Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim. Aslında sorunun çözümünü bilmeme rağmen kafamı karıştıran bazı soruları siz değerli uzman arkadaşlarıma sormak istedim. Yardımcı olacağınızı umarak şimdiden teşekkürederim.
Bir X A.Ş firması ile sözleşme yaparak firmamız inşaata başladı. Sözleşmeye göre inşaatın projesi dışındaki işler ölçülerek sözleşmedeki birim metrekare fiyatı üzerinden ayrıca fiyatlandırılacak. İnşaat bitti ve ek işlerin ölçümünü aramızda yaptık. Tabi şimdi bu ek işler için faturamı açık olarak düzenledim. Fakat X A.Ş. faturayı nedense 20 gündür teslim almıyor ve karşılığınıda ödemiyor.. Yani faturadaki teslim alan kısmı imzasız, muhasebeside teslim almıyor. Şimdi benim bu faturayı X A.Ş. nin adresine noter kanalıyla ihtar çekmem gerekecek ve ihtardan sonra 8 gün içinde karşı taraf itiraz etmezse alacak kesinleşecek, itiraz ederse mahkeme, bilirkişi felan devreye girecek. Şimdi bu konuyla ilgili bir bilgi yanlışlığım var mı acaba ? Birde forumda arayıp bulamadığım ya da gözümden kaçan bu konuyla ilgili bir ihtarname örneği verirseniz çok sevinirim. Sanırım bu ihtarname sonucuna göre avukata başvuracağım. Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürederim.