+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 31 ileti bulundu.

Konu: Ölmediysen Hainsin Davasında On Soru

Ölmediysen Hainsin Davasında On Soru Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Washington Amerika
    İletiler
    2.850
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ölmediysen Hainsin Davasında On Soru

Ölmediysen hainsin, öldüysen şehitsin mi denecek? Peki hain ölürse yine şehit mi sayacaktık? Yoksa hain şehit gibi bir ucube laf mı türetilecek?

Hukuki NET Güncel Haber

Ölmediysen Hainsin Davasında On Soru konulu yargıtay kararı ara
    Ölmediysen Hainsin Davasında On Soru konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kıymetli Üyeler,

Konu hakkında yayın yasağı devam ediyor. Bu arada TSK lehinde ve aleyhinde iddia ve ithamlar da devam ediyor.

İddia ve ithamların gerçeklik kazanabilmesi bizim dememizle , bazılarının temennileri ile ve hatta güzide medyamızın anketleri sonucu şekillenmeyecektir. Buna yargı karar verecektir, yargıya halen bir nebze güvenimiz varsa, hukukun üstünlüğüne inanıyorsak, bekleyeceğiz ve sonucu göreceğiz.

Asker kişi değiliz, bir çatışmada 8 silah birden tutukluk yapar mı yapmaz mı sorusunu yanıtlamaya uzman kişiler olmadığımız herhalde herkesin kabulüdür. Genelkurmay bildirisinde "Türk Silahlı Kuvvetlerinin hukuk dışı her türlü eylemi yargıya havale etmekte asla tereddüt göstermediği, kamuoyu tarafından yakından bilinmektedir. Bu bağlamda, Türk Silahlı Kuvvetlerinde kimseye ayrıcalık yapılması söz konusu olmayıp; personelin değerlendirilmesinde esas olan rütbe ya da ilişkileri değil, kişisel nitelikleri ve icraatlarıdır." denirken bir Kuvvet Komutanı'nın rütbelerinin sökülerek er yapılmasına göndermede bulunuluyor ve doğrudur. Ne yazık ki; (bunu sivil otoriteden daha fazla beklediğim ve bir gün bunun olmasını umut ettiğim için "ne yazık ki" ifadesini kullanıyorum) asker yine ülkemizde en güvenilen kurumdur. Askerler hatasız mıdır? Hayır, ancak hatalarından ders alacak kadar olgun ve kim ne derse desin çağın gerektirdiği en modern ve iyi eğitim ile donatılmaktadırlar.

Dağlıca konusu yayın yasağına rağmen gündemde kalacaktır , yayın yasağı da demokrasi adına eleştirilebilir ancak ortada herhangi bir yargı kararı olmaksızın askeri kıyasıya eleştirenlerin, gözleri önünde cereyan eden bunca olumsuzluğu (gemicikler, pastorize yumurtalar, mısırlar, gübreler, güvenlik kamera sistemleri dahasını saymayayım) pas geçerek, bunlar hakkında tek satır etmeyerek/edemeyerek varsa yoksa askerle kafayı bozmuş olması da anlamlıdır.

Görevini ihmal eden, görevinden kendi ve ailesi için çıkar sağlayan, adam kayıran, rüşvet alan, iltimasda bulunan ve haksız/hukuksuz herkes her kim olursa olsun yargı karşısına çıkmalı ve gereken en ağır cezaları almalıdır. Demokratlık bunu söylemeyi gerektirir, yoksa bir kısım kafaların demokrasi ile uzaktan yakından bağdaşamayacak tarikatlarla bugün aynı notaları demokrasi !!!? adına çalıyor olmaları ve aynı misyona hizmet etmeleri çok yaman bir çelişki olarak tarihte yerini alacaktır. Gelecekte bugünler tarih olarak okunduğunda birilerinin torunu olarak bir yerlere gelenlerin torunları, inşallah dedelerinden utanmazlar.

Selamlar,

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Deniz Kuvvetleri Komutanıydı. İlhami Erdil, 1 yıl hapis yedi. İçeride yatıyor.

Rütbeleri söküldü.

Emekli albaydı.

Haksız mal edindi.

Recep Yılmaz, 3 yıl yedi.

Hapiste yatıyor.

Rütbeleri söküldü.

Yüzbaşıydı. Rüşvet yedi.

Hüseyin Ceylan, 16 ay yedi. Hapse atıldı, yatıyor.

Rütbeleri söküldü.

Albaydı, rüşvet aldı.

Mustafa Özer, 5 yıl yedi.

Hapis yatıyor.

Rütbeleri söküldü.

Yüzbaşıydı, rüşvet aldı.

Gökhan Bayrı, 1 yıl yedi.

Hapis yatıyor.

Rütbeleri söküldü.

Deniz Kuvetleri komutanıydı .Bunun üstüne tek bir rütbe kalmıştı .
    Amiral olmak
    Son amiralimiz büyük Barboros Hayretin'di
    Bu kadar yüksek rütbeye ulaşmış birini bile Askeri Adalet mahkeme önüne çıkartıp Mahküm etti.
    Rütbelerini söktüler, Hapse koydular
    O simdi sadece İlhami Erdil
    Ordu Sadece Adaleti yerine getirmekle kalmadı
    Ünüformaya olan saygıyı'da korudu
    Demokrasi kahramanı görüne bilmek için su yada bu nedenle orduyu eleştirmek süfli bir araç oldu
    Yapılanlarsa görünmüyor geçiştiriliyor
    Örnek olması gerek o simdi sadece İlhami Erdal ve hapiste. Necati Doğru
    Hatırlatmak istedim gereken neyse yapılır paralamayın kendinizi .
    Şehitlerimze Allahtan rahmet yakınlarına sabır ver yarabbi.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Milliyet Gazetesi yazarı Hasan CEMAL TSK'nın yaptığı açıklamalara karşı savunma yapmış. Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı konusunda Genelkurmay'ın daha önceki tavırlarını da ele almış. İlginç, okunması gereken bir yazı.

Genelkurmay'ın Dağlıca açıklaması üzerine...
    Hukuka saygı, 'ordu karşıtlığı' değildir!

Genelkurmay Başkanlığı geçen cuma günü Dağlıca davasıyla ilgili olarak bir bildiri yayınladı.
    Özetle dedi ki:
    (1) "Önyargı ve kinle üretilmiş iddialar" önplana çıkarılarak "ordu karşıtlığı" yapılıyor.
    (2) Türk Silahlı Kuvvetleri'ne "seviyesiz bir şekilde" saldırılıyor.
    (3) "Yargı süreci devam ediyorken" yapılan yorum ve yazılan yazılarla "hukukun üstünlüğü" ihlal ediliyor.
    Hiç birine katılmıyorum.
    Bu konuda ben de yazdım.
    Çünkü, Dağlıca davasının iddianamesiyle ilgili pek çok ciddi soru işareti var. Hukukun üstünlüğüne gölge düşüren, adalet duygusunu inciten bir durum söz konusu.
    Onun için de her şeyden önce bir gazetecilik görevidir, böyle bir olayın üzerine gitmek ve karanlık olanı aydınlığa kavuşturmaya çalışmak.
    Özellikle Taraf gazetesi bir süredir bunu yapıyor. Manşetten yayınladığı davaya ilişkin '10 soru', hukuka saygısı olan, adalet duygusu olan, vicdan sahibi herkesi rahatsız etmiştir.
    Çünkü bu sorular, Dağlıca olayında üstü örtülmek istenen bir şeylerin varlığını ortaya koydu.
    Bu '10 soru' manşette patladıktan sonradır ki, siyasal yelpazenin değişik kanatlarında yer alan gazeteci ve yazarlar, hukuk ve adalet açısından duydukları rahatsızlığı köşelerinde belirtmeye başladılar.
    Nitekim medyada kabaran bu baskı dalgasıdır, sonunda Genelkurmay'ı açıklama yapmak zorunda bırakan...
    Sözü uzatmak istemiyorum.
    Birkaç noktaya değinip kısa kesmekte yarar var.
    Birinci nokta:
    Dağlıca davasının üzerine gitmek 'ordu karşıtlığı' değil, demokratik hukuk devletine, hukukun üstünlüğü ilkesine saygıdır.
    İkinci nokta:
    Dağlıca davasından kaynaklanan '10 soru', 'önyargı ve kinle üretilmiş iddialar' değildir. Tam tersine, içinde adalet duygusu taşıyan her yurttaşın vicdanını gerçekten rahatsız eden bir durumdur.
    Üçüncü nokta:
    Genelkurmay Başkanlığı'nın bildirisinde, yargı süreci devam ettiği için yapılan yorum ve yazılarla hukukun üstünlüğü ilkesinin ihlal edildiğine diplomatik bir dille işaret edilmiş...
    Genelkurmay eğer bu konuda gerçekten duyarlı ise o zaman akla çok şey takılıyor.
    Şemdinli sırasında suçüstü yakalanan sanıklardan biri için, "Tanırım, iyi çocuktur" diyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'ın bu açıklaması, acaba hukukun üstünlüğü ile ne kadar bağdaşıyordu?
    Kendi başına bir hukuk skandalı olan 367 konusu geçen nisan ayında Anayasa Mahkemesi'nin gündemine girdiği günün gecesinde, Genelkurmay Başkanlığı tarafından verilen asker muhtırası hukukun üstünlüğü ilkesine ve demokrasilerde olması gereken sivil-asker ilişkisine acaba ne kadar uygun düşüyordu?
    Askeri ve sivil diye ikiye ayrılan çift başlı bir yargı düzeniyle demokrasilerdeki hukuk devleti ne kadar bağdaşabiliyordu?
    Mehmet Altan'ın Star'daki başyazısında belirttiği gibi, acaba "Hangi çağdaş demokratik ülkede, bizdeki gibi askeri mahkeme, askeri yargıtay, askeri danıştay vardı?"
    Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt daha bu yakınlardaki bir açıklamasında, "PKK Mecliste!" dedi. Beş ayrı yasayı ihlal ettiği belirtilen bu açıklama acaba hukukun üstünlüğü ilkesi ile ne kadar uyumluydu?
    Evet, hukukun üstünlüğü!
    Demokrasinin, uygar yaşamın en temel ilkesi...
    Ancak, hukukun üstünlüğü ilkesi demokratik bir devlet ve toplum düzeninde herkes için geçerlidir, istisnaları yoktur.
    Bir başka deyişle:
    Demokratik hukuk devletinde genelkurmay başkanları ya da asker 'hukukun üstünde' değildir, olamaz.

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Endişe duyduğunuz sorularınızla ilgili olarak emin olun, hukuk kuralları çerçevesinde titiz bir soruşturma ve sonrasında yapılacak yargılama neticesinde gerçek ortaya çıkacaktır. Adının "askeri" olmasına aldanmayın, askeri yargı, en az adli yargı kadar ve hatta ondan daha fazla hassastır; merak etmeyin...

Köşe yazarlarının da gazına gelmeyin... Onların neleri bilmeden neler yazdığını bir araştırsanız, neler göreceksiniz ya, neyse...

Lütfen gerçekliğini test etmeden hiçbir bilgiye inanmayınız.

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Köşe yazarlarının da gazına gelmeyin... Onların neleri bilmeden neler yazdığını bir araştırsanız, neler göreceksiniz ya, neyse..
    Ben "onların" "bilmeden" birşeyler yazdıklarını sanmıyorum. "Onlar" kendilerine yüklenen misyonlarını(!) çok akıllıca kullanıp kamuoyu yapıcılığına soyunmuşlardır. Dertleri tasaları Önderin bizler için getirdiği tüm kazanımları, bilinci,sevgiyi yoketmektir, daha da ileri gideyim kendilerini bu işe adamışlardır.
    Hasan Cemal'i izleyin anlayacaksınız.ızgın:

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ilkine rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Askeri ve sivil diye ikiye ayrılan çift başlı bir yargı düzeniyle demokrasilerdeki hukuk devleti ne kadar bağdaşabiliyordu?
    Mehmet Altan'ın Star'daki başyazısında belirttiği gibi, acaba "Hangi çağdaş demokratik ülkede, bizdeki gibi askeri mahkeme, askeri yargıtay, askeri danıştay vardı?"

Fransa'da 8 Temmuz 1965 tarihli Askeri Adalet Kanunu ile “Silahlı Kuvvetler Daimi Mahkemeleri” ve “Ordular Nezdindeki Askeri Mahkemeler” kurulmuştur. General ve amirallerin yargılanmaları için ise merkezi Paris’te bulunan ancak Fransa’nın her yerinde toplanabilen bir “Yüksek Daimi Mahkeme” kurulmuştur.Silahlı Kuvvetler Daimi Mahkemeleri, 25 yaşını doldurmuş 5 üyeden oluşmaktadır. Mahkemenin Başkanı ve bir hakimi hukukçudur; diğer üç üye ise subaydır. Üyeler her yıl için kararname ile atanmaktadır. Bizde ise Askeri Mahkemeler iki askeri hakim ve bir subay üyeden kurulmaktadır. Ancak Genelkurmay Başkanlığı teşkilatındaki askeri mahkeme, general ve amiralleri yargıladığı zaman üç askeri hakim ve iki general veya amiralden kurulmaktadır. (AsYUK.m.2/I).

Askeri yargıdan örnek istenilen başka demokratik?!!! ülke var mı?

yld19sm adlı üyemizin forumlarımızda benzer bir konuda verdiği yanıttan

İşte bir sempozyum.Tamamını vermeyeceğim ama konuşmacıların kimlikleri herhalde bir cevap yerine geçer.
    ASKERÎ YARGITAYIN 90’INCI

KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE

DÜZENLENEN

“ASKERÎ YARGIDA GÖREV YAPAN

HÂKİMLERİN STATÜSÜ”

KONULU SEMPOZYUM

PROGRAMI

(6-7 NİSAN 2004)
    Askerî Yargıtay Konferans Salonu
    Yücetepe - A N K A R A

1. GÜN (6 NİSAN 2004)

AÇILIŞ TÖRENİ

10.00 - 10.05 Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı

10.05 - 10.25 Askerî Yargıtay Başkanı Hâkim Tuğamiral
    Dr. Ferhat FERHANOĞLU’nun açılış konuşması

BİRİNCİ OTURUM

Oturum Başkanı : Prof.Dr. Köksal BAYRAKTAR

10.45 - 11.00 Konuşmacı : Alb. Philip MC EVOY
    İngiltere KKK. Başhukuk Müş.Yrd.

11.00 - 11.15 Konuşmacı : Stefan RYDING-BERG
    İsveç Silâhlı Kuv. Başhukuk Müş.
    11.15 - 11.45 Tartışma
    11.45 - 14.00 Ara

İKİNCİ OTURUM

Oturum Başkanı : Prof.Dr. Fazıl SAĞLAM

14.00 - 14.15 Konuşmacı : Korg.Dr. Tamás KOVÁCS
    Macaristan Askerî Başsavcısı
    14.15 - 14.30 Konuşmacı : Yb. Marek PETRUSZYNSKI
    Polonya As.Yrg.Hâkimi
    14.30 - 14.45 Konuşmacı : Alice GREYER WIENINGER
    Almanya Fed.Sav.Bak.lığı Huk.İşl.Bşk.
    14.45 - 15.15 Tartışma
    15.15 - 15.30 Ara

ÜÇÜNCÜ OTURUM

Oturum Başkanı : Prof.Dr. Durmuş TEZCAN

15.30 - 15.45 Konuşmacı : Alb.Dr. Ştefan PISTOL
    Romanya As.Yrg.Daire Bşk.
    15.45 - 16.00 Konuşmacı : Yb. Petyo PETKOV
    Bulgaristan As.Yrg Bşk Yrd.

16.00 - 16.15 Konuşmacı : Alb. İlham MEMMEDOV
    Azerbaycan Askerî Savcısı
    16.15 - 16.45 Tartışma

2. GÜN (7 NİSAN 2004)

DÖRDÜNCÜ OTURUM

Oturum Başkanı : Prof.Dr. Durmuş TEZCAN

10.30 - 10.45 Konuşmacı : Tuğa. M.Van SEVENTER
    Hollanda Yrg.As. Daire Üyesi
    10.45 - 11.00 Konuşmacı : Svetlana ARASLANOVA
    Letonya Sav.Bak.lığı Huk.D.Bşk.
    11.00 - 11.15 Konuşmacı : Tuğg.Dr. Carlos EYMAR
    İspanya Mrk.As.Mah. Üyesi
    11.15 - 11.45 Tartışma
    11.45 - 14.00 Ara

BEŞİNCİ OTURUM

Oturum Başkanı : Prof.Dr. Doğan SOYASLAN

14.00 - 14.15 Konuşmacı : Alb. Kostas GOGOS
    Yunanistan Hv.K.As.Mah.Başsav.
    14.15 - 14.30 Konuşmacı : Prof.Dr. Nur CENTEL
    Türkiye M.Ü.Hukuk Fak.Öğretim Üyesi
    14.30 - 15.00 Tartışma
    15.00 - 15.15 Ara

SEMPOZYUMUN DEĞERLENDİRİLMESİ

15.15 - 16.00 Prof.Dr. Feridun YENİSEY

KAPANIŞ
    Konu Harun Gür tarafından (22-01-2008 Saat 23:32:47 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. GÜR ve Sn. BAYINDIR,

Sizinle daha önce de birkaç kez ulusalcılıkla ilgili küçük tartışmalara girmiştik. Benim o zamanda ısrarla üzerinde durduğum gibi ne yazık ki gene haklı olduğumu gördüm. Ulusalcılığın kötü bir görüş olduğunu düşünmüyorum (ki kimi zaman bende yakın çevremden ulusalcı söylemi desteklediğim gibi tepkiler alıyorum açıkçası bu da beni hiç rahatsız etmiyor) fakat ulusalcılık milliyetçilikten ince bir çizgi ile ayrılır işte o ince çizgi bazen öylesine silikleşiyor ki görünmüyor.

Konumuza gelirsek; benim anlayamadığım siz hukukçu olduğunuz için benden daha iyi bilirsiniz bir davada iddialar mı daha önemlidir yoksa iddiayı yapanlar mı? Yoksa iddiayı yapanların siyasi görüşleri mi? Mesela mahkeme heyetinin siyasi görüşlerine uymayan birinin iddiaları delil teşkil etmez mi? Bana kalırsa öncelik iddialardadır. Ama konunun gelişimden de görülebileceği gibi siz iddiaları bir kenera bırakıp iddiayı ortaya atanları tartışmaya başladınız. Benim için Hasan CEMAL siyasi görüşlerine katılmamakla birlikte sadece okuduğum bir yazardır. Tıpkı ulusalcı görüşteki Hasan PULUR, Melih AŞIK ve yine yazılarını düzenli okuduğum sağcı yazar Taha AKYOL gibi. Ama benim için önemli olan Hasan CEMAL'in siyasi görüşü, daha önce ne yazdığı değil şu anda ortaya attığı iddialardır.

Konuyu bu şekilde değerlendirip iddialarla ilgili yorumlarınızı da beklerim. Unutmamak gerekir ki insan hayatı kutsaldır. Hukukta da olduğu gibi.

Saygılarımla.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konuya müdahil olmak istemiyordum. Bu konuda ki kapalıda olsa düşüncelerimi
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=29203
    forumunda açıklamıştım.Hukuki süreç sürerken böylesine konuşulmaması gerektiğini düşünmekteyim. Ancal gelinen nokta bir takım kendinden menkul kıymeti olan yazarlar sayesinde apayrı bir boyuta ulaşmıştır. Bir iki satır laf etmek gerekli olmuştur.
    873 sayfalık iddianamenin yayın yasağına rağmen ilgisiz bölümlerinden yola çıkılarak bir sonuca varmak doğru değildir.
    '' Yüzbaşı ile savcıya verilen ifadeler neden farklı?'' daha yargılama aşamasında da farklılıklar ortaya çıkacaktır. Hukuk dilinde buna 'mübayenet'' denirki özellikle ceza davasında ve çok tanıklı sanıklı olaylarda en doğal olan durumdur. Hele bir süre geçsin ilk ifadeden çok ayrı ifadelerde ortaya çıkacaktır .Zaten mahkemelerin amacı en doğruya ulaşmak değil midir ?
    '' Askeri ve sivil diye ikiye ayrılan çift başlı bir yargı düzeniyle demokrasilerdeki hukuk devleti ne kadar bağdaşabiliyordu?
    Mehmet Altan'ın Star'daki başyazısında belirttiği gibi, acaba "Hangi çağdaş demokratik ülkede, bizdeki gibi askeri mahkeme, askeri yargıtay, askeri danıştay vardı?" diye sormuş Cemal paşanın torunu Cemal efendi dedesinin kemiklerini sızlatarak Sanki Mehmet Altan da ... neyse suç işlemeyeyim... Kendi hamileri ABD ye baksalar yeter gerisine gerek yok. Saratoga Bizim TCG Muavenet i vurup şehit ve yaralılara yol açtığında bile olay sivil yargıya iletilemedi bırakın onu Askeri yargıya bile gitmedi bu tatbikat esnasında olan disiplin bozucu davadır denilerek Askeri mahkemenin bir altı olan disiplin mahkemesinde kapatıldı gitti. Bir kaç iyi adam ve generalin kızı gibi filmlerde ABD silahlı kuvvetlerinin Askeri mahkeme yapısı anlatılır eleştirilir övülür bir şeyler yapılır ama Askeri yargı olanca şiddetiyle var olduğu ortadadır. İşin ilginci bizden farklı olarak birlik komutanına dokunamazsınız özel izin olmadan bizdeyse askeri yargı her makamı yargılar. Rüzgara ve çıkarlarına göre konuşan kan emici sülükleri hiç sevmemişimdir halada sevmiyorum...
    Dağlıca baskını 36 saat sürmemiştir bu bir gerçeği yanıltma suretiyle insanları kandırmadır. Olayın bütünü bu kadar süredir Tugayın harekatı takip iz sürme hepsinin bir bütünü bu kadar süredir 0020 0615 çatışma saatleridir. Bunu başka türlü anlatmaya çalışmak ayıptır yazıktır.
    Hasan Cemal yazısında buyurmuş ki ' Bu zincirleme sorumluluk Genelkurmay'a kadar gider.'' Zaten azıcık dikkat edilirse efendinin kötü niyeti buradan belli oluyor. Hedefinde o var ya yalakalık yapacak ya ondan azıcık izn sahibi olsa bu kadar döneklikte olmaz hiç mi askeri kuralları bilmez yada atacaksın adam gibi at ama adam gibi atsa yalakalık etmeye çalıştıklarını kızdırır. Bu iş Genelkurmay a kadar gidecekse neden orada kalıyor ki. BAŞKOMUTAN ım diye dolaşan Abdullah Gül e yada zırt pırt olur olmaz yerde aklına estikçe '' Genelkurmay bana bağlı '' diyip duran RTE ye neden gitmiyor ? Hatta iyice ironi yaparsak Süleyman Demirel '' Dağda çoban koyununu kaybetse bana hesap sorar''derdi. Demekki hesap sorulacak makam belli ... Terörist nerde Dağda hesap kime sorulacakmış Cumhurbaşkanına ee hadin...
    Peki doğrusunu düşünelim TBMM sinden yetki aldıktan sonra bu yetkiyi ulusal onura yakışack şekilde askere devredeceği yerde ABD ye gidip ağababasına sormayan RTE bu şehitlerin sorumlusu değil midir ? Eer TSK operasyonlarını o uygun havalarda yapabilseydi peş peşe bu iki üzücü olay olur muydu ? Niye bu dandik yazarlar bunu hiç sorgulamıyor bu şehit kanlarının hesabını sormuyorda ne olduğu tam anlaşılamayan muallakta olan aydınlanacak bir dava hakkında ipe sapa gelmez yazılar yazıyorlar ? 873 sayfalık iddianamede 10 sorun bulunduysa azdır bence ama genede ben bazılarını yanıtlayayım . Alt yazıda yazayım ki bütünlük bozulup konular iç içe girmesin....

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana sorarsanız hataların en büyüğü TSK'nındır. Neden mi? Haklarında bunca yazılan çizilenden, ayyuka çıkmış yıpratma girişimlerinden sonra bir mikrofon kaparak "Sana ne, haddini bil, kimse kendisini TSK'nın üstünde görmesin, otur oturduğun yerde, sen kendi işine bak, sizi gidi kalemşörler sizi..." şeklinde çıkışlarda bulunmadığı için.

Sayın Büyükanıt hatalısınız hem de çok, anlamıyor musunuz devir efelik (!) devri, sesinizi ne kadar yükseltir, seviyenizi ne kadar indirir, üslubunuzu ne kadar bozarsanız o kadar çok alkışlanırsınız, hatta ayakta alkışlanırsınız, demokrasi hurileri sizi eleştirmeye cesaret dahi edemez. Daha olmadı atarsınız ortaya bir polemik konusu, soğudukça ısıtır sürersiniz önlerine, onlar oyalanıp dururken siz de atınızı koşturursunuz istediğiniz gibi. Artık Üsküdar'a mı gidersiniz yoksa Utah'a mı takdir sizin. Atı da mı beğenmediniz, bininiz efendim bir demokrasi trenine, istediğiniz yerde durdurur iner, istediğiniz yerde bir makas hareketi ile yönünü değiştirir, istediğiniz yerde devirirsiniz olur biter...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sazaktan selamlar

Forum