+ Konuyu Yanıtla
38 / 45 Sayfa İlkİlk ... 818282930313233343536373839404142434445 SonSon
371 den 380´e kadar toplam 447 ileti bulundu.

Konu: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Salpyilmaz,ortaokul talebesi olmadığınızı biliyorum.

İsteyen özgürce istediği ülkede yaşar,ikinci sınıf vatandaşlığı içine sindiriyorsa.Kim ne derse desin bu böyle.

Ayrıca bakın Levent beyde 20 yıl yaşamış ama hala sevemediğini söylüyor.

Türkiye günden güne yaşanacak yer olmaktan çıkıyor düşüncesine şahsen ben katılmıyorum.

Yaşanacak en güzel ülke Türkiye deme özgürlüğümüde elimden kimse alamaz.

Dünyanın heryerinde bir şekilde hayat şartlarından dolayı gitmiş,buralarda iş kurmuş,düzen kurmuş gurbetçi diye tabir ettiğimiz vatandaşlarımıza özlemle selamlarımı yolluyorum.

Ancak biliyorum ki bunlar çok zorluk çektiler ve coğunluğu da fazla memnun değiller..
    Muhakkak ki isteyen istedigi ülkede istedigi kadar yasayabilir, söylediklerim bunun aksini iddia etmiyordu zaten. Yalniz kisi bu kadar sorun yasiyorsa anavatana dönmek de kötü bir secenek degil, isteyen istedigi zaman döner.

Levent Bey'in tecrübesi de yine kisiden kisiye degisebilir elbette. Yasanilan ülkenin sartlari, daha dogrusu yasanmis yillardaki sartlari, hangi meslekle mesgul olundugu, gelir düzeyi, toplum tarafindan kabul edilebilirlik ve oradaki yasam sartlarina uyum; memnuniyet bunlarin hepsine baglidir ve zordur. Kisinin düsüncesine saygi göstermekle birlikte bir baskasinin cok farkli düsüncelere sahip olabilecegini de unutmamak gerekir.

Ayrica dünyanin herhangi bir yerinde yabanci ya da o ülkenin vatandasi olarak yasandiginda kisinin direk ikinci sinif vatandas oldugu düsüncesine haizsiniz, ki bu yanlis. Sahsen ben kendimi bu Almanya memleketinde hicbir zaman ikinci sinif hissetmedim, bilakis hissettirilmedim. Hisseden cok, bunun da kiside bittigine inananlardanim.

Levent Bey'in, sizin katilmadiginiz, Türkiye'nin günden güne yasanasi olmaktan uzaklastigi düsüncesine ben de sonuna kadar katiliyorum. Türkiye cennet gibi bir ülkedir, ancak hersey cografi özelliklerden ve dogadan ibaret de degildir. Ki bunu, 25 yil Türkiye'de yasamis, okumus bir birey olarak söylüyorum ve yasadigim yabanci ülkeyle kiyasladigim zaman sartlarini acikcasi "neden benim vatanim böyle degil" diye kiskaniyorum.

Tüm bunlar da sizin "yasanacak en güzel ülke Türkiye" deme özgürlügünüzü almaz, düsünce özgürdür; dogru ya da yanlis.

Sevgiler, saygilar...

Hukuki NET Güncel Haber

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu yargıtay kararı ara
    Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Levent Bey,

Merakimi mazur görün lütfen, Kanada'da ne isle mesgul oldunuz?
    Financial Advisor olarak calistim, bir donem cemiyet baskanligi yaptim.

Yuksek lisansimi tamamlayana kadar cok zorluk cektim.

2008 krizinde, diger tum finans calisanlari ile birlikte isimi kaybettim.

Yurda dondum.

Saip Bey, ben, 2.sinif vatandas olup olmamakla ilgili dusuncenize katilmiyorum.

Kanada'da calisan birinin, is gucle ilgili mucadelesi,Kanada'li ile yani Anglosakson'larla gecmez.

Bu mucadele, hintli, pakistanli, afrikali, iranli, afgan, latin amerikali vs. binbir ulkeden gelen gocmenlerle gecer.

Kanada'da 2. sinif olanlar Italyan asillilardir, diger tum gucmenler 3.siniftir.

Almanya icinde oyledir, orada dogan nesli kastedmiyorum.

Turklerin boyle goruldugu bir ulkeye, ben, tatil icin dahi gitmem.

Sn.Feyyar'in, Turkiye'ye bakis acisina ve sevgisine saygi duyarim, ben de ulkemi cok severim. Ancak bizler,bir birey olmanin, insan olmanin nasil basarildigini gormus insanlariz.

Hakkin, hukukun olmadigi,mahkemelerin 8 sene, tutuklamalarin yillarca surdugu, AIHM'lerine sahte evraklarin gonderildigi, vergilerin adeta rape'e donustugu bir ulkede, ben mutlu olmam.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Levent114 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Financial Advisor olarak calistim, bir donem cemiyet baskanligi yaptim.

Yuksek lisansimi tamamlayana kadar cok zorluk cektim.

2008 krizinde, diger tum finans calisanlari ile birlikte isimi kaybettim.

Yurda dondum.

Saip Bey, ben, 2.sinif vatandas olup olmamakla ilgili dusuncenize katilmiyorum.

Kanada'da calisan birinin, is gucle ilgili mucadelesi,Kanada'li ile yani Anglosakson'larla gecmez.

Bu mucadele, hintli, pakistanli, afrikali, iranli, afgan, latin amerikali vs. binbir ulkeden gelen gocmenlerle gecer.

Kanada'da 2. sinif olanlar Italyan asillilardir, diger tum gucmenler 3.siniftir.

Almanya icinde oyledir, orada dogan nesli kastedmiyorum.

Turklerin boyle goruldugu bir ulkeye, ben, tatil icin dahi gitmem.

Sn.Feyyar'in, Turkiye'ye bakis acisina ve sevgisine saygi duyarim, ben de ulkemi cok severim. Ancak bizler,bir birey olmanin, insan olmanin nasil basarildigini gormus insanlariz.

Hakkin, hukukun olmadigi,mahkemelerin 8 sene, tutuklamalarin yillarca surdugu, AIHM'lerine sahte evraklarin gonderildigi, vergilerin adeta rape'e donustugu bir ulkede, ben mutlu olmam.
    Siz de kendinize göre haklisiniz. Ancak belli ki ufak nüanslar var arada, ülkeler arasinda. Neticede önceki mesajimda da belirttigim gibi ben, sizin tatile dahi gelmeyeceginiz bir ülkede 2. sinif vatandas muamelesi görmedim, burada dogup büyümememe ragmen. Neden, ben de bilmiyorum; ama öyle. Yineliyorum ki ben bunun kiside bittigine inaniyorum.

Hatta eklemek isterim ki, kendi ülkemde bile bu kadar iyi davranilmadigi gibi sans da verilmedi. Neticede arkami yaslayacagim ensesi kalin bir dayim yoktu. Bu memlekette dayiya ihtiyac yok eger kisi gercekten donanimliysa.

Diger tüm söylediklerinize de saygi duyuyorum.
    Konu salpyilmaz tarafından (30-11-2011 Saat 16:22:16 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ancak belli ki ufak nüanslar var arada, ülkeler arasinda. Neticede önceki mesajimda da belirttigim gibi ben, sizin tatile dahi gelmeyeceginiz bir ülkede 2. sinif vatandas muamelesi görmedim, burada dogup büyümememe ragmen. Neden, ben de bilmiyorum; ama öyle. Yineliyorum ki ben bunun kiside bittigine inaniyorum.
    Saip Bey,

Bunun kiside bittigine inaniyorum derken, neyi ifade ettiginizi anlayamiyorum ben.

Kanada'da, kisiler aksani olanlari cok net farkeder ve dislar.

Hatta oyleki, Quebec eyaletinde yasayan Fransiz asillilar, cok aksanli konustuklari icin, bu ayrimciliktan oturu, Kanada Federasyonunu bile yikmaya ugrasiyorlar.

Kaldiki Kanada'yi Fransiz asillilar kurmustur.

Akasanli gocmenlere, FDP derlerdi, ben anlamazdim, ne diyorlar acaba diye dusurdum, 5 yil sonra cozebildim, F.......Displace Person demek oldugunu.

Benim cocuklarim, gittigimizde, 3 ve 5 yasinda idiler, simdi, 26 -28 yasindalar, onlar bu durumu hissetmiyorlar tabi ama bir paki soyle demis gibi esprilere gulebiliyorlar.

Siz cok kucuk yasta gittiyseniz, ve aksansiz almanca konusabiliyorsaniz mesele yok,ancak ben zaman zaman Ingilizce ogretmenligi yaptigimdan, gocmenlerin lisans seviyelerinin ne duzeyde oldugunu iyi bilirim..

Bir ornek vereyim; calistigim London Life Ins.Co'da bir musteri aradi, ben actim, aninda bilgisayarda bu musterinin 2 Milyon CAD civarinda yatirimi oldugunu gordum, adam ilk 2 dakika icinde yabaci oldugumu anladi ve sizden baska advisor yokmu orada dedi.
    Ben de Kanada vatandasiydim ama, adam aksanli advisor istemiyor..

Saygi ile..

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Saip Bey,

Bunun kiside bittigine inaniyorum derken, neyi ifade ettiginizi anlayamiyorum ben.

Kanada'da, kisiler aksani olanlari cok net farkeder ve dislar.

Hatta oyleki, Quebec eyaletinde yasayan Fransiz asillilar, cok aksanli konustuklari icin, bu ayrimciliktan oturu, Kanada Federasyonunu bile yikmaya ugrasiyorlar.

Kaldiki Kanada'yi Fransiz asillilar kurmustur.

Akasanli gocmenlere, FDP derlerdi, ben anlamazdim, ne diyorlar acaba diye dusurdum, 5 yil sonra cozebildim, F.......Displace Person demek oldugunu.

Benim cocuklarim, gittigimizde, 3 ve 5 yasinda idiler, simdi, 26 -28 yasindalar, onlar bu durumu hissetmiyorlar tabi ama bir paki soyle demis gibi esprilere gulebiliyorlar.

Siz cok kucuk yasta gittiyseniz, ve aksansiz almanca konusabiliyorsaniz mesele yok,ancak ben zaman zaman Ingilizce ogretmenligi yaptigimdan, gocmenlerin lisans seviyelerinin ne duzeyde oldugunu iyi bilirim..

Bir ornek vereyim; calistigim London Life Ins.Co'da bir musteri aradi, ben actim, aninda bilgisayarda bu musterinin 2 Milyon CAD civarinda yatirimi oldugunu gordum, adam ilk 2 dakika icinde yabaci oldugumu anladi ve sizden baska advisor yokmu orada dedi.
    Ben de Kanada vatandasiydim ama, adam aksanli advisor istemiyor..

Saygi ile..
    Önceki mesajimda da belirtmistim ülkeler arasinda nüanslar olabilecegini, ki dogruymus. Ben uzun yillar önce gelmedim, 3 yildir bu memleketteyim ve sadece 3,5 yildir Almanca konusuyorum. Domuz yetistiriciligi yapan ciftcilerle de calisan bir klinikte hekimlik yapiyorum. Aksanim muhakkak vardir. Ancak ne ciftciler, ne meslektaslar, ne memurlar ne de sehirdeki Almanlar tarafindan dislandim; o yüzden ben bunun kiside bittigine inandigimi söyledim, ki bu ciftcilerin icinde kendini sag milliyetci olarak tanimlayanlar da mevcut. Üstelik yalnizca Türk vatandasiyim. Ülkesine göre de degisiyor olabilir, ne var ki Almanya icin de farkli seyler söylenmez sizin Kanada icin söyledikleriniz gibi.

Belki de zengin takiminin parasiyla ilgili konulari konusmak icin güven duymasi gerektigiyle ilgili kendince sacma bir takintisi vardir, bilemeyecegim, ya da ben nasil bir durum icinde olurdum; yorum yapmak zor. Bu baglamda da Kanada'da edindiginiz tecrübeyi tüm dünya ülkeleri icin standardize etmek de bu baglamda dogru degil, diye düsünüyorum.

Saygilar bizden...

Nerede
    Ankara
    İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ancak ne ciftciler, ne meslektaslar, ne memurlar ne de sehirdeki Almanlar tarafindan dislandim; o yüzden ben bunun kiside bittigine inandigimi söyledim, ki bu ciftcilerin icinde kendini sag milliyetci olarak tanimlayanlar da mevcut.
    Korkarim bir kavram kargasasi olustu.

Ben kisisel dislanmadan bahsetmiyorum.

Ben ikinci sinif gorulmenin yayginligi, kulturen kimligin dislanmasi ve ozellikle Almanya'da gorulen, devletle koordineli irkci teror ve Israil usagi,bolucu serefsizlerin uzantilarinin Almanya'daki etkinliklerinden bahsediyorum.

Kisisel olarak gormus oldugum itibar, bence, tum soydaslarima asla gosterilmiyor Kanada'da.

Her ne kadar Almanya gibi, arkanizi kollayarak yasamasakta, yine de insanin kendi yurdu gibi degil hicbiryer.

Dedigimiz bu..

Saygi ile..

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Korkarim bir kavram kargasasi olustu.

Ben kisisel dislanmadan bahsetmiyorum.

Ben ikinci sinif gorulmenin yayginligi, kulturen kimligin dislanmasi ve ozellikle Almanya'da gorulen, devletle koordineli irkci teror ve Israil usagi,bolucu serefsizlerin uzantilarinin Almanya'daki etkinliklerinden bahsediyorum.

Kisisel olarak gormus oldugum itibar, bence, tum soydaslarima asla gosterilmiyor Kanada'da.

Her ne kadar Almanya gibi, arkanizi kollayarak yasamasakta, yine de insanin kendi yurdu gibi degil hicbiryer.

Dedigimiz bu..

Saygi ile..
    Genel görüs, gerek toplumsal gerekse devlet katinda bir baska topluma bakis farkli olabilir. Türkiye'de de Yunan milletine, Alman milletine, Amerikan milletine ya da ülke icindeki farkli kökenden insanlarin birbirine yaklasimiyla devletin bunlara karsi yaklasiminda büyük farkliliklar varken farkli ülkelerin Türk milletine karsi farkli ya da olumsuz yaklasimlarinin olmasi kacinilmazdir. Bu derin konuyu genel olarak yorumlamak dogru olmadigindan ben bunu kisiye indirgedim, ki bu memleketlerde bu kökenlerde milletvekilleri, parti baskanlari vardir; ne kadar sevilmese de bu millet bir eyalette aileden sorumlu devlet bakani vardir.

Ayrica su cümlenizde ne demek istediginizi tam anlayamadim:

Saygilar bizden...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi Günler

Sayın Salp Yılmaz

Öncelikle sorduğum soralara cevap verdiğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkürederim.

Size son bir sorum olucak ben babalık hakkıyla Almanya,ya gitmek istiyorum doğumda yanında olmak istiyorum başvurumuda yaptım ancak nişanlımın hala orda evli gözükmesi benim için sorun olabilirmi ve nişanlımın orda bunun icin nereye başvurması gerekir yada ne gibi işlem yapması lazım

Teşekkürler
    Davutoglu

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bunun icin tek sansinizi turistik vizede görüyorum. Resmi olarak evli ciftlere dahi bu nedenle özel bir vize uygulanmiyor ki esiniz bu ülkede bir baskasiyla evli görünüyor. Nisanliniz yahut herhangi bir baskasi size davetiye göndermeli ve bununla vize basvurusunda bulunmalisiniz.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkese merhabalar,
    Benim icin önemli bir konuyu sizlerle paylasmak istedim. Eger beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum.
    Almanya`da yaklasik 2 yildir yasayan birisiyim ve kisa bir zaman sonra ikiz bebeklerim olacak. Benim sorum su:
    esim yabanci uyruklu (türk degil). Bebekler alman vatandasi olacak.
    Acaba bebekleri türk makamlarina kayit ettirmek zorunda miyim? Neler yapmam gerekli?

vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekürler.

+ Konuyu Yanıtla
38 / 45 Sayfa İlkİlk ... 818282930313233343536373839404142434445 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanya evlilik vizesi

almanyada evlilik

almanya evlilik

alman vatandaşı ile evlenmek

almanla evlenmek

alman vatandaşı ile evlilik

almanyada evlenmek

alman biriyle evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerim

almanyadan biriyle evlenmek istiyorum

alman vatandaşıyla evlenmek

almanyada evlilik nasil yapiliralmanyadan evlenmekalman ile evlenmekeşim alman vatandaşı ben nasıl giderimalman vatandasiyla evlenmek icin gerekli belgelerhttps:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerimalmanyada evlilik için gerekli belgeleralmanya konsolosluğu evlilik işlemlerialmanyada nikah icin gerekli belgelerevlenerek alman vatandaşı olmakalmanya vatandaşı ile evlenmekalmanya biriyle evlenmekalman vatandaşı türk vatandaşı ile evlilikalman biri ile evlenmek
Forum