Anket Sonuçlarını Göster: İLK ÖĞR. İŞ HUK. VE SOS. GÜVENLİK DERSİ OLMALI MI?

Oylayanlar
211. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • İHSGB İLK ÖĞRETİMDE ZORUNLU DERS OLMALI

90 42,65%
  • İHSGB İLK ÖĞRETİMDE SEÇMELİ DERS OLMALI

17 8,06%
  • İHSGB İLK ÖĞRETİMDE GEREKSİZ BİR DERSTİR

12 5,69%
  • İHSGB ORTA ÖĞRETİMDE OLMALI(LİSE)

79 37,44%
  • İHSGB DE NEDİR HİÇ GEREK YOK

13 6,16%
+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 47 ileti bulundu.
    Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn alisinkay

ssk kurumunun gerek emekli maaşları ödemeleri ve gerekse sağlık hizmetleri vermesi yönünden zararı vardı...

şöyleki ssk ne özel sektörden ne de şu an dahi en büyük işveren konumundaki devletten prim tahsilatı yapamıyordu...tahsilat yapamadığı içinde sürekli hazineden yani bedeli milletçe ödenecek olan bir kaynaktan destek almak zorunda kalıyordu..bunda işbilir milletimizin ve populist tüm ama tüm politikacılarımızın suçu günahı vardır..vatandaş biliyor ki kuruma olan borçlarımı ödemezsem yeni bir partiyi yada bir uyum koalisyonunu iktidar yaparsam nasılsa bu milletin geçmişinde var her iktidara gelen ister padişah olsun ister başbakan bu ülkeyi yönetenler ulufe dağıtır gibi milletin devletin malını saçıp savuracak kaynakları dağıtacak suçlulara ve de borçlulara af çıkartacak...şark kurnazlığıyla suç işleniyor borçlar ödenmiyor sistem tıkanıncada hemen iktidar değişikliği ve ardından gelsin aflar....iş yapıyor görünmek için bitmeyen projeler topraklara gömülen beton ve demirler..hiç bir zaman hayatiyet kazanmayacağını bile bile biz temelini atalım da gerisi allah kerim istim ardından gelir pervasızlığıyla plansız programsız-gereksiz-sırf dostlar alışverişte görsün mantığıyla yıllardır dışarıdan alınan paralarla yapılan hesapsız işler......
    henüz borç verenler verdikleri borcu istemediler..önce kendinize bir çeki düzen verin dediler..şu an çeki düzen veriliyor..borcu istedikleri zaman korkarım ki Osmanlının son dönemleri gibi bizi diz üstü çökertirler..esas fırtına o zaman kopar..2.kurtuluş mücadelesi...bakalım yaşayıp göreceğiz..

Hukuki NET Güncel Haber

İlk Öğretimde İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik dersi olmalı mı? konulu yargıtay kararı ara
    İlk Öğretimde İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik dersi olmalı mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

KONU İLE İLGİLİ BASINDAKİ TEPKİLERİ VE MESAJLARI AKTARIYORUM..İLGİLİ LİNK ANKET SORUSUNUN OLDUĞU İLETİDE VARDIR.

Çalışma Hayatı Dersi'ne tepkiler

Ali Bey siz ne yapmak istiyorsunuz gerçekten anlayamadım, şimdi haklarını bilmiyor dediğiniz işçileri bile idare etmekte zorlanan biz işverenler, haklarını öğrenen işçileri nasıl ikna eder, nasıl çalıştırırız?Kemal Akıl

Ali Bey sizi gönülden destekliyorum bu nedenle forum başlattım, aşağıdaki linki tıklanınca oy kullanılacağı gibi fikirler de yazılabilir. Z.K. https://www.hukuki.net/topic.asp? TOPIC_ID=4944

İşçilere haklarını öğretmek için ders verilecek ama biz işverenlere kim ders verecek. Ali Türkönü

Sayın Ali Tezel, ben meslek lisesi müdürüyüm, özellikle çalışma hayatı ve sosyal güvenlik konularında gençlerimizin büyük eksiklikleri bulunmaktadır. Öğrencilerimiz son sınıfta işletmeye gitmektedirler. Bildiğiniz üzere kendilerine iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigortalıyoruz. AB'ye girme sürecinde olan ülkemizin gelecekte bilinçli nesiller yetiştirmek ve bilgi toplumuna geçiş sürecimizi kısaltmak için bu tür derslere acil ihtiyaç bulunmaktadır. AB MEGEP (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sistemini Güçlendirme Projesi) kapsamında Türkiye genelinde 145 pilot okul var olup bunların 105 tanesi mesleki ve teknik öğretim yapan liselerdir. 2006 yılına kadar bu programlar uygulanacak ve sonrası genele yayılacaktır. Tüm liseler de 4 yıl olacaktır. MEB ile irtibata geçip bu pilot okullarımızda Çalışma Hayatı dersi özellikle MEGEP pilot okullarda konulabilir... Eğitim çalışmalarınıza verdiğiniz destekten dolayı da sonsuz teşekkürlerimi bildiririm. İsmimin gizli kalması talebimdir. Hoş geldin Karahaliloğlu

