+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 42 ileti bulundu.

Konu: Asliye Hukuk İş Mahkmesi

Asliye Hukuk İş Mahkmesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

BAŞARAMAYACAĞIMIZ GÖREVLERİ ÜSTLENMEK YADA DURUMDAN VAZİFE ÇIKARTMAK...

Adam, pazar sabahı kalktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için pijamalarını giyer ve eline gazetesini alır. Düşüncesi, bütün gün miskinlik yapıp evde oturmaktır.Tam bunları düşünürken oğlu koşarak gelir ve sinemaya ne zaman gideceklerini sorar. Baba, oğlunu bu hafta sonu sinemaya götürmeye söz vermiştir ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahaneyle oğlunu başından savmak ister.Birden, gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne ilişir.Önce dünya haritasını keserek küçük parçalara ayırır ve oğluna,eğer bu haritayı birleştirip düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim der. İçinden de, oh be, kurtuldum! En iyi coğrafya profesörünü bile getirsen, bu haritayı akşama kadar düzeltemez der.Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak gelir.“Baba haritayı düzelttim, artık sinemaya gidebiliriz! der.Adam önce oğlunun söylediğine inanamaz. Ama haritanın tamamlandığını görünce, hayretler içinde bunu nasıl yaptığını sorar. Çocuk şu cevabı verirana verdiğin haritanın arkasında bir insan resmi vardı. İnsanı düzelttiğim zaman dünya da kendiliğinden düzeliverdi.

SN FIRAT BAYINDIR COMODORE ARKADAŞIMIZIN BİR YAZISINI BURAKA AKTARDIM..ÇOK HOŞ ÇOK HOŞUMA GİTTİ....SORUNUN ÖZÜNÜ SANIRIM YETERİNCE İZAH ETMİŞ..BEN ALACAĞIM MESAJI ALDIM..SİZLERİNDE ALMASINI UMARIM..

Hukuki NET Güncel Haber

Asliye Hukuk İş Mahkmesi konulu yargıtay kararı ara
    Asliye Hukuk İş Mahkmesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Keskin,

ilgili forum
    https://www.hukuki.net/topic.asp?TOPI...fa+kemal+gibi+

Sizi gayet iyi anladığımı sanıyorum, cevabınız da bunu anlatıyor zaten.Ve inanın bu tür yakınmalarla avukat olarak her an karşılaşabiliyoruz, kimini haklı kimini haksız olarak bilgilerimize göre yorumlayabiliyoruz.
    Benim söylemek istediğim ve "bencillikten" kastım, davanız nedeniyle geçirdiğinizi söylediğiniz travma yüzünden, duyduğunuz her hukuksuzluğu kendinizle özdeşleştirmenizdir. Bana göre sizin yanlışınız burada. ( bunları tamamen bir dost muhabbeti olarak değerlendirin, kınama değil yanlış anlamayın sakın) Böyle olunca da düşünceler açıklanırken kantarın topuzu biraz kaçıyor ve bu kez hiç haketmedikleri halde tarize uğrayan insanlar bu kez savunma durumuna geçiyor ve bu spiral giderek genişliyor.

Bakın mesela sayın zara inançla ve inatla yargının bağımsız olduğunu, hukukun herkese gerektiğini savunur. Onun başına meslek hayatında hiç mi gelmemiştir garip karar ve uygulamalar? Peki isyan mı ediyor, hayır, her şeye rağmen bildiğince ve inandığınca olması gereken hukuk adına mücadelesine devam ediyor. Başarır veya başaramaz o ayrı, önemli olan bu çabadır,inançtır.
    Bu forumlarda öyleleriyle karşılaştık ve yine hiç hak etmediğimiz halde öylesine tarizlere uğradık ki anlatmak mümkün değil. Sitede biraz gezinin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Örneğin, bu sitenin misyonu avukat müvekkil ilişkisine aracılık etmek olmadığı halde bu yolda gelen talepleri reddedince kıyametler koptu, hakaretler gördük. Nedeni ise o forumu açanın mutlaka duymak istediği cevabı almak istemesiydi. İşte bencillikten kastım bu. Günün şartlarında ise ne yazık ki bu "bencillik" "ben merkezcilik" artık bir yaşam koşulu oldu, gazetelerde her gün örneklerini görebiliyoruz.

Birazcık hoşgörü, birazcık " eline, diline, klavyene sahip ol" düsturu, bu siteyi ve forumları daha güzele taşıyacaktır.
    İnsanları incitmediğiniz sürece forumlar size her zaman açıktır.

Bu arada bir çok 47' liyi de ( örneğin bazı siyasiler, iş adamları, bürokratlar vs.) şöyle bir düşünün, zira benim de bir çok hayallerimi yok edenlerdir.

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sevgili Zara Ve Firat Bayindir:

Mesleki Savunma Mekanizmasinin Dürtüsüyle Harekete Geçip Beni Dava Etmeye Kalktiniz..fakat Yazdiklarimi Tekrar Gözden Geçirdiğimde Hukukçularin Tamamini Suçlayan Bir Beyanim Yok.sadece Başimdan Geçen Bir Olayi Ima Yollu Anlattim..kaldiki Orada Her Mesleğin Kötü çocuklari Olduğu Ve Her Meslekte çürük Elmalarin Olabileceğinden Bahsediyorum..evet Doğrudur Değişik Forumlarda Ve Bu Ismimle Bana Gelen Konulari Aktararak Bilgi Ve Yardim Istediğim Doğrudur..ben Bu Sitede Kahramanca Insanlara Yardim Etmeye çalişanlari Tenzih Ederim..zaten Böyle Bir Forum Olarak Görmesem Insanin özünün Doğruluk Olduğunu Bilmesem Burada çevremdeki Insanlarin Sorunlarina Yanit Aramam..bilse Idim Ki Böyle Beni Idam Sehpasina çikartmaya Kalkacağinizi Zinhar Yazmaz Ve Sizlerden Bilgi Istemezdim..ben Etik Kurallar Içerisinde şu Yapilabilir şu Yapilmalidir Gibi Cevaplar Bekledim..etik Dişi çözüm önerileri Zaten Benim Onamadiğim Ve Uymayacağim çevremede Uymasini önermeyeceğim çözüm Paçavralari Olarak Kalacaktir..sayin Hukukcular Geciken Adalet Adalet Değildir Ilkesi Ile Mantik Yürüttüğümüzde Sizlerinde Burada Soru Soran Insanlara Hizli Cevap Vermeniz Gerekmez Mi?forumu şöyle Bir Gezdiğimde Yillardir Yanitlanmamiş Sorular Var..bunun Içinde Sizi Kiniyorum..oldumu.

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın zkeskin.Ankahukuk'ta gönderdiğiniz kısa mesajın mahiyetini anlamış değilim.Sizi suçladığımı da hatırlamıyorum.Ama kimseye cevap vermek zorunda olmadığımı hatırlatmak isterin.Bu da utanılacak birşey değil.Yapmak zorunda olmadığımız birşeyi salt insanlara yardım etmek amacıyla yaptığımızı unutmayalım.

Ne sayın zara, ne değerli hocam Fırat Bayındır ne de buradaki herhangi bir arkadaşım soruları yanıtlamadığı için onları KINAYAMAZSINIZ.kALDI Kİ KINANACAK BİRİSİ VARSA BU SİTEYE GİRİP HER TÜRLÜ YARDIMI ALIP SİTEYE EN UFAK KATKI DAHİ YAPMAYANLARDIR.

Bir insan iyilik yapar.Sayın Bayındır ve Zara'nın ileti sayısına bakın.Yüzlercekişiye yardım eden birisi içlerinde birine ulaşamadı diye Kınanır mı?Peki o yardım için mesela ASYA FELAKETİ İÇİN KILINI KIPIRDATMAYANLARA NE DEMELİ.

