+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Tek taraflı boşanma süreci

Tek taraflı boşanma süreci Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tek taraflı boşanma süreci

Evlendiğimizin ilk gününden itibaren bana karsı saygı göstermedi ben işe giderken kalkıp kahvaltımı hazırlamadı aksam eve marketten alıp getirdiğim malzemeleri buzdolabına bile yerleştirmezdi tezgahın üzerinde duran yiyecekleri ben kendim yerleştirdim daha sonraları köye gitmesi gerekti köye gittiğinin ikinci gününde telefon etmeye ve beni çağır ben burada durmak istemiyorum çağırmazsan ben kaçar gelirim demeye başladı daha sonraki günlerde beni çağır yoksa ben kendimi öldüreceğim demeye başladı bu köye bir kaç sefer gidip geldi her gidişinde aynı olaylar tekrarlanıyordu en son gitmesinde beni hemen çağır yoksa ben gidiyorum buradan dedi telefonda ettiğimiz kavgadan sonra bana benim kimliğimi ve elbiselerimi gönde ben gidiyorum dedi nereye gideceksin diye sorunca ben bulurum gidecek yer dedi.alyansını telefonunu köydeki evin gardaroba bıraktığını ve bide mektup bıraktığını söyleyerek beni burada zor durumda bıraktı bende buna sinirlenerek iş yerimden izin bile almadan köye gitmek üzere iş yerinden cıktım fakat gitmemin daha da zor duruma sokacağını düşünerek korkuteli yolundan döndüm.iş yerime geri döndüğümde patronum işe gelmememi ve işten ayrılmamı istedi beni öfkelendirmesinden dolayı işim den de oldum.köyden buraya geri geldikten sonra benimle hiç konusmadı aksam eve gelirim kapıyı açmaz otururum yemek hazırlamaz tek eklime etmez sorduğum sorulara cevap vermez. bütün gece oturup kalkıp yatarım kendisi yatağını ayırdı içerideki kanepeye yatmaya başladı bunu neden yaptığını sorunca artık benle birlikte olmak istemediğini söyleyerek parmağındaki yüzüğü çıkararak önüme attı aynı hareket daha sonraları 3 defa daha tekrarlandı ama ben bir şekilde konuşup bu kararından onu vazgeçirdim.fakat aynı hareketleri yinede devam ediyordu daha sonra aile büyüklerinden yardım istedim kendi annem babam onun annesi babası defalarca yanımıza geldiler her seferinde oturup bütün aile konusuldu benim bu olaylarda bir sucumun olup olmadıgını sordular o da bi sucu yok ben yapmıyorum yapamıyorum diyerek cevapladılar onun kendi ailesinide cagırarık sadece annesi babası ve ben olmak üzere konutsum benim baksa ne yapmam gerekli siz söyleyin siz yardımcı olun diyerek yardım istedim onlarda daha yapılacak bir şey yok sen yapacağını yapmışsın biz konuşuruz dediler.daha sonraki günlerde sabahları erken uyandığı zamanlarda uyandırmaya gelirdi ama her seferinde kafamı ya iteleyerek yumruğuyla yada ayağıyla teperek uyandırırdı.açıköğretim öğrencisi olduğum için sınavım vardı ve Cuma aksamı erken yattım o ise uyumamış gece saat üçte beni uyandırıp beni götür ben gitmek istiyorum beni annemin evine götür diyerek çığlıklar atamaya başladı kızıp attığım tokattan sonra kendi kendini parçalamaya sacını basını yolmaya başladı ve daha sonrasın da mutfağa gidip antibiyotikleri suda eritip intahar etmek amacıyla hapları içti.ve evden kaçmaya kalktı kapıları kilitleyerek zorla evde tutum kendini yatak odasına kapatıp bileklerini kesmeye kalktı bütün bunları neden yaptığını sorunca ben deliyim de ondan cevabını verdi bir psikiyatriye gitmeyi teklif ettim kabul etmedi bana bu sıkıntılarında kurtulması amacıyla dışarı çıkardım gezmeye alış verişe fakat cadde ortasında elimi bırakıp koşmaya başladı nereye gidiyorsun diye sorunca bırak beni ben bulurum gidecek yer orospuluğa gideceğim diyerek cadde ortasında beni hem esnaf arkadaşlarıma hemde elaleme rezil etti kolundan tutup zorla eve getirdim bi kaç gün sonra sakinleştini düşünerek gezmeye götürdüm.arkadas ortamımda arkadasımın karısı o ve ben çarsıda gezerken bir yerde oturduk bir şeyler içmek için daha sonrasında bu oturduğu yerde elini kolunu yırtmaya beni tehdit etmeye ben gidicem kalk ben burada bunlarla durmak istemiyorum diyerek beni hem arkadaslarıma rezil etti kardeşimin askere gitmesine yakın bereberce köye gittik burada beni götür annemin evine ben yapamıyacagım seninle diyerek ağlamaya basladı bunu sırası olmadıgını ve kardeşimi yarın gidecegini o gittikten sora bunu konusacagımızı söylediysemde dinletemedim.ısrarla gitmek istedini söledi bende tamam hadi hazırlan gidelim diyince bu sefer zaten seninde istediğin bu diyerek cıglık cıglıga ağlamaya başladı aile büyüğü olarak dedemle bu konuyu konustugumuzda kendisine tekrar sordu Mustafa nın ne sucu var sana ne yapıyoprda tüm bunları yapıyorsun diyerek konusmaya basladı verdiği cevap hep aynı onun bi sucu yok kendim daha sonra basbasa konustugumda neden bunları yapıyosun diye sorunca ben böleyim beni böle kabul ederseniz edersiniz etmezseniz etmezsiniz ama nası olsa bosayamazsında akrabayız buna ailen izin vermez sen benim böyle davranmama katlanmak zorundasın mecburen cekeceksin ben senin istediğin gibi asla olmam diyerek bana rest cekti benim ondan olmasını istediğim tek şeyse güler yüz tatlı dil birazda ilgi benim ona söylediğim sevgi sözcüklerini hiç birini evliliğimiz boyunca o bana söylememiştir.arkadas ortamlarına girip cıktık kafası dağılsın diyerek beni sabah işe ugurlamayı kahvaltı hazırlamayı aksam yemeği hazırlamsını bi kenara bıraktım artık elbiselerimide kendim ütülemeye basladım arkadaslarımızın yanına giderken giyecegim gömelğimi kendim ütüledim sabah işe gideceğim gömleği kendim ütüledim oda kapının basında durarak beni seyretti.evliliğimizin 6 ayında sonra zaten yanımda yatamamaya baslamıstı bunu yapmaması gerektiğini sölediğim zamansa artık seni istemiyorum cevabını verdi bana alyansını cıkardı cekmecesine attı soranlara kaybettim diyerek aylarca alyanssız gezdi amacı bosanmaktan ziyade beni böyle kabul edeceksin fikrini bana yerleştirmekti bosanalım kelimesini defalarca tekrarladı bunu yapamayacagımı zannettiği için sık sık bu sekilde konumsalar yapardı bunun bu durumundan ve suratının asık olmasından gelenlere misafirlere ilgisizliğinden dolayı artık ne misafifrim gelir oldu ne de ben bir yere gidebilir oldum.evde bulasıkları ben yıkar yemekleri ben yapar oldum ütümü kendim yapıyodum buna dayanamayarak aile büyüklerini cagırdım onların yanında tamam bi daha olmayacak özür dilerim diyerek yeminler ederek söz verdi fakat onlar kapıdan cıkar cıkmaz yine aynı hareketlerine devam etti bu benim işlerimede yansıdı girdiğim her işten aile huzursuzlugumdan dolayı kendimi işime veremiyordum hep korkuyla duruyordum acaba evdenmi kaçtı acaba intiharmı etti diyerek düşüncesiyel işlerimde yaptıgım hatalardan dolayı işten atıldım.hem onun hemde benim rahatlamamız biraz kafamın sakinleşmesi için köye göndereceğimi söledim aksam gitmeyeceğini söleyerek yolda iner kaçarım tahdidinde bulundu ertesi günü iş yerime gittiğimde telefon açarak ayagımı yaktım dedi korku ve teleşla eczaneden aldıgım ilaçlarla eve gittim ayagına sıcak su döktüğünü ayagını ybilerek ve isteyerek yaktıgını ve bu yüzden bi yere gidemeyeceğini söleyerek kaldı kendime ait açtıgım iş yerimde işyerimi yeni açmam sebebiyle gece saatlere kadar calısmam gerekti beni baksa kadınlara gitmekle sucladı eve babam annem gelince onarla ilgi göstermezdi bana hazırlamadığı gibi evime misafir olan babama anneme ve kardeşime bile kahvaltı hazırlamaz öğlene kadar yatardı.telefonu değiştirmek istediğini söledi maddi durumumuzun iyi olmadıgını ve değiştiremeyecagimiz söleyince telefonu kırıp attı maksadı onu merak ettiğim için yeni telefon almaya mahkum odlumu bilerek bunu yaptını kendi agzıyla ban söyledi.ona aldıgım elbiseleri begenmeyerek saga sola dagıtmaya basladı gönlü olsun diye aldgım hediyelerimi begenmeyerek dagıttı ben calısıp didinip para biriktirmeye calısırken o elindeki künyelerini ve altınlarını satarak kendine elbiseler aldı.bütün bu olaylardan dolayı sinirlerim yıprandı ve ruh saglıgım bozuldu.evimde yatagımda muskalar bulmaya basladım bunun nereden geldini sormama rağmen cevap vermedi kendi babası o ve benim aileminde bulundugu bi yerde yien bizi barıstırmaya calısırlarken sordum muska nerden geldi diyerek babası ben yaptırdım diyerek kendi agzıyla beyan etti.hasta olurdu tuvalette kullnadıgımız su tasını alır yataga yatar yatakta bu tasın içine kusardı peçeteye balgamlarını aktırı yattıgım yastıgın altına bu peçeteleri sokardı gizli gizli telefonla konusur sonrasında karsıma gecip sende erkekmisin be diyerek hakaretler ederdi.gelen mesajları okumama asla izin vermezdi.hepsini silerdi.bi ara cebimde son 500milyon param kaldı 27 milyon yatması gereken elektrik faturası odlunu paramızın kalmadını idareli olmasını istedim sabah elektrik faturasını yatırmaya gidince cebimde paranı olmadığını gördüm telefon acıp sorunca ben aldım parfümüm bitti parfüm alıcam dedi yapmamasını söyleyerek eve gittim benden önce çıkıp parfümü almış ve kalan 5 milyon liraya da sigara ve kola aldığını söyledi.ailesininyanına gidince de iftiralarına devam etti kumarbaz oldugumu alkolik olduğumu söylemeye başladı.

ayrıca bunlara ilaveten anlaşmalı boşanmayı kabul ettiler bi ara benden para altın ve mal istediler 10 milyar para altın v.b şeyler vermeyi taahhüt etttim fakat benden altınları alıp kuyumcuda inceletemek istediklerini söylediler ben şu durumda altınları iş yeri açmak için satmıştım fakat anlaşmal boşanma için altınları tekrar alacaktım maksatları bana altınları alıp altınların var oldugunu şahit altına alıp hem benden altınları almak hemde anlaşmalı boşanmaya yanaşmamamkmış bu davranışlarını şahitlendirebilirim bu konununda mahkemede bana faydası ne olur.lütfen yardım edin bi yol gösterin mayıs 2008 de askere gidicem bu davayı nasıl sonuçlandırırırm yada ne kadar sürede biter

Hukuki NET Güncel Haber

Tek taraflı boşanma süreci konulu yargıtay kararı ara
    Tek taraflı boşanma süreci konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Tek taraflı boşanma süreci

Yukarıda yazdığınız sizce dilekçe mi?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sabırla okudum. Allah size kolaylık versin. Bir avukatla görüşün. Bu işin içinden kendi başınıza çıkmanızın çok zor olduğunu görüyorum.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bunu avukatla birlikte düzelttikten sonra mahkemeye sunucam bu anlattıklarımın mahkemenin süresinı kısaltmak anlamında faydası olurmu bu anlatılanlara göre hakimin karar verme süreci değişirni öğrenmek istediğim bu

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Mahkeme sürecini kısaltmaz. Süreç, bulunduğunuz yerdeki mahkemenin iş yoğunluğuna bağlıdır. Anlattıklarınızı ispat edebilirseniz şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı verilecektir. Karşı taraf boşanmak istemezse dava uzayabilir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tek taraflı boşanma süreci

tek taraflı boşanma

http:www.hukuki.netshowthread.php31908-Tek-tarafli-bosanma-sureci

tektarafli bosan ma sureci

bosanma davalarinda kadin istemezse dava ne kadar uzar

tek taraf bosanmak istemezse

turkiyede tek tarafli bosanma

tek tarafli bosanma olur mu

bosanma tek tarafli

bosanmayi diğer taraf istemezse site:www.hukuki.net