Herkese merhaba,

Bu ilk mesajım ve mesajın bu bölümün konularına uygun olup olmadığını bile bilmiyorum, ondan bir hata olduysa simdiden özürlerimi sunarım.

Sorum/sorunum başlıktaki yasanın uygulama aşamasıyla ilgili. Biraz önce site görevlisi tarafından teslim edilen bir kimlik bildirim formuyla başlıkta adı geçen yasanın farkına varmış bulunuyorum.

Mal sahibi (ev ve iş adresleri dahil), kiracılar (ev ve iş adresleri dahil), ikamet bilgileri, kan grubu, kullanılan araçlar (marka, plaka, renk) hakkında ayrıntılı bilgi verilmesi isteniyor.

Anlamadığım şey, bu bilgilerin gerekli idarelerde (nüfus idaresi, belediyeler ve belki tapu müdürlükleri), başka başlıklar altında bulunması. Bir de bu sıralamayla bilgiler elimizde bulunsun diye istediklerini sanmıyorum. Neden kişisel bilgileri bir adresle tamamlamaya çalıştıklarını kendi başıma çıkartamıyorum. Hele Araç, marka ve plakasını. Bu tür bilgiler kişisel bilgileri biraz derinlere ulaşmıyor mu? Neden bu bilgiler adresle eşleştirilerek bulunuyor, yasanın çeşitli sitelerde bulunan metninde hangi amaçlarla toplandığı yazmıyor ve aklıma herhangi bir amaç gelmiyor.

Bu konuda herhangi bir bilginiz var mı? verilen bu bilgilerin yerel veya ulusal idarenin ne gibi işlerde kullanmayı planladığını/kullandığını biliyor musunuz? Benim ilk karşılaşmam olduğu için şaşırıyorum belki ama bildikleriniz paylaşabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.