+ Konuyu Yanıtla
6 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 102 ileti bulundu.

Konu: Ürün İadesi

Ürün  İadesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Ürün geri iadesi

Merhabalar 1 gün önce kadıköyden aldıgım tablet bilgisayarımdan sürekli sıkıntı yaşadıgımdan dolayı ürün başka ürünle degiştirdiler fakat aldıgım ürün uygulamaları desteklemiyor fakat mağzadaki kişiler bu tür sorunları servisle cözün dendi ilgilenmiyorlar. garanti kitapcıgı oynaylanmadı ve fiş verildi. 2 gündür işi gücü bıraktım bununla uğraşmaktayım 3. defa tekrar gidip iadesini talep edicem iade olmaz elektronik eşya iadesi yoktur dendi ben sonuçta kullanamadım hep sorunlu hep sorunlu sattıkları ürünlerde sıkıntı var . garanti yok fiş var bir işe yaramıyor. 2 yıl garantisi vardır dendı kaşe bile basmadılar. rezalet durumdayım ne yapacagımı şaşırdım.

Hukuki NET Güncel Haber

Ürün  İadesi konulu yargıtay kararı ara
    Ürün  İadesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dikmentr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar 1 gün önce kadıköyden aldıgım tablet bilgisayarımdan sürekli sıkıntı yaşadıgımdan dolayı ürün başka ürünle degiştirdiler fakat aldıgım ürün uygulamaları desteklemiyor fakat mağzadaki kişiler bu tür sorunları servisle cözün dendi ilgilenmiyorlar. garanti kitapcıgı oynaylanmadı ve fiş verildi. 2 gündür işi gücü bıraktım bununla uğraşmaktayım 3. defa tekrar gidip iadesini talep edicem iade olmaz elektronik eşya iadesi yoktur dendi ben sonuçta kullanamadım hep sorunlu hep sorunlu sattıkları ürünlerde sıkıntı var . garanti yok fiş var bir işe yaramıyor. 2 yıl garantisi vardır dendı kaşe bile basmadılar. rezalet durumdayım ne yapacagımı şaşırdım.
    Merhaba tekrar bu konuyu hortlatıyorum ama geçtiğimiz gün internet üzerinden fakir slow juicer isimli meyve suyu sıkacağını satın aldım. Şirketimde kullanacağım için de faturası şirketim adına kesildi.bugün (teslimatın 2.günü) ürünümü kullandım ancak ürün vaadettiği özellikleri yerine getiremiyor. Ürün ot sıkma sırasında iki sefer takıldı ve posalarını ayıramadı. Bu sebeple ürünü geri vermek istedim ancak ürün kullanıldığı için, iade kbul edilebilmesi için yetkili servisten arızalı olduğuna dair rapor almam gerektiği bildirildi. Ürün arızalı değil, sadece vadettiği özellikleri sağlyamıyor. Bu konuda nasıl bir yol izleyerek ürünü iade etmeliyim?
    Yrdımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Vadettiği özellikler" ifadesinden anlaşılması gereken, reklamlarında, broşüründe, kullanım kılavuzunda söylenen bir özelliğin olmamasıdır. Bunun dışında bir de üründen beklenen özellikler vardır ki, bunlar kullanım kılavuzunda yazmasa bile olması gerekir. Örneğin bıçağın kesebilmesi, lambanın ışık verebilmesi gibi.
    Bahsettğiniz slow juicer'in ne olduğunu bilmediğimden yorum yapamadığım için bunları yazdım. Posalarını ayırması, takılmaması ve ot sıkabilmesi bu ürünün vadedilen veya beklenen özelliklerinden biri midir? Siz bunu yaparken kullanım kılavuzuna uygun davrandınız mı? Eğer ikisi de evet ise, zaten servisin yapabileceği bir şey yoktur. Servise götürün ve "ot sıkarken takılıyor ve posalarını ayırmıyor" şikayeti ile verin. Nasıl yapılacağı size gösterilirse veya sorun giderilirse zaten bir sorun yok sanırım. Eğer giderilemiyorsa o zaman zaten ürün "kusurlu" sayılır.
    Ancak şirket adına fatura ettirdiğinizden tüketici hakem heyetine gidemeyeceksiniz. Bunun yerine üretici / ithalatçı / satıcı ile görüşün ve iade etmek istediğinizi bildirin. Kabul edilmezse şirket adına fatura edildiğinden THH ne gidemeyeceğinizi, dava açmak zorunda kalacağınızı, davayı vekille takip ettireceğinizden bilirkişi ücreti ile birlikte yüksek rakamlar çıkabileceğini hatırlatın. Eğer varsa şirketin hukuk servisi ile veya avukatı ile görüşmek isteyin. Kimse durup dururken kasasından fazla para çıksın istemez.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Vadettiği özellikler" ifadesinden anlaşılması gereken, reklamlarında, broşüründe, kullanım kılavuzunda söylenen bir özelliğin olmamasıdır. Bunun dışında bir de üründen beklenen özellikler vardır ki, bunlar kullanım kılavuzunda yazmasa bile olması gerekir. Örneğin bıçağın kesebilmesi, lambanın ışık verebilmesi gibi.
    Bahsettğiniz slow juicer'in ne olduğunu bilmediğimden yorum yapamadığım için bunları yazdım. Posalarını ayırması, takılmaması ve ot sıkabilmesi bu ürünün vadedilen veya beklenen özelliklerinden biri midir? Siz bunu yaparken kullanım kılavuzuna uygun davrandınız mı? Eğer ikisi de evet ise, zaten servisin yapabileceği bir şey yoktur. Servise götürün ve "ot sıkarken takılıyor ve posalarını ayırmıyor" şikayeti ile verin. Nasıl yapılacağı size gösterilirse veya sorun giderilirse zaten bir sorun yok sanırım. Eğer giderilemiyorsa o zaman zaten ürün "kusurlu" sayılır.
    Ancak şirket adına fatura ettirdiğinizden tüketici hakem heyetine gidemeyeceksiniz. Bunun yerine üretici / ithalatçı / satıcı ile görüşün ve iade etmek istediğinizi bildirin. Kabul edilmezse şirket adına fatura edildiğinden THH ne gidemeyeceğinizi, dava açmak zorunda kalacağınızı, davayı vekille takip ettireceğinizden bilirkişi ücreti ile birlikte yüksek rakamlar çıkabileceğini hatırlatın. Eğer varsa şirketin hukuk servisi ile veya avukatı ile görüşmek isteyin. Kimse durup dururken kasasından fazla para çıksın istemez.
    Şenol Bey,
    Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.
    Ürün bir tür katı meyve sıkacağı. Ürün ile birlikte verilen kitapçıkta "çim suyu" ile yapılan bir tarif de var. Buradan hareketle üründen beklenen özelliklerin (düzeltme için teşekkür ederim) içinde "ot sıkma" da olduğunu varsayıyorum. Ben de ıspanak sıkmak istiyorum ancak alet tıkanıyor ve çalışmasını durduruyor. Kullanım sırasında oluşan bir durum olduğundan ancak servise bir kilo ıspanak ile gidip işlemi gerçekleştirme şansım olabilir. Ya da nasıl hareket etmeliyim.
    Hukuki masraflar bir yekün tutacaktır ancak konuştuğumuz ürün de 900 tl civarı olduğu için işe yaramaması durumu da aynı şekilde yüklü bir zararı söz konusu etmektedir. Firma adına fatura edilen bir üründe 7 günlük cayma süresini kullanamaz mıyız? Ayrıca ben bu ürünü firmamda satmak üzere değil kullanmak amaçlı satın aldım. Bu durum ticareti yapılan ürünü bir ticari mal olmaktan çıkarmaz mı? Yani son kullanıcı'nın bir özel ya da tüzel kişi olması farkeder mi?
    Yetkili servise götürme opsiyonunu kullandığımda, yetkili servisin 30 günlük servis süresi olacak ve ben 7 günlük cayma süremi yitirmiş olacağım. Ne yapmamı salık verirsiniz?
    Teşekkür ederim.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tüm ambalaj malzemeleri duruyorsa güzelce paketleyerek iade yolunu deneyebilirsiniz. Özellikle büyük bir alışveriş sitesi ise, kesinlikle tüketici yanında oluyorlar. Acilen iletişim kurun. Ayrıca alet kutusu üzerinde irtibat numarası varsa üreticiye / ithalatçıya ulaşmaya çalışın. Bu süreçte iyi niyetli olun. Belki de siz bir şeyi yanlış yapıyor olabilirsiniz. Çünkü sonuçta daha evvel aynısını kullandığınız bir ürün değil, tam aksine çok spesifik bir ürün.
    7 günlük iade için firma konusu önemli olmayabilir. Bu satıcının insiyatifinde. Muhtemelen sorun olmaz diye düşünüyorum. Ancak daha sonra tüketici hakem heyetine başvurmak konusunda sıkıntı olabilir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar ben bilindik bir mobilya mağazasından salon takımı aldım. ürünün kurulumu dün yapıldı fakat aldığım ürünlerden büfenin salonuma büyük gelmesinden dolayı iade etmeye karar verdim bu durumda iade hakkım var mı? kurulum dün yapıldı ve ürün henüz kullanılmadı. iade etmek isteğimi mağazaya bildirdim fakat henüz cevap alamadım. yardımcı olursanız sevinirim

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mağaza yetkilisi önceden evinize gelif keşif yapmadı ise iade hakkınız yok. Ancak mağazaya gidp durmu anlatırsanız kanuni bir zorunlulukları olmasa bile br esnaf olarak yardımcı olmaları beklenir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ürün İadesi

ürün değişimi yapılıyor. para iade olmuyor

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba. ben starcıtyden vepa outlet isimli mağzadan newbalancenin bir ayakaabısını aldım. Ayakkabıyı giydiğimde ürün ayağımın arkasını çok rahatsız ediyorduç geri iade etmek istediğimi söyledim tamam dediler ama İBAN no istediler. Nakit olarak ödeme yapmıştım. İBAN no yu söylecekmişim ve para hesaba gelecekmiş.Ama ailede kredi kartı kullanan yokç lütfen bilgi verin

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Ürün İadesi

Alıntı fortuna_yb rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tüketicinin Korunması ve aydınlatılması

Ayıplı Mal
    Madde 4- (Değişik: 6/3/2003-4822/4 md.) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

(TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN özünü borclar kanunundan alır,Borçlar Kanunu'nda ayıba karsı düzenlenen hükümde zamanaşomı bir yıldır,forumda bu bölüm sahsım tarafından ayrıntılı/faydalı bilgi olarak yazılmıstır.)
    Saygılarımla
    Merhabalar,
    Ben bir hafta önce çamaşır makinesi aldım.Makineyi x şirketinden araştırdım bana özelliklerini anlattığında bana uygun olduğunu düşünüp fiyatça daha uygun gördüğüm farklı bir birmadan tekrar özelliklerini sorma gereği duymadan aldım.Ancak makine eve gelip kullanma başladığımda bana söylenen özelliklerle aynı olmadığını ve düzgün yıkamadığını farkettim.Kısacası makineden hiç memnun kalmadım.Öğrenmek istediğim bu ürünün iadesi yada farklı bir ürün ile değiştirilmesi mümkün olabilirmi?
    Teşekkürler

+ Konuyu Yanıtla
6 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Tüketici hakları iade

ürün iadesi

tuketici haklari iade

tüketici hakları ürün iadesi

http:www.hukuki.netshowthread.php30447-urun-iadesi

ürün iade şartları

ürün iade koşulları

ürün iade

müşteri hakları iade

tuketici haklari urun iadesitüketici iade haklarıaldığım ürünü kaç gün içinde iade edebilirimtüketici hakları iade prosedürütüketici iade hakkıTüketici hakları iade hakkı koşulsuz iade hakkıtuketici haklari urun iadetüketici hakları kanunu iadealınan ürünün iade süresitüketici hakları geri iadealdığımız ürünü kaç gün içinde iade edebilirizmağazadan alınan ürünün iadesitüketici kanunu iade şartlarıtüketici haklarına göre ürün iadesigeri iade şartları
Forum