Sayın Zara da, Sayın Bayındır da emin olun bu sözlerinizi kesinlikle haketmiyor.Ben de bu davranışınızdan dolayı sizi KINIYORUM.

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sevgili alisinkay kardeşim:

size ben o mesajı 5 gün önce yazmıştım ..anka hukukta değil burada ve 5 gün sonra yanıtlıyorsunuz..önemli değil..

bu sitenin gerçekten çok önemli bir işlevi olduğunu amacımın buradaki bazı hukukçu arkadaşları kötülemek yada onları teşhir etmek gibi banal seviyede olmayacağınızı bilmenizi isterim..bir...

ikincisi yazılarımı nasıl okuyorsunuz ve nasıl algılıyorsunuz ben anlayamadım doğrusu...bu sitenin isimsiz kahramanlarını yürekten kutladığımı ve desteklediğimi belirttiğim yazımda aynı zamanda siteye zırt pırt girip çıkan ve hiç bir katkısı olmayanlarla yanıt verilmediği için sorduğu soru havada kalan vatandaşlar adına da kınıyorum dedim..ne var bunda..insanlar bir şeyler öğrenmek bilgilenmek için foruma geliyorlar ve onlarda dertlerine merhem olurmu hesabı sorunlarını buraya yazıyor yüreklerini burada ortaya açıyorlar..eğer sizde bunlara 5-6 aydır bir yanıt vermiyorsanız kınıyorum..yani bunu uluslararası bir sorun haline getirmeyin lütfen..bu kardeşimizde bir eleştiri yapmış onu bir dinleyelim diyeceğinize hemen savunma pozisyonu alalım en iyi savunma saldırmaktır düşüncesiyle hareket ediyorsunuz..sizde benim sizi kınadığımı kınayarak beni eleştirmişsiniz..aldım kabul ettim..ne oldu..neyi çözdük.neyi çözeceğiz..tabiki benim gibi yapıcı eleştiriler yapayım derken ilk hukuki münasebetinde hayal kırıklığı ve düşünce travması yaşayan bir insan burada biraz kırıcı bir iki kelam etti ise(ki etmediğimi düşünüyorum)hemen savunma pozisyonu alıp salvo atışlarla forumdan kaçırmaya çalışmanın sizin açınızdan bir kazancı varsa ben kaçıp gideyim..oldu mu?..

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Demişsiniz ki;
    SAYIN HUKUKCULAR GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR İLKESİ İLE MANTIK YÜRÜTTÜĞÜMÜZDE SİZLERİNDE BURADA SORU SORAN İNSANLARA HIZLI CEVAP VERMENİZ GEREKMEZ Mİ?FORUMU ŞÖYLE BİR GEZDİĞİMDE YILLARDIR YANITLANMAMIŞ SORULAR VAR..BUNUN İÇİNDE SİZİ KINIYORUM..OLDUMU.

Doğrudur anlamamış olabilirim.Başımı kaşıyacak vaktim olmamasına rağmen burada cevap vermeye çalışıp da geçmiş konulardan aktif arkadaşları kınamanızı yanlışanladıysamözür dilerim

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayin zkeskin1,

Tüm hukukçulari hedef alici ve hakâretâmiz beyânlariniza raGmen, "travma gecirmeniz nedeni" ile ve o halet-i ruhiye ile o iletileri yazdiginizi ileri sürdügünüz için, size kisaca EMPATi ile yaklasmaya çalismistik ki; nitekim de Sayin Firat Bayindir da, dün, haddinden fazla olumlu yaklasim sergileyerek, sizi, belirttiginiz nedenlerle ANLADiGiNi da özellikle vurgulayarak ve de kiymetli vaktini sizin için sarf ederek, dün görüs bildirmisti.

Ben de tam, Sayin Firat Bayindir ile hemfikir oldugumu belirten ve ayni zamanda, -bizzat yasadigim hukuk mücadelelerinden somut örnekler vererek- (esasen tamamen hakli oldugum oldugum konular olmasina ragmen) çesitli etmenlerle hakkimin sürüncemede kaldigini ve buna ragmen, sayet hukukta iç yollar da bir gün tükenecek olursa -gerekirse avrupa insan haklari mahkemesine kadar- hukuk mücadeleme devam edecegimi, tüm aksamalara ragmen hukuka ve yarginin bagimsizligina sonsuz inandigimi ve de hukuk'u ÇOK sevdigimi, sizin ve bu arada herkesin de bu inanç ve istikrar içinde olmaniz gerektigini vurgulayan, görüs eklemeyi düsünmüstüm ki;

bugünkü talihsiz iletinizi gördüm ve hemen vazgeçtim.

Anladim ki, bizler burada bosuna vaktimizi harcamaktayiz.

Sayin zkeskin demis ki; ("bütün hukukçulari hedef almadim.") (!)

(" aklini nasil çelSEK de Ne yapSAK da vekâleti kapSAK, diye türlü hokkabazlik yaparLARR, sizi oyalarLAR, dâvâniza girmezLER, karsi tarafla hukuki münasebetleri vardir sizden gizlerLERR, ...(...)")

(" ne yani, siz AVUKATLARi SÜTTEN ÇIKMIS AK KASIK Mi saniyorsunuz" ("...)"

DAHA SAYAYiM Mi, ZKESKiN1????

BUNLAR SiZiN BEYÂNLARiNiZ DEGiL Mi ???

Burada tüm avukatlari hedef almis olmuyur musunuz??

Siz burada,RESMEN, tüm avukatlari sahtekâr/hokkabaz olarak tanimlayacaksiniz ve ayni zamanda da forumlarda bizden yardim isteyeceksiniz, biz de sesimizi bile çikaramayacagiz ve görüs bildirirsek, bunun adi da size göre, mesleki savunma dürtüsü, idam sehpasina çikarmak vs.vs.olacaktir, öyle mi??
    Çok kaba bir tabir belki, ama, sizin bu yaptiginiza ne denir halk arasinda, biliyor musunuz?? (TESHBiHTE HATA YOKTUR):
    Buna, kisaca, (" YEMEK YEDiGi KABA S . ÇMAK") denir!!

Burada siz (" Falanca avukat ....... yapti") veya (avukatim benim aklimi çeldi, vekâletimi kapti") deseydiniz, burada hiç kimsenin bir itirazi olmazdi. Halbuki; sizin, TÜM AVUKATLARi kastetmiz oldugunuz, birakin iletilerin içerigini, üçüncü çogul sahis kullanmis olmanizdan dahi anlasilmaktadir. (inanmiyorsaniz, Türkçe Gramer Bilgisine, ilkokul kitaplarindan bakabilirsiniz!)

YiLLARDiR CEVAPLANMAYAN iLETiLER VARMiS DA, BEYEFENDi(?!), BiZi CEVAPLANMAYAN iLETiLER NEDENi iLE KiNiYORMUS DA!!

Merak buyurmayiniz efendim, o iletiler neden bir türlü cevaplanamiyor, biliyor musunuz??

Birinci sebep: Farkinda oldugunuzu sanmiyorum, ama bu sitenin otuz bine yakin üyesi oldugundan, hali ile yanitlanmasi gereken o kadar çok forum var ki, yetisemiyoruz.

ikinci sebep ise; maalesef, sizin gibi tiplerdir.

Siteye katkisi olan üyelerden ve ayrica her türlü bilgiyi alip siteye katkisi olmadan siteden çikanlardan söz edilmisti.

Siz ise, her türlü yardimi aldiginiz ve buna karsilik siteye hiç bir yardiminiz dahi olmadigi halde, üstelik de zamanimizi çalmaktasiniz. Forumlarla herhangi bir ilgisi olmayan ve hakaret tasiyan iletilerinize cevap yetistirmeye çalismaktan, hali ile, o iletiler de cevapsiz kalmaktadir. Kisaca, O iLETiLERiN CEVAPLANMAMASiNiN BiRiNCi MÜSEBBiBi SiZSiNiZ.

