+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Greencard başvuru sitesi icraya verebilir mi?

Greencard başvuru sitesi icraya verebilir mi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Greencard başvuru sitesi icraya verebilir mi?

Cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

İnternetten greencard başvurusu yapan bir siteye üye oldum ve adresimi verip başvuru belgelerini istedim. Postacı gelince benden 25 ytl gibi bi ücret istedi bende vazgeçip zarfı postacıyla geri gönderdim. O günden sonra bana borcum olduğuna dair başka bir zarf gönderdiler (55 ytl başvuru ücreti + 10 ytl posta ücreti) Ödeme yapmadığım takdirde icraya vereceklerini söylemişler.
    Acaba
    - Beni icraya vermek gibi bir yasal hakları var mı ?
    - Bu parayı ödersem başvuru formlarını tekrar göndereceklerini ve başvuru işlemine devam edileceğini yazmışlar. Ödemediğim takdirde borcumun katlanıp 200 ytl olacağını yazmışlar. Bu parayı ödemeli miyim?

teşekkürler

Hukuki NET Güncel Haber

Greencard başvuru sitesi icraya verebilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    Greencard başvuru sitesi icraya verebilir mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Greencard başvuru sitesi icraya verebilir mi?

Siteyle aranızda herhangi bir sözleşme var mı?
    Siteye üye olurken "kabul ediyorum" dediğiniz bir sözleşme oldu mu?
    Önce bunları bir kontrol edin. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse neye dayanarak icra takibi yapacaklarını merak ediyorum.

Herşeye rağmen icra takibi yapılırsa tebligattan sonra 7 gün içinde itiraz edin.

Rakamdaki artışlar icra ve avukatlık masraflarından dolayı olabilir.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Borçtan dolayı icra dairesine başvurulabilir. Fakat itirazınız sonucunda internet sitesinin, borcun kaynağını belirtmesi ve borcun oluşumunu kanıtlaması gerekmektedir. İlginç bir husus olduğu üzere, konu hakkındaki gelişmelerden bizleri de haberdar etmenizi arz ederim.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sitedeki şartları kabul etmiştim üye olurken. Bi yükümlülük getirir mi acaba? Ödeme süresi doldu ben ödemedim. Ben de bekliyorum ne olacak diye.

cevap yazanlara teşekkür ederim

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı greencard başvurusu ile ilgili ödeme ihtarnamesi hk.

merhabalar....

desk iletişim dan.san.ve tic.ltd.şti.adında bir firmadan tarafıma gönderilen bir ödeme ihtarname bulunmakta.bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum....

2004 yılında www.yesil-kart.com internet sitesinden greencard başvuru yaptığımı ,ancak evrakların hazırlanarak tarafıma yollanmasına rağmen evrakların ödemesi olan 39 tl yi ödemediğimi .evrakların firmaya iadesinden sonra tarafıma sms ve e-posta yoluyla ulaştıkları halde yine ödeme yapmadığımı .ellerinde başvuruda bulunduğum bilgisayarın ip adresi ,şahsıma ait tc kimlik numarası ve diğer kişisel bilgilerin bulunduğunu .ve ödeme yapmazsam icra yoluyla bu parayı benden tahsil edeceklerini bildiren ihtarname yolladılar.

mail yollayarak itiraz ettim ancak emsal teşkil ettiğini gösteren iki adet mahkeme kararı pdf formatında tarafıma yollandı .2 iş günü içerisinde ödeme yapmamı aksi takdirde icra yoluyla tahsil edileceğini vurguladılar.bugün se ödemenin son günü olduğuna dair tekrar bir mail yolladılar .

ancak ne bu evrak benim ya da ailemin eline geçti ne de akıbetini biliyorum.buna karşılık ;

Sayın Başvuru Sahibi,

İnternet sitemiz üzerinden yaptığınız Amerika Green Card başvurunuzdan belli bir süre sonra, adresinize “Ödeme İhtarnamesi” ulaştı.
    Bu ihtarnamenin sebebi şunlardan biri olabilir;

-Size evrakları teslim edip, sizden başvuru ücretini tahsil etmekle görevli APS memuru, adresinizi bulamamış olabilir.
    -APS memuru, adresinizi bulmuş, ancak evrağı teslim edecek kimseyi bulamamış olabilir.
    -Siz ya da adresinizdeki başka bir kişi, gelen evrağı teslim almamış olabilir.

Bu gibi sebeplerle birlikte, bazen, APS memurlarının bazı adreslere gitmeyerek, “gitmiş gibi” davrandıkları yönünde ihbarlar da alıyoruz. Bazı talihlilerimiz adreslerinin çok açık ve bilinen bir adres olduğunu, bütün gün adreste bulunduklarını, ancak APS memurunun gelmediğini belirtiyorlar. Bu gibi olaylar incelenerek, APS memuru tarafından “adreste kimsenin bulunamadığı” bildirilmişse, PTT nezninde gerekli şikayetler yapılmaktadır.

Bu gibi sebeplerden dolayı elinize ulaşmamış olan Green Card Başvuru pakedinizin tahsilatının yapılabilmesi için, size, elinize ulaşmış olan “Ödeme İhtarnamesi” gönderilmiştir.

İhtarnamenizde ödemeniz gerektiği belirtilen tutar, web sitemiz üzerinden Green Card başvurusu yaparken seçtiğiniz pakede ait, Greencard formlarını, başvuru evrakalarını, başvuru kılavuzunu ve tüm posta masraflarını kapsayan tutardır.

Yapacağınız bu ödemenin dışında her hangi bir ek ödeme yoktur.

Ödemenizi takip eden 7-14 gün içinde, tarafımızda bekleyen başvuru pakediniz, adresinize tekrardan ulaştırılacaktır. (Daha güvenli olması, yine sorun yaşanmaması açısından bu sefer başka bir yolla)

Belirtilen vade içinde ödeme şartı yerine getirilmeyen ihtarname dosyalarının, anlaşmalı hukuk bürolarına devredildiğini, ve o aşamadan sonraki ödeme takibinin hukuk büroları tarafından yürütüleceğini üzülerek bildiririz.

ABD Green Card Başvuru Merkezi
    Hukuk Servisi

bu bilgilendirme mailini tarafıma yolladılar.

bu ödemeyi yapmalımıyım .ya da hukuksal bir bağlayıcılığı varmıdır.

yardımlarınızı rica ediyorum.....

saygılarımla

fatih öztürk
    Konu fozturk1977 tarafından (06-02-2012 Saat 22:47:33 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbulun kenarı.
    İletiler
    748
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Greencard başvuru sitesi icraya verebilir mi?

Selam.. Greencard başvurusunda siteden veya telefondan size başvurunuzu onaylıyormusunuz diye sesli ya da yazılı olarak sorulmaktadır (başıma geldi biliyorum) Bu sebepten size çıkarılan bu form belgesi tutarları çok makul ücretlerdir. Benden 6 yıllık 200$ para istediler ve telefonda 20 dakika boyunca ikna çabası gösterdiler ve hatta 200$ duyana kadar ''evet istiyorum evet evet demek geldi içimden''.. Bu iş bir pazarlama işidir, sizin için birileri formlar doldurup hazırlıyor ve fotokopi masrafına giriyorlar.. Piyango bileti alıp hayal kuruyorsunuz tamam, 1 tam bilet parası verip yurt dışı hayali kurmakmı pahalıya geliyor ??? amaç ne?

