Merhaba. Kız kardeşim stand hostesi olarak 1 ay önce bir organizasyon firması tarafından 5 gün fuarda bir firmada görevlendirildi. Çalışma ücretini iş bitiminde firma verecekti. Fakat üzerinden 1 aydan fazla geçmesine rağmen kardeşimin ücretini ödemedi. Bugün yarın derken son olarak telefonlarımıza çıkmaz, bizi tanımazlıktan gelmeye başladı. elimizde bir anlaşma yok. Kardeşime başlangıçta bir anlaşma metni göndermiş ve imzalayıp geri göndermesini istemiş. Ama anlaşma metninde firmanın adından başka; adresi, telefonu, yetkili kişi ismi yazılı değil. Ama kardeşimin çalışırken çekilmiş fotoğrafları var. Bu resimlerde çalıştığı firmanın ismi, patronların resimleri var.( Kardesim fuara katılan bir firmaya tahsis edildi. Tahsis edildiği şirketin telefon ve adres bilgileri var onun üzerinden gidebilirmiyim.) Ben şimdi hem kardeşimin sigortasını göstermeyen, hemde parasını vermeyen bu kişi yada şirket için ne yapabilirim. Fuar Marmaris/Muğla daydı şirket Alsancak/İzmir deymiş. Açık adresi olsa SSK ya şikayette bulunacağım. Birinden öğrendiğim kadarıyla kanıtalayabilirsem hem bi ceza alıyormuş hemde bana çalıştığım ücreti tahsis ediyorlarmış. Ne derece doğru bilmiyorum ama...
Yoksa telefondan bi şekilde adresini bulup gırtlağına yapışacağım. Dalga geçmesi acayip ağrıma gidiyor.