Merhaba, yaklaşık birkaç gün önce başıma gelen olayı anlatacağım. Şu an psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Yardıma ihtiyacım var.
Birgün akşam intenetten bulduğum özbekistanlı eskort bir bayanla buluştuktan sonra binadan ayrılırken sivil polisler yolumu kesti ve gayet nazik bir şekilde onlara yardım etmemi söylediler. Evi mühürlemek için bu olaya tanık olarak ifademi alacaklarını ve benim başıma birşey gelmeyeceğini söylediler. Birlikte emniyete gittik ifademi yazdılar para karşılığı birlikte olduğum ve adres falan yazıldı. İfademi ve tutanağı imzaladım. Kabahatler kanunu gereğince bir para cezası kesecklerini bunun kesinlikle sicilimde yer almayacağını sadece hafif bir para cezası olduğunu söylediler.
Benim hayatımda ilk defa emniyete yolum düşüyor. Yaptığım şeyin ne kadar yanlış olduğunu biliyorum bunu söylemeniz pişmanlığımı artırmaktan başka birşeye yaramayacak. O an kendimi ölmüş bir insan gibi hissettim. Halende öyleyim. Sorularıma gelecek olursak.
1- bu olay sabıka kaydımda yada arşiv kaydımda gözükecek mi? İlerde memur olmak istesem bir sorunla karşılaşır mıyım?
2-sicilimde gözükmese bile gbt sorgusunda yada emniyetteki kayıtlarımda mutlaka gözükecektir. Bir polis memuru yada komiser tc kimlik numaramı sisteme girdiğimde zamanında ahlak şubeye yolumun düştüğünü, ifade verdiğimi, idari ceza aldığımı ve hatta ifademi mutlaka ama mutlaka görecektir diye düşünüyorum. Ahlak şubede bir dosyam oluştu artık çünkü. Bu da benim için herşeyin sonu demektir. Çünkü polis yakınlarım var. Fuhuştan fişlenmiş bir insan olarak hayatıma devam edeceğim ve devletin her kademesi istediği takdirde bu bilgiye rahatca ulaşabilecek.
3- polis memuru kabahatler kanunu gereğince kestiği idari para cezasıyla ilgili bir numara verdi ve bu numara ile cezamı yatırabileceğimi söyledi. Israrla adresime bir tebliğ zarfı yada benzeri bir belge gönderilir mi diye sorduğumda hayır merak etme dedi. Fakat içim hiç rahat değil eve bir zarf yada yazı gönderileceğini düşünüyorum ve bu ihtimAl çok kötü sonuçlar doğuracaktır.
4- ilerde o adresle alakalı bir dava açılırsa beni tanık olarak mahkemeye çağırırlar mı? Yüreğim ağzımda hergün mahkemeden kağıt gelir mi acaba diye bekleyeceğim.