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

haylahop arkadaşım sözün bana ise ! ..

ben öyle bir başvuru yapmadım bana kimse telefonda satış falanda yapmadı ..bana bir evrakta gelmedi ...ben hiçbir zaman abd yada başka bir ülkeye gitmek istemedim...yapmadığım bir şeyin bedelini ödemek istemiyorum. allah biliyor kendimi de hatalı buluyorum varsayalım ki ben bu başvuruyu yaptım ama benim elime bu belge hiç ulaşmadı..bana sms ya da mail yolladıklarını söylüyorlar ben neden göremiyorum bunları bence önce bunların soruşturulması gerekir.ben onlardan benim kişisel bilgilerimin bana yollamalarını bende eğer bilgilerimin doğruluğunu onaylarsam o ödemeyi yapacağımı söylememe rağmen bana benzerlik teşkil eden bazı dosyalar yollandı (mahkeme kararları)...tehdit eder gibi ....sizce amaç ne ??

saygılar

Nerede
    istanbul, sultanbeyli, Turkey.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fozturk1977 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    haylahop arkadaşım sözün bana ise ! ..

ben öyle bir başvuru yapmadım bana kimse telefonda satış falanda yapmadı ..bana bir evrakta gelmedi ...ben hiçbir zaman abd yada başka bir ülkeye gitmek istemedim...yapmadığım bir şeyin bedelini ödemek istemiyorum. allah biliyor kendimi de hatalı buluyorum varsayalım ki ben bu başvuruyu yaptım ama benim elime bu belge hiç ulaşmadı..bana sms ya da mail yolladıklarını söylüyorlar ben neden göremiyorum bunları bence önce bunların soruşturulması gerekir.ben onlardan benim kişisel bilgilerimin bana yollamalarını bende eğer bilgilerimin doğruluğunu onaylarsam o ödemeyi yapacağımı söylememe rağmen bana benzerlik teşkil eden bazı dosyalar yollandı (mahkeme kararları)...tehdit eder gibi ....sizce amaç ne ??

saygılar
    fozturk1977 Merhaba,
    Aynı yazı bana da geldi. ve aynı yıldan bahsediyor. Mail de gönderildi.Yazı henüz elime ulaşmadı. Ama noter kanalı ile gelmemiş. Posta ile gönderilmiş.
    Yasal bir geçerlilik var mıdır? Ödemek gerekir mi ? Yada nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    873
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: greencard başvurusu ile ilgili ödeme ihtarnamesi hk.

Alıntı fozturk1977 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhabalar....

desk iletişim dan.san.ve tic.ltd.şti.adında bir firmadan tarafıma gönderilen bir ödeme ihtarname bulunmakta.bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum....

2004 yılında www.yesil-kart.com internet sitesinden greencard başvuru yaptığımı ,ancak evrakların hazırlanarak tarafıma yollanmasına rağmen evrakların ödemesi olan 39 tl yi ödemediğimi .evrakların firmaya iadesinden sonra tarafıma sms ve e-posta yoluyla ulaştıkları halde yine ödeme yapmadığımı .ellerinde başvuruda bulunduğum bilgisayarın ip adresi ,şahsıma ait tc kimlik numarası ve diğer kişisel bilgilerin bulunduğunu .ve ödeme yapmazsam icra yoluyla bu parayı benden tahsil edeceklerini bildiren ihtarname yolladılar.

mail yollayarak itiraz ettim ancak emsal teşkil ettiğini gösteren iki adet mahkeme kararı pdf formatında tarafıma yollandı .2 iş günü içerisinde ödeme yapmamı aksi takdirde icra yoluyla tahsil edileceğini vurguladılar.bugün se ödemenin son günü olduğuna dair tekrar bir mail yolladılar .

ancak ne bu evrak benim ya da ailemin eline geçti ne de akıbetini biliyorum.buna karşılık ;

Sayın Başvuru Sahibi,

İnternet sitemiz üzerinden yaptığınız Amerika Green Card başvurunuzdan belli bir süre sonra, adresinize “Ödeme İhtarnamesi” ulaştı.
    Bu ihtarnamenin sebebi şunlardan biri olabilir;

-Size evrakları teslim edip, sizden başvuru ücretini tahsil etmekle görevli APS memuru, adresinizi bulamamış olabilir.
    -APS memuru, adresinizi bulmuş, ancak evrağı teslim edecek kimseyi bulamamış olabilir.
    -Siz ya da adresinizdeki başka bir kişi, gelen evrağı teslim almamış olabilir.

Bu gibi sebeplerle birlikte, bazen, APS memurlarının bazı adreslere gitmeyerek, “gitmiş gibi” davrandıkları yönünde ihbarlar da alıyoruz. Bazı talihlilerimiz adreslerinin çok açık ve bilinen bir adres olduğunu, bütün gün adreste bulunduklarını, ancak APS memurunun gelmediğini belirtiyorlar. Bu gibi olaylar incelenerek, APS memuru tarafından “adreste kimsenin bulunamadığı” bildirilmişse, PTT nezninde gerekli şikayetler yapılmaktadır.

Bu gibi sebeplerden dolayı elinize ulaşmamış olan Green Card Başvuru pakedinizin tahsilatının yapılabilmesi için, size, elinize ulaşmış olan “Ödeme İhtarnamesi” gönderilmiştir.

İhtarnamenizde ödemeniz gerektiği belirtilen tutar, web sitemiz üzerinden Green Card başvurusu yaparken seçtiğiniz pakede ait, Greencard formlarını, başvuru evrakalarını, başvuru kılavuzunu ve tüm posta masraflarını kapsayan tutardır.

Yapacağınız bu ödemenin dışında her hangi bir ek ödeme yoktur.

Ödemenizi takip eden 7-14 gün içinde, tarafımızda bekleyen başvuru pakediniz, adresinize tekrardan ulaştırılacaktır. (Daha güvenli olması, yine sorun yaşanmaması açısından bu sefer başka bir yolla)

Belirtilen vade içinde ödeme şartı yerine getirilmeyen ihtarname dosyalarının, anlaşmalı hukuk bürolarına devredildiğini, ve o aşamadan sonraki ödeme takibinin hukuk büroları tarafından yürütüleceğini üzülerek bildiririz.

ABD Green Card Başvuru Merkezi
    Hukuk Servisi

bu bilgilendirme mailini tarafıma yolladılar.

bu ödemeyi yapmalımıyım .ya da hukuksal bir bağlayıcılığı varmıdır.

yardımlarınızı rica ediyorum.....

saygılarımla

fatih öztürk
    Bire bir olarak aynısı bana da gelmişti. bende o tarihte 18 yaşın altındaydım ve reşit değildim. diyerek belirtilen posta adresine itiraz maili göndermiştim. cevap bile gemedi.

ayrıca konsolosluğun yazısına göz atmanızı öneririrm. http://turkish.turkey.usembassy.gov/pr_022211.html
    Konu frmax tarafından (02-03-2012 Saat 23:33:33 ) de değiştirilmiştir.
    Hukukçu değilim, tüm yazdıklarım kendi yorumlarımdır.

“The future is unknowable but the past should give us hope.” –Winston Churchill

İletiler
    1.238
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

para kazanmanın yolu bulunmuş...
    o zaman bende dükkan açayım, her dükkana girenden para keseyim, vermeyeni icraya vereyim..
    vitrine bakandan da keseyim, hele bir de cama tıklarlarsa 2 kat keseyim..
    camda sözleşme var tıklayandan keserim arkadaş, tıklama parası...
    sen tıkladın, bende yerimden kalktım sana laf yetiştirdim, lafın parasını alırım..hiç dinlemem..
    internette tıklayandan para alınıyorsa ben niye almamayım arkadaş..
    "dükkana geldiniz çenem yoruldu, size buroşür verdim masraf oldu, mallara bakıp hayal kurdunuz, onun da parasını rica edeyim..kapıya kadar yolcu ettim, ayakkabım eskidi..onunda payını alayım..

hamam giren terler, ortada gerçek bir hizmet yok ,parası benden çıkacak...vay be...
    yağma yok öyle..

Yasa yapıcıların artık bu tür teknolojik uygulamalara bir el atması lazım...
    internete girip bir yerlere tıklamakta tehlikeli olmaya başladı...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

green card başvurusu

greencard

Forum