babalarin sucu ne diye yazmistim hic bir degerli arkadastan aydinlatici bir bilgi gelmedi, umarim bu sefer bir okuyan ve aydinlatan bir arkadasim olur ben 34 yasindayim 19 yasindan beri almanyada yasiyorum burada 1993 yilinda bir evlilik yapip 1999 yilinda ayrildim 7 yasinda bir kizimiz oldu ona ve annesine ayda 400 euro nafaka oduyorum 2 haftada 2 gun yanima aliyorum en onemlisi alman kanunlarina gore kizimizin velayeti annesiyle benim yani ortak vede bu cok guzel.Simdi sorunuma gelelim 2001 yilinda turkiyeden ikinci evliligimi yaptim bastan hersey iyi gidiyorduki (bu evlilikten iki cocugum daha oldu) IKI AYLIK SON BEBEKTEN SONRA YARDIMCI OLSUN NIYETINE KAYINVALIDEYI TURIST OLARAK GETIRTTIK bir aykadar gectikten sonra benim esim gitti bambaska biri geldi sanki annesinden aldigi kiskirtmalarla benim turkiyede yasayan aileme ve bana karsi bir kin duygusu hep sabrettim ama en sonra 2 haftada 2 gun yanima gelen kizima kabaca bagirilip cagrilmasi bardagi tasiran son damla oldu iki cocugum esim ve annasini ucaga bindirip turkiyeye yolladim,gerci bunu yapmak benim icin hic kolay degil ama insani caresiz birakiyorlar simdi gelelim soruma eger bir ayrilik durumunda cocuklar ne olur malim yok sadece maasli olarak calisiyorum turk kanunlari buradan ne kadar farkli cocuklar niye babalara karsi bir silah olarak kullaniliyor hakimler bunlara goz onune alimiyomu yardimci olun lutfen saygilar

kurt