GEREK HAKARETVARi GENEL TAVRiNiZ VE GEREKSE YUKARiDA BELiRTTiGiM DiGER NEDENLERLE, ASiL BEN SiZi SiDDETLE KiNiYORUM!

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn zara .

amacım sizi ve sizin gibi değerli arkadaşları isimsiz forum kahramanlarını üzmek değildir..tüm dürüst yurdunu seven insana değer veren yüreği sevgi ile çarpan herşeyin merkezine insanı koyan
    '' enel hak' diyen hallacı mansur ekolünden isanlara bir diyeceğim yoktur..olamaz..şimdi..forum üyesavar görevini üstlenmeden yazılalarımı lafzı ile okuyunuz lütfen..burada ince hicivler var..edebi sanatların bir harmanı var..kusura bakmayın o söyleyiş biçimleri ilkokul öğrencilerinin dilbilgisini biraz aşarak edebi sanatlara giriyor..tipimin sadece bana benzedşğini ve başkaca birisi ile de karıştırılmamamı rica ederim....ap ak saçlarımla hayatın imbiğinden geçen düşünce damlaları ile beslenen kişisel görüşlerim sizin (ama sadece sizin) o verdiğiniz örnekteki halk tabirindeki gibi bir benzetmeyi de haketmiyor doğrusu....yinede teşekkür ederim..bizler en sert eleştirilerden dersimizi alır yolumuza devam etmesini biliriz..acıyı bal eyleriz.....

Nerede
    ANTALYA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Keskin! Burası özgür bir ortam ve fikirlerinizi açık bir şekilde ifade edeceksiniz tabiki...Benim bu konuda size bir itirazım yok...Ama lütfen bırakın herkes kendi işini yapsın...Mühendis mühendisliğini doktor doktorluğunu ve avukatta avukatlığını yapsın...Ve hiçbir avukat bir mühendise mühendislik dersii vermeye kalkmasın...Bu haddi aşmak olur.
    Saygılarımla..

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn zara:

yine döktürmüşsünüz..durumdan vazife çıkartmaya devem ediyorsunuz..ben amacımı ..çoğul ifadeler kullanmamdaki anlamı anlatmaya çalışıyorum.yine don kişot gibi yeldeğirmeni savaşları yaratıyorsunuz...bakın sn zara:

benim her mesleğe saygım vardır..her meslek yaşamın gereklerinden doğar ve meslek mensupları tarafından belirli kurallar silsilesi ile düzenlenir..etik ve teknik kuralları oluşturulur..bunun yurdumuzda temelleri ahi geleneği ile atılmıştır...çeşitli aşamalardan geçerek günümüze evrilmiştir..günün gerek ve şartlarına göre kimi meslekler yitip giderken.hiç hayal bile etmediğimiz aklımıza bile gelmeyen yeni meslekler doğmuştur..(webmaster'lik gibi)..benim burada şu meslek ya da bu meslek mensubu ile bir problemim yoktur.sadece mesleği hukukçu olan ve yaşamımda ilk kez hukuki temas sağladığım insan tarafından uğradığım istismarı biraz ağdalı bir dille ve ima ederek anlattım ki ders olsun (durumdan vazife çıkarasınız diye değil)... şimdi sizi daha fazla meşgul etmek istemiyorum..çünkü benim gibi tiplerin meşgul etmesi yüzünden foruma katılan üyelerin sorularına yanıt veremediğinizi yazdınız inanın üzüldüm...o yüzden bu gereksiz polemiği daha fazla sürdürmek istemiyorum...eleştirilerinizi aldım kabul ettim teşekkür ederim...sn sezgin de bu arada forumdan çekip gitti..ona da üzüldüm..yani umarım sorularına yanıt bulabilmiştir.bu toz duman içerisinde...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: