Öncelikle kolay gelsin...Kemik kırılmasına neden olacak şekilde (2 taraf içinde geçerli(benim elim karşı tarafın burnu kırıldı) neyse ayrıntıya girmiycem) bir davam vardı ve sonuçlandı.Öncelikle 18 ay daha sonra suçun ikrarı lehine takdiri indiriminden dolayı 3 ay indirimle toplam 15 ay ceza aldım..Bu cezam pişmanlık ve bir daha işlemeyeceği kanaatiyle ertelendi(ve daha önce trafik cezası dahi olmayan bir insandım)...Yani sosyal kişisel ve ekonomik durumum göz önüne alınarak denetim süresi içinde herhangi bir gözetmene ihtiyaç duyulmadan cezam ertelendi..Sonuç olarak ben davayı temyiz'e gönderdim.Halen muvazzaf askeri personel olarak görev yapmaktayım...Bir avukata danıştım ve kendisi olayda tahrik olduğunu ve cezanın dahada indirilebileceğini söyledi eğer tabi daha önce gitseydim.Açıkçası bu kadar ciddi olacağını düşünmemiştim..Temyiz dilekçesini beraber yazdık..Ayrıca bana söylediği şubat 2008 de yapılan kanun değişikliği ile memuriyetimin tehlikeye girdiğini söyledi..Fakat benim suçu işleyiş tarihimin mart 2007 oluşundan ötürü o zamanki kanuna göre ertelenmiş cezaların memuriyeti etkilemediğini söyleyerek büyük ihtimalle problem teşkil etmeyeceğini söyledi...Değişik kişilerden görüşler almak istedim..Durum nedir sizce memurluktan atılma olasılığım nedir?Lütfen bu konuda yardımcı olun.