merhabalar, ben 2002 yılında yapılan kpss sınavı ile maliye bakanlığına memur olarak atandım. ancak ilgili yılın bütçe kanununda göreve yeni başlayanların harcırah alamayacağına ilişkin bir hüküm bulunuyordu ve biz bu nedenden dolayı harcırahımızı alamadık.şimdi bu konu ile ilgili olarak diyarbakır idare mahkemesinde bir arkadaşımız aynı sebepten dolayı bir dava açmış ve mahkeme itirazı haklı bulup anayasa mahkemesine itiraz yolu ile başvurmuş. yüksek mahkeme ilgili bütçe kanununun ilgili maddelerini birçok yönden anayasaya aykırı bulmuş ve bütçe kanununun ilgili maddelerini iptal etmiş. şimdi bizim harcırahlarımızı alabilmemiz için ille de davaya müdahil olmamız gerektiği söyleniyor.tamam olalım diyorum ama bu sefer de diyarbakır idare mahkemesine açılan davanın ne davacısını ne de dosya numarasını biliyorum. öğrenmek için diyarbakırı aradığımda da "nerden bulacaz gardaşım" yanıtı ile karşılaşıyorum.
soru?____ ben davaya müdahil olmak zorundaysam bu davanın dosya numarasını nasıl elde ederim? kim bana bu konuda yardımcı olabilir? yok müdahil olmama gerek yoksa kalanını ben hallederim zaten. teşekkürler, saygı ve sevgiler.

Sevgiler MFD