bir kişi. Peki Özkan isteseydi Kanaltürk’ü bir başka gruba, en büyük destekçisi CHP’ye satamaz mıydı? Acaba bu durumda “en yüksek teklif İpek’ten geldi” diye kendini savunabilecek mi? Yoksa bu satışı da ‘hükümet baskısı’ olarak mı yorumlayacak?

BU MU MUHALEFET?

Kanaltürk’ün duruşuna gerçekten inananlar, kendilerini fena halde kandırılmış hissediyordur. Haklısınız... Kanaltürk, ‘hükümete yüzde 100 karşı’ yayın politikası güden tek kanaldı. Cüneyt Arcayürek, Hulki Cevizoğlu ve Emin Çölaşan gibi sıkı muhaliflere yer verebiliyordu.

Ama başka bir ses ya da renge asla tahammülü yoktu!

Kanaltürk muhalif falan değildi. Düpedüz kışkırtıyordu. Hababam milliyetçilik ateşleri yakıp ‘en hakiki Türk biziz’ naraları atmak, muhalefet değil ki!

Kanaltürk, aklı fena halde karışık insanların, ‘acaba bugün hangi paranoyayı fişteklesek, nasıl bir lümpenlik yapsak’ diye yayın yaptığı, nev-i şahsına münhasır bir kanaldı. İşte Kanaltürk yayıncılığından birkaç örnek:

Hrant Dink’in öldürüldüğü gün, ‘bu suikastta yabancıların parmağı olduğuna inanıyor musunuz’ minvalinde bir anket yapıldı... Adam öldürülmüş yahu, ne oluyoruz?

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü, Grup Yorum’un ‘enternasyonalist’ marşı eşliğinde, elinde Türk bayrağı sallayan kadın görüntüleriyle süsleyip ‘mitinge’ çağırdılar... Alaka neyse?

En ulusalcı seslerden Mine Kırıkkanat’ın programı ‘Kiosk’, AB’nin açtığı TV projesi yarışmasını kazanmıştı. Yani AB’den destek aldı. Garip olan şu: Program, AB taraftarlarını yerden yere vuruyordu!

Bu yüzden ‘Kanaltürk muhalifti’ diye lütfen kendimizi kandırmayalım. Muhalif yayıncılık, ne iktidarın, ne muhalefetin zurnasını çalar!

Hiç merak etmeyin... Özkan, kendine ‘format atıp’ başka bir kılıkta yakın gelecekte yine karşımıza çıkar.

mkocagul Misafir

Mesele Tuncay Özkan ı sevmek yada sevmemek gibi düz bir çizgide toplanıyor.
    Aslında mesele çok daha ciddi. Aykırı ses veren tek kanalın elden gitmesidir beni asıl rahatsız eden. Artık farklı fikirlere tahammül ve yaşama hakkı yok ülkemde. Bu arada Tuncay Özkan kanalı satmış. Satarken çok ayıp etmiş bu konu buradan başladı. Beni Tuncay Özakan ın kişiliği doğruları ve yanlışları ilgilendirmiyor. Şimdi parti kurma hazırlığında deniliyor. Onuda kabul ederim. Arkasından giderim gitmem, oy veririm oy vermem onlar çok ayrı. Ama farklı sesler alternatifler olmalı olmak zorunda. Benim eleştirim bir kanalı satmayı davayı satmak ile özdeşleştirmeye. Bunlar çok başka şeyler. Bazen gönlünüz birşeyi çok ister ama keseniz elvermez. Tuncay Özkan a bakışım budur. Bu güne kadar her ne yaptı ise sağolsun ve yolu açık olsun.
    Saygılarımla.

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mkocagul rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Mesele Tuncay Özkan ı sevmek yada sevmemek gibi düz bir çizgide toplanıyor.
    Aslında mesele çok daha ciddi. Aykırı ses veren tek kanalın elden gitmesidir beni asıl rahatsız eden. Artık farklı fikirlere tahammül ve yaşama hakkı yok ülkemde.
    Evet size katılıyorum. Konunun asıl atrtışılması gereken ve benim de canımı sıkan durum budur. Aykırı ses verenlerin susturulması, iktidarın borusunu öttürmüyorsanız yaşam hakkınız yoktur mesajı verilmesi, kadrolaşmalarda belli bir bakış açısının sürekli olarak kayırılıyor olması ve buna sesini çıkaranlara ya aba altından sopa gösterilmesi ve caydırılmaya çalışılması..bütün bunlar can sıkıyor..

Ordaki hareket bu gidişata dur denmesi gerektiğini savunanların hareketidir. Kusura bakmayın da Tuncay Özkan ın kaşına gözüne değil yani

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: