Merhaba

22/12/2007 anadolu yakasında bulunan karakola yalan ifadeler ıle alındım. Karakolda 2 saate yakın bır odada tutuldum.
Benı şikayet eden aile'den sadece 2 kişi vardı.
Biri ifade verdi kısacası benım ifadem alındıgından ben karsı taraftan bahsi gecen kızın annesınden şikayetcıyım ve davacıyım dedıgım halde ilgili memur yaşlı kadın bosver gibilerinde şikayetcı ve davacı olma sözler sarf edip, onlar zaten davacı/şikayetçi degıller boş ver demesınin üzerine bende davacı olmaktan vazgectım.
Ancak almıs oldugum ifade tutanagında yazan ifade saatinde kızın annsı karakolda degıldı.
Dün gelen bır telefon ıle hakkımda dava acılmıs ve benden şikayetcı olan kişi o gece karakolda olmadıgı halde şikayetcı.
Okuma yazması olmayan konusması hıc olmayan bırı nasılda kızının verdıgı ifadeyı verebılıyor ve ifade tutanagına attıgı imzalar farklı oluyor?
Dün gece ilgili karakola gittiğimde bu konu ile cevap bıle bulamadım.

Sorum:
Tutanakta yazan ifade saatınde karakolda olmayan bırı nasıl ifade verır?
İmzaları tutmuyor,okuma yazması olmayan bir insanın attıgı imza gecerlımıdır?İmzalar tutmuyor,bastan asagı yalan beyan vermesı ve benım muhatap aldıgım kızı hiç birsey yanında yasamamısken ilk ifade veren kızı iken annesi kızı ile aynı ifadeyi nasıl verebılır?
Karakoldan ifade tutanaklarını ıstedıgımde vermemesı?
Yalan beyanlarla beni davamdan vazgecırmelerinden dolayı ilgili karakol hakk,nasıl işlem yapabılırım?
Bu konu ıle ılgılı bılgı verebılırmısınız?