Cumartesi günü sabahı her günkü gibi gazeteleri okumak ile çalışmaya başladım ve sıra 25760 sayılı Resmi Gazete'ye gelince SSK'lılar adına sevindim. Zira, SSK'nın Yurtdışı İşçi Hizmetleri Daire Başkanlığı'na Hasan Karahaliloğlu atanmış. Yerinin hakkını veren, işini bilen ve çalışkan birisine daha görev verilmiş. Yakında, 3201 Sayılı Kanun'un Anayasa Mahkemesi'nce iptal edilip, TBMM tarafından yeniden düzenlenen 3'üncü maddesi konusunda SSK'lılara yapılan eziyete de son vermek için elinden geleni yapacağına inancım tam.

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ERMİŞ DİYOR Kİ

Onlar sizin aracılığınızla oldular,ama sizden değil;
    Ve sizle olsalar da,size ait değiller....

Onlara sevginizi verebilirsiniz ancak,düşüncelerinizi değil;
    Çünkü onların kendi düşünceleri olacaktır...

Onların bedenleri için bir yuva sunabilirsiniz;
    ama ruhları için değil;
    Çünkü onların ruhları,yarın'ın evini mesken tutmuştur....

Onlar gibi olmaya çalışabilirsiniz;
    ama onların sizin gibi olması için değil...

Çünkü hayat ne geri sarar,
    ne de dünde oyalanır...

Sizler yaşayan oklar olarak
    çocuklarınızı ileriye fırlatan yaylarsınız...

Yayı kullanan,sonsuzluğun içindeki
    hedef noktasını görür ve
    bütün gücüyle sizi gerer ki,
    okları hızla uzaklara erişebilsin.....

Okçunun elleri altında sevinçle eğilin,
    Çünkü o ,uçan okları olduğu kadar,
    sarsılmaz yayları da çok sever.....

Halil CİBRAN-Lübnan'lı bilge şair

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bu ders liselerde olabilir bence.

Nerede
    adana, kozan, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

yapmayın yaw
    ilköğretim öğrencisine diğer alanları öğrettikde o mu kaldı
    bu ders daha ticaret liselerinde yok
    anayasanın ne demek olduğunu bilmeyen minilerimiz iş hukundan ne anlıyabilecek sorarım size..!
    bence bu konu bir ha düşünülmeli
    yüzeysel bir hukuk bilgisi deseniz neyse
    ama iş ve sosyal güvenlik hukuku çok saçma olur
    bilmem anlatabiliyormuyum.. arkadaşlar
    lise düzeyindeki okullarımıza deseniz neyse
    ama o küçüklerin bunu algılayabileceğini sanmıyorum...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın zkeskin1; in demek istediğinden benim anladığım bir hukuk fakültesi düzeyinde eğitim vermek değil , genç beyinleri ileriye dönük bazı kavramlarla tanıştırmak şüphesiz ki bu tanıştırma olaya zevk katacak bir şeklde yapılabilir. Bir çok yetişkinin bile kendi sosyal güvenliği hakkında bilgisi yokken gelecek nesillere en azından neyin ne olduğu gibi temel kavramları vermenin pek bir zararı yok gibi geliyor. Asena isimli kurdun yol göstermesinden başlayan bir takım bilgilerden daha yararlı olacağı inancındayım ben.. Çocuklarımızın en azından birey olabilmeleri açısından hayat bilgisi dersinde veya hayat ve yaşam diye bir dersin içerisinde temel kavramlar olarak bu değerlerin verilmesi yararlı olur diye düşünüyorum. Ama eğer herzamanki gibi işin cılkını çıkartıp bir hukuk fakültesi müfredatı gibi bilgi yüklemesi yapılmaya kalkılırsa bu seferde süreç tersine işler yani zarar verir. Neticede bu dersler vatandaşlık kavramının içersinde yer alan değerlerdir.
    Bence sıkıcı olmamak koşulu ile ve hayatın içerisinden örneklemelerle bu dersin yararlı olacağını düşünüyorum. tabiiki öğretmenide olursa....

Nerede
    adana, kozan, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

farkındamısınız bilmiyorum ama
    burada ilköğretim öğrencisinden bahsediyoruz..

Nerede
    İstanbul, Esenler, Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bence bu dersin zorunlu olması gerekir. Çünkü sağlıklı ve kendi kendine yetme amacını taşıyan herkes iş hayatının bir yerinde kendine bir biçmek zorundadır. Çalışma yaşamının daha sağlıklı işlemesi için herkesin hakları ve yükümlülükleri konusunda az-çok bir kanaat sahibi olması ve bu konuda yetişmiş olarak iş yaşamına (işçi ya da işveren olsun farketmez, ama en çok ihtiyacı olan bir husus) atılmaları gerekir.

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yazmayacağıma dair kendi kendime söz vermiştim.Özellikle bu siteye.N e için olduğunu bazı arkadaşlar anlayabilir.Fakat yazmasam çıldıracaktım.Kendimi günlerdir zor zaptediyor ve dayanılmaz fikri acılar (yorgunluklar !!!!) çekiyordum.Nihayet yazmaya karar verdim.Sayın bebişim sayenizde yeminimi bozdum.Baştan sona kadar bu başlığa ait iletilerin tümünü lütfen lafzını anlayarak okuyunuz.Ve sizden ricam ön yargılarınızı bir kenara koyunuz.Düşününüz,düşününüz ve yine düşününüz......İnsanoğlu bu günkü ulaştığı uygarlık düzeyine birdenbire gelivermedi.Bu çok uzun ve sancılı bir süreçtir.Bu gün sıcacık evlerimizde klavye başında ahkam kestiğimiz bilgisayar teknolojisi bundan 10 yıl önce yoktu.Ondan bir on yıl kadar daha önce ülkemizde bilgisayar öyle her yerde yoktu.Tanıyıp bilebildiğim ilk bilgisayar yeşil ışıklarıyla hayallerimi süsleyen 4 işlem den ve kare kök almaktan başkaca bir işlem yapamayan basit bir hesap makinesi idi ve o da yurt dışından kaçak gelmişti.yıl 1974 .yurdumda büyük acıların yaşandığı yıllar dı.sevgili bebişim ..belki sizler daha henüz portakal da vitamin değil -belkide vitamin olduğunuz portakal ağacı tohumu dahi toprağa dikilmemişti-anneniz ve babanız dahi bilgisayarla henüz tanışmamıştı.bu günlerden de bir 10-15 yıl kadar önce ise sosyal güvenlik kavramı henüz toplum gündeminde değildi.insanlar işçi nedir memur nedir yeni yeni tanıştıkları kavramlarla merak dolu yaşamlarının ortalama süresi 55-60 civarında seyrediyordu ve AİDS gibi bir hastalığın varlığından hiç bir tıp uzmanı haberdar değildi.ama bu hastalık sinsi bir şekilde bir yerlerde faaaliyet gösteriyordu.ve o yıllarda dr barnard insan kalbi ile ilgili ilginç deneyler yapıyordu.kalbini değiştirdiği insanın 7 gün yaşadığını bu gün kimse hatırlamaz..nasıl ki Ahmet Hakan CANIDEMİR in kalbinin ve diğer organlarının nakledildiği hastaların yaşayıp yaşamadığını anımsayamadığımız gibi..!!!!Ama yaşıyorlar...yalnız dr barnard dediğinizde tüm dünya hatırlıyor.tıp ta bir çığır açan kalp doktoruydu..şimdi kemikleri bile çürümeye yüz tutmuştur...tarihin çöp sepeti ilginç fikir ve önerileri reddederk bağnaz bir şekilde kaba inkarcılıkla olayı karikatürize ederek halkın gözünden düşürmeye ve gündemden çıkartmaya çalışanlarla doludur..ve tam tersine o fikirler bugün capcanlı kendilerini ortaya atanlardan sonra bile yaşamakta reddedenlere inat hayatiyet ve mevcudiyetini dahada güçlendirip pekiştirerek başka fazlarda daha gelişmiş ve ilerlemiş olarak bayrağı omuzlayan yeni savaşçılar tarafından geleceğe taşınmaktadır.....statik ve dar kalıpçı olmayınız değişiniz..kaçınılmaz olan değişimdir..yeryüzünde değişmeyen tek olgu değişimin kaçınılmazlığıdır..

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yazmayacağıma dair kendi kendime söz vermiştim. Özellikle bu siteye.Fakat yazmasam çıldıracaktım.

ahkam kestiğim

Ekleyen: zkeskin1*-*26/04/2005*:* 20:01:47

NO COMMENT!

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: