Merhabalar, Ben Ankara da ikamet ediyorum ve özel bir iş yerinde SSK lı olarak yaklaşık 7 yıldır çalışıyorum. Benim Eşim 6 ay önce aday memur olarak başka bir ilin devlet hastanesinde hemşire olarak göreve başladı. Daha asaleti tastik olmadı. Şimdi O orada bende 1,5 yaşındaki çocuğumuzla Ankara da yaşıyoruz. Benim işimi bırakıp onun yanına gitme şansım yok. Eşimin bizim yanımızda çalışmasını ve aile bütünlüğümüzün korunmasını istiyoruz. Öğrendiğim kadarıyla Eşi SSk ve Bağkulu olan yardımcı sağlık personelinin atamaları 8.6.2004 tarihinde çıkartılan bir kanun hükmünde kararnameyle yapılmayacakmış. Çıkartılan bu kararnameyle bizim gibi bu durumdan mağdur birçok kişi var. Bu tarihten önce tayin için yapılan başvurularda böyle bir husus yoktu. Bizimle aynı durmda olup da Milli eğitim ve Diyanet işlerinde çalışan memurlar için Eş durumundan tayin yapılabilmesi için böyle bir düzenleme yok. Bu kurumlarda çalışan personelin istemesi durumunda tayinleri yapılıyor. Bu bildiğim kadarıyla Anayasanın aile bütünlüğünün korunması ve eşitlik ilkesine aykırı bir uygulama. Bu adaletsizliğin giderilmesi noktasında ne gibi girişimlerde bulunabiliriz. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılar.