Merhaba;
Ülkemizdeki Hukuk süreci içerisindeki ağır işleyiş hakkında yaşadığım bir örneği ve bu örnekle ilgili yardım ve görüşlerinizi talep edeceğim...

Hakkımda 11.03.2003 Tarihinde İzmir Karşıyaka Adliyesinde
Bilişim Sistemine Girmek ve Verileri bozmak suçundan bir dava açılmış.

2 Yıl önce İkamet ettiğim semt karakolundan (İstanbul) çağırdılar Arıyorsanız geldim edasıyla gittim...
İzmir Cumhuriyet Savcılığından arandığımı hakkımda bir Bakırköy Asliye Ceza mahkemesinde dava açıldığını söylediler. Sürecin nasıl olacağını ne yapmam gerektiğini, sizin beni neden çağırdığınızı sordum umursamaz bir tavır dan başka birşey görmedim.
Nereye başvurmam gerektiği konusunda ıslarlarım ve konu ile ilgili bir evrak numara vs. taleplerim boşa çıktı ve emniyetten ayrıldım.

1 Yıl sonra yine öylene başka bir karakola uğradım araştırma yapıldı ancak herhangi bir bilgiye rastlanmadı.
Arayan seni bulur deyip geçiştirdiler...
Şimdi bugün dava üzerinden 5 yıl geçmiş yeniden Jandarma Karakolundan bu dava ile ilgili arandım. Ne yapmam gerektiğini sordum mevcutlu getirmeleri gerektiğini söylediler...
Açık adres ve ikamet sahibi olmama rağmen tarafıma herhangi bir mahkeme ilamı gelmemiş, Şahsen müraacatlarıma karşılık bir yanıt alamadığım halde Yakalanarak ifademin alınıp serbest bırakılmam gerektiği yönünde bir durumla karşı karşıyayım.

Tam bu noktada aklıma geldi dava zaman aşımı süresi 5 yıl değil mi?
Bu süreç içerisinde Zaman aşımı ile ilgili faktörler gerçekleşmedi yani savcı karşısına çıkmadım ifade vermedim.

Yapmam gereken nedir? Soruşturma No, Esas No, İddaname No bilgileri elimde mevcut bunlarla bizzat savcılığa gidersem (Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi) ifademi verebilirmiyim.
Yoksa onlarda yok illede mevcutlu getirmemiz gerek, arayan bulur deyip geçiştirirler mi...