+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Asker kacagi

Asker kacagi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Asker kacagi

1974 Dogumlu olup,1994 yilindan buyana yurt disinda yasamaktayim.Degisik bolgelerde calismam dan dolayi askerlik islemlerimi yapamadim.Suanda durumumuda bilmiyorum.Yakin bir zamanda pasaportumu kaybettim ve hala yurt disindayim yeni bir pasaport alamiyorum.Askerlik ertelememi yapabilmek icin pasaport cikartmam gerektigi soylenmekte ancak konsolosluga basvurdugumda askerlik problemim oldugundan dolayi tarafima pasaport verilmemektedir.Oysa mevcut yasalardan faydalanarak askerlik ertelememi yapabilecegimi dusunuyorum.Durumum ile ilgili yasal bir engel olup olmadigini ogrenmek istiyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Asker kacagi konulu yargıtay kararı ara
    Asker kacagi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Asker kacagi

Beş seneden fazla yurtdışında çalışanın tecil hakkı var. Konsolosluğun size pasaport vermemesi normal bir uygulama değil sapla saman karışmış. Resmi müracaatta bulunun.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Beş seneden fazla yurtdışında çalışanın tecil hakkı var. Konsolosluğun size pasaport vermemesi normal bir uygulama değil sapla saman karışmış. Resmi müracaatta bulunun.
    Basvuru icin gittigimde basvuru istegim askerligimi yapmamis olmam sebeb gosterilerekten geri cevrildi . Resmi muracat yurt disinda konsolosluklar araciligiyla yapiliyor eger konsolosluk muracatimi kabul etmiyorsa nereye ve nasil muracatta bulunabilirimki!!!!

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sinkare rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1974 Dogumlu olup,1994 yilindan buyana yurt disinda yasamaktayim.Degisik bolgelerde calismam dan dolayi askerlik islemlerimi yapamadim.Suanda durumumuda bilmiyorum.Yakin bir zamanda pasaportumu kaybettim ve hala yurt disindayim yeni bir pasaport alamiyorum.Askerlik ertelememi yapabilmek icin pasaport cikartmam gerektigi soylenmekte ancak konsolosluga basvurdugumda askerlik problemim oldugundan dolayi tarafima pasaport verilmemektedir.Oysa mevcut yasalardan faydalanarak askerlik ertelememi yapabilecegimi dusunuyorum.Durumum ile ilgili yasal bir engel olup olmadigini ogrenmek istiyorum.
    Bakın yurt dışında yaşamanız önemli değil, orada işçi veya işveren sıfatıyla bulunup en az 3 yıl çalışmanız veya 3 yıl bir işyeri çalıştırmış olmanız durumunda ( ama mesela 2 yıl Almanya'da 1 yıl Fransa'da gibi değil. 3 yıl aralıksız bir ülkede olacak. ) sizin bedelli askerlik hakkınız var. Eğer bu bedelli askerlik hakkınızı pasaportunuzu kaybetmeden önce kazanmış iseniz yeni pasaport ta alırsınız, askerliğinizi bedelli olarak da yaparsınız. Eğer bu hakkı elde etmeden pasaportunuzu kaybettiyseniz o zaman sıkıntı olur sizin için. O zaman da Türkiye'ye gelmezsiniz olur biter. Orada kalın, gelip ne yapacaksınız.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı akdmehmet rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bakın yurt dışında yaşamanız önemli değil, orada işçi veya işveren sıfatıyla bulunup en az 3 yıl çalışmanız veya 3 yıl bir işyeri çalıştırmış olmanız durumunda ( ama mesela 2 yıl Almanya'da 1 yıl Fransa'da gibi değil. 3 yıl aralıksız bir ülkede olacak. ) sizin bedelli askerlik hakkınız var. Eğer bu bedelli askerlik hakkınızı pasaportunuzu kaybetmeden önce kazanmış iseniz yeni pasaport ta alırsınız, askerliğinizi bedelli olarak da yaparsınız. Eğer bu hakkı elde etmeden pasaportunuzu kaybettiyseniz o zaman sıkıntı olur sizin için. O zaman da Türkiye'ye gelmezsiniz olur biter. Orada kalın, gelip ne yapacaksınız.
    2002 yilindan beri bir fiil insaat sektorunde hizmet veren bir firmada calisiyorum . Son 2 yillik calisma kartim alinmisti ama askerligimi ne tecil yaptirdim nede bedelli icin basvuruda bulundum taki pasaportumu kaybedene kadar.
    Benim asil ogrenmek istedigim ben turkiye cumhuriyeti vatandasi olaraktan hakkim olan pasaportumu alamiyorum bunu almam icin ne yapmam gerekiyor hukuki olarak illaki yapabilecegim birseyler olduguna inaniyorum bana pasaport vermemek gibi bir durum karsisinda(su an oldugu gibi ) ne gibi bir strateji izlemem gerekiyor veyahut nereye veya nerelere basvurmam gerekiyor.
    ayrica birsey daha sormak istiyorum bir turk ve turkiye vatandasi olaraktan benim basvurmama ragmem turkiye cumhuriyeti baskonsoloslugu benim hakkim olan pasaportumu vermeme hakkina sahipmidir?

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim buradaki rumuzum aynı zamanda msn adresim. ekleyin, görüşelim. Konsolosluğun size pasaport vermesi gerekir, bu sizin hakkınız ama masuz vermiyorlar ki oradaki vizenizi uzatamayın, gelin askerlik yapın diyorlar akılları sıra. Dediğinizi tam anlayamadım, özür dilerim. siz son 2 sene hariç kaçak mı çalışmıştınız. eğer kaçak çalıştıysanız bedelli hakkı için 1 sene daha çalışmanız lazım, minimum 3 sene olması lazım çünkü. Pasaport almakta bir tek şart vardır, o da aranmıyor olmak. Eğer aranmıyorsanız her halukarda alırsınız pasaport. msn den görüşelim sizinle, dediğim gibi amaçları sizin vize sürenizi uzatmayıp sizi türkiyeye dönmeye mecbur bırakmak. Pasaport verseler vizeniz de uzayacak, o işlerine gelmiyor, sanki gelip de vatanı kurtaracaksınız gibi.

Nerede
    izmir
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar ben 1985/1 tertip askerim şuan 3. firarımdayım ilk firarımı 22 gün olarak yaptım ve yakalandım 2.firarım 1 sene 1 ay 5 gün olarak ondada yakalandım ve tutklandım 2,5 ay cezaevinde kaldım dosyalarım birleştirildi ara tahliyeye çıktım ve yine kaçtım şuan yaklaşık 1 senedir firardayım ama bu sefer kendim teslim olucam 2 3 gün içinde.ben bilgisayarcıyım ve askerde garnizon s1 yazıcısıydım garnizonun içinde yanlış işler yapan (dosya saklamak,fotokopi makinasını bozmak,içki,kumar vb.) er askerleri delillerle yakalattım ve 2 gün sonra bende görevden alındım ve askeriyenin içinde sürekli kötü davranış ve hakaretlere maruz kaldım bi suçum olmadığı halde suçlandım(hakkımda dosya açılmadan sözlü olarak) benim askerden kaçma sebebim bu aslında ben kendim askerlik yapmak istemediğim yada başka bi sebep yok sebep bu bölük değiştirmek istedim dilekçelerim kabul edilmedi sorunlarımı bildirdim herhangi bi yardımda bulunulmadu(sorunlar derken şahsıma yapılan hakaretler ve yüklenmeler hk.) aslında ben yok yere ceze alıcam
    mesleğim bilgisayarcılık şuan yaklaşık bi 1,5 ay gibi bi askerliğim var
    bu durumdan en karlı bi şekilde nasıl sıyrılabilrim 3.dosyamda birleştirildiğinde tek cezamı alırım?231. maddeden faydalanabilirimiyim?sabıkam yok.evliyim ve yeni bi kızım oldu bana ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok mutlu olucam.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Hüseyin_ erbakan sorunuzu üçüncü kez okuyorum ayıp oluyor.
    Sayın sinkare ;
    Bir dilekçe yazarak konsolosluğa veriniz. Aynı dilekçeyi dışişlerine yolladığınızıda belirtiniz. Askerlik ayrı bir konudur vatandaşlık hakkı ayrı bir konu. Dilekçenize mutlaka kayıt numarası alınız. Askerliğinizi yapmak siteseniz bile yapamayacağınızı pasaportsuz ülkeden çıkamayacağınızı o anlayışsız kişiye sözlü olarak değil yazılı olarak bildiriniz.
    İlk iletimde de belirttiğim gibi siz tecil ve veya bedelli şartlarını doğurduğunuz anlaşılıyor. Dilekçenizde bu hususuda belirterek bu konudaki işlemlerin yapılmasınıda isteyiniz.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın sinkare ;
    Bir dilekçe yazarak konsolosluğa veriniz. Aynı dilekçeyi dışişlerine yolladığınızıda belirtiniz. Askerlik ayrı bir konudur vatandaşlık hakkı ayrı bir konu. Dilekçenize mutlaka kayıt numarası alınız. Askerliğinizi yapmak siteseniz bile yapamayacağınızı pasaportsuz ülkeden çıkamayacağınızı o anlayışsız kişiye sözlü olarak değil yazılı olarak bildiriniz.
    İlk iletimde de belirttiğim gibi siz tecil ve veya bedelli şartlarını doğurduğunuz anlaşılıyor. Dilekçenizde bu hususuda belirterek bu konudaki işlemlerin yapılmasınıda isteyiniz.[/QUOTE]
    Dilekce yazaraktan yeniden basvuru yaptim ve bana sadece 1 aylik seyahat
    belgesi verebileceklerini ve bu seyahat belgesiyle ulkeden cikabilecegimi turkiyeye donuncede oradan pasaportumu alabilecegimi soylediler .Cok komiktir ama askerlik tecilimi yaptirmam icin ise eski pasaportumun olmasi gerektigi oturma ve calisma izinlerinin o pasaportta mevcut olduklari onsuz herhangi bir islem yapamiyacaklarini oysaki ben gerekli yerlerden bunlari temin edebilecegimi ve turkiye giris cikis tarihlerimide kendilerinin ogrenebileceklerini ilettim ama aldigim sonuc olumsuzdu.
    ( BU ARADA TURKIYEDEKI ASKERLIK SUBEMDEN OGRENDIGIM KADARIYLA DURUMUM BAKAYA DIGIL YOKLAMA KACAGI )
    benim bu seyahat belgesiyle cikis yapmam durumunda;
    *Buradan sinir disi edilmem sozkonusu olabilir (vizesiz cikis yapacak olmamdan dolayi)
    *Turkiyede sinirda askerlik sorunumdan dolayi gozaltina alinabilirim.
    *En onemliside buradaki isimi kaybedebilirim.
    Acikcasi benim artik bunlarla ugrasacak ne zamanim nede sinir sistemim yeterli digil.
    Bundan sonrasinda sizden ogrenmek istedigim ;
    -Bir avukat tutaraktan dava acmam sizce faydali olurmu
    -Sahsimin yurt disinda olmasi ve davalara katilamiyacak olmam dava icin engelmi ?
    -Dava acildi olarak dusunursek benim durumumdaki bir kisinin bu davayi kazanma olasiligi nedir.
    Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim .

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı huseyin_erbakan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhabalar ben 1985/1 tertip askerim şuan 3. firarımdayım ilk firarımı 22 gün olarak yaptım ve yakalandım 2.firarım 1 sene 1 ay 5 gün olarak ondada yakalandım ve tutklandım 2,5 ay cezaevinde kaldım dosyalarım birleştirildi ara tahliyeye çıktım ve yine kaçtım şuan yaklaşık 1 senedir firardayım ama bu sefer kendim teslim olucam 2 3 gün içinde.ben bilgisayarcıyım ve askerde garnizon s1 yazıcısıydım garnizonun içinde yanlış işler yapan (dosya saklamak,fotokopi makinasını bozmak,içki,kumar vb.) er askerleri delillerle yakalattım ve 2 gün sonra bende görevden alındım ve askeriyenin içinde sürekli kötü davranış ve hakaretlere maruz kaldım bi suçum olmadığı halde suçlandım(hakkımda dosya açılmadan sözlü olarak) benim askerden kaçma sebebim bu aslında ben kendim askerlik yapmak istemediğim yada başka bi sebep yok sebep bu bölük değiştirmek istedim dilekçelerim kabul edilmedi sorunlarımı bildirdim herhangi bi yardımda bulunulmadu(sorunlar derken şahsıma yapılan hakaretler ve yüklenmeler hk.) aslında ben yok yere ceze alıcam
    mesleğim bilgisayarcılık şuan yaklaşık bi 1,5 ay gibi bi askerliğim var
    bu durumdan en karlı bi şekilde nasıl sıyrılabilrim 3.dosyamda birleştirildiğinde tek cezamı alırım?231. maddeden faydalanabilirimiyim?sabıkam yok.evliyim ve yeni bi kızım oldu bana ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok mutlu olucam.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.
    Ilk önce cok gecmis olsun Kardesim,ve ikinci sen yurtdisindamisin su anda yaksa anavatandami.?artik bence yolun sonuna gelmissin,ama bence bilmiyorum ama bütün bu senin yaptiklarin,Askerlikten önce evlendiginden kaynaklanmis olsa gerek,neyse olabilir.ben derim sag selamet,bitirirsin insallah,nerde yapiyorsun Askerligini yani vatan borcunu.selamlar.islerinde basarilar.baska sorun olursa yazabilirsin.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: