+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 32 ileti bulundu.

Konu: MHP sen ne yapıyorsun?

MHP sen ne yapıyorsun? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı MHP sen ne yapıyorsun?

MHP'nin bir yaptığı bir yaptığına benzemiyor. Bir orda bir burda. Ben bir vatandaş olarak çok merak ediyorum... MHP ne yapıyor? Ne demeye çalışıyor?
    Bir AKP'ye destek oluyor, bir olmuyor. Lütfen biri bana MHP nin YENİ politikalarını anlatsın. Ben MHP'li olmasam da eski MHP'yi özler hale geldim...

BU soruyu sormama neden olan ve olayların ÖZETİ haber şu :

Demokrasi kahramanı hevesinde 19 Mart 2008

ANKARA

AKP’ye cumhurbaşkanlığı seçimi ve türban düzenlemesi konusunda destek veren MHP Lideri Bahçeli, kapatma davasında aynı yolu izlemedi. Dünkü parti grubunda AKP’nin zorlamalarının yangına benzinle gitmek olacağını söyleyen Bahçeli, "Erdoğan, şimdi de demokrasi kahramanı olma hevesi peşinde" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti kapatmaya karşı tartışmaya açtıkları, ’Bireysel sorumluluk’ yönteminin, bir siyasi partinin temelli kapatılması için dava açılmasından önce, ’ihtar ve ikaz amaçlı bir ara aşama’ olarak öngörülmesi gerektiğini açıkladı. Bahçeli, yaptığı öneri için "Yöneticilerin, milletvekillerinin ve parti üyelerinin bireysel olarak sorumlu tutulacağı bir düzenlemenin mümkün ve yerinde olup olmayacağının ortaya konulmasını amaçlıyor" dedi. Bahçeli, bu yaklaşım uygun ve uygulanabilir görülürse; partinin hükmi şahsiyet olarak kapatılması yerine, bu fiillerin sorumluları hakkında cezai soruşturma ve yaptırım uygulanmasının geleceğini kaydetti. Bahçeli, dün parti grubunda, şu mesajları verdi:

MAĞDURİYET EDEBİYATI İÇİN İSTİSMAR MALZEMESİ

Hukuki bakımdan Anayasa’ya uygun olsa da açılan kapatma davası, siyasi bakımdan Başbakan’a demokrasi mücahidi olduğunu söyleyerek mağduriyet edebiyatı yapmak için yeni bir istismar malzemesi verdi. Başbakan olmasında yargı süreçlerinin ve siyaset dışı müdahalelerin önemli payı olan Erdoğan, şimdi de bu yolla ’demokrasi kahramanı’ olma hevesi peşinde. Kapatma davasının AKP’ye siyasi doping etkisi yapması, hazin bir tecelli olarak kabul edilmeli.

YARGIYI ETKİSİZLEŞTİRME MEŞRU GÖRÜLEMEZ

Anayasa’nın ilgili hükümlerinin gözden geçirilerek yeni bir düzenleme yapılması imkanının değerlendirilmesinde en doğru hareket noktası, bireysel sorumluluk odaklı bu yaklaşım olmalı. Bunun dışında; yargıyı etkisizleştirmek, yasamanın denetimi ve vesayeti altına almak, Anayasa Mahkemesi’nin yetkilerini sınırlandırmak, üye oluşumuyla ve karar yeter sayısıyla oynamak, bireysel sorumluluğu ve müeyyideleri ortadan kaldırarak veya benzer yollarla Anayasa’nın 69. maddesini işlevsiz kılmak gibi yöntemler, haklı ve meşru görülemez.

ATEŞE BENZİNLE GİTMEYİN

Bu zorlamalara başvurulması, ateşin üzerine benzinle gitmek olacak ve çok daha ağır bir siyasi ve Anayasal krize yol açar. Herkes bunun bilinci içinde olmalı ve rejimi tehlikeye atabilecek çok vahim bunalımlara davetiye çıkarma gafletine düşmemeli.

SİYASETEN TASFİYE AŞAMASINA GELDİ

İktidar zihniyetinin ilkel bir yönetim anlayışının ’bizden olsun’ inadı ve ’ele geçirme’ saplantısı, maalesef ülkemizi gerilimlerle dolu hassas bir noktaya, kendisini de siyaseten tasfiye etme aşamasına getirdi. Rasyonel düşünceden uzaklaşan AKP, kendinde güç vehmederek oynadığı tehlikeli oyundan vazgeçerek yargı sürecini saygıyla beklemeli.

BAŞBAKAN SUSUYOR ABD KONUŞUYOR

’Siyasi Çözüm’ü susarak geçiştirmeye çalışan Başbakan yerine bu konuda ABD yetkilileri konuşuyor. Siyasi çözüme angaje olan Başbakan ve AKP hükümeti, zamanı gelince ve ortam olgunlaşınca pazara sürülmek üzere ’büyük turpları’ heybede saklıyor.

Bu kez kurtarmıyor

BAHÇELİ’nin parti kapatma yerine ’sorumlulara bireysel yaptırım uygulanması’ formülü, Başbakan Erdoğan’ı kurtarmıyor. MHP kurmayları, önerilerinde, ’Erdoğan’ı kurtarma’ anlamına gelecek bir maddenin kesinlikle bulunmadığının altını çiziyorlar. MHP’liler, "Bizim talebimiz, hükmü şahsiyetle ilgili. Suç işleyen bireylerin yargılanmasını engelleyecek bir önerimiz yok" dediler. Bu durumda, MHP’nin önerisi doğrultusunda Anayasal bir düzenleme yapılırsa, açılan dava AKP’nin kapanmasını engellese de Erdoğan ve arkadaşlarının siyasetten tasfiyesini engellemeyecek.

Kaynak: Hürriyet

Hukuki NET Güncel Haber

MHP sen ne yapıyorsun? konulu yargıtay kararı ara
    MHP sen ne yapıyorsun? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    mersin /
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: MHP sen ne yapıyorsun?

AKP nin iktidara geldiği ilk seçimi düşünün.
    3'lü kualisyon. çok büyük bir deprem olmuş. Özal'dan buyana iyicene borç batağına düşen.Erbakan'ın uygulamaları ile bir ferahlık yaşadığı düşünülsede uzun vadede tamiri olanaksız zararlar görecek olan ülke ekonomisi üzerinde ciddi reformlara gidilmiş, 3.5 sene geride kalmış. Tam alınan tedbirlerin meyvesi yenecek.Başbakanlık sırası syn Bahçeli'de. Durdu, baktı, ben seçim isterim dedi.Bunu kemik tabanı dahil hiç kimse anlamadı. O seçim zamanında olsaydı AKP bugün ki seviyesine asla ulaşamazdı.
    Ve bana göre; Devlet BAHÇELİ bu günleri, ogünden görüyordu.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında bu sorunun yanıtını MHP liler yada eski MHP liler vermeli ama hepsi bakıyorlar ne oluyor ki diye....
    Dolayısı ile bu soruya yanıt vermek MHP ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bana düştü .
    Oldukça tarafsız olarak değerlendirme yaparsak tarih ışığında. Şöyle bir şey çıkıyor.
    Alparslan Türkeş 27 Matıs 1960 Askeri harekatından sonra Cumhuriyet gazetesinde yaptığı bir söyleşide DP'nin Atatürk devrimlerine ihanet ettiğinin ve geriye götürdüğünün delillerinden birisi olarak ülkemizde çarşafla dolaşan kadınların sayısındaki artışı göstermişti. ( O zaman türban yoktu Türnam dinin gereğidir diyenlerin kulakları çınlasın )
    Gene herkesin malumu olan Alparslan Türkeş in meşhur dokuz işık doktirini vardır onu okuyanda MHP nin asıl misyonunu anlayacaktır. Ama bir önemli not olarak 1993 teki Türk Dünyası kurultayında dediklerine dikkat etmekte yarar var.
    ''Türkler, coğrafyanın ve tarihi olayların bölmüş olduğu çeşitli bağlantılar dolayısı ile, Ruslarla dostça ve insan haklarına dayalı, demokrasi ilkelerine uygun,karşılıklılık ilkesi çerçevesinde, birbirlerinin iç işlerine karışmadan, eşit şartlerda ve eşit haklara sahip olarak çok sıkı bir işbirliği düzenlemelidir.''
    1994 te daha da ileri giderek MHP olağan kongresinde Nazım HİKMET 'in '' Bu memleket Bizim'' şiirini okumuştur. Rıza Müftüoğlu Türkeş 'e '' Bunu neden yaptınız?'' diye sorunca da
    ''Bölücüler azıttı. Milli blok oluşturmalıyız.Bu blokta solcular, Nazım' ı sevenlerde bulunmalı. Onlara bir zeytin dalı uzattım. Beraber olmalıyız mesajını verdim.'' demiştir.
    Yani MHP nin asıl görüş ve düşünceleri bu yönde zaten olması gerekende bu . Şimdi ilk iletiye uygun olarak ve yukarıda kısaca anlatmaya çalıştığım MHP görüşüne dayanarak
    1.) DSP-ANAP-ve MHP koalisyonu devam ederken, Başbakan Ecevit'in ''abd planlarına alet olmayacağını'' belirtmesinden sonra 13 Temmuz 2002 de Washington Post gazetesindeki başyazıda
    '' Pentagon'un savaş planları, Türkiye'nin abd güçleri için bir üs olarak işbirliği göstermesine bağlı. abd savunma bakanı yardımcısı Paul Wolfowitz bu konuda görüşmelerde bulunmak üzere hafta sonu Ankara'da olacak. Sorun bu hükümetin yerini kimin nasıl alacağı....'' denmektedir.
    Dikkat buyurun hali hazırda Türk hükümeti varken bu yazı çıkıyor bazıları abd de cirit atıyor o dönemde UTAH dolaylarında....
    Paul Wolfowitz in Türkiyede ki temaslarından sonra Mr Kemal Derviş derhal DSP yi karıştırdı. MHP ise hiç gereği yokken durduk yere erken seçim istedi . Erken seçim yoluyla AKP yi iktidara getirmek abd nin planıydı.
    Alparslan TÜRKEŞ yaşayıpta partisinin başında olsaydı bunlar olur muydu ?
    2.)şimdiki 11. yani prisident gül Genelkurmay başkanının ''aynen uygulanırsa Türkiye paramparça olur ''dediği ( Bu hususu ayrı bir yazımda yazacağım bakın bakalım ne imiş ne olmuş.) Müzakere Çerçeve belgesini imzalamış kişidir.
    27 Nisan 2007 de gene Genelkurmay bir bildirisinde '' Ne mutlu Türküm diyene !'' anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyetinin düşmanıdır öylede kalacaktır.'' demiş ANCAK gene prisident gül Türkiye Kültür Teşekkülleri Üçüncü İştiare toplantısında '' Ne Mutlu Türküm diyene lafını tutup her yerde yaza yaza Türkiye aslında ilkel bir hale dönmüştür'' buyurmuştur.
    Alparslan Türkeş yaşayıpta partisinin başında olsaydı bu zat prisident olur muydu ?
    3.) Anayasa değişikliği yoluyla egemenliği Ab ye devretmeye çalışan Akpartinin laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmasına ekonomiyi batırmasına ümiter yapıyı bozmasına Atatürk ilke ve devrimlerini yok etmeye çalışmasına vu bir total olarak irtica odağı olmasından dolayı kapatılması tartışılırken ;
    Alparslan Türkeş yşasaydı ve partisinin başında olsaydı partisinin '' AKP nin stepnesi...AKP nin canlı kalkanı AKP uşağı..'' şeklinde anılmasına neden olack davranışlara izin verir miydi ?

İşte MHP lilerin sorması gereken bir kaç soru bu kendi kendilerine halihazırda MHP AK partinin kuyruğuna tutunmuş bir ............ olmaktan öteye gidemeyecektir. Ha işe yarayacak mı asla daima kaybedeb olacaktır . Dinin kullanma pastasını ak parti yerken milliyetçilerinide kaybedecek yok olup gidecek farkında değil yada birileri farkında ama misyon olarak o görevi.....

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu soruyu cevaplandırabilecek kişi Abbas Bilgili olmalıydı ama baktım ki hala tık yok

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Bahçeli, "türban" a verdiği destekle oy kazandığını düşünebilir. Ama yanılıyor. 1969 yılında "babam ve amcalarım,dayılarım,halalarım eşleri ve çocukları ile birlikte ölünceye kadar MHP liydi.Hiç unutmuyorum, "aileden 765 oy çıkardıkları için övünürlerdi".9 otobüsle merhum Alparslan TÜRKEŞ'in cenazesine gitmiştik.Bu gün ise, MHP ile övünen o ailemden sadece 13 kişi tanıyorum. Bahçeli sayesinde, bir kısmı "CHP li,bir kısmı Genç partili ,bir kısmı AKP li oldu".MHP geleneğinde "türban" a yer yoktur. MHP yi bitirenler zaten türbanı benimseyen, tarikatların eline düşen partililer olmuştur.Türban a evet diyeceksin, AKP yi kurtarmak için kanun değişikliğine okey vereceksin". Neden MHP li olalım ki,fazlası AKP de var.
    Bence MHP, "iktidara gelmekten korkuyor".

Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın arkın'a tamamen katılıyorum. Ne oldu o güzide partiye? Oy avlamak için rengini değiştirmeye ihtiyacı yoktu. Üstelik sadece o olsa iyi. Ordunun arkasındaki halk desteği diye farzettiğimiz parti de ordunun arkasında olmadığını ispat etti. Şimdi lütfen söyleyin bana, tüm kurumlara ipotek konmuş veya etkisiz hale gelmiş. Bir tek ama bir tek YARGI kalmış. Kapatılsın demiyorum ama TEKNİK OLARAK; YARGI kapama kararı vermez ise son kale de yıkılmış olacak. Bence Yargının onur mücadelesini izliyoruz. Ve çok acıdır ki MHP asli fonksiyonunu bırakmış, seçim MALZEMESİ olan TÜRBAN'dan prim kazanmaya çalışırken, asıl değerlerini kaybediyor...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı illegal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kapatılsın demiyorum ama TEKNİK OLARAK; YARGI kapama kararı vermez ise son kale de yıkılmış olacak. Bence Yargının onur mücadelesini izliyoruz. Ve çok
    Anlamadım şimdi neden demiyorsunuz ki hemde bin kere kapatılması gerekir Demokrasilerde böyle parti olmaz. Bu parti parti değilki... Şer ocağı.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anlamadım şimdi neden demiyorsunuz ki hemde bin kere kapatılması gerekir Demokrasilerde böyle parti olmaz. Bu parti parti değilki... Şer ocağı.
    İllegal, korkuyor, ürkmüş... anlamadınız mı sayın commodore?

Nerede
    Konya
    İletiler
    1.366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Okulumuzda yaptığımız bi araştırmanın sonucunda MHP'nin özünde zaten türbanın olduğu ortaya çıkıyor.O konuda özünden dolayı AKP'yi desteklediğini düşünüyorum..

Nerede
    mersin /
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

mhp nin tavanında abd cilik var tabanında ise Türk kültürü. Mandacılığı kabul etmeyen arap geleneklerini elinin tersiyle iten öz kültürünü yaşamak isteyen bağımsız, basiretli, ülkesine sevdalı bir hükümet görmek isteyen insanların oyları gasp ediliyor.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Ozan arif değişen kim sözleri

Forum