NASIL BİR BAŞLIKLA BAŞLAMAM GEREKTİĞİ HAKKINDA BİR BİR FİKRİM YOK.O YÜZÜDEN AFFINIZA SIĞINIYOR VE KOLAY GELSIN DİYORUM. YAZMAKTAKI SEBEBİM. BENİM ÇOK BÜYÜK BİR SORUNUN VAR FAKAT MADDİ İMKANSIZLIKLARDAN DOLAYI NE YAPACAĞIMI TAM OLARAK BİLMİYORUM.VE SİZDEN YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDDİYOR VE BEKLİYORUM.
Sayın ABİm BENİM 18/19 YAŞLARINDAN BERABER OLDUĞUM YALNIŞ ARKADAŞLIKLARDAN DOLAYI 13 TANE SABIKAM VAR FAKAT SİLDİREMİYORUM 18 MADDEYE UYDUĞU İÇİN .

ADLİ SİCİL KAYDININ SİLİNMESİ
Sabıka kayıtlarının silinmesine ilişkin hükümler, 3682 sayılı Adli SicilKanunu'nun 8 ve 9 uncu, Adli Sicil Yönetmeliği'nin 9, 10 ve 11 inci maddelerinde yer almaktadır.
3682 sayılı Adli Sicil Kanunu'nun 8 inci maddesine göre; adli sicildeki kaydın silinebilmesi için aşağıdaki koşullar aranır.
1- Cezanın çekildiği,
2- Cezanın ortadan kalktığı,
3- Cezanın düştüğü
tarihten itibaren;
kabahat türünden mahkumiyetlerde, bir yıl içerisinde yeni bir kabahat veya cürümden,
Cürüm türünden mahkumiyetlerde, beş yıl içerisinde evvelce verilen ceza cinsinden bir cezaya veya daha ağır bir cezaya, mahkum olunmadığında; sabıka kaydı adli sicil kayıtlarından çıkarılır.
Ancak;
Zimmet, ihtilas, (Basit ve nitelikli zimmet ile devlet alım ve satımlarında menfaat sağlamak.)
İrtikap
Rüşvet
Hırsızlık
Dolandırıcılık
Sahtecilik
İnancı Kötüye Kullanmak
Dolanlı iflas
gibi yüzkızartıcı cürümler ile; beş yıldan fazla ağır hapis ve hapis cezalarının, esas olarak silinememeleri kural ise de, istasnai olarak silinebilmeleri daha ağır koşullara tabidir.
Yukarıda sayılan ve silinmesi mümkün olmayan cürümlere ve hürriyeti bağlayıcı cezalara ait mahkumiyetlerin;
a- Suçun işlendiği zaman Türk Ceza Kanunu'nun 54/3 maddesi veya 2253 sayılı Çocuk Mahkemelerinin Kuruluşu Görev ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanunu' nun 12 nci maddesine göre 15 yaşını doldurmamış olan küçükler hakkında verilmesi halinde beş yıl içerisinde,
b- Suçun işlendiği zaman Türk Ceza Kanunu'nun 55/3 maddesine göre 15 yaşını doldurupta 18 yaşını doldurmamış küçükler hakkında verilmesi halinde on yıl içerisinde,
c- 647 sayılı Cezaların İnfazı Hakkında Kanun'un 6 ncı maddesi uyarınca cezanın ertelendiği ve Türk Ceza Kanunu'nun 95/2 maddesine göre mahkumiyetin esasen vaki olmamış sayıldığı hallerde beş yıl içerisinde, evvelce verilen ceza cinsinden bir cezaya veya daha ağır bir cezaya mahkum olunmadığı takdirde, adli sicil kayıtlarından çıkartılabilmeleri mümkün olmaktadır.
Silinmesi mümkün olmayan cürümlerden mahkumiyet hallerine ve yukarıda belirtilen nitelikteki hürriyeti bağlayıcı cezalara Kanunun tanıdığı bu ayrıcalık, doğal olarak silinmesi mümkün olan cürümlerden mahkumiyet hallerine ve hürriyeti bağlayıcı cezalara da uygulanmaktadır. Sabıka kaydının silinmesine imkan bulunan bu durumlarda;
a- Suçun işlediğin zaman T.C.K' nın 54/3 maddesi veya 2253 sayılı Çocuk Mahkemeleri Kanununun 12.maddesine göre 15 yaşını doldurmamış küçükler hakkında verilen mahkumiyetlere ilişkin sabıka kayıtları iki yıl içerisinde,
b- Suçun işlediğin zaman T.C.K' nın 55/3 maddesine 15 yaşını doldurmuş, 18 yaşını doldurmamış küçükler için verilen mahkumiyetleri ilişkin sabıka kayıtları 3 yıl içerisinde,
evvelce verilen ceza cinsinden bir cezaya veya daha ağır bir cezaya mahkum olunmaması sabıkanın adli sicil kayıtlarından çıkartılabilmesi olanaklıdır.
3682 Sayılı Adli Sicil Kanununun 8 inci maddesine göre Mahkemelerce verilen silme kararlarının, Genel Müdürlüğümüzün 0.312.435 09 29 nolu faksına veya Tuna Cad.No:10 06100 Yenişehir/ANKARA adresine posta ile gönderilmesi veya kişinin kararla bizzat başvurusunun Tetkik Hakimlerinden oluşan, Adli Sicil Komisyonunca incelenmesi sonucu Silme İşlemi yapılır.Ayrıca ilgilisine bilgi verilir.
Adli Sicil taşra teşkilatını teşkil eden Bölge ve Ağır Ceza Bilgi İşlem merkezlerinde Silme İşlemi yapılmaz.

SİLİNEMİYOR.İŞSİZLİKTEN ÇOK ZOR DURUMA DÜŞTÜM.AİLEMLE SORUNLAR ÇOCUĞUMUNİHTİYAÇLARINA CEVAP VEREMEZ OLDUM BORÇ ĞIRTLAĞI AŞTI HELAK OLDUM.HIRSIZ OLDUĞUM İÇİN KİMSE İŞ YERİDE BARIN DIRMIYOR EŞİMİNDE BENİMDE AMALİYET OLMAMIZ GEREKİYOR FAKAT NAFİLE.
ABİCİM BELKİ DERDİMİ VE İHTİYACIMI İFADE EDEMEMİŞ OLABİLİRİM .MADDİ YARDIM ASALAKLIK YAPMAK DEĞIL AMACIM SADECE RIZKIMI HELAL YOLDAN KAZANABİLEVEĞİM BİR İŞ İSTİYORUM FAKAT İŞ VERENLER 14 SENE ÖNCE YAPTIKLARIMLA YARĞILAMAYA DEVAM EDİYOR VE ÇARESİZLİĞE İTİYORLAR.ABİM SABIKAMI SİLDİRMENİN BİR YOLUNU BULMAMA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM VE BEBİM GİBİ NİCELERİ VARDIR Kİ TÖVBE ETMİŞ AMA ÇARESİZ.BİR EKMEK İSTEMİYOR BİRİLERİNLE EKMEĞİMİ PAYLAŞABİLECEK KONUMA GELMEK İSTİYORUM TEŞEKKÜRLER