Bir kamu kurulusunda calısıyordum. Kuruma bağlı iktisadi işletmenin saymanlığını yurutmekteydim. Maliyece vergi denetimine alındık. Denetleme sonucunda işletmenin kurumlar vergisinden muaf olan birimleri vergiye tabi birimlerinden ayrıştırılarak " ayrıca kamu kurumuna baglı bir işletme olduğumuzdan, kamu kurumunun işletmemizden yaptığı alımların faturaları ita amirince kestirilmeden stoklarda kalması ve vergi denetmenleri tarafından bu malların depomuz olmadığından stoklanamayacağı ve satılmıs mal olarak işlem yapılarak" vergi tahakkuk ettirildi ve tahakkuk eden vergi gecekme faizi ile kurumdan tahsil edildi. İç işleri bakanlığı kontrolorlerince ise yapılan bu vergi ödemesine ait gecekme faizlerini hazırlanan layiha da kamu zararı olarak gosterildi. Bu yapılan işlem benim hiçbir kusur ve ihmalim yoktu. Çünki vergi dairesine tum beyanname ve vergi beyannamelerini zamanında verilmiştir. Sadece ita amiri tarafından kurumdan işletmeye ödeme yapılmadığından ve fatura kestirilmediğinden meydana gelen vergilere ait gecikme faizlerinin kamu zararı olup olmadığı hususunda bilgisi olan arkadaslar varsa ve cevaplarsa memnun